PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : sormayın başıma geleni!!!!

feliçita
06 Temmuz 2011, 22:06
şimdi anlatacaklarım size masal gibi gelebilir ama gerçek...hala ben de inanamıyorum yaptıklarıma...bazen insanlar boş bulunabiliyor...peşin yargıda bulunabiliyor...ben bilirim moduna girip insanların kalbini kırabiliyor arkadaşlar..gelelim konumuza...dün öğleyin dükkanda bunaldım..biraz gezeyim dedim 10 km gittim..denizli afyon istanbul kavşağına geldim...1 ci trafik lambalarını geçtim 2. ci trafik lambalarında bekliyor iken motosikletim stop etti...aman Allahım marş marş marş kafi etmedi..yeşil yandı bu arada motordan atladım hemen kenara çektim...10 dakika bekledim bir daha marş motor çalışmıyor..en yakın tamirci 7 km uzaklıkta..ne yapsam ne yapsam derken...bi benzinlikten telefon numarasını aldığım kurtarıcıyı aradım..kurtarıcı geldi sağolsun..motorumu bağladı(tabiii milletimizin şaşkın bakışları altında ezile ezile!!!!!)doğru tamircime gittim..tamirci abimiz kamyonu görünce çıktı dışarı..beni tanıdı(daha 1 hafta önce tüm bakımlarını A dan Z ye yaptırım 100 gaymemi almıştı)mahcup bir ses ile ne oldu yine dedi ..ben haklı müşteri modunda motoru indirdim yanına gittim bu mu sizin yaptığınız motor diye çıkıştım..parayı alırken tam işe gelince yarım..nasıl olur falan filan...gaz üstüne gaz...neler neler...:queen: neyse motor içrde hemen kapaklar söküldü ilk olarak buji söküldü sonra olmadı karburatör konrolü...elektrik aksamı falan...böyle hızlı bi şekilde uğraşır iken ustanın abisi geldi..arıza hakkında kardeşinden bilgi aldı...motora baktı ...ve mutlu son.teşhiş konuldu..motorda 1 gram benzin yokmuşşşş...Allahım o an kendimi çok kötü hissettim..tamirhane başıma yıkıldı sanki.....öldüm mahvoldum...onlar dan özürdileyerek..oradan ayrlıldım...siz siz olun benzin ibresine güvenmeyin..depo devamlı full olsun..

Slayerrr
06 Temmuz 2011, 22:21
Benim okurken bile ilk aklıma gelen benzin bitmesiydi :mrgreen:
Geçmiş olsun.

PEKTAS
06 Temmuz 2011, 22:23
haha geçmiş olsun :mrgreen: inşallah tek yolda kalma sebebin bu olur.

tr100a
06 Temmuz 2011, 22:27
hah hah hah çok güldüm neşem yerine geldi allahta sizi güldürsün

fatih545
06 Temmuz 2011, 22:27
geçmiş olsun :queen::cherry::queen:

mınçıka_35
07 Temmuz 2011, 00:04
Cömertlik ve yardım etmede akarsu gibi ol

Şevkat ve merhamette güneş gibi ol

Başkalarının kusurunu örtmede gece gibi ol

Hiddet ve asabiyette ölü gibi ol (KEŞKE HEPİMİZ YAPABİLSEK...):rendeer:

Tevazu ve alçak gönüllülükte toprak gibi ol

Hoşgörürlükte deniz gibi ol

Ya olduğun gibi görün, ya göründüğün gibi ol

Ayrıca ne yazık ki bana da aynı olay yapıldı.Yani sizin tamirciye yaptığınız olayın değişik bir versiyonu...Garsonluk yaparken bir adam Nescafe istedi,neyse kremayla yapıp götürdüm.Tadına bakar bakmaz;"Garsooonnnn" diye yanına çağırdı.Buyrun dediğimde;Ben gerçek sütten istiyorum" dedi.Peki deyip fincanı aldım.Mutfağa gidip gerçek sütten nescafe yaptırdım ve adama götürdüm.Adam fincana bakar bakmaz;Merak ediyorum sizleri kim burada çalıştırıyor,ne laf anlamaz adamlarsınız siz,bir de kalkarken adamın gözünün içine bahşiş bırak der gibi bakarsınız"Beynime kan sıçradı ama kendimi sıkıp;Bir sorun mu var beyefendi dedim."Ulan senden gerçek sütten nescafe istedim,benimle dalga mı geçiyorsun" dedi.Dişlerimi sıktım ve;Lütfen tadına bakar mısınız dedim...Adam bir yudum aldı ve hemen;Kusura bakma delikanlı dedi...Tabi bu sırada herkes bize bakıyor.Meğer adam fincanın üstündeki 3 ü 1 arada reklamını görmüş,kendisine hazır nescafe verdiğimi zannetmiş...Sonrası pişmanlık,özür dilemeler...Hiç unutmam giderken cebime 100 lira sıkıştırdı,bende tam giderken parayı yere atıp;Beyefendi paranızı yere düşürdünüz dedim ve parasını geri verdim.Herkesin içinde kalakaldı...Yani anlatmak istediğim,maalesef ne kadar özür dilerseniz dileyin,kısacası ne yaparsanız yapın o kırılan kalbi çok zor tamir edersiniz.Hiçbir şey eskisi gibi olmuyor.Adam birkaç defa daha cafeye geldi gönlümü almaya ama her ne kadar sorun yok desem de asla kırılan kalp tamir olmuyor...Büyük geçmiş olsun...

