PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ramzey karaca 100 rölantide düzensiz çalişma sorunu

conax71
08 Temmuz 2011, 12:53
Arkadaşlar kolay gelsin,
Yeni Ramzey 100 KARACA motorsiklet aldım 90 km.'de . Bir sorunum var ; motor rölantide çalışırken düzgün çalışmıyor, sanki tekliyormuş gibi, stop edecekmiş gibi çalışıyor. Bu yüzden rölantisi çok yüksek, ve rölantide kesikli kesikli (ritmik değil) çalışıyor. Jikle açık falan değil. Servisine gittim. Bana motorun yeni olduğunu sübapların alışması gerektiğini v.b. gibi şeyler olduğunu söyleyip herhangi bir şey yapmadı. Motor sürüş esnasında herhangi bir tekleme yapmıyor ve normal gaz yiyor.Sizce rölantideki tekleme şeklinde düzgün çalışmaması ne ile ilgili olabilir.

motoco
08 Temmuz 2011, 13:52
Hiç telaş etme, servisin söylediği herşey doğru. Böyle kullanmaya devam et. Ben 5000 de sübap ayarı yaptırdım süper oldu. Benimkisi de özellikle rüzgara karşı gaz yemiyordu, yani güç gerektiren durumlarda ama şimdi öyle bir sorun yok. Biliyorum can sıkıcı bir durum ama katlanmalısın. Benimkisi 11000 km yi geçti çok memnunum bir sorun yok maşallah.

extrem_015
08 Temmuz 2011, 15:46
biraz kullan gerekli ayarlar yapılsın (hava ayarı,subap ayarı,vs) düzelecektir.

raif34
09 Temmuz 2011, 17:34
benzini aldıgın yeri degiştir... bi ikincisi arkadaşlar her teklediginde sibopları falan elletmeyin benzin.buji.hava.bu üçlüye dikkat edin ama sen yinede jikleni bi kontrol et kapalı olmasına derim..

m-ozer
11 Ağustos 2011, 10:53
meraba arkadaşlar. conax71 hiç merak etme bende de karaca 100 var ilk başta aynı sorun bendede vardı ama şimdi 3000 km yi geçtim kalmadı o sorun.

yakup avcu
02 Şubat 2014, 00:40
bendede aynı sorun var benimki 650 km ye kadar normaldi ondan sonra aynı sıkıntı oldunormalmi acaba bendede kuba cup 100 var.