PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : volvoline zincir yağı hakkında -arka tekerin hali ...

gursus
03 Temmuz 2011, 23:21
merhaba arkadaşlar bu resimler belirttiğim zincir yağının eseri öncelikle sürekli castrol zincir yağı kullanıyordum yine alacaktım fakat bulamadığım için satan adamında ısrarı üzerine bu yağı aldım denemek için.. satan adam en çok bu yağın satıldığını memnun kalacağımı belirtti fakat hayatımda böyle illet bişey görmedim ilk olarak şişenin üzerinde white yazıyodu fazla umursamadım nekadar beyaz olabilirki dedim :) castrolu sıkıyodum sıçrama olayı yoktu bunda zincire sıkmak büyük maharet birde ben hep gaz yağı ile zincirimi temizledikten sonra uygularım zincir yağını castrolu sıkınca belli ederdi yani temiz zincir ve güzel bir yağlama olduğunu ses gelmezdi zincirden ve yağ gibi akardı motor valvoline sanki hiç yağlamıyor zincirden çok fazla ses geliyor bende acaba azmı sıktım diye sıkıyorum yağı sıkıyorum yağı buyrun resimler.
kısacası ben castrolden sonra tavsiye etmiyorum.:farao:

http://img837.imageshack.us/img837/1572/0111s.jpg
http://img827.imageshack.us/img827/6042/0112ui.jpg
http://img16.imageshack.us/img16/2180/0109m.jpg

emrello
03 Temmuz 2011, 23:27
Allah allah, ben de Valvoline kullanıyorum ama sendeki durumu hiç yaşamadım. Castrol iyi ama Valvoline de gayet iyi bence. Sıçrama durumu hiç olmadı, yağlaması da gayet güzel. Yağı nereden aldın?

Yağın kurumasını bekledin mi? Yarım saat kadar bekleyip öyle yola çıkman gerekiyor.

gursus
03 Temmuz 2011, 23:31
Allah allah, ben de Valvoline kullanıyorum ama sendeki durumu hiç yaşamadım. Castrol iyi ama Valvoline de gayet iyi bence. Sıçrama durumu hiç olmadı, yağlaması da gayet güzel. Yağı nereden aldın?

Yağın kurumasını bekledin mi? Yarım saat kadar bekleyip öyle yola çıkman gerekiyor.

bu arada volvoline yazmışım düzeltemedim :cyclopsan

evet hocam dediğiniz gibi yapıyorum süreklide öyle yaparım sanayiden aldım satan adamda çok met etti bende şaşırdım bu duruma şu linktekinden aldım
http://www.motobakkal.com/?urun-3478-BEYAZ-SENTETiK-ZiNCiR-YAGI.html
tabi bu siteden almadım.
Allah Allah ya burada fiyatı 30 tl gözüküyor ben 12 tl ye aldım sanayiden satan adamda kendisinin 9 tl e aldığını zöylemişti bu fiyat farkı niye ki:silent:

raif34
03 Temmuz 2011, 23:34
silikonlu olsun ki yapışsın o sentetik akıcı özelligi var muhtemelen..

SilentScream
03 Temmuz 2011, 23:39
ben her türlü yağı kullandım, çoğu sıçratıyor ve zincire iyi yapışmıyor. Şu aralar KENT kullanıyorum oldukça memnunum.

efe tolga
03 Temmuz 2011, 23:41
Sana yağla demişler zinciri bidonun içine sok dememişler

gursus
03 Temmuz 2011, 23:45
ben her türlü yağı kullandım, çoğu sıçratıyor ve zincire iyi yapışmıyor. Şu aralar KENT kullanıyorum oldukça memnunum.

ben kendim castol ve valvoline aldım fakat arkadaşlarımın yağından otlandığım da olmuştur yani değişik markalar adına söylüyorum valvoline deki durumu hiç yaşamamıştım bu bozukmudur nedir sıktığımda yağ köpürür benim bildiğim dişlilerin arasına nüfus eder bu okadar çalkalıyorum kalıp gibi bembeyaz sıvıyı atıyor her yer leşş bilmem bilirmisiniz annem pronto toz savar kullanırdı eskiden onun gibi bişey :mrgreen:

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:45 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:43 ----------

Sana yağla demişler zinciri bidonun içine sok dememişler

bu son hali

ilk başlarda normal miktarda sıktım fakat duyduğum sesler çok anormal ... bursa bandırma gittim geldim tekrar sıktım bende arada enson geldikten sonra motoru yıkadım yarın yine bursa yapıcam yine sıktım son hali bu ...

tek seferde sıktığım birşey değil yoksa bidonun içine sokmak pek adetim değil :cat:

F54
04 Temmuz 2011, 00:54
zincir yağına para veriyorsun birde motoru kirletiyor ben beleş yağ kullanıyorum hiç pisletmiyor :P

gursus
04 Temmuz 2011, 01:16
zincir yağına para veriyorsun birde motoru kirletiyor ben beleş yağ kullanıyorum hiç pisletmiyor :P

aslında bende çok içerliyorum yağa verilen paraya 90 numara yağı kullananların olduğunu duymuştum varmı kullanan acaba )

_pLay_06
04 Temmuz 2011, 01:21
aslında bende çok içerliyorum yağa verilen paraya 90 numara yağı kullananların olduğunu duymuştum varmı kullanan acaba )

gres yağı kullan :D ne bu zincir yağlama zımbırtısı filan :D

tr100a
04 Temmuz 2011, 01:39
ben hiç yağlamıyorum her taraf yağ oluyor temizlenmiyor 10 bin km de zinciri değiştir dağa ucuza geliyor tabi benim motor cub

emrello
05 Temmuz 2011, 14:49
Sana zahmet spreyin kutusunun resmini çekip yapıştırabilir misin buraya? Acaba çakma Valvoline mi yaptılar adamlar?

F54
05 Temmuz 2011, 15:16
aslında bende çok içerliyorum yağa verilen paraya 90 numara yağı kullananların olduğunu duymuştum varmı kullanan acaba ) arkadaş ben shell in 140 numara dişli yağını kullanıyorum bi yerden 1 lt re kadar ayarladım o bana en az 3yıl gider çok güzel pas sökücü sprey var aynı zamanda temizleyip yağlama yapıyor ilk ondan sıkıyorum yarım saat sonra da yağı döküyorum sonra zincir korumalığını kapatıyorum zerre kadar yağ olmuyor tekerde.cub un bu yönüne de seviyorum zincir korumalığı oluşunu ben çok titiz kullanırımda kirlenmesinden nefret ederim yani

extrem_015
05 Temmuz 2011, 15:40
ince yağ ile yada hafif gresle yağla bişey olmaz..bunlarla uğraşma boşver..

Arjantinli69
05 Temmuz 2011, 15:41
sen yagı biraz fazla sıkmışsın gibi duruyor,
birde resimlerden görünen sanki zinciri pisliklerinden iyice arındırmamışsın hissi veriyor.
genelde 250 km de bir zincir bakımı yaparım
zinciri güzelce baklalarını gaz yagı ve fırça ile temizledikten sonra,kompresör ile gaz yagından arındırırım,sonra kuru bez ile güzelce zinciri tekrar elden geçiririm,2-3 dk. kadar motoru çalıştırır zinciri ısıtırım sonra ilk önce oring aralıklarını,sonra zincir baklalarını içten ve dıştan en son'da baklaların sağ ve sol dış yüzeylerini yaglarım,sonra beklerim biraz silikonlu yag iyice yapışsın zincire.
bu şekilde senelerdir uygularım hiç janta veya tekere savruldugunu görmedim.

asuvara
05 Ağustos 2011, 17:38
aynı şey benimde başıma geldi soğuk,beyaz bir sıvı.Sıktık fakat yağ hissi vermiyor bilgisi olan kullana varsa bilgi akrarırsa sevinirim.evvelve mobil vardı sakız gibiydi.selamlar

Zippo's
05 Ağustos 2011, 17:40
Würth Würth Würth daha iyisi yok

ero__
06 Ağustos 2011, 03:26
Yağı abartmışsın da ondan :) Valvo ben de kullandım. Ama beyaz olup sonradan çok kir tuttuğu için sevemedim. Biter bitmez değiştirdim yağımı. Gulf kullanıyorum. Memnunum...

özcan1980
06 Ağustos 2011, 05:02
Yağı abartmışsın da ondan :) Valvo ben de kullandım. Ama beyaz olup sonradan çok kir tuttuğu için sevemedim. Biter bitmez değiştirdim yağımı. Gulf kullanıyorum. Memnunum...

Önceden ben de Gulf kullanmıştım, bitince Valvoline aldım. Gulf daha iyiydi. Sıçrama olayı ben de yaşamadım Valvolinde.

gv650i
06 Ağustos 2011, 06:02
yaglamaya u temizlemeye ugralşmayın sıze otamatik yaglama yapayım fıztık giiiiiiibi kullanın