PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motoru bagaja sığdırabilir miyiz?

syn022
03 Temmuz 2011, 18:08
Eski motorumdan epeyce sıkıldım ve uyuz olmaya başladım. Yaptım bir şeyler yarın nasip olursa yeni motorumu almaya gidiyorum. Edirne'de oturuyorum ve motor Kırklareli'de. Arabamla gidicem. Arabam Megane hb arka koltukları yatırarak Asya 125T'yi sığdırabilir miyim? Yatay bir şekilde. Elimin altında daha büyük bir araç yok. Aynıları falan sökerim diyorum ama. Sizce sığar mı?

Ramazan Can
03 Temmuz 2011, 18:10
olmaz öyle.... sığmaz sığsada sağlıklı olmaz... bence deneme.. ya binerek getir yada bir otobüs bagajına falan koy...

syn022
03 Temmuz 2011, 18:14
olmaz öyle.... sığmaz sığsada sağlıklı olmaz... bence deneme.. ya binerek getir yada bir otobüs bagajına falan koy...

Yani 50 km falan Kırklareli Lüleburgaz'da motor orda ufak 35'lik minibüsler çalışıyor. Yani onların bagajına koyma imkanım yok düşündüm onu ama imkansız. Yani yarın alıcam motoru zaman kalmadı belki bulurduk büyük doblo tipi bir araç ama. Pazar günü kime sorarsın kimden istersin araba. Sığsa neden sağlıklı olmaz?

Ramazan Can
03 Temmuz 2011, 18:17
sen bin üzerine geze geze gel.....

syn022
03 Temmuz 2011, 18:22
sen bin üzerine geze geze gel.....

Öyle bir şansım yok çünkü ehliyet yok. Şehir içinde herkes tanıdık hiç bir sorun yok ama. Yol uzun ne olacağı belli olmaz. Motorun yan durmasının zararı olur mu? Bir şekilde getirmemiz lazım.

qsTah
03 Temmuz 2011, 18:31
Öyle bir şansım yok çünkü ehliyet yok. Şehir içinde herkes tanıdık hiç bir sorun yok ama. Yol uzun ne olacağı belli olmaz. Motorun yan durmasının zararı olur mu? Bir şekilde getirmemiz lazım.

benım tahmınım lastık dışarda kalır, bagaj biraz acık kalmak zorunda olur, motoru ve bagaj kapağını sağlam bir şekilde sabitleyip, o mesafeyi getirebilirsiniz. ama rampada, kalkışta sorun olabilir o yuzden sağlama almalısınız..
birde benım tavsiyem sola yatık şekilde önce arkasını sokarak yükleyin.

syn022
03 Temmuz 2011, 18:33
benım tahmınım lastık dışarda kalır, bagaj biraz acık kalmak zorunda olur, motoru ve bagaj kapağını sağlam bir şekilde sabitleyip, o mesafeyi getirebilirsiniz. ama rampada, kalkışta sorun olabilir o yuzden sağlama almalısınız..
birde benım tavsiyem sola yatık şekilde önce arkasını sokarak yükleyin.

Sola yatık olmasının önemli bir sebebi var mı? Ona göre hareket edelim aksini yapıp motora zarar vermeyelim. Ön tarafı bagaj kapağına baksın mı diyorsunuz?

murat0642
03 Temmuz 2011, 18:39
abi anladıgım kadarıyla hecbek megane var elinde . onun bagajına sıgmıcak bu belli . ön koltugunu tamamen öne cek . ve sonuna kadar yatır koltugu . motoron önü veya arkasını ön koltuga gelecek sekilde koy . emniyet kemerini motora dola kapıya bagla. birinide yanına al senin arkana oturur motoru tutar ne olur ne olmaz diye . ama kapıyla motorun arasına strafor koy ne olur ne olmaz. cizilmesiz. yada ani dur kaltda frenlemede felan zarar görmesin .

syn022
03 Temmuz 2011, 18:46
abi anladıgım kadarıyla hecbek megane var elinde . onun bagajına sıgmıcak bu belli . ön koltugunu tamamen öne cek . ve sonuna kadar yatır koltugu . motoron önü veya arkasını ön koltuga gelecek sekilde koy . emniyet kemerini motora dola kapıya bagla. birinide yanına al senin arkana oturur motoru tutar ne olur ne olmaz diye . ama kapıyla motorun arasına strafor koy ne olur ne olmaz. cizilmesiz. yada ani dur kaltda frenlemede felan zarar görmesin .

