PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Cbf 150 motosikletim ani gaz açınca stop ediyor """yardım"""

ömer bektaş
08 Temmuz 2011, 17:42
arkadaşlar 2007 model cbf 150 motosikletim ani gaz açmalarında stop ediyor . bazen tınn diye kitlenip kalırken bazen kontak kapatır gibi stop ediyor..
hareket halindeyken hiç bir problem yok. sağdece durağan vaziyetteyken ani gazlamada stop ediyor ve rölanti çok düşük gibi geldi .
katoloğunda cdı elektronik avans yazıyor avans ile rölanti aynı şeyler değilmidir? sizce sorun ne olabilir karbüratör ayarı __sübap ayarı__buji__yoksa ciddi bir problem??:silent:

Levsy
08 Temmuz 2011, 17:52
Ani gaz açmalarda stop durumu karbüratörlü motorlarda genelde olur. Ne kadar ani açtığında önemli ama :)
Ustana yaptıracağın iyi bir hava ayarı sorunu minimuma indirecektir.

Sinan Aksu
08 Temmuz 2011, 17:54
Motor soğukkenmi yapiyor?
Yoksa süreklimi yapiyor?

jackonbir
08 Temmuz 2011, 18:01
aynı sorun bende de var
1000 km bakımı yaptıktan sonra oluştu
rölanti yükselttim ama sanki boğuluyormuş gibi geldi bana??

ömer bektaş
08 Temmuz 2011, 18:04
soğuk sıcak farketmiyor hep yapıyor .birde bugun yıkadım koltuğu söktüm kuru bezle sileyim diye sildim çalıştırdım orada domuz burnuna benzer bir delik var 2 tane orda hava filtresi var hırıldılı bir ses geliyor ..normalmi bilinmez alalı 4 gün oldu 10.000 de motor
ama gerçekten çok temiz .tek sıkıntım gazlamalarda stop etmesi . benzinide __içiyor arkadaşlar --benimki koklamıyor içiyor -- 70 km yol yaptım alalı yarım depodaydı çimdi sınır çizgisinin az üstünde....birde acemiyim arkadaşlar zıncir yağı olarak ne önerirsiniz ?? "TEŞEKKÜRLER""

---------- Post added at 17:04 ---------- Previous post was at 17:01 ----------

4 arabalık garajda 1-2 dakika çalıştıktan sonra çiğ benzin kokusundan girilmiyor.. karbüratör ayarıyla mı alakalı acaba?

maxi97
08 Temmuz 2011, 18:25
karbüratöre fazla benzin gelip yanamadığı için olabilir. boğulma da oluyorsa güzel bir hava ayarıyla düzelir diye düşünüyorum. usta 5 dakikada halleder.

Blackeagletr
08 Temmuz 2011, 18:54
Karbüratör ayarı yapılmalı diye düşünüyorum

ömer bektaş
08 Temmuz 2011, 19:28
Bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim arkadaşlar sağolun. tekeriniz her daim düz bassın. :cat:

motorcu48
08 Temmuz 2011, 19:55
benim 2007 model cbf mdede vardı yalnızca motor soğukken yapar onu ani gaz açtığında hava benzin karışımını ayarlıyamıyo salak oluyo motor ve çıkk stop :D

önemli bi mevzu değil

raif34
09 Temmuz 2011, 17:28
ARKADAŞLAr tek silindir motorlarda ani gaz açmalarda motor çogu zaman stop eder o yüzden doyuyayak gaza bas bi ikincisi rolantini yani şimdiki ismi avans oluyo heralde biraz yükselt eskisi gibi stop etmedigini görüceksin..sert ve hızlı gaz vermelerden kaçın kalkışlarda ve dururken haraket edince önemli diil sert gaz versende stop etmez çünkü vitesde oldugu için ..