PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gaz telİ deĞİŞİmİ

emin20
20 Temmuz 2011, 01:14
Meraba arkadaŞlar motordan pek fazla anlamiyorum ama ufak tefek bazi Şeylerİ ÖĞreneyİm İstİyorum

geÇen gÜn yolda gaz telİ koptu(kanunİ popcorn 90) tamİrcİ yakindi yaptirdim aklima geldİ gece veya tamİrcİye uzak bİr yerde olsaydim ne yapardim motoru nasil ÇaliŞtirirdim dİye ???

Bİrde bİz kendİmİz bu motorun gaz telİnİ deĞİŞtİremezmİyİz yedek bulundursak yanimizda bİlenler resİmlİ veya motordan az anlayanlarin anlayabİleceĞİ Şekİlde ayrintili tarİf ederlerse faydali olur teŞŞekkÜrlerr

sozyurt
20 Temmuz 2011, 02:20
Hevesini anlıyorum ve problemleri halletmeyi istemenide.Ama ne yazıkki herşeyi yanımızda taşıyamayız.Motor üzerinde 1000 kalem ürün var.Yanımızda yedek motor ve şanzımanla gezemeyizki.Bunun yerine iyi bi binici iyi bi gözlemci ve bakımcı olmak zorundadır.Tellerini devamlı yağlamalıdır anormallik hissettiğinde tabiikide değiştirmelidir.Yağını sürekli kontrol etmeli hava filtresini temiz tutmalı bujini sık sık temizlemeli ve yenilemeli zincir veya kayışın durumundan haberdar olmalı şarz sistemini gözetim altında tutmalı vesaire......Kardeş iyi bi binici olmak tamirci olmaya eşdeğerdir.Hatta kendi motorundan tamirciden bile uzman bişekilde anlamaktır.Hevesinizi kaybetmeyin öğrenmeye çalışın önce basit şeyleri sökün takınki beceriniz gelişsin ve uzmanlaştığınızı göreceksiniz.Neticede tamirciler de o şekilde öğrenmiş.Kolay gelsin kazasız sürüşler.