PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Taksim Dikelekleri

Sayfa : [1] 2

zenon
12 Temmuz 2011, 17:25
Sizlerinde bulunduğunuz şehirlerde var mı bilmiyorum ama biz ne zaman taksime gitsek bir gurup motorcu motorların basında saatlerce dikeliyor sohbet ediyor.

Biz gidiyoruz motorları park ediyoruz o arkadaşlar orda gidiyoruz yemek yiyoruz kahfe iciyoruz geliyoruz hala ordalar. Özelikle 600cc ve üzeri raceing motorları olan arkadaslar şekili montları motorların önünde dikelip duruyorlar. Her gördüğümde garip geliyor sebebi nedir merak ettim :pl: motor eskimesin mi? birşey yapmasınlar mi? basında durup bu benim diyip hava atmak mi? ne acaba :D

Phantom264
12 Temmuz 2011, 17:44
Bence onlara belediye para veriyor orda durup artistlik yapsınlar diye :mrgreen:

kadirr26
12 Temmuz 2011, 17:49
bodrumda da var bitane tam numune.
Honda goldwing ile barlar sokağının [trafiğe kapalı alan] en dikkat çekici noktasında sürekli,
Üstelik teybini de açmış,[benim motorumda teyp bile var dercesine]

bir de telefonu da gökyüzüne doğru kaldırıp saatlerce çok meşgul gibi hava yaratmaya çalışması,

gelen geçen, ne bilem bodrum .hic bi'şey umrunda değilmiş gibi,

hatta "bodrumun bütün dağları benim"havaları .

Bir de komik ansızın garip haraketleri,tik leri. tripleri

yav bu adamın ailesi nebılem uyarıcak arkadaşı yok mudur?

Gerçekten çok komik bir durumda.
sadece gördüğümde değik,aklıma geldiğinde bile gülmekten karnıma ağrılar giriyo,

neyse her mahallenin bir delisi vardır.

çok mu abarttım!
Görürseniz hal haraketlerine dikkat edin

kral recep
12 Temmuz 2011, 17:52
o motorlar sürmek için değil.süs motorları,maket.artizlik için özel üretilmiş motorlar

kadirr26
12 Temmuz 2011, 18:07
belki de şu anda motorun üstune oturmuş tel.den bu başlığı okuyolardır
hehehe

---------- Post added at 17:07 ---------- Previous post was at 16:55 ----------

ha bu arada başlık ta iyi olmuş
"dikelekler"

sedici
12 Temmuz 2011, 18:30
cadde motorcusu diyoruz biz onlara :) her yerde var demekki onlardan... abi almış motoru direkt çekmiş caddeye motor 8km'de o da bayiden caddeye gelirken olmuş :) eve bile gitmiyo motorla, sabaha karşı üstünü kapatıp gidiyo ertesi akşam yine gelip nöbet tutuyo motorun başında :queen:

kadirr26
12 Temmuz 2011, 18:41
yav bu kadar para vermişler sırf bunun için.
Tamam at havanı motorlar hakkaten on numara ama böle de olmuyo.ne hava kalıyo ne cıva.
Motorun değeri düşüyo,basitleşyo..
Ucuz mal gibi sıradanlaşıyo

Free_AnGeL
12 Temmuz 2011, 18:44
Dikelekler ? Dikelmek ?

Yorum yok !!!!

turkmath
12 Temmuz 2011, 18:48
bakınız; dikelek:
"yetmiş beş milyarda bir görülen hastalık.

hasta kişi kesinlikle yatamıyor, zaten yatalak hasta ile işte bu noktada ayrışıyor dikelek hasta. dikelek olması hastanın yatak ile ilişkisini de kesmiyor maalesef. duvara monte edilmiş dik bir yatak, yaslanabilmesi açısından hastaya büyük kolaylık sağlıyor. bacaklarda varis riski de oluşturan bu hastalığın şu an tıbben bir tedavisi de bulunmuyor."

