PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sizde Durumu Belli Etmeyenlerdenmisiniz?

sysroot
07 Temmuz 2011, 03:50
Merhaba Arkadaşlar
Sitenin yeni tasarımını eleştirdikten sonra saçma bi konu açalım dedim:)

Bir keresinde yine zximle gezerken pis benzin almaktan motor öksürdü öksürdü çok lüks bir restorantın tam önünde zank diye duruverdi.Ben aldım telefonu elime yarım saat sanki motoru durdurdumda sohbet ediyorum falan etraftaki gözleri üzerimden çekene kadar devam ettim ve sonra çalıştırıp gittim:)

Veya başka bir örnek ; Mesela ben olur ya ayda yılda bi motoru stop ettirirsem , çevremdede motoru izleyen bir sürü insan varsa hemen motorda bi arıza varmış gibi iner sağına soluna bakar (bişeyden çakıyomuş gibi) sonra tekrar biner çalıştırırım.

Böyle şeyler sizinde başınıza gelmiştir sanırım anlatın gülelim biraz :D

ExpendableS
07 Temmuz 2011, 04:14
ahaha gece gece nerden bu konuyu açmak geldi aklına yarıldım gülmekten usta :).

yahu olmaz mı tabi bizimde kırdığımız bir kaç fındık var :).ilk motorum wardı ramzey qm 250 2 sene falan önce,bi gün yine böle bende kalabalık ve bol hatunlu bi yerden geçiyodum mevsimelrden yaz bütün gözler üzerimde :D 40 la falan gidiyorum böle ortalığıda kesiyorum falan filan derken motorula bi çukurdan geçtim motorun yan ayağı açıldıı,yaylı sistem icabı açılınca motor stop etti birden 40 km falan giderken,neyse 2 3 marşa bastık gır gır gır çalışmıyor :) vay anasını bi baktım herkez bana bakıyor indim hemen motorun sağını solunu kurcalıyorum karizma çiziktirmeyelim hesabı :)derken ayağın açık olduğunu fark ettim kapatıp atladım,olay yerindne hızla uzaklaştım :)

sysroot
07 Temmuz 2011, 04:54
:flower: Valla başına geleni gözümün önünde canlandırınca bende yarıldım şimdi bak :Dd ya harbi çok komik olmuştur zank diye çukura girip ayaklık açılması :mrgreen:

MuFFler
07 Temmuz 2011, 05:17
Bugün Sarıyer sahilde nereye park edeyim diye bakınırken yol kenarlarındaki su tahliye boşluğuna soktum tekerlekleri, hiç zorlamadım hemen yan ayaklık indi kontak kapandı, en yakındaki banka oturup bi sigara yaktım gayet normaldi herşey :queen:

blackhhat
07 Temmuz 2011, 11:20
ısparta da şehrin merkezinde giderken , motor birden istop etti.Bütün gözler üzerimde.Bozuntuya vermemek için kenara çektim.Kaskı çıkarıp hiç bişey olmamış gibi bir sigara yaktım.O esnada gözüm motordan gelen dumana takıldı. Yerde de yağ birikintisi wardı.:(((:P bir an motor alev alacak sandım.Pis rezil olmuştum ama :) Karizma deniz seviyesinin altına indi.

Ramazan Can
07 Temmuz 2011, 11:33
böyle bişey yapmadım ama yapabilirim... mantıklı....

