PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Marş Hakkında Bir Kaç Soru .

Free_AnGeL
01 Temmuz 2011, 16:04
Bugün sabahtan Başladık koşturmaya Evde genel Temizlik var :D Bahçe düzenlemesi de benim üzerime kaldı :)

Çöpleri falan toparladım . motoru dışarı çııkardım Yolumun üstündeydi çünkü Attım eve geldim . Babam Telefon açtı Gel bi hastaneye kadar Evrakları al dedi Tamam dedim . Evden Direkt yaşam hastanesine gittim . Orada Bana bi soda ısmarladı buzzzz gibi içtim . Sonra da motora Bindim ayaklığı kapadım . Marşa Bastım .
Lakin İlk marşta Böyle istemezmiş gibi oldu marşa Yarım basmışım gibi oldu. sonra durdum bir 10 sn ye kadar bekledim hafif gazla Beraber Tekrar bastım Bu sefer çalıştı . :)

Dostlar bu başıma 2 kez geldi . tamam ilkinde Hava buz Gibiydi ondan ilk seferde hemen marş almadı . ama bu 2 .seferde motoru 10 dk bıraktım . 10 dk sonra döndüm böyle Bir şey oldu ..

Neden Oldu ? MArş Motorunda Bir arızamı var yoksa ?

tamernevin
01 Temmuz 2011, 16:08
Taşşak diye tabir edilen bir parça var.muhtemelen o takılma yapıyor.

COQ
01 Temmuz 2011, 16:10
Soda limonlumuydu?

Soykan67
01 Temmuz 2011, 16:13
Free Angel azıcık sakin ol olur öyle her soruna kafayı takma önceden bende takıyordum haftada bir servise gidiyordum:) Her seferinde marş motoru dediğin gibi yapsa neyse ama arada yapıyor.Bakımında onuda gösterirsin:cat:

Bu arada forumda ki teknik destek kısmına yazarsan bu tarz sıkıntıları daha iyi olur

Free_AnGeL
01 Temmuz 2011, 16:18
Soda limonlumuydu?
:queen: Yok hocam Sade limonlu soda sevmiyorum :)

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:18 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:13 ----------

Free Angel azıcık sakin ol olur öyle her soruna kafayı takma önceden bende takıyordum haftada bir servise gidiyordum:) Her seferinde marş motoru dediğin gibi yapsa neyse ama arada yapıyor.Bakımında onuda gösterirsin:cat:

:D Stressssss :D

inanırmısın . orjinalliğini bozmayım diye kendimi zor tutuyorum . Gittigidiyordan Bir çok PArça gördüm Aksesuar niteliğinde ..

'' Egzozu değiştirmem '' ama onun dışında ufak bir kaç Yenilik yapmamak için Zor sabrediyorum .

drumstar
01 Temmuz 2011, 16:18
yukarıda arkadaşın "taşşak" diye tabir ettiği (ve genelde ustaların da öyle söylediği) selenoid ler takılmıştık. belki dişli tam yerine oturamamıştır. (birkaç defa başıma geldi zirai ilaç makinelerinde) ufak tefek şeyleri dert etmemek gerek. :mrgreen:

Soykan67
01 Temmuz 2011, 16:22
yukarıda arkadaşın "taşşak" diye tabir ettiği (ve genelde ustaların da öyle söylediği) selenoid ler takılmıştık. belki dişli tam yerine oturamamıştır. (birkaç defa başıma geldi zirai ilaç makinelerinde) ufak tefek şeyleri dert etmemek gerek. :mrgreen:

O tabir edilen durumda garipmiş:queen:

Felon
01 Temmuz 2011, 16:27
Bu arada şimdi aklıma geldi bizim motorlarda otomatik jikle var değilmi?
Benimde normalde hiç sorunsuz tek marşta çalışan motor kapalı garajda olduğu zaman 2. yada 3.marşta çalışıyo. ıkıkıh yapıyo çalışır gibi olup stop ediyo sonra tekrar enjeksiyon sesi geliyo dııııt diye onu bekliyorum 2.de yada bazen 3.de çalışıyo.Ama ilginçtir sadece kapalı yerlerde 4saatden fazla kaldığı zaman yapıyo bu olayı?

Free_AnGeL
01 Temmuz 2011, 16:45
Evet 2011 Gt den Fırat abide de var tanıdıkta Oda kapalı garajda Tutuyor motorunu ondada Böyle bir sorun Var bi 1000 km ye yaklaşsam Servisten öğrenicem . Lakin marşta bir sorun var ise Orada Değiştiririm diye düşünüyorum ..

Nazar deydi yaa :D koca bi Nazar boncuğuda Var ama Banamısın demiyor . boncukta çatlak olmuş Kem gözlerin şerrinden Koru Allahım ..

Yanımdan Bugun Geçen çocuk durdurdu beni bana dediği abi kaç para bu 1000 