PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Marş basıyor ama motor çalışmıyor yardım lütfen.

unalyaman42
19 Temmuz 2011, 23:36
Herkeze selamn öncelikle. 2005 model honda 600 rr motor.

Akü bitmişti aküyü çıkarıp elektrikçide şarj ettirdim tekrar taktım şimdi kontak açiyorum ekran geliyor ışıklar vs. marşa basıyorum motor çalışıcak gibi oluyo ama bir türlü çalışmıyor. bi arkadaşla konuştum immobilizer okumuyordur o yüzdende marş basar ama çalışmaz dedi kontagı takınca normalde 3 4 saniye motordan böle bi ses geliyordu artık o sesde yok. başınıza geldiyse lütfen bilgi ve birikimizini paylaşın immobilizer okumuyorsa ne yapıcam hep aynı kontakla çalıştırdım düşme vs gibi bişey olmadı. lütfen yarımlarınızı bekliyorum herkeze iyi akşamlar.

Slayerrr
19 Temmuz 2011, 23:43
kontagı takınca normalde 3 4 saniye motordan böle bi ses geliyordu artık o sesde yok

Kontağı açtığında gelen ses benzin pompasının sesidir muhtemelen. Yani benzin pompası çalışmıyordur. Benzin hortumunu çıkartıp pompada sorun olup olmadığına bakın. Eğer sorun varsa soketler ve kablolardan kontrol etmeye başlayın.

Nexagon
20 Temmuz 2011, 00:00
motoru sürekli sürüyor muydun? yoksa akü, motor yattığı için mi boşaldı ?

eğer kullandığın halde akü boşalmışsa şarj dinamosu yani statöre bir göz atmanı öneririm. akım ölçer ile akünün kutup başlarından motorun şarj edip etmediğini kolayca ölçebilirsin herhangi bir usta da ölçebilir para falan almaması lazım.

sozyurt
20 Temmuz 2011, 02:06
Marş bastığın esnada ateşleme kontrolü varmı yokmu vede ateşlemeler normalse benzin geliyormu onun kontrolünü yaparsan arıza tespiti yapmış olursun.Motor çalışmadığı için şarzını kontrol etmen zor.Şarzı motoru çalıştırınca kontrol edrsin.

unalyaman42
20 Temmuz 2011, 08:26
Kontağı açtığında gelen ses benzin pompasının sesidir muhtemelen. Yani benzin pompası çalışmıyordur. Benzin hortumunu çıkartıp pompada sorun olup olmadığına bakın. Eğer sorun varsa soketler ve kablolardan kontrol etmeye başlayın.

yok benzin pombası deil elektronik aksamdan bir ses geliyordu.

---------- Post added at 07:26 ---------- Previous post was at 07:24 ----------

Marş bastığın esnada ateşleme kontrolü varmı yokmu vede ateşlemeler normalse benzin geliyormu onun kontrolünü yaparsan arıza tespiti yapmış olursun.Motor çalışmadığı için şarzını kontrol etmen zor.Şarzı motoru çalıştırınca kontrol edrsin.

grenajları söküp bir gözden geçirmi diyorsun yani. benim bi şekilde çalıştırmam lazım tamirciye gidicem ama onada gidemiyorum immobilizer den dolayı olmamasının sebebi nedir kimse immobilizerdan demio immobilizer öyle bir sıkıntı çıkarmazmı okumasa yinede çalısırmı motor.

Felon
20 Temmuz 2011, 09:57
yok benzin pombası deil elektronik aksamdan bir ses geliyordu.
kontağı açtığında gelen bi ses dimi o ? Benim motordada var o ses ve bildiğim kadarıyla enjeksiyon sesi.

kurubuz
20 Temmuz 2011, 10:35
Bu motorlar internetten tarif ile tamir olmaz. Yetkili servise götür bilgisayara bağlayıp sorununu bulsunlar. 150 lik çinli scooter muamelesi yaparsan daha büyük masraf açarsın.

serkanADH13
20 Temmuz 2011, 12:17
senın için en mantıklısı bı arac ayarlayıp servıse sokmandır,
aksı taktırde daha fazla sorun yasarsın,
sakın vurdurmaya felan calısma bı arkadaşımın basına geldı,
8.9 sefer farklı zamanlar ıle motoru vurdurarak calıstırdı ve 38 bınde olan motor bırden 380 bın oldu,,,