bY_aLp
07 Temmuz 2011, 14:54
sabah işe gelirken benzinliğin önünden geçtim içimden dedimki ulee bu benzin ne berektliymiş hiç bitmedi falan birde ek depo var 30 km de öyle gider ohooo iyi dedim içimden neyse onu dedim motor çekişten düşmeye başladı ahanda bitti dedim elimi aşşağı indirdim ek depoyu açmak için o an kafamdan aşşağı kaynar sular döküldü ek depo açıktı neyseki işyerime bayağı bi yaklaştım fabrikaya giriş yokuş aşşağı içimden diyorum hadi oraya kadar git bari neyse gitti yokuş aşşağı inerek fabrikaya giriş yaptım motor stop etti tam kızların yanında benzin bitmezmi :( hiç çaktırmadan elim debriyajda kenara kadar allahtan gitti o gün şans yüzüme gülmüştü :)

mınçıka_35
07 Temmuz 2011, 15:08
Benim başıma daha böyle karizma çizdirici durumlar gelmedi.Ama bir gün olur ya gelirse çok fena olur yani.Benim scooter malum 125 zn,yeryüzünün en şirin scooterı.Elciklerinde püskül falan var,ayrıca şirin bir rüzgarlık:mrgreen:Çizgi kahramanların basılı olduğu tişört giymeyi severim.Bazen Fred Çakmaktaşlı tişörtümü giyer gezerim,hani özellikle Bakırköy'de falan insanlar tebessümle bakarlar:king:Özellikle de kızlar:cherry:Aman şeytan kulağına kurşun(sert bir cisme 3 defa vurun yaffff):cherry::mrgreen:

Felon
07 Temmuz 2011, 15:28
2-3 arkadaş giderken stop edersem arada kaynıyo hiç bozmadan hemen marşa basıyorum :pl: ama tek başına olunca karizma falan kalmıyo tabi :)
Birde orjinal egzosun avantajı var bende tabi 3motorun arasından bi orjinal egzos sesi eksilince dikkat çekmiyo :pl:

E.Gülbeyaz
07 Temmuz 2011, 15:34
Motoikletim olsa anlatacak anım da olurdu bak şimdi burda :P

Slayerrr
07 Temmuz 2011, 15:47
Etraftakilerin ne düşündüğü bu kadar da önemli olmasın. Abartmayın bu kadar. Motorunuz arıza yaptığında kimse sizinle dalga geçmez, ayrıca stop ettirdiğinizde de istisnai bir kaç ergen dışında kimse stop ettirdi diye de gülmez.

mtcrss
07 Temmuz 2011, 16:12
Etraftakileri asla takmiyorum, nasil yaparsam yapayim zaten dikkat cekerim, stop ettirsemda ettirmesemda :P

sysroot
08 Temmuz 2011, 01:49
Etraftakilerin ne düşündüğü bu kadar da önemli olmasın. Abartmayın bu kadar. Motorunuz arıza yaptığında kimse sizinle dalga geçmez, ayrıca stop ettirdiğinizde de istisnai bir kaç ergen dışında kimse stop ettirdi diye de gülmez.

Olmaması gereken yerlerde oldumu , dalga kaçınılmaz olur herkezi kendin gibi düşünme :) İşin birde muhabbet boyutu var;) Etrafının ne düşündüğü olayıda yapıyla alakalı , kimi kalkar herkesin içinde görgüsüzce kahkahalar atar , kimsenin ne düşündüğü umrunda olmaz , kimiside heran kontrollüdür.Yapı meselesi.

_pLay_06
08 Temmuz 2011, 02:02
Merhaba Arkadaşlar
Sitenin yeni tasarımını eleştirdikten sonra saçma bi konu açalım dedim:)

Bir keresinde yine zximle gezerken pis benzin almaktan motor öksürdü öksürdü çok lüks bir restorantın tam önünde zank diye duruverdi.Ben aldım telefonu elime yarım saat sanki motoru durdurdumda sohbet ediyorum falan etraftaki gözleri üzerimden çekene kadar devam ettim ve sonra çalıştırıp gittim:)

Veya başka bir örnek ; Mesela ben olur ya ayda yılda bi motoru stop ettirirsem , çevremdede motoru izleyen bir sürü insan varsa hemen motorda bi arıza varmış gibi iner sağına soluna bakar (bişeyden çakıyomuş gibi) sonra tekrar biner çalıştırırım.