---------- Post added at 23:04 ---------- Previous post was at 22:19 ----------

Umarım kırılan kalp çok zor tamir olur derken moralinizi bozmamışımdır.Olayı biraz abartmış olabilirim:)Olur böyle şeyler insanlık halidir.Geçmiş geçmişte kalmış,uygun bir zamanda ustanızın yanına gidersiniz muhabbet vs. olay unutulur gider:wiinkk:Benim adamı affetmeme sebebim,insan topluluğunun içinde aşırı tepki vermesiydi.Her şey gönlünüzce olsun.İyi geceler...:)

bY_aLp
07 Temmuz 2011, 00:10
haha akşam akşam fena güldürdün o an snn yerinde olmak istemezdim :D

alcatraz42
07 Temmuz 2011, 00:12
gülsem mi ağlasam mı :D Geçmiş olsun kardeşim...Depoya bakmak hiç aklına gelmedi mi ?

turkmath
07 Temmuz 2011, 00:23
Benimde başıma geldi bir defa:). Yolda normal seyrimde giderken, motor bir iki tekliyor, sonra stop ediyor.
İniyorum, sağına bakıyorum soluna bakıyorum, sonra çeneyi bir sıvazlıyorum, birşey anlıyormuşum havasında:P Sonra epey bi ayak marşı egzersizi yapıyorum; zavallı motorun dili olsa avazı çıktığı kadar bağıracak ne yapıyorsun , yeter ulan diye:mrgreen: Neyse 2-3 dakikalık yoğun çabalamalardan ve sağdan soldan geçenlerin bakışlarının psikolojik baskısını atlattıktan sonra, bir "aha" diyorum, benzin musluğunu uygun konuma, yani yedeğe çevirip devam ediyorum...Sonra hay Allah'ım yaa diyorum...:)

E.Gülbeyaz
07 Temmuz 2011, 00:27
abi kenarda bozuk motorun yanında durunca insanlar dalga mı geciyorlar anlamadım psikolojik baskı olayını :mrgreen:

turkmath
07 Temmuz 2011, 00:36
abi kenarda bozuk motorun yanında durunca insanlar dalga mı geciyorlar anlamadım psikolojik baskı olayını :mrgreen:
eh bi nebze öyle, en azından ben öyle hissediyorum:P Birde bazı meraklı ve motordan v.s anlamayan tipler oluyor böyle durumlarda, hemen bitiyorlar orada; "abi ne oldu v.s" diye yaklaşıyorlar, "bıd, bıd, bıd, bide şöyle denesen, diye başlayıp.....bu motorlar kaç liraya kadar gidiyorlar:mrgreen:"

RiDeR_2
07 Temmuz 2011, 00:47
çok fena olmuş

E.Gülbeyaz
07 Temmuz 2011, 01:27
eh bi nebze öyle, en azından ben öyle hissediyorum:P Birde bazı meraklı ve motordan v.s anlamayan tipler oluyor böyle durumlarda, hemen bitiyorlar orada; "abi ne oldu v.s" diye yaklaşıyorlar, "bıd, bıd, bıd, bide şöyle denesen, diye başlayıp.....bu motorlar kaç liraya kadar gidiyorlar:mrgreen:"

ha o meraklılar ayrı dert zaten :mrgreen:

halepli
07 Temmuz 2011, 01:29
Geçenlerde Büyükçekmeceye gidiyordum beylikdüzü kıraç tarafında e-5 kenarında R 6 görrdüm durdum dedim yardım edilecek bişey varmı.. dedi benzinim bitti ..Adamda tekirdağa gidiyormuş...Atla arkama... gittim aldık benzinciye .. döndük gazladı gitti tşk. etti felan filan bende bir sevap kazandım :)

emiro
07 Temmuz 2011, 01:59
Geçmiş olsun kardeşim.

