PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Xenon yardım

semih39
20 Temmuz 2011, 19:02
arkadaşlar benim motora xenon takmak istiyorum elimde sıfır h4 ampullerı var ayrıyettn sıfır balansta var ama ayrıyetten araya bı role sıstemı gıbı bısey varmıs bu set aldıgında ıcınde cıkıyormus ve bende bu kablodan yok uzun kısa ayarlayabılmek ıcın bı kabloymus pıyasada bulabılırmıyız veya elınde olan kullanmayan varsa makul bı fıyata alabılırım acıl yardım beklıyorum veya baska nasıl bağlayabılırım.

kablo bu bundan arıyorum veya baglantı ıcın bunun gıbı bı kablo lazım acıl yardım beklıyorum.
http://i1107.hizliresim.com/2011/7/20/6852.jpg

efe tolga
20 Temmuz 2011, 19:46
Ben pek elektrikten anlamıyorum ama alan birkaç arkadaşımız vardı.

Kutunun içinden;
2 tane xenon far;
ekektriği düşürücü birşey ve kabloları set halinde geliyor.
Yani sen sadece alıp takıyorsun. (Belki cevap alakasız oldu ama belki yardımı dokunur)

-unnamed-
20 Temmuz 2011, 19:54
zenon takan her yerde bulabilirsin bu parçadan...
elimde maalesef yok...
en son kuzenimin motoruna taktım zenonu..
olsa hemen gönderirdim kargo ile....
sahibindene yada e-bay(gittigidiyor) a bak....

semih39
20 Temmuz 2011, 20:01
ya set aldığında bılıyorum içinde cıkanları zaten arabada kullanıyorum hem normal farlarda hemde sıslerde xenon takık ama ben dısardan aldım ampulle balansı ama oyle olmuyormus ıste h4lerde uzun kısa tek ampul ustunden olduğu için ayrı bı kablo oluyormus oda set ıcınde cıkıyor ee ben toplama aldım balans bide ampul var elımde ama o kabloyu bulamıyorum işte oda fotodakı kablo.
ama galıba yıne set alcam motor için oda sunu almayı dusunuyorum.
http://www.hizlial.com/oto-aksesuar/oto-aksesuar-urunleri/startime-h4-xenon-far-kit-8000-k-orijinal-renk_31.145.7173.0003.htm#tabs

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:58 ----------

zenon takan her yerde bulabilirsin bu parçadan...
elimde maalesef yok...
en son kuzenimin motoruna taktım zenonu..
olsa hemen gönderirdim kargo ile....
sahibindene yada e-bay(gittigidiyor) a bak....
yok malesef satan yerlerde her yere sorduk hepsı set ıcınde cıkıyor dıyor.ondan ya set almak lazım yada role alıp kendımız urasmamız lazım yapmayı o kablodan oda uzun ış. gittigidiyorda baktım 50 tl ye satıyor o kabloyu ona okadar verene kadar direk burdan setini alırım
http://www.hizlial.com/oto-aksesuar/oto-aksesuar-urunleri/startime-h4-xenon-far-kit-8000-k-orijinal-renk_31.145.7173.0003.htm#tabs

-unnamed-
20 Temmuz 2011, 20:11
boşa fazla para verme...
buyur burdan bak bide...
http://www.rialli.com/urunler/motorsiklet-aksesuari/340_aydinlatma-grubu/9732__xenon-far-kiti-uzunkisa-beyaz-isik/

Acil112
20 Temmuz 2011, 20:12
Aradığınız ürün burada. Buyrun http://urun.gittigidiyor.com/H4-XENON-UZUN-KISA-KABLO-SETI-ROLE_W0QQidZZ41436656

H4 xenon kablo diye ararsanız karşınıza çıkar.

semih39
20 Temmuz 2011, 21:46
boşa fazla para verme...
buyur burdan bak bide...
http://www.rialli.com/urunler/motorsiklet-aksesuari/340_aydinlatma-grubu/9732__xenon-far-kiti-uzunkisa-beyaz-isik/
valla senın verdığın lınk daha pahalı yanı 65 tl olduğuna aldanma tek balans tek ampul gelıyor ben 85 tlye 2 balans 2 ampul ayrıca o bağlantı kablosunu ıcınde aldım yanı sıparısıde verdım az once :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:43 ----------

