PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : çabuk vites istiyor

tezcan23
02 Temmuz 2011, 16:17
s.a kuba leopar motorum var yeni aldım henüz 350 km de faka çok çabuk vites istiyor vites değrleri göstergede 0-20 20-40 40-60 60-80 bu şeklde ama 2. viteste 25 30 la giderken motor vites istiyor aynı şey 3 içinde geçerli 40ka gelince vites istiyor bu ileride rodaj bitince normale dönermi

anaconda84
02 Temmuz 2011, 16:32
rolantiden kaynaklanıyor olabilirmi kardeş?

tezcan23
02 Temmuz 2011, 16:34
rolantiden kaynaklanıyor olabilirmi kardeş?

nası yani?

draggy
02 Temmuz 2011, 17:51
Rölantin yüksekse, deviri de fazla verir

anaconda84
02 Temmuz 2011, 18:06
evet rölanti devri yüksek olabilir kardeş bende onu demek istemiştim. rölanti devrin yüksekse viteside çabuk ister makina ve benzinide fazla yakar senin rölanti kaçta çalışıyor motosikletin? soğuk halde bakma tabiki motoru çalıştırdıktan bir beş dk sonra filan daha sağlıklı olur mesela benimki de 100lük yuki cub'lardan 2000 devirde çalışıyor benimkide yüksek ama bazen düşük devirde motor stop ediyor ondan yükseltmiyorum devri bu benim için tehlike doğruabilir varsın fazla benzin yaksın diyorum devri yüksek tutuyorum biraz. umarım daha önemli bişeyi yoktur motorunun kardeşim Allah'tan kazasız sürüşler dilerim bütün motorcu abilerime kardeşlerime ve arkadaşlarıma :rendeer:

tezcan23
02 Temmuz 2011, 18:10
evet rolanti biraz yüksek sanırım o yüzden yapıyor yardımlarınız için yeşekkür ederim

anaconda84
02 Temmuz 2011, 18:16
rica ederim kardeşim yardımcı olabildiysek ne mutlu bize :bounce:

yakamoz043
02 Temmuz 2011, 22:48
rolanti deviri ile ilgisi yok arkadaşlar,rolanti ve hava ayarı motorun sadece hareketsız yanı 0 konumunda ıken tek tek saymasında işlevini gösterir birde vites aralıklarında ,motor devire ve hıza vitese geldımi kısacası devreden çıkar,karbüratörün meme denilen parçaları devreye girer ,sorun değil bu aslında sizinki çin malı motorlarda şanzıman aralıkları kısa ve küçük (dişlileri) küçük oldugu için kısa sürede motor çabuk devir kazanıp çabuk vites istiyecektir,bu normaldır.rodajda olan bır motor için ise ileriki zamanlarda dahada ortadan kalkacaktır,çokta fazla kafanıza takıyorsanız motorunuzun şanzıman blok kısmını açtırıp komple şanzıman dişli setleri ile oynanıp büyültülüp bu ortadan kaldırılır,fakat tavsiye etmem bu sefer de cc hacmi yetişmiyecegınden,saygılar...

anaconda84
02 Temmuz 2011, 22:52
yakamoz kardeşim bizleride bilgilendirdiğin için teşekkür ederim en azından yanlışlarımızı görüyoruz düzeltiyoruz sağol

RunemagicK
02 Temmuz 2011, 23:28
olay dişlilerle alakalı, rodajla yada başka birşeyle değil.
şöyle de bir uygulamada vardı hatırımda, işine yarayabilir

http://www.motosiklet.net/forum/mt-atolye-teknik-servis/86471-cbf-150-icin-16-dis-uygulamasi.html

draggy
02 Temmuz 2011, 23:33
rolanti deviri ile ilgisi yok arkadaşlar,rolanti ve hava ayarı motorun sadece hareketsız yanı 0 konumunda ıken tek tek saymasında işlevini gösterir birde vites aralıklarında ,motor devire ve hıza vitese geldımi kısacası devreden çıkar,karbüratörün meme denilen parçaları devreye girer ,sorun değil bu aslında sizinki çin malı motorlarda şanzıman aralıkları kısa ve küçük (dişlileri) küçük oldugu için kısa sürede motor çabuk devir kazanıp çabuk vites istiyecektir,bu normaldır.rodajda olan bır motor için ise ileriki zamanlarda dahada ortadan kalkacaktır,çokta fazla kafanıza takıyorsanız motorunuzun şanzıman blok kısmını açtırıp komple şanzıman dişli setleri ile oynanıp büyültülüp bu ortadan kaldırılır,fakat tavsiye etmem bu sefer de cc hacmi yetişmiyecegınden,saygılar...

Yanılıyorsun bence çok ilgisi var..

yakamoz043
02 Temmuz 2011, 23:55
yakamoz kardeşim bizleride bilgilendirdiğin için teşekkür ederim en azından yanlışlarımızı görüyoruz düzeltiyoruz sağol

rica ederım birbirlerimize birşeyler katıyorsak bilgisine ne mutlu bızlere,saygılar

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:55 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:53 ----------

Yanılıyorsun bence çok ilgisi var..

bilgiler paylaştıkça çoğalır elbette,sizlerden de dinlemek isteriz sorunun kaynağını yada olabılıcek sebeplerını,

myword1
03 Temmuz 2011, 00:39
arkadaslar motorla sanzumanı karıstırmayın vıtes araı kısa tutulmus on arkA dışlı ıle oyna senı o motordan hız olarak tatmın edecek