Ön koltuğu öne çekeriz problem değil ama sonuna kadar yatıyo mu yatmıyo mu şimdi tam emin olamadım. Ama emniyet kemeri olayı olur. Sardırırız onu tutarız motoru. Motorun kendi brandasını geçirip koyucam bagaja. Arabanın içinede kilim falan koyarım. Gerekirse yıkatırız sonra. Yeter ki getirelim.

murat0642
03 Temmuz 2011, 18:49
Ön koltuğu öne çekeriz problem değil ama sonuna kadar yatıyo mu yatmıyo mu şimdi tam emin olamadım. Ama emniyet kemeri olayı olur. Sardırırız onu tutarız motoru. Motorun kendi brandasını geçirip koyucam bagaja. Arabanın içinede kilim falan koyarım. Gerekirse yıkatırız sonra. Yeter ki getirelim.

abi yatıyo koltuklar sorun degil o . 88 dogan bile yatıyo tamemen . arka koltuk daki kemerle sar motoru . ön koltuktakıylede sarıp tak emniyet kemerini. sorun olmaz inş. dikkatlı ol ama . biyerine bişi olmasın makınenin . bu arada hayırlı olsun abi . rabbim kaza bela vermesin . kaca aldın makıneyi

syn022
03 Temmuz 2011, 18:53
abi yatıyo koltuklar sorun degil o . 88 dogan bile yatıyo tamemen . arka koltuk daki kemerle sar motoru . ön koltuktakıylede sarıp tak emniyet kemerini. sorun olmaz inş. dikkatlı ol ama . biyerine bişi olmasın makınenin . bu arada hayırlı olsun abi . rabbim kaza bela vermesin . kaca aldın makıneyi

İnşallah bir sorun olmaz. 900TL'ye aldım. Aceleye geldi biraz ama. Gördüm ilanı aradım. Üstümüze kaldı motor. Bize kısmetmiş.

murat0642
03 Temmuz 2011, 18:57
İnşallah bir sorun olmaz. 900TL'ye aldım. Aceleye geldi biraz ama. Gördüm ilanı aradım. Üstümüze kaldı motor. Bize kısmetmiş.

hayırlısı olsun abi . güle güle kullan

syn022
03 Temmuz 2011, 18:58
hayırlısı olsun abi . güle güle kullan

Teşekkür ederim. Sağol.

_OLD_
03 Temmuz 2011, 19:54
Kimse benzini (karbüratördeki dahil) boşalt dememiş.Kartere yağ koyma borusu genellikle sağ taraftadır,sızdırma olasılığı yüzünden sağına yatırmayınız.Bagaja sığdırabiliyorsanız yatırmanın zararı yok.Zaten sürtünme olabilecek yerlere kalın bez-sünger gibi birşeyler koyarsınız.

syn022
03 Temmuz 2011, 20:05
Kimse benzini (karbüratördeki dahil) boşalt dememiş.Kartere yağ koyma borusu genellikle sağ taraftadır,sızdırma olasılığı yüzünden sağına yatırmayınız.Bagaja sığdırabiliyorsanız yatırmanın zararı yok.Zaten sürtünme olabilecek yerlere kalın bez-sünger gibi birşeyler koyarsınız.

Benzini boşaltmalı mıyım? Tam anlayamadım.

tr100a
03 Temmuz 2011, 20:37
100 lük cup station torosa koydum aynaları ön tekeri sağ-sol grenajları çamurluğu söktüm ve sokarken tavan döşemesini yırttım iki kişi koyduk 4 kişi çıkaramadık yeminle söylüyorum vallahi abartı yok senin araban birde yeni

bir motorcuya gidip bütün plastik parçaları ve ön lastiği aynaları söktürüp konabilir aynı şekilde edirneye gelince motorcuda toplatırsın

_OLD_
03 Temmuz 2011, 20:49
Benzini boşaltmalı mıyım? Tam anlayamadım.