Geçenlerde Büyükçekmeceye gidiyordum beylikdüzü kıraç tarafında e-5 kenarında R 6 görrdüm durdum dedim yardım edilecek bişey varmı.. dedi benzinim bitti ..Adamda tekirdağa gidiyormuş...Atla arkama... gittim aldık benzinciye .. döndük gazladı gitti tşk. etti felan filan bende bir sevap kazandım :)

Aslında karbüratöre giden benzin borusunu çıkarıp akan benzini bir şişeye doldurarak verebilirsin o anda:)

denizcimuzaffer
07 Temmuz 2011, 02:13
Arkadaş:cyclopsan

Çok dikkatliol, benzin bitmiş olabilir diyecektiiimmm kii, benzin bitmiş:mrgreen:

Geçmiş olsun. Kazasız bin işallah:cat:

efe tolga
07 Temmuz 2011, 03:35
Ben 2 km itmiştim yeşilköyden florya tren isttasyonuna kadar yanımda telefon da yoktu.

yürekçe
07 Temmuz 2011, 09:43
yıllar önce gs 500 ümü sattığım arkadaş bana 1 gün sonra telefon açıp bana ana avrat sövdüğünü, onu kandırdığımı söylemişti....
ben de ona gerekli olanları söyledim
1 gün sonra beni aradı, buji kapağını sökmüş ama takmayı unutmuşmuş...
özür diledi...
gençti, çocuktu....

Felon
07 Temmuz 2011, 09:56
bende scooterımı ilk aldığımda benzin göstergesine güvenip yolda kalmıştım bir kaç km kadar benzinciye iterek getirdikten sonra, cebimde sadece 3lira olduğunu farkettim :cherry:
3liralık benzin scooter için yeterli bi miktar olduğundan eve çok rahat gidebilmiştim :)

kujumax
07 Temmuz 2011, 10:20
Yazının Başını Okudugum Anda Dedim Kesin Benzin Vakasi Ve Dogru Çıktı :) Geçmiş Olsun :)

Ramazan Can
07 Temmuz 2011, 10:31
benim aklıma ilk gelenler acaba benzin varmı idi ve sonuç benzin yok....

adranelin
07 Temmuz 2011, 18:32
[QUOTE=feliçita;2398424]şimdi anlatacaklarım size masal gibi gelebilir ama gerçek...hala ben de inanamıyorum yaptıklarıma...bazen insanlar boş bulunabiliyor...peşin yargıda bulunabiliyor...ben bilirim moduna girip insanların kalbini kırabiliyor arkadaşlar..gelelim konumuza...dün öğleyin dükkanda bunaldım..biraz gezeyim dedim 10 km gittim..denizli afyon istanbul kavşağına geldim...1 ci trafik lambalarını geçtim 2. ci trafik lambalarında bekliyor iken motosikletim stop etti...aman Allahım marş marş marş kafi etmedi..yeşil yandı bu arada motordan atladım hemen kenara çektim...10 dakika bekledim bir daha marş motor çalışmıyor..en yakın tamirci 7 km uzaklıkta..ne yapsam ne yapsam derken...bi benzinlikten telefon numarasını aldığım kurtarıcıyı aradım..kurtarıcı geldi sağolsun..motorumu bağladı(tabiii milletimizin şaşkın bakışları altında ezile ezile!!!!!)doğru tamircime gittim..tamirci abimiz kamyonu görünce çıktı dışarı..beni tanıdı(daha 1 hafta önce tüm bakımlarını A dan Z ye yaptırım 100 gaymemi almıştı)mahcup bir ses ile ne oldu yine dedi ..ben haklı müşteri modunda motoru indirdim yanına gittim bu mu sizin yaptığınız motor diye çıkıştım..parayı alırken tam işe gelince yarım..nasıl olur falan filan...gaz üstüne gaz...neler neler...:queen: neyse motor içrde hemen kapaklar söküldü ilk olarak buji söküldü sonra olmadı karburatör konrolü...elektrik aksamı falan...böyle hızlı bi şekilde uğraşır iken ustanın abisi geldi..arıza hakkında kardeşinden bilgi aldı...motora baktı ...ve mutlu son.teşhiş konuldu..motorda 1 gram benzin yokmuşşşş...Allahım o an kendimi çok kötü hissettim..tamirhane başıma yıkıldı sanki.....öldüm mahvoldum...onlar dan özürdileyerek..oradan ayrlıldım...siz siz olun benzin ibresine güvenmeyin..depo devamlı full olsun..

okurken sonunu cok merak ettım keske sonunu okumasaydım sankı benım basımdan kaynar sular dokuldu ne utanç verıcı bısey gelmıs basına ama suc sende degıl ıbre fuul gozukuyomus yıne uste cıksaydın ıbreyı neden tamır etmeın dıye:)))))))) saka bı yana o duruma dusmene uzuldum