PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : eksoz çıkışında patlama

kocak.
15 Temmuz 2011, 18:10
arkadaslar arora marka motorumda ışıkta dururken hafif hafif ara gazı verip debriyajı bıraktıgımda pat diye bi ses geliyo sorun bujidemi acaba yoksa eksoz damı sorun var ?

zeda3000
15 Temmuz 2011, 18:27
Egzozun orjinal ve oynanmamis ise, karburator ayarinda sikinti vardir. Karisim ayarlarinin elden gecmesinde fayda var,

fat280
15 Temmuz 2011, 18:32
benim motordada var o sorun gaz verip saldığımda ççoğunlukla vites değiştiriken pat ediyor bir arkadaşa saordum yakmasında bir sorun varmı motor dedi yok az yakıyor dedim o zaman çoğunlukla beyindendir dedi ateşlemede az sorun oluyordur dedi ama birşey olmaz dedi bende öyle sürüyorum bir sıkıntı yok ama yakıt fazla ise senin karbüratörden de olur

kocak.
15 Temmuz 2011, 19:56
yakıt normalde bujiyi değiştirsem kesilirmi acaba ?

raif34
16 Temmuz 2011, 12:57
arzalar her zaman en küçükten büyüge gidilerek çözülür..
yani buji den başla öncelikle.. sona yakıt ateşleme falan sırasıyla git .. avans ayarıyla ilgili olabilir..

tr100a
16 Temmuz 2011, 13:11
benim motordada var aldığımda da vardı gayaet te güzel gidiyor bu motorlarda çoğunda oluyor karıştırtma

umtglsr
16 Temmuz 2011, 13:15
benm motorumdada var o sorun genelde motor tam ısınmadan basarsam gazı kestiğimde kuru sıkıyla ateş ediyomuş gibi ses cıkarıyo yakında bujiyi değiştircem bakalım düzelcekmi

c.enes.uyu
28 Temmuz 2011, 17:54
o sorun bende de var motorun ayarsızsa benzını yakamıo egzoza verıo eksozdada patlama yapıo ama ıyı olmadıqını duydun :)

tekintekin
17 Ağustos 2011, 14:44
Sevgili arkadaşlar , bende de 150cc bir çinli var ve bir süre önce aynı sorunu bende yaşadım gitmediğim usta kalmadı ,sibop yakmış diyen de oldı , bu makine motor istiyio diyende oldu, 21. 000 KM. deki alet motormu ister allahaşkına ...Neyse,,, birtürlü kesemedim egsoz patlamasını ,ne buji ,ne beyin nede ateşlene bobini demedim hepsini yeniledim ,ama naafile gene patlatıyo...En son ,katalizör denen parçayı kontrol ettim ,birde ne görsem iyi...lastik diyafram patlamış vede içi bir hayli pislenmiş...Hemen ilk olarak deneme amacı ile Katalizör ü iptal edip marşa bastım ,gaz verip denedim ,ne patlama var , ne çatlama..hemen yeni bir katalizör alıp yerine taktım. 15 TL. böylece bu sorun da ortadan kalktı...Eğer sizlerin motosikletlerinizde de KATALİZÖR denen parçadan varsa ,oraya bir göz atın lütfen...KOLAY GELSİN.