Aradığınız ürün burada. Buyrun http://urun.gittigidiyor.com/H4-XENON-UZUN-KISA-KABLO-SETI-ROLE_W0QQidZZ41436656

H4 xenon kablo diye ararsanız karşınıza çıkar.
evet kablo bu fıyatıda uygun ama dırek set aldım 85 tl ye cunku balans 30 tl vercektm sımdı kablo yada 20 tl e bide 5 tl kargo alırlar ettı sana 55 tl ben 85 tl ye hem kablo hem cıft balans hemde cıft ampulu halletım teşekkurler ama yardım ıcın.

Acil112
20 Temmuz 2011, 22:44
aldığın set umarım direkt aküden elektrik alıyordur. Yani orjinal 3lü ampul soketine ek olarak aküden de elektrik alan kırmızı ve siyah kablo olması gerek

syn022
21 Temmuz 2011, 00:53
Aslında benimde xenon almam lazım. 85 lira gayet uygun. Aynısından alabilirim. Sen deneyip burda da taktıktan sonra paylaşırsan çok sevinirim. Acaba benim Asya 125T'nin farın içine sığar mı? Balans falan var sığarsa alayım bir tane bende.

semih39
21 Temmuz 2011, 01:20
aldığın set umarım direkt aküden elektrik alıyordur. Yani orjinal 3lü ampul soketine ek olarak aküden de elektrik alan kırmızı ve siyah kablo olması gerek
vardır cunku set olarak satıldıgı için o role ıcınde cıkıyor kablolarla bırlıkte zaten bı tek o kablo sıstemı lazımdı ama ben bunu dırek alıp takıcam yanı.bendekılerle urasmıcam yedek olarak kullancam.akuden elektrık alan zaten o benım aradıgım role sıstemı oluyordu o setlerle bırlıkte satılan bı parca oldugu ıcın bu urunu aldım bıde ucuz zaten ondan takım dıye.cıkmazsada ıade ederım 7 gun hakkım var ıadede.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:17 ----------

Aslında benimde xenon almam lazım. 85 lira gayet uygun. Aynısından alabilirim. Sen deneyip burda da taktıktan sonra paylaşırsan çok sevinirim. Acaba benim Asya 125T'nin farın içine sığar mı? Balans falan var sığarsa alayım bir tane bende.
elıme gelır 1 2 gune hemen takıcam zaten eğer olursa burda paylasırım fotolarla bırlıkte ona gore takmak ıstersen takarsın :D

semih39
21 Temmuz 2011, 12:48
verdiğim siparişi bugun iptal ettim cunku satılan urun kısa xenon uzun normal sarıymıs acıklama yazmamslar orda fark etmedık bızde sonradan dagıtıcı fırmayı aradım butiktuning diye bi yer ürünle ilgili bilgi verince iptal ettik haftaya ist.ye gidicem direk butiktuning yerınden 1 balansla bırlıkte bide o uzun kısa devre role kablosunu ordan alıcam ellerınde varmıs oyle.

semih39
21 Temmuz 2011, 23:54
arkadaşlar yarın aksam ızmırı gıdıcem arabayla cumartesı orda olcam acaba bu kabloyu ızmerde bı yerde bulabılırmıyım eğer satılabılcek bı sanayıde falan varsa adres yazarsanız gıdıp bakıyım ordan hazır gıdıyorum cunku.

semih39
22 Temmuz 2011, 22:38
arkadaşlar yardım edıcek kımse yok mu ?

srhtsglm
22 Temmuz 2011, 23:04
arkadaşım kişisel fikrim taktırmaman yönündedir...olay sadece xenon far takmakla bitmiyor bide bunun merceği var...mercek olmadan xenon bildiğin önündeki aractaki kişinin gözünü
alıyor ve bu hiç hoş bir olay değil...ayrıca elektrik tesisatına fazla yüklenirsin motorunada zarar veririr...bide muayenedende gecemezsin yakın zamanda doluyorsa vizen...benden önceki
sahibi taktırmış xenon motora elektrik tesisatı hasar gördü daha gecenlerde iptal ettirip orjinaline döndüm tesisatta komple elden geçti...orjinali neyse öyle bırak boşver çok gereksiz...:wiinkk:

semih39
15 Ağustos 2011, 02:51
Arkadaşlar bugun motora xenonu uyguladım tesısatı guzelce cektım guzel oldu aksam olunca bı deneme yapıp yola cıktık ama kısa far cok yukarda gosterıyor ayarını bız bunun nasıl yaparız yerıne olmadıgı ıcın monte edıp sılıkonladım sıcak sılıkonlar farı sabıt bı sekılde dursun dıye sonra soktuk farı asgaya dogru eydık kafasını ama bu sefer daha fazla yukarı aydınlatmaya basladı.( 10 metre ılerdekı evın 2. katını rahatlıkla aydınlatıyor yanı :D:D uzunlarda ıse ısık dagılıyor kısa duz gosterıyor onunu ama cok yukarda nasıl bı ayar yapcaz buna acaba farı yukarı dogru kaldırsak yansımadan asğaya verır mı ısığı ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:11 ----------

yok mu bu xenon işinden anlayan arkadaşlar ?

_pLay_06
15 Ağustos 2011, 03:19
Arkadaşlar bugun motora xenonu uyguladım tesısatı guzelce cektım guzel oldu aksam olunca bı deneme yapıp yola cıktık ama kısa far cok yukarda gosterıyor ayarını bız bunun nasıl yaparız yerıne olmadıgı ıcın monte edıp sılıkonladım sıcak sılıkonlar farı sabıt bı sekılde dursun dıye sonra soktuk farı asgaya dogru eydık kafasını ama bu sefer daha fazla yukarı aydınlatmaya basladı.( 10 metre ılerdekı evın 2. katını rahatlıkla aydınlatıyor yanı :D:D uzunlarda ıse ısık dagılıyor kısa duz gosterıyor onunu ama cok yukarda nasıl bı ayar yapcaz buna acaba farı yukarı dogru kaldırsak yansımadan asğaya verır mı ısığı ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:11 ----------

yok mu bu xenon işinden anlayan arkadaşlar ?

eger beklersen yarın benım motorumdakı xenon uygulamasının resmını cekıp gonderebılırım . sımdın burdan tarıf ederek anlatabılecegımı sanmıyorum. senın yerınde olsam o sılıkonu hemen temzlerım sıcagı gorunce kendınden gecıyor namussuz =)))))

semih39
15 Ağustos 2011, 03:25
eger beklersen yarın benım motorumdakı xenon uygulamasının resmını cekıp gonderebılırım . sımdın burdan tarıf ederek anlatabılecegımı sanmıyorum. senın yerınde olsam o sılıkonu hemen temzlerım sıcagı gorunce kendınden gecıyor namussuz =)))))
ya sılıkondan baska bıseyle nasıl olcak oraya kı ustuden cıkan acayıp bı ampuldu benım ustune taktıgım h4 ampul mecburen sılıkonla sabıtleme yaptık ama aydınlat cok yukarı cızgı vuruyor onune vurmuyor yanı 5 metre onundekı ınsan dursun 1.80 boyunda bırı yanı gobegın bıraz ustunde cızgı yapıyor tabı ben ampulu asgaya eyınce oyle oldu normal duz taktın mı dumduz dızlerın bıraz ustune ısık vuruyor cızgı seklınde benım motorun kafa yapısı ybr esdler gıbı bıraz buyuk sadece bendekı yarın sokup ampulu yukarı dogru kaldırcam belkı ozamn asgaya vurur farın ıcındekı yansımadan yapıyor bunu galıba :S

_pLay_06
15 Ağustos 2011, 03:28
ya sılıkondan baska bıseyle nasıl olcak oraya kı ustuden cıkan acayıp bı ampuldu benım ustune taktıgım h4 ampul mecburen sılıkonla sabıtleme yaptık ama aydınlat cok yukarı cızgı vuruyor onune vurmuyor yanı 5 metre onundekı ınsan dursun 1.80 boyunda bırı yanı gobegın bıraz ustunde cızgı yapıyor tabı ben ampulu asgaya eyınce oyle oldu normal duz taktın mı dumduz dızlerın bıraz ustune ısık vuruyor cızgı seklınde benım motorun kafa yapısı ybr esdler gıbı bıraz buyuk sadece bendekı yarın sokup ampulu yukarı dogru kaldırcam belkı ozamn asgaya vurur farın ıcındekı yansımadan yapıyor bunu galıba :S

sılıkonu sokup elıne en ınce matkap ucunu alıcaksın xenonu far ıcıne oturtup hafıfca yanlardan ucgen olacak sekılde 3adet delık acacaksın daha sonrada kucuk vıdalarla guzelce sıkacaksın sorunda ortadan kalkacak

semih39
15 Ağustos 2011, 03:32
sılıkonu sokup elıne en ınce matkap ucunu alıcaksın xenonu far ıcıne oturtup hafıfca yanlardan ucgen olacak sekılde 3adet delık acacaksın daha sonrada kucuk vıdalarla guzelce sıkacaksın sorunda ortadan kalkacak
anladım guzel fıkırde ben orjınalı bozmaktan yana degılımdır oyuzden hıc bozmadan yapmaya calısıyorum =) ya far sabıtleme kolayda ıste benım sorunum ısığın cok yukarda gostermesı bıde kafam ya benım basmıyor yada farın ıcınden oyle yapıyor taktıgım ampulu asgaya dogru eydım bıraz dahada cok yukarısını gostermeye basladı :S

_pLay_06
15 Ağustos 2011, 03:36
anladım guzel fıkırde ben orjınalı bozmaktan yana degılımdır oyuzden hıc bozmadan yapmaya calısıyorum =) ya far sabıtleme kolayda ıste benım sorunum ısığın cok yukarda gostermesı bıde kafam ya benım basmıyor yada farın ıcınden oyle yapıyor taktıgım ampulu asgaya dogru eydım bıraz dahada cok yukarısını gostermeye basladı :S
farı duz tak duz gosterır xenon once ısıgı ucundakı ynsıtıcıya ordanda far kontrol panelındekı yansıtıcıya gndererek dagılımını yapmaktadır

semih39
15 Ağustos 2011, 03:39
farı duz tak duz gosterır xenon once ısıgı ucundakı ynsıtıcıya ordanda far kontrol panelındekı yansıtıcıya gndererek dagılımını yapmaktadır
duz takıyorum ama yıne yukarda gosterıyor yanı karsıdan gelenı rahatsız eder bıraz asgaya vurabılse ısık cok super olcak hem benım ıcın hemde karsıdan gelen ıcın.

_pLay_06
15 Ağustos 2011, 03:43
duz takıyorum ama yıne yukarda gosterıyor yanı karsıdan gelenı rahatsız eder bıraz asgaya vurabılse ısık cok super olcak hem benım ıcın hemde karsıdan gelen ıcın.

su anda resmını cekıp atma sansınız varmı ? cunkı karanlıkdakı durusu benım ıcın daha onemlı olacakdır .

semih39
15 Ağustos 2011, 03:50
su anda resmını cekıp atma sansınız varmı ? cunkı karanlıkdakı durusu benım ıcın daha onemlı olacakdır .
malesef motor dukkanda suan bense evdeyım anca yarın dukkanda karanlıkta cekıp atarım nereye nasıl vurdugunu bakarsın.

_pLay_06
15 Ağustos 2011, 03:51
malesef motor dukkanda suan bense evdeyım anca yarın dukkanda karanlıkta cekıp atarım nereye nasıl vurdugunu bakarsın.
tamam olabılır hemen hemen her gun gun ıcerısındede onlıne oluyorum resmı buraya atın ben bakar yardımcı olmaya calısırım.

semih39
15 Ağustos 2011, 03:56
tamam olabılır hemen hemen her gun gun ıcerısındede onlıne oluyorum resmı buraya atın ben bakar yardımcı olmaya calısırım.
tamamdır yarın bı denıcem farı tam tersı yukarı dogru kaldırmaya bakalım olursa yınede foto atarım olmassa yıne atıcaz :D

_pLay_06
15 Ağustos 2011, 03:59
tamamdır yarın bı denıcem farı tam tersı yukarı dogru kaldırmaya bakalım olursa yınede foto atarım olmassa yıne atıcaz :D
tamam beklıyorum

