PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : kısa devre

semih39
12 Temmuz 2011, 18:07
arkadaşlar az önce motorun arka stop kablolarını kısa devre yaptırdım yanlısıkla motorun butun elektrik aksamı kesildi hic bi yere elektrik gitmiyor motorda çalışmıyor ne elden ne ayaktan acaba sorunu nasıl cozebılırm neresıne bakmam lazım acıl yardım.

my91
12 Temmuz 2011, 18:09
Sigortası yanmıştır muhtemelen. Sigortasını eşdeğer bir sigorta ile değiştirin :)

semih39
12 Temmuz 2011, 18:12
Sigortası yanmıştır muhtemelen. Sigortasını eşdeğer bir sigorta ile değiştirin :)
bende öyle tahmın ediyorum ama sıgortası nerdedır bu motorun tam bılmıyorum kı koltugun altına fln bıraz baktım oyle ama gorunurde bısey gozukmuyor tam neresınde oldugunu bılsem halletcem :S

my91
12 Temmuz 2011, 18:13
Nerede olduğunu ben de tam bilemiyorum. Akünün yakınlarında, koltuk altında olabilceği muhtemel yerlerdir :)

semih39
12 Temmuz 2011, 18:15
Nerede olduğunu ben de tam bilemiyorum. Akünün yakınlarında, koltuk altında olabilceği muhtemel yerlerdir :)
neyse bıraz kurcalıcaz o zamn o degılde ayaktan bıle calışmıyor ayaktan calıssa motorcuya kadar goturcem ama oda yok .

fat280
12 Temmuz 2011, 18:16
Sigortadandır ve akünü yanında olur genelde oraya bak derim

semih39
12 Temmuz 2011, 18:17
Sigortadandır ve akünü yanında olur genelde oraya bak derim
pekı sıgorta yandığında ayaktanta çalışmaması normal mı ?

my91
12 Temmuz 2011, 18:22
Evet çalışmaz. Tüm elektrik tesisatın iptal olur çünkü

semih39
13 Temmuz 2011, 00:47
tamamdır arkadaşlar sağolun yardımlar ıcın halletım sıgorta yanmışta sıyah bantla sarmıslar sıgortanın kabını su gecırmesın dıye ondan fark edemedım hemen buldum degiştirdim ama hemen :D

fat280
13 Temmuz 2011, 01:02
pekı sıgorta yandığında ayaktanta çalışmaması normal mı ?

Evet çalışmaz. Tüm elektrik tesisatın iptal olur çünkü

arkadaşlar sigorta yansada motor ayak marşı ile çalışır çalışmaz diye birşey yok motor çalıştıktan sonrada lambaları flan yanar motorun ürettiği elektrikle denenmiştir

tamamdır arkadaşlar sağolun yardımlar ıcın halletım sıgorta yanmışta sıyah bantla sarmıslar sıgortanın kabını su gecırmesın dıye ondan fark edemedım hemen buldum degiştirdim ama hemen :D

hadi gözün aydın :D