PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Marş motoru sorunu

Aspiretr
11 Temmuz 2011, 00:07
Arkadaşlar 3 haftalık kanuni motorumda marş problemi yaşıyorum. Marş düğmesine basıyorum ışıklar sönükleşiyor sanki marş basıyormuş gibi ama basmıyor. 2. kez basıyorum aynı sonuç ama 3.ye bastığmda normal bir biçimde çalışmakta. Acaba sorun nedir? :silent:

onuRRtas
11 Temmuz 2011, 00:15
Marşa basıyorsunuz ışıklar falan sönüyor tık gibi bi sesten sonra, Sonra bikaç basmadan sonra marş motoru dönüyor ise, Marş kömürü sorununuz var, bitmiş demektir.

Nerdenmi biliyorum, aynı sorunu yaşıyorum şuanda.

Aspiretr
11 Temmuz 2011, 00:18
3 haftada mı bitti bu kömürler?

RunemagicK
11 Temmuz 2011, 00:47
bu kömürler nası değişiyor acaba, kömürü nerden bulucaz yani. bendede aynı sorun olabilir

Aspiretr
11 Temmuz 2011, 00:58
bu kömürler nası değişiyor acaba, kömürü nerden bulucaz yani. bendede aynı sorun olabilir

Oto elektrikçileri tamirini yapıyor.

RunemagicK
11 Temmuz 2011, 01:16
öylede marş motoru zaten 20 tl, tamirci alıcak benden 30tl:) kömürü nerden bulucam

Samet Ağır
11 Temmuz 2011, 01:29
öylede marş motoru zaten 20 tl, tamirci alıcak benden 30tl:) kömürü nerden bulucam
madem marş motoru 20 tl..
alıcan bi tane gelicen pendiğe,bahçede kahve içerken takıcaz yeni marş motorunu...
tl yide benzin parası yapıcan...
kahve ve işçilik beleş....:queen:

bugün kömürlüğe koca bir poşet kömür koydum..içlerinde motosiklet için olan yok ama çok zor durumda uydurulabilir..zaten peynir gibi malzeme..çok rahat işlenebilirler...

RunemagicK
11 Temmuz 2011, 03:01
madem marş motoru 20 tl..
alıcan bi tane gelicen pendiğe,bahçede kahve içerken takıcaz yeni marş motorunu...
tl yide benzin parası yapıcan...
kahve ve işçilik beleş....:queen:

bugün kömürlüğe koca bir poşet kömür koydum..içlerinde motosiklet için olan yok ama çok zor durumda uydurulabilir..zaten peynir gibi malzeme..çok rahat işlenebilirler...

yakın olsan olurdu, git-gel 60km yol, eder 10tl benzin:)
zaten takmaya bende takarım da bu motorun içindeki kömür hakkatan bildiğimiz kömürmü?

Slayerrr
11 Temmuz 2011, 05:01
zaten takmaya bende takarım da bu motorun içindeki kömür hakkatan bildiğimiz kömürmü?

Eğer marş motoru 20 TL ise ve kendin takabileceksen hiç kömür değiştirmeye uğraşma. Zaten kömüre 5 TL vereceksin. 20 TL'lik de uğraşacaksın. Çünkü kömür değiştirmek için marş motorunu açmaya ve toplamaya uğraşacaksın. Lehim yapman gerekecek falan 15 TL kar için değmez yani.

Samet Ağır
11 Temmuz 2011, 12:37
yakın olsan olurdu, git-gel 60km yol, eder 10tl benzin:)

kok yada linyit kömürü değil..:queen:

simsiyah, elektriği çok güzel ileten,kolay işlenebilen ,dökülerek imal edilen bir malzeme olduğu için benzetme amaçlı kömür demişler....

http://www.google.com.tr/search?q=motor+k%C3%B6m%C3%BCr%C3%BC+resmi&hl=tr&biw=1016&bih=570&prmd=ivnsfd&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=HbYaTuSMJ4b4sgaVlryzDw&ved=0CCUQsAQ

RunemagicK
11 Temmuz 2011, 12:37
Eğer marş motoru 20 TL ise ve kendin takabileceksen hiç kömür değiştirmeye uğraşma. Zaten kömüre 5 TL vereceksin. 20 TL'lik de uğraşacaksın. Çünkü kömür değiştirmek için marş motorunu açmaya ve toplamaya uğraşacaksın. Lehim yapman gerekecek falan 15 TL kar için değmez yani.

lehim filan varsa uğraşmaya değmez hakkaten

Samet Ağır
11 Temmuz 2011, 12:41
hayır ...hepsinde lehim yok..
yani lehim gerektiren modelleri olduğu gibi gerektirmeyen modelleride mevcut...

Aspiretr
16 Temmuz 2011, 14:10
Marş otomatiği bozulmuş 15 liraya değiştirttim.