_pLay_06
16 Ağustos 2011, 01:35

resim nerde resim =)))))

semih39
16 Ağustos 2011, 01:46
resim nerde resim =)))))
ya bugun halletık baya bı urastık sonunda baya guzel oldu ama resım cekemedım ya yarına kaldık yıne resım cekcek uygun duzlukle duvar yoktu aksamda cıkarmadık motoru dısarı kaldı :D dedıgım gıbı bıraz ampulu yukarı kaldırarak sılıkonladık.bide farı kafasını asgaya dogru yatırdık vida yerlerının arkalarına somun koyarak baya ıyı oldu onumu cok ıyı aydınlatıyor artık karsıdan gelenınde hıc gozunu almıyor test ettık onayladık:D yanlız bıraz fazla ısınıyor ıcındekı plastığı erıtebılır veya bozabılır dusuncesındeyım.

_pLay_06
16 Ağustos 2011, 01:54
ya bugun halletık baya bı urastık sonunda baya guzel oldu ama resım cekemedım ya yarına kaldık yıne resım cekcek uygun duzlukle duvar yoktu aksamda cıkarmadık motoru dısarı kaldı :D dedıgım gıbı bıraz ampulu yukarı kaldırarak sılıkonladık.bide farı kafasını asgaya dogru yatırdık vida yerlerının arkalarına somun koyarak baya ıyı oldu onumu cok ıyı aydınlatıyor artık karsıdan gelenınde hıc gozunu almıyor test ettık onayladık:D yanlız bıraz fazla ısınıyor ıcındekı plastığı erıtebılır veya bozabılır dusuncesındeyım.

ewet ama sorun degıl =)))) hadı hayırlı olsun gozunuz aydın .

syn022
16 Ağustos 2011, 01:57

Semih kutunun içinden. 2 xenon 2 balanst 2 bağlama kablosu mu çıktı? Yoksa 1 bağlama kablosu mu?

semih39
16 Ağustos 2011, 02:00
ewet ama sorun degıl =)))) hadı hayırlı olsun gozunuz aydın .
sağol.ama eger o ıcındekı ayna bozulursa mercek uygulaması yapcam artık.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:58 ----------

Semih kutunun içinden. 2 xenon 2 balanst 2 bağlama kablosu mu çıktı? Yoksa 1 bağlama kablosu mu?
almadım ben o urunu telefonla dırek ıthalatcıyı aradım uzun normal ampul dedı tek devre yanı.h4 icin cift devre lazım uzun kısa ıcın o yuzden ıptal ettırdım.elımde olan ampule ben beyinle o uzun kısa yapma rolesını aldım hazır kabloyu oyle halletım bağlantıyı bıraz urastırdı bağlaması ama deydı yanı sonunda eskısınden bın kat ıyı.maliyetı bana beyin 25 tl hazır kabloda 20tl topladmda 45 tl ye patladı xenon ama ampul bende vardı :D

syn022
16 Ağustos 2011, 02:04
sağol.ama eger o ıcındekı ayna bozulursa mercek uygulaması yapcam artık.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:58 ----------

almadım ben o urunu telefonla dırek ıthalatcıyı aradım uzun normal ampul dedı tek devre yanı.h4 icin cift devre lazım uzun kısa ıcın o yuzden ıptal ettırdım.elımde olan ampule ben beyinle o uzun kısa yapma rolesını aldım hazır kabloyu oyle halletım bağlantıyı bıraz urastırdı bağlaması ama deydı yanı sonunda eskısınden bın kat ıyı.maliyetı bana beyin 25 tl hazır kabloda 20tl topladmda 45 tl ye patladı xenon ama ampul bende vardı :D

Çok uygun olmuş. Ben direk set aldın diye sordum ama sen sonradan toplamışsın. Hadi hayırlısı olsun aydınlık aydınlık gezersin inşallah.

semih39
16 Ağustos 2011, 02:07
Çok uygun olmuş. Ben direk set aldın diye sordum ama sen sonradan toplamışsın. Hadi hayırlısı olsun aydınlık aydınlık gezersin inşallah.
inşallah.sorunu cabucak halletmem ıyı oldu cunku 1 2 gune ıstanbula gıdıcem motorla ee farsız bıraz zor olur yanı oyuzden cabucak halletk aceleye geldı yanı foto falan dogru duzgun cekemedım bıle.