Not: alıntıdır, doğru yalan bilmiyorum

Ayrıca;
[dikelek]

İtaatsiz, inatçı, dik kafalı [ Derleme Sözlüğü c: 4 ]

-Kastamonu

dike (II)

1. İtaatsiz, inatçı, dik kafalı. ( Derleme Sözlüğü c: 4 )

Bölme -Uşak
Yayla *Tefenni -Burdur
*Sarayköy köyleri -Denizli

dikelek

[->dike (II) -1] [ Derleme Sözlüğü c: 4 ]

yeni bir "kelime" öğrendik yahu, kötümü oldu...:)

halepli
12 Temmuz 2011, 18:49
Üstünde bira içerler bir kız grubu gördüğünde ara gaz verirler.. havalarını atarlar

Free_AnGeL
12 Temmuz 2011, 18:49
bakınız; dikelek:
"yetmiş beş milyarda bir görülen hastalık.

hasta kişi kesinlikle yatamıyor, zaten yatalak hasta ile işte bu noktada ayrışıyor dikelek hasta. dikelek olması hastanın yatak ile ilişkisini de kesmiyor maalesef. duvara monte edilmiş dik bir yatak, yaslanabilmesi açısından hastaya büyük kolaylık sağlıyor. bacaklarda varis riski de oluşturan bu hastalığın şu an tıbben bir tedavisi de bulunmuyor."

Not: alıntıdır

Nerden Ne öğrendik ... Teşekkürler hocam bilgi için.

kanucan
12 Temmuz 2011, 18:51
cadde motorcusu diyoruz biz onlara :) her yerde var demekki onlardan... abi almış motoru direkt çekmiş caddeye motor 8km'de o da bayiden caddeye gelirken olmuş :) eve bile gitmiyo motorla, sabaha karşı üstünü kapatıp gidiyo ertesi akşam yine gelip nöbet tutuyo motorun başında :queen:

O tiplerin rodajı genelde 1-1,5 sene sürer. :P

turkmath
12 Temmuz 2011, 18:58
Nerden Ne öğrendik ... Teşekkürler hocam bilgi için.

Gerçek anlamı "İtaatsiz, inatçı, dik kafalı v.s", diğeri bana fazla makul gelmemişti zaten, bakınız aşağıda:)
http://www.kubidik.com/komik_resimler/siyahbeyaz/sb__93_.jpg

Ramazan Can
12 Temmuz 2011, 20:23
Üstünde bira içerler bir kız grubu gördüğünde ara gaz verirler.. havalarını atarlar:cat::cat::cat::cat::cat::cat::cat::cat::ca t::cat::cat::cat:

srknbdm
12 Temmuz 2011, 21:04
bu tip dingiluslar kask takmayan yada kasklarını kolunda taşıyan tiplerdir. latince isimleri ayaktayus dikeliyus olan bu canlılar genelde büyük şehirlerde yaşarlar. dikelip sohbet etmek için en göze görünür yerleri tercih ederler, bazı bilim adamları bu davranışın abazalıkla yakından alakalı olduğunu iddda etmektedir. çifleşmek için kullandıkları en büyük kozları gösterişleridir...

Free_AnGeL
12 Temmuz 2011, 22:15
bu tip dingiluslar kask takmayan yada kasklarını kolunda taşıyan tiplerdir. latince isimleri ayaktayus dikeliyus olan bu canlılar genelde büyük şehirlerde yaşarlar. dikelip sohbet etmek için en göze görünür yerleri tercih ederler, bazı bilim adamları bu davranışın abazalıkla yakından alakalı olduğunu iddda etmektedir. çifleşmek için kullandıkları en büyük kozları gösterişleridir...

:thumleft:

BBelt
12 Temmuz 2011, 23:28
Baştan sona okudum. Aslında bana ne, değil mi? Ama n'aparsın, merak işte sormazsam çatlarım. Bu adamlar bu kadar çok hakareti hak etmek için ne yaptılar size?

Baksanıza demediğinizi bırakmamışınız; Artiz, mahallenin delisi, dingil, abaza.

Unutmadan, doğrusu "abazan" olacak, benden söylemesi. Yarın bir gün bir Abhaza'ya denk gelirseniz nahoş sonuçları olur, sert mizaçlı insanlardır.

Tarkan1981
12 Temmuz 2011, 23:47
Böyleleri herhalde Motosikleti, Rayban gözlük gibi görmektedirler :)
syglr. :)

kadirr26
13 Temmuz 2011, 00:04
Üstünde bira içerler bir kız grubu gördüğünde ara gaz verirler.. havalarını atarlar

Tabiatın kanunudur dişiyi gören erkek dikkatini çekmek için çeşıtli yollara başvurur. belli sınırlar içerisinde.
Bence normal bişey.

İkincisi ben motor üzerinde apaçiler dahil bira içen kimseyi görmedim.belki de bana denk gelmedi.

Sonuç bn bu yoruma katılmıyorum.

zenon
13 Temmuz 2011, 00:13
Bende içki kullanan motorcuyu gectim artcı bile gormedim şahit olmadım. Kullanan artıcıyı alan sürücüde görmedim.

kartalizma07
13 Temmuz 2011, 00:14
çete mi bunlar, çok film izliyolardır:queen:

mınçıka_35
13 Temmuz 2011, 00:44
Siz deyince gözüme birden geliverdi,önceden pek dikkat etmemiştim.Evet dediğiniz tipler Taksim İstiklal girişindeki dönercilerin orda mevcut:mrgreen:Ama bir şey daha var,yanlarında genellikle kızlar da oluyor:cherry:Sanırım neden belli:mrgreen:

kefeeee
13 Temmuz 2011, 01:02
tabiki karı kız kaldırmak için ordalar

F54
13 Temmuz 2011, 01:25
ya zaten böyle motorlara tav olan kızlar da vardır demi ulan bekar olsam bende alırdım bu motorlardan bi tane manitaya manita demezdim heee:queen:

oz.07
13 Temmuz 2011, 01:31
Benim en çok hoşuma giden, caddeye gidip, 3-4 tane supersport motoru yan yana dizip, yüksek sesle "senin motor" veya "benim motor" diye motorlarını göstererek onlardan bahseden, arada çaktırmadan etrafı süzüp, "bana bakıyolar mı len" tribine girdikten sonra, üşenmeden kalkıp motorun yanına gidip, halen kafede oturmaya devam etmekte olan arkadaşına motorun herhangi bir yerini gösterip, "işte bunu diyorum" diyen arkadaştır.

p.s: bire bir yaşadım, gördüm, duydum bu olayı. bunlar kafede oturangus, motoru övenguslardır. Bana göre, Motosiklet sürücüsü yada motorcu değil, motosiklet "kullanıcısı"dırlar.
Etrafta güzel bir motosiklet gördüğümde onu seyir etmeyi çok seven ben, bu arkadaşların egolarını gıdıklamamak için gözlerimi kaçırır oldum. Çünkü bence onlar sadece kızlara değil, diğer erkeklere de hava atmayı seviyorlar. Düşünce tarzı "bak bende -çok- gibi para var bunu alır burda bööyle seyrederim arkadaş" olabilir gibi geliyor. Tanrı onları başımızdan eksik etmesin :)

kadirr26
13 Temmuz 2011, 01:32
geceyarısı olduğu nasıl da bellı.
Muhabbete bak.
Birazdan kırmızı noktaya da girdik mi tamam.
Admin kovalar hepimizı,

acayüp
13 Temmuz 2011, 01:48
Bu kadar boş laf olacağına. Konuyu açmadan önce gidip kendilerine sorup sonra gelip konu açsaydınız. Hiç değilse konunda bir anlamı olsaydı. Şimdi sizin yapamadığınız birşeyi bir başkasının yapıp buraya yazmasını beklersiniz yada o guruptan biri görür hemen üye olur okyanada yazanada diyerekten bir saydırır konuda orada kalır. (daha önce olmuş birşeydir)

tr100a
13 Temmuz 2011, 01:49
Baştan sona okudum. Aslında bana ne, değil mi? Ama n'aparsın, merak işte sormazsam çatlarım. Bu adamlar bu kadar çok hakareti hak etmek için ne yaptılar size?

Baksanıza demediğinizi bırakmamışınız; Artiz, mahallenin delisi, dingil, abaza.

Unutmadan, doğrusu "abazan" olacak, benden söylemesi. Yarın bir gün bir Abhaza'ya denk gelirseniz nahoş sonuçları olur, sert mizaçlı insanlardır.

arkideş sendemi ayaktakus dikelyus yoksa heee

GP500-1st
13 Temmuz 2011, 01:50
Motorcular:P

Bu tiplere aslında pek kızmıyorum karşıdan böylede bir talep var sonuçta..

Boş vaktim vardı taksimde bi yere oturdum çay içiyorum Yanımdaki kız önce bana biraz sinyal yolluyo sonra sevgilsiyle aşkım canım diye konuşuyor konuşma bitince hiç vakit kaybetmeden başka bir çocuğu arayıp napıyosun görüşemedik motorla bi ara dolaşşak görüşemedik diyor:cherry:

Genç işte 18-19 yaşında içi kıpır kıpır ne tatlı ne şeker bişey dimi..Motorada binsin arabayada sonra 27 yaşında evlenirken masum masum göz yaşı döksün.. Elbet biri:king: bulunur dimi

rockandbeer
13 Temmuz 2011, 01:54
Motorcular:P

Genç işte 18-19 yaşında içi kıpır kıpır ne tatlı ne şeker bişey dimi..Motorada binsin arabayada sonra 27 yaşında evlenirken masum masum göz yaşı döksün.. Elbet biri:king: bulunur dimi

İnsanların masumluğunu da biz belirleriz zaten di mi. Kendimiz her haltı yeriz de kız kısmının eli başkasının eline değmesin di mi kirlenir sonra...

sarıdev
13 Temmuz 2011, 02:00
O taksimdekiler zararsız çocuklar o kadar para vermişler ee birazda havalarını atsınlar artık hem bizim motorlarada göz kulak oluyorlar inkar etmeyin.Kimi motoru zevk için kimi hız için kimide gösteriş için kullanır.(ben kuryeyim hem ekmeğim için hemde motor kullanmayı sevdiğim için kullanıyorum )

GP500-1st
13 Temmuz 2011, 02:01
İnsanların masumluğunu da biz belirleriz zaten di mi. Kendimiz her haltı yeriz de kız kısmının eli başkasının eline değmesin di mi kirlenir sonra...

Ben burda çıkar ilişkilerine vurgu yaptım. Algıda seçiciliğin pek masum olmadığını ve burdada tek yönlü bi piyasa oluşturduğuna değindim.

Ayrıca sen sevgilinle konuştuktan sonra hemen başka bi kızı arıyomusun? ona kestane-kabab ne varsa vaad ediyomusun?

rockandbeer
13 Temmuz 2011, 02:04
Ben burda çıkar ilişkilerine vurgu yaptım. Algıda seçiciliğin pek masum olmadığını ve burdada tek yönlü bi piyasa oluşturduğuna değindim.

Ayrıca sen sevgilinle konuştuktan sonra hemen başka bi kızı arıyomusun? ona kestane-kabab ne varsa vaad ediyomusun?

hocam ben senin söylediğinden çıkan manaya bozuldum:

''sevişsinler etsinler, sonra evlenirken de masum masum bakireymiş gibi ağlasınlar. Nasıl olsa herkesin bi alıcısı var bunları da alırlar'

bu değil mi son cümlenin alt metni?

kadirr26
13 Temmuz 2011, 02:08
Bu kadar boş laf olacağına. Konuyu açmadan önce gidip kendilerine sorup sonra gelip konu açsaydınız. Hiç değilse konunda bir anlamı olsaydı. Şimdi sizin yapamadığınız birşeyi bir başkasının yapıp buraya yazmasını beklersiniz yada o guruptan biri görür hemen üye olur okyanada yazanada diyerekten bir saydırır konuda orada kalır. (daha önce olmuş birşeydir)

yav hakaten acayüp yazmışın anlamadım.ya da ben acayüp oldum bu saatte anlamadım.:)
Konuyla ilgili Bi'şeye isyan ediyon ama.

aytacaksel
13 Temmuz 2011, 02:10
tabiki karı kız kaldırmak için ordalar

ise yariyorsa bende cekeyim motorumu oraya :) cbr250r olurmu??

kadirr26
13 Temmuz 2011, 02:10
tam çözemedim mevzuyu

sarıdev
13 Temmuz 2011, 02:20
tam çözemedim mevzuyu

git uyu sen uykun gelmiş :)

eliff
13 Temmuz 2011, 02:28
bence onları kıkanıyosunz ve onlara cumur atmak ıcın acılmıs bır konu bu

kadirr26
13 Temmuz 2011, 02:29
git uyu sen uykun gelmiş :)

ok. ii geceler herkese

GP500-1st
13 Temmuz 2011, 02:30
hocam ben senin söylediğinden çıkan manaya bozuldum:

''sevişsinler etsinler, sonra evlenirken de masum masum bakireymiş gibi ağlasınlar. Nasıl olsa herkesin bi alıcısı var bunları da alırlar'

bu değil mi son cümlenin alt metni?

Bekaretle değil işimde. evet bunlarıda alıyolar en sonunda çok hanım oluyolar o zaman tecrubeden yarılıyolar(gülmekten yarılmak gibi aşırı bişey yani:P) bi yandanda..tüm gezegeni kastetmiyorum ama yinede böyle hiçde azımsanmıyacak bi grup var..

sarıdev
13 Temmuz 2011, 02:32

üyelik tarihinde yeni senin amaç belli mesaj alındı herkese iyi geceler :)

mınçıka_35
13 Temmuz 2011, 02:35

Biraz sakin olun:)hiç kimse o arkadaşlara çamur atmıyor,herkesin yaşam biçimi farklıdır.Ayrıca ben de ne zaman taksime gitsem o müthiş motorlara bakarım.Ayrıca o arkadaşları tebrik ettiğim bir hususta korumalarının her daim full olmasıdır:)
Sonuç olarak bizler sadece tartışıyoruz.Kimse kimseye çamur atmıyor:wiinkk:

eliff
13 Temmuz 2011, 02:36
yarası olan varsa gelsın taxsime konusalım gocunanlarrrr beklıyorum

delphius
13 Temmuz 2011, 02:43
Bence ağır sözler sarf edilmiş bu kadarını hakettıklerını düşünmüyorum sonuçta adam para verip almış demokrasiden bahsedıyoruz bu ulkede adam motorun basından dıkılıo yani kıme ne zararı varki anlamak mümkün deil belki abes bi durumdalar ama bizi ilgilendırmez ilgilendırse bıle bu kadar saçmasapan sözlerı hakettıklerını dusunmuyorum.

kadirr26
13 Temmuz 2011, 02:50
yarası olan varsa gelsın taxsime konusalım gocunanlarrrr beklıyorum

ok. Elif cim sen bekle tam heykelin orda.
Biz hepberaber toplanıp geliyoz.
:cherry:

---------- Post added at 01:50 ---------- Previous post was at 01:47 ----------

beni motorumdan tanırsın resimdeki gibi
arakadaşları da ben tanıştırırım sırayla.:cherry:

Sinan Aksu
13 Temmuz 2011, 04:41
Bekaretle değil işimde. evet bunlarıda alıyolar en sonunda çok hanım oluyolar o zaman tecrubeden yarılıyolar(gülmekten yarılmak gibi aşırı bişey yani:P) bi yandanda..tüm gezegeni kastetmiyorum ama yinede böyle hiçde azımsanmıyacak bi grup var..

Sevişirlerde, yatarlar da, kalkarlar da,
Evlenirken gözyaşı dökerler de..
Yapılan yanlış birşey varsa hesabını verir veya vermez..
Bu kimseyi ilgilendirirmi?
Sizin bu konuyla alakalı probleminizmi var?
Namus kavramınızı değiştirin.
Biz erkeklerde çok namuslu sayılmayız.

zenon
13 Temmuz 2011, 09:30
Ya gercekten ben konuyu acarken biraz tiye alip biraz gülmekti amacım kimseyi kırmak incitmek değildir.

Namus davasına dönmesi ayrı bir konu zaten ama kim inkar edebilir motordan inerken ulan millet bana bakıyormu falan diye kafasından gecirmeyen mi var :) Tamam belki o dikelekler gibi saatlerce motor başında durmuyorsunuz ama uzerinde motor montu elide kask olunca kendini ordakilerden farklı hisetmiyormusunuz?

Yok arkadas kıcımdaki kottan farksız bu benim icin diyen motoru zevk için değil zorunluluktan kulanıyordur bence.

safakk
13 Temmuz 2011, 10:05
Ya gercekten ben konuyu acarken biraz tiye alip biraz gülmekti amacım kimseyi kırmak incitmek değildir.

Namus davasına dönmesi ayrı bir konu zaten ama kim inkar edebilir motordan inerken ulan millet bana bakıyormu falan diye kafasından gecirmeyen mi var :) Tamam belki o dikelekler gibi saatlerce motor başında durmuyorsunuz ama uzerinde motor montu elide kask olunca kendini ordakilerden farklı hisetmiyormusunuz?

Yok arkadas kıcımdaki kottan farksız bu benim icin diyen motoru zevk için değil zorunluluktan kulanıyordur bence.
Katılmıyorum ekipman ile motosikletin verdiği zevk apayrı şeyler motosikleti kullanırken hissettiğiniz rüzgar virajlarda doyasıya tüm vücudunuzda hissettiğiniz yer çekimi bence bunlar paha biçilemez zevklerdir ve bir kaskı montu çıkarırken etrafdakilerin benim için ne düşündüklerinden bin kat daha önemli ki çoğunluğunda böyle düşündüğüne inanıyorum yoksa kimse motosiklet tepesinde binlerce km yol katetmez ve sadece ful ekipman şehir içi dolaşırdı :)

Taksimdeki o tipleri izmir alsancakda görmek mümkün açıkcası yanlarından geçerken allah akıl fikir versin diyorum içimden :)

ünaltürkyazıcı
13 Temmuz 2011, 10:09
Bugün gidip sorucam bakalım niçin duruyorlar...:)

ergün1968
13 Temmuz 2011, 10:10
Bu başlığı sabitleyin bence hehe.10 numara olmuş eline sağlık Zenon :).