PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : CRUİSER alacağım, Hangi Marka ve Modeli Önerirsiniz!

Demirbakire
11 Temmuz 2011, 14:54
Merhaba Arkadaşlar;

İlk defa cruiser alacağım, birkaç gündür internette farklı marka ve modelleri araştırıyorum fakat kararsız kaldım.amacım kusursuza yakın bir motor alıp sürekli binmek ama hepsinde mutlaka artı ve eksiler oluyor ben bunların minumum olanını ve aynı zamanda klasik bir cruiser gibi gösterişli olanını almak istiyorum.
Motor tercihim, 600'lük ve 800'lük su soğutmalı, uzun yolda beni üzmeyecek, arada kafam estiğinde egeyi sorunsuz bir şekilde baştan aşağı dolaşabileyim,) .. honda, kawasaki, suzuki, yamaha bu dört markayı yakından inceledim görüntü olarak en çok yamaha dragstar hoşuma gitti ama hava soğutmalı olması ciddi bir sorun benim için. diğer modellerde de sağlam makinalar var yinede hata yapmak istemiyorum.
Cruiser kullanan arkadaşlar bu konuda yardımcı olurlarsa sevinirim,.Kişisel deneyimleriniz notlarınız çok önemli şimdiden teşekkürler ..

BBelt
11 Temmuz 2011, 15:01
Cruiser zevk işidir. Görüntüsü, sesi seni mutlu eden hangisi ise onu almalısın bence. Saydığın markaların hepsi güzel makineler...

hava soğutmalı olması ciddi bir sorun benim için.
Neden?

draggy
11 Temmuz 2011, 15:02
Neden Hava soğutma değil? HAva soğutmalı motorlar esas cruiser karakteri taşırlar.. Bakımı ve masrafsızlığı, uzun ömürlülüğü en büyük etkenleridir..

Demirbakire
11 Temmuz 2011, 15:05
Uzun yol için su soğutmalı öneriyolar, yoksa görüntü ve ses olarak ilk tercihim dragstar olacak...ben bunu aydınlatmaya çalışıyorum hava soğutmalı bir motorla istediğimi yapabilirmiyim?

BBelt
11 Temmuz 2011, 15:09
Uzun yol için su soğutmalı öneriyolar, yoksa görüntü ve ses olarak ilk tercihim dragstar olacak...ben bunu aydınlatmaya çalışıyorum hava soğutmalı bir motorla istediğimi yapabilirmiyim?

Uzun yol için su soğutmalı mı öneriyorlar??? Hava soğutmalı motora özellikle de uzun yolda hararet yaptırmak özel yetenek ister birader...

Cruiser dediğin V motor, karburatörlü ve hava soğutmalı olur. Buraya bir "bence" ekleyeyim de tartışma çıkmasın :)

Demirbakire
11 Temmuz 2011, 15:12
motora atladın mı gerekiyosa saatlerce gideceksin, yok hararet yaptı biraz motoru dinlendireyim olamayacak.. böyle bir motor arıyorum diyim kısaca

draggy
11 Temmuz 2011, 15:14
Hava soğutmalı motorun tek eksisi, sıkışık trafikte beklemeden hoşlanmaması, ısınır ama gene de şişme vs.. başka bir şey tapmaz.. Bu motorlar yüksek sıcaklıklara dayanmak için üretilir, Uzun yollar onun içindir. Cuma akşamından itibaren 3.600 km yol yapacağım, güvenmesem daha önce yapmamış olsam inan cesaret etmezdim, sadece yağını değiştirip yola çıkacağım :)

Bu arada Iron Maiden seviyorsun herhalde :)

Demirbakire
11 Temmuz 2011, 15:20
başka bir forumda farklı yorumlar yapılıyor benim kafamdakinin netlşmemesinin sebebi bu yüzden, ben görüntü ve ses olarak dragstarı tk geçiyorum yakıtıda az diyolar ama hava soğutmalı olması shadow750 , vn750 gibi makinalarla kıyaslandığında tercih edilmemesi allak bullak ediyor kafamı ne yapmam lazım bilmiyorum ama iyi bir makinaya sahip olmak istiyorum tek bildiğim bu.

yucika
11 Temmuz 2011, 15:21
Yamaha midnight star XVS 950 alabilirsen bu sınıftaki en güzel motorlardan biridir.
Seçeceğin modelin hava ya da su soğutmalı olması çok önemli değil. Ancak mutlaka Şaft aktarmalı olmasında fayda var.
Aslında radyatör cruiser motosikletin görüntüsünü bozan bir unsur olduğu için bu türün müdavimleri arasında çok sevilmez.
Midnight star hava soğutmalı şaft aktarmalı modern tasarımlı ve ayaklık yerine ayak plateleriyle satılan güzel bir motor.

ZERDÜŞT
11 Temmuz 2011, 15:29
Alacağınız motor sıfırmı yoksa ikinci el bir motosiklet mi olacak..sıfırsa bahsi geçen motorların hepsi güzel kendi içlerinde bg ve tork olarak değişirler..yedekparça ve servis ağı olarak devam eder..yok 2.el alınacaksa temiz ve sorunsuz olanının bulunması önemli..temiz olduktan sonra ege bölgeside dolaşılır baştan aşağı Türkiye turu da yapılır..yeterki bakımlı düzgün motor olsun..

Pause
11 Temmuz 2011, 15:30
bu konuda onlarca, yüzlerce kez tartışmalar olmuştur. herkes kendi beğenisini kendi kullandığıdır, elbette isteyerek almıştır. herkes "en güzel motosiklet; kendi motosikletindir" mantığıyla yaklaşır ki, doğrudur... sen beğeniyorsan sorun yoktur çünki, sonuçta alacağın motosiklet japon ise gerisi teferruattır diye düşünüyorum, şu durumda tek bir şey kalıyor senin beğenin. tabiki her marka ve modelin birbirinden üstün yada zayıf yönleri vardır ama bu saydıklarından hiçbiri kötü motosiklet değildir. hepsi birbirine olabildiğince yakın özelliktedirler. hepsi olur....
o yüzden mademki dragstarı beğeniyorsun git al derim, kimseyi üzmemiştir ve üzmez :) (Buraya bir "bence" ekleyeyim de tartışma çıkmasın) :)

Demirbakire
11 Temmuz 2011, 15:36
dragstar da saydığın özelliklerden fazlası var bana göre klasik yapıya sahip olması yeter ,) .. dragstar iyi ama dediğim gibi hava soğutmalı olması yinede korkutuyo beni güvenemiyorum .. vt750 shadow, yada kawasaki vn kullanıcıları yokmu?

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:33 ----------

ikinci el alacğım, farktmez özellikleri görüntüsü önemli tabi temiz bir makina alacağım!

ZERDÜŞT
11 Temmuz 2011, 15:48
O zaman şöyle anlatayım..düz yolda klasik Dragstar 650 iyidir..ama şehir içi trafiğinde 650 Sport Dragstar kullanımı daha kolaydır..Artcılı çıkılacak bir yolda ise durum gene değişir..Daha öncesinde motosiklet tecrübeniz nedir..hangi makinaları kullandınız..eğitiminiz varmı..fiziki özellikleriniz özellikle boy olarak nedir..1.70 boy var ise 650 Dragstar sorun olmaz ama boy örneğin 1.90 ise size küçük kalır..Elbette en önemlisi gönlünüzdeki makinadir.Detay ne kadar çok olursa beklenti yönünde ,cevaplarda o oranda ayrıntılı ve sağlıklı olur..

Demirbakire
11 Temmuz 2011, 16:00
çok eskiden honda titan kullandım scooter vs. boyum 1,77 ..bu tarz motorlar için ideal olduğunu düşünüyorum.. benim dragstarla ilgili tek sıkıntım hava soğutmalı olması eğer şu konuyu ciddi bir şkeilde aydınlatabilirsek hemn gzüme kestrdiğim ilk makinayı alıcam..