Evet depoyu ve karbüratörün haznesinide boşaltmalısın.Nakliyede,heleki yanda yatırılıcaksa mutlaka yapılmalıdır.

syn022
03 Temmuz 2011, 21:00
100 lük cup station torosa koydum aynaları ön tekeri sağ-sol grenajları çamurluğu söktüm ve sokarken tavan döşemesini yırttım iki kişi koyduk 4 kişi çıkaramadık yeminle söylüyorum vallahi abartı yok senin araban birde yeni

bir motorcuya gidip bütün plastik parçaları ve ön lastiği aynaları söktürüp konabilir aynı şekilde edirneye gelince motorcuda toplatırsın

Dik bir şekilde girmesine imkan yok zaten de. Yan bir şekilde girer diye düşünüyorum. Yarın deniycez olmazsa ordan bir kamyonetle falan anlaşmaya calışıcaz. Bilmiyorum yinede belki sabah gitmeden büyük bir araba bulabilirsek kafamız rahat olur.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:00 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:49 ----------

Evet depoyu ve karbüratörün haznesinide boşaltmalısın.Nakliyede,heleki yanda yatırılıcaksa mutlaka yapılmalıdır.

Depo musluğunu kapatma gibi bir olay yok mu? Yani depo ne alemde bilmiyorum ama ağzına kadar doluysa nasıl boşaltabiliriz?

LeGoLaSt
03 Temmuz 2011, 21:08
asyayı bilmemde biz benim kinetic pride yi broadvayın bagajda 8o km grtirdik sorun olmadı bağajjı açık tutduk sadece

_OLD_
03 Temmuz 2011, 21:19
Depo musluğunu kapatma gibi bir olay yok mu? Yani depo ne alemde bilmiyorum ama ağzına kadar doluysa nasıl boşaltabiliriz?[/QUOTE]

Musluk yok.Deponun çıkışından benzin pompasına giden hortumdan depoyu boşaltırsın.Karbüratöründe haznenin en alt tarafında bir hortum ve yanında gödeye gömülü sarı bir vida var,gevşetince hortumdan akar.
Bunları yapamıyorsan depoyu bir hortumla sifon yaparak olabildiğince boşalt.Motoru önce dışarda yan yatırıp akacakların akmasını sağla.Ateş olmayan ve sigara içilmeyen bir yerde tabiiki.Önce emniyet.
Kolaygelsin.

bY_aLp
03 Temmuz 2011, 21:29
benzini boşalt diyecektim ki abimiz yazmış alacaksın bitane hordum çekecen içine doğru benzin gelince bidona :)

syn022
03 Temmuz 2011, 21:30
Musluk yok.Deponun çıkışından benzin pompasına giden hortumdan depoyu boşaltırsın.Karbüratöründe haznenin en alt tarafında bir hortum ve yanında gödeye gömülü sarı bir vida var,gevşetince hortumdan akar.
Bunları yapamıyorsan depoyu bir hortumla sifon yaparak olabildiğince boşalt.Motoru önce dışarda yan yatırıp akacakların akmasını sağla.Ateş olmayan ve sigara içilmeyen bir yerde tabiiki.Önce emniyet.
Kolaygelsin.

Tamamdır çok yardımcı oldunuz teşekkür ederim. Hayırlı akşamlar.

gokmenkurt
03 Temmuz 2011, 21:48
motor sola yatık dursunki yağ akıtma problemi olmasın. aynı şekilde benzinide boşaltın sola yattığında depo deliğinden benzin taşma ihtimali azalır. yinede sağlıklı bir geliş olmayacak. 50 km uzun değil hiçmi a2si olan tanıdığınız yok ?

-unnamed-
03 Temmuz 2011, 22:36
bu kadar uğraşacağına a2 ehliyetli tanıdığın yokmu?
ki o motor oraya sığmaz....
yazık olan arabana olur...

syn022
03 Temmuz 2011, 23:16
bu kadar uğraşacağına a2 ehliyetli tanıdığın yokmu?
ki o motor oraya sığmaz....
yazık olan arabana olur...