Böyle şeyler sizinde başınıza gelmiştir sanırım anlatın gülelim biraz :D

abi harbi super bır konuya degınmıssın bır ara benım motorun beynı arızalıydı kafasına gore calısıp stop edıyordu arkadasla gezıyoruz bahcelı 7de bı cafede bıraz oturduk calıstırdım tam gıdıyorum aynen dedıgın gıbı bırde stop ettı delıye dondum her kez bakıo edıo cıkardım kaskı arkadasım cakdı davayı kuzen halamların ev sagdan mı gıdıyorduk dırekmı gıdıyorduk tam hatırlayamadım demeye basladım oda bozuntuya vermeden bende tam hatırlamıyorum kı kuzen bı ınıp saga sola bakalım belkı hatırlarız fılan demeye basladı cok kotu olmustum .

Free_AnGeL
08 Temmuz 2011, 02:12
Motoru ilk aldığım günün akşamı kapının önüne çıkardım motor boşta yan ayaklık açık çalıştırdım. gayette güzel çalışıyor. kaskı montu eldiveni giydim . aynaları ayarladım ki bi baktım bütün sokak dışarda Tanıdık tanımadık küçük çocuklar yaşlı amcalar bile durmuş bana bakıyor :D

Hava zaten sıcak birde böyle baskı hissedince oluk oluk Terlemeye başladım . Debriyajı sıktım vitese Attım . Debriyajı bi kerette bıraktımm :D

Takkkk etttii STOPP !! 3 sefer böyle olduktan sonra yanıma yaşlı bir amca geldi .

'' Evlat sen bunu süremezsin Bırakbu motoru Dedii ''

Ozamanlar inat Ettim bir iki derken öğrendim :)

şimdi motorla çarşıya ne zaman insan onların dükkanın ordan geçerim Birde '' Dııııııııtttttttttt '' diye korna öttürürümm :)

Eyy gidi günler :)

Slayerrr
08 Temmuz 2011, 02:28
Olmaması gereken yerlerde oldumu , dalga kaçınılmaz olur herkezi kendin gibi düşünme :) İşin birde muhabbet boyutu var;) Etrafının ne düşündüğü olayıda yapıyla alakalı , kimi kalkar herkesin içinde görgüsüzce kahkahalar atar , kimsenin ne düşündüğü umrunda olmaz , kimiside heran kontrollüdür.Yapı meselesi.

Arıza olup da yolda kaldığımı hatırlamıyorum ama arabamı ilk aldığımda düz vites araba kullanma deneyimim sadece sürücü kursuyla sınırlıydı. Ona rağmen tam akşam iş çıkışı saatinde İstanbul trafiğinde arabamı aldım ve 25 km mesafeden eve getirdim. E-5'te trafiğin ortasında olsun ışıklarda olsun bir kaç kere stop ettirdim. Ama hiç de aklıma böyle bir şey gelmedi. Acemi olmama rağmen milletin korna çalmasıyla bile ilgilenmedim. Birileri dalga geçecek olsa bile umrumda değil yani.

mtcrss
08 Temmuz 2011, 11:17
sysroot : 'kimi kalkar herkesin içinde görgüsüzce kahkahalar atar' sozunuzu anlayamadim. cok kalabalik bi yerde stop ettirdim diyelim herkes bana bakti ve guldu benda ortama ayak uydurmak icin gulerim tabi ki bu gorgusuzluk mu yani...anlayisiniz cok farkliymis