ZERDÜŞT
11 Temmuz 2011, 16:20
Hava soğutmalı olması bir sorun değil..çevremde kullananlar var..şimdiye kadar motorum şişti diye şikayet eden olmadı..Kullananların yorumları ise VT 750 shadowun yada kawasaki vn 800 ün daha rahat olduğu yönünde..Bu değerlendirmeleri ise tamamen senin tercihlerin doğrultusundaki makinalara göre yazıyorum.Seçenekler VT 750 Shadow,Kawasaki VN 800,Dragstar veya instruder ise ekonomik açıdan az farkla 1.Dragstar.2.VT 750 Shadow 3.VN 800 performans olarak bakarsak.. 1.VN 800 2.VT 750 3.Dragstar olarak sınırlanır.İnstrudar hakkında çok fazla bilgim yok..ama onuda araştırman mümkün..gönlündeki motosiklete kavuşman dileğiyle..

Demirbakire
11 Temmuz 2011, 16:27
Eyvallah hocam..

Demirbakire
11 Temmuz 2011, 19:02
sanırım ne alacağıma karar verdim..dragstar 650 alacağım, eski bi arkadaş satıyomuş tesadüfen denk geldi iyde referans oldu benim için.. bu akşam bakmaya gidicem. umarım temizdir makina bizde motor sahibi oluruz..
2006 model 5100 km'de 13.000 tl diyor, birazda pazarlık yaparız 12, 12,5 sizce nasıl ??

hocaseko
11 Temmuz 2011, 21:04
sanırım ne alacağıma karar verdim..dragstar 650 alacağım, eski bi arkadaş satıyomuş tesadüfen denk geldi iyde referans oldu benim için.. bu akşam bakmaya gidicem. umarım temizdir makina bizde motor sahibi oluruz..
2006 model 5100 km'de 13.000 tl diyor, birazda pazarlık yaparız 12, 12,5 sizce nasıl ??

al gitsin...bende virago var...şişme falan yok muğla'nın sahillerinde bile...dedikodu bunlar...bende eskiden inanırdım... :)

draggy
12 Temmuz 2011, 07:18
Kimse malını kötülemez, bakımları zamanında yapılmış mı, 5.000 km de de olsa 5 senelik motor lastiklerin ömrü dolmak üzere, onuda kontrol ettir, en iyisi bir servise danışman... Birde benim motor 2005 model 2007 sonu trafiğe çıkmış çok az kullanabilmeme rağmen ben bile 25.000 deyim. Hiç kullanmamışlar mı motoru?

yürekçe
12 Temmuz 2011, 09:49
BEN GS 500 KULLANDIM, HAVA SOĞUTMALI BİR ASİLZADEDİR.
mersinin 45-50 derece sıcağında, yolun bozuk olmasından ötürü 2 saate yakın 20-30 km hız ile gitmek zorunda kaldım ama tık demedi.
bak, dikkat edersen cross makinelerde de genelde soğutma sistemi yoktur, direk havayı kullanırlar.
neden?
çünkü; ne kadar az teferruat, o kadar az sorun demektir.
bir sıvı soğutma sisteminde kaç parça var biliyor musun?
devirdaim pompası arıza yapınca ya da radyatör delinince, hortum çatlayınca, sıvı bitince, donunca vs ne yapacaksın?

ama hava öyle mi ya?

sport bir dragstar gider sana....

Demirbakire
12 Temmuz 2011, 16:01
Kimse malını kötülemez, bakımları zamanında yapılmış mı, 5.000 km de de olsa 5 senelik motor lastiklerin ömrü dolmak üzere, onuda kontrol ettir, en iyisi bir servise danışman... Birde benim motor 2005 model 2007 sonu trafiğe çıkmış çok az kullanabilmeme rağmen ben bile 25.000 deyim. Hiç kullanmamışlar mı motoru?

5000 bakimini yaptirmis lastikler fena degil.test surusude yapildi gorunur bi problem yok.bu aksam ustayla bakmaya gidecez ben motordan anlamam degerlendirmeyi o yapicak ama benim icime sindi . Hava sogutmayla ilgili problemde kalmadi diyebiliriz.

ZIPPIRMAN
12 Temmuz 2011, 16:25
4 günde parça temini,
su soğutmalı,
karburatörlü,
şaft aktarmalı
Shadow wt 750 Honda ...hayat onda