Var olmaz olur mu ama kim uğraşıcak. A2'li tanıdık aramak yerine büyük araba bulurdum. Ama dediğim gibi aceleye geldi. Pazar günü kimseyi bulamayız. Sabah erkenden yola çıkıcaz. Olan oldu artık. Olmazsa sığdıramazsak motorun sahibini takıcaz peşimize. Nasip kısmet. Koltukları yatırdım pandizotu kaldırdım. Sığar gibi geliyo ama.

raif34
03 Temmuz 2011, 23:38
bence risk alıyorsun böle risk almaktansa binerek gel öle risk al. hem arabaya hem motora zarar verirsin
başka bi konu da arabanın içi büyük ihtimalle benzin yag falan kokacaktır ve sinecektir bunlarıda göz önüne al.
hayırlı olsun bu arada...

syn022
03 Temmuz 2011, 23:46
bence risk alıyorsun böle risk almaktansa binerek gel öle risk al. hem arabaya hem motora zarar verirsin
başka bi konu da arabanın içi büyük ihtimalle benzin yag falan kokacaktır ve sinecektir bunlarıda göz önüne al.
hayırlı olsun bu arada...

Araba sorun değil ona bişey olmaz ama motordan tam emin değilim. Yan yatırıp koyunca grenajlarda herhangi çatlama patlama kırılma olmaz inşallah.

E.Gülbeyaz
04 Temmuz 2011, 00:21
Sonucu merak ettim, yazın mutlaka.

syn022
04 Temmuz 2011, 01:01
Sonucu merak ettim, yazın mutlaka.

Motoru alınca hem arabamı hemde motoru çekicem bundan emin olabilirsiniz :wiinkk:

QM50
04 Temmuz 2011, 01:14
sabah erken kalk sırt cantanı al kaskını dızlıgını l birde benzin brasını al çık otobusle gıdecegın yere gıt motoru al bin getir motorun içinde senin içind daha güzel olur eminim hem motoruda test edersın 50 km pekte cok degıl gözünde büyütme ama gidemem dersen bi kamyonete 50-100 benzın parası ver götürürler

syn022
04 Temmuz 2011, 01:20
sabah erken kalk sırt cantanı al kaskını dızlıgını l birde benzin brasını al çık otobusle gıdecegın yere gıt motoru al bin getir motorun içinde senin içind daha güzel olur eminim hem motoruda test edersın 50 km pekte cok degıl gözünde büyütme ama gidemem dersen bi kamyonete 50-100 benzın parası ver götürürler

Valla araba yaksın en fazla 20-25 lira. Sığdıramazsak zaten öyle ufak bir kamyonete koyucaz ip, halat herşey aldım yanıma. Deneriz olmazsa yükleriz bağlarız. O şekilde yollarız Edirne'ye. Eğer sığdırabilirsek fotoğraflarını çekicem. Sığdıramazsak çekmem. Basıp dönerim Edirne'ye :P

baris4444
04 Temmuz 2011, 01:21

arkadaşın ehliyeti yokmuş polisten korkuyor

gideken sağa sola bak polis cevirmesi yoksa bas gel 50 km nedirki

syn022
04 Temmuz 2011, 01:29
arkadaşın ehliyeti yokmuş polisten korkuyor

gideken sağa sola bak polis cevirmesi yoksa bas gel 50 km nedirki

Valla arabam hazır muşambalarıda serdim koltuklarıda yatırdım. Denemeye değer olmazsa dediğim gibi yükleriz kamyonete getirirler. Bakalım kısmet.

PEKTAS
04 Temmuz 2011, 01:42
motor öyle büyük bişey değil zaten aynaları sökersin motoru koycağın yerin altına da bi minder falan bişey al azıcık yumuşatır. motoru soluna yatırdığında zaten sadece 2 yer temaz ediyo sol gidon ve orta ayaklğın ayak basma yeri. o yüzden sorunda çok olmaz ama iple yinede olabildiğince sıkı bağlamak lazım. nolur nolmaz çukura falan girersin motor sekerse arkada zarar verebilir. kolay gelsin inşallah bi sorun çıkmaz. bide şimdiden hayırlı olsun :)

syn022
06 Temmuz 2011, 00:46
Motorumu getirdim. Hiçbir sıkıntı olmadı sadece bagaj kapağı açık kaldı. İple sıkıca bağladım. Rahat rahat geldim. Yoldan geçenlerin tip tip bakmalarını saymazsak tabi :)

ero__
06 Temmuz 2011, 11:53
http://www.forum-auto.com/uploads/200504/pitouchok_1112391850_corsa_b.jpg

Bu arabanın arkasına YBR sığdırdık. Gayette güzel antalyaya götürdük :)

Ön lastik sökmeniz kafi olur bence...

blackhhat
06 Temmuz 2011, 12:20
hafta sonu bisiikletle dolaşırken tekeri patladı, kartalın arkasına zor sığdırdık.meganın arkasına sığdırabilirsen helal olsun derim sana :)

syn022
07 Temmuz 2011, 01:06
hafta sonu bisiikletle dolaşırken tekeri patladı, kartalın arkasına zor sığdırdık.meganın arkasına sığdırabilirsen helal olsun derim sana :)

Valla çok rahat sığdı hiçbir problem olmadı. Siz kocaman kartala bisikleti nasıl sokamadınız ben aklım ermedi.

tr100a
07 Temmuz 2011, 01:21
Motorumu getirdim. Hiçbir sıkıntı olmadı sadece bagaj kapağı açık kaldı. İple sıkıca bağladım. Rahat rahat geldim. Yoldan geçenlerin tip tip bakmalarını saymazsak tabi :)

vallahi BRAVO torosa komple tavan döşemesi yaptırdım yırtılınca zaten yatık koyduk ama senin araç dağa geniş demekki

qsTah
07 Temmuz 2011, 01:42
güzel, tekrar hayırlı olsun, küçük lastiklerin düz bassın..

E.Gülbeyaz
07 Temmuz 2011, 01:45
fotoğraf isterdik :P

syn022
07 Temmuz 2011, 11:32
vallahi BRAVO torosa komple tavan döşemesi yaptırdım yırtılınca zaten yatık koyduk ama senin araç dağa geniş demekki
Valla ilk bakışta imkansız gibi geldi ama girdi içeri yani. Hiç bir sorun olmadı.

---------- Post added at 10:27 ---------- Previous post was at 10:24 ----------

güzel, tekrar hayırlı olsun, küçük lastiklerin düz bassın..
Çok teşekkür ederim. Lastiklerim gerçekten ufacık. Ama seviyorum motoru güzel gidiyor yolda.

---------- Post added at 10:32 ---------- Previous post was at 10:27 ----------

fotoğraf isterdik :P

Fotoğraf var ama arabanın içinden çekilmiş bir fotoğraf ne kadar açıklayıcı olur bilemem ama yine koyabilirim.
Buyrun fotoğraf burda.
http://hizliupload.com/img/78131597871907218854.jpg

matrix506xx
07 Mart 2016, 16:46
Valla ilk bakışta imkansız gibi geldi ama girdi içeri yani. Hiç bir sorun olmadı.

Çok teşekkür ederim. Lastiklerim gerçekten ufacık. Ama seviyorum motoru güzel gidiyor yolda.

Fotoğraf var ama arabanın içinden çekilmiş bir fotoğraf ne kadar açıklayıcı olur bilemem ama yine koyabilirim.
Buyrun fotoğraf burda.

fotoğraflar görünmüyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:43 ----------

Buyrun fotoğraf burda.

fotoğraflar görünmüyor

GürkanA
01 Ağustos 2023, 21:27
Benim de aynı durum var, motosiklet mondial sfc 100 cup, sığar mı acaba.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:18 ----------

Ben de denedim, sığıyordu ama yağ aktı benzin aktı, benzini boşalttığım halde aktı, karbüratör ün borularından aktı, yağ neden aktı anlamadım, ne var bu motor da.Koyamadım motoru.