QM50
08 Temmuz 2011, 14:44
motoru toplatmadn önce gezerken benzin göstergem calısmazdı ve tam evın oraya gelırken köşede stop ederdi bnde motoru ittirerek götürürdüm herkez bkıyor nolmus fln dıye 5dk sonra yine bi ses vızzzzzzzzzz geziyorum eleki birgün motor yatak sardı koca yokustn şagı üstünde gittim sornlara benzin bitti akuye gectım dedım:D bi günde motorla gidiyoruz ehliyetrusat yok tabi jandarma önumuzde amcaogluna dedimki olm stop et lan sunu dedi noldunu anlmadın stop ettirdik yokus asagı oyle gıttık ama jandarma durdurmadı yinede sonolarakta motoruma son bindigim gun yanı 3-4 ay once bobin yakmıstı ve arkadaşlarla mangaldaydık bi arkadası aşagıya koye bıraktım ve dıgerını almk ıcın yola cıktım aldım gelıyorum baya bi yokuş var ve zeminde asvalt yokusa gelmeden motrda bi duman bi çıtırtı indim motor alev almıs yanıyo arkadaş gülüyo diyo olm benzını kpa flan neyse sondurduk yokus aşağıda saldık gıttik

takendy
08 Temmuz 2011, 15:13
Sahil yolundan Maltepe'yi geçip Kartal'a doğru giderken genelde radar uygulaması oluyor.

geçenlerde hava sıcak eşimle ufak ufak geziyoruz , kırmızı yandı durduk ve hazırlan sert kalkıcam sinyalini verdim...

neyse , son 3-2-1 sn. ve pat yeşil yandı , bizde sanki drag yarışçısıymış gibi sağlam bir kalkış yaptık...

yol çok müsait , 1. vites 10.000 rpm - 2. vites 9.000 rpm ve 3. vites 7-8.000 rpm derken sağda cep içinde koyu renk bir doblo içinde abiler önde ise radar gördüm , bir fren bir kompresör zııııttt doblonun tam önünde durdum , abiler bize biz abilere bakıyoruz...

indik motordan üstümüzü çıkardık birer cigara yaktık cigaralar bitti biraz motorla ilgilendik sonra biraz çimlerde yürüdük ama asla durumu bozuntuya vermiyoruz...

oldu bir yarım saat tekrar motorun başına gittik ,

polis abi kafayı usulca camdan çıkarttı önce motoru süzer gibi yaptı

sonra ....

"devam edebilirsin kardeş biraz önce uygulama bitti" dedi...

Samet Ağır
08 Temmuz 2011, 15:21
Sahil yolundan Maltepe'yi geçip Kartal'a doğru giderken genelde radar uygulaması oluyor.

geçenlerde hava sıcak eşimle ufak ufak geziyoruz , kırmızı yandı durduk ve hazırlan sert kalkıcam sinyalini verdim...

neyse , son 3-2-1 sn. ve pat yeşil yandı , bizde sanki drag yarışçısıymış gibi sağlam bir kalkış yaptık...

yol çok müsait , 1. vites 10.000 rpm - 2. vites 9.000 rpm ve 3. vites 7-8.000 rpm derken sağda cep içinde koyu renk bir doblo içinde abiler önde ise radar gördüm , bir fren bir kompresör zııııttt doblonun tam önünde durdum , abiler bize biz abilere bakıyoruz...

indik motordan üstümüzü çıkardık birer cigara yaktık cigaralar bitti biraz motorla ilgilendik sonra biraz çimlerde yürüdük ama asla durumu bozuntuya vermiyoruz...

oldu bir yarım saat tekrar motorun başına gittik ,

polis abi kafayı usulca camdan çıkarttı önce motoru süzer gibi yaptı

sonra ....

"devam edebilirsin kardeş biraz önce uygulama bitti" dedi...

uyanık adamın hali başka oluyor caaanıııımm....:queen::cat:

meteagca
08 Temmuz 2011, 15:29
Bende bi ara iyibi havaya girdim. Ara gazla yakıyorum ortalığı. Debriyaj elimden birden kayınca ön teker birden şahlandı :D 1-2 metre tek teker gittim ama çok korktum tabi gazı bırakamadım. sonra birşey olmamış gibi inip bi sigara yakıp ''nasıl ön kaldırdım ama'' arkadaşlara hava atmıştım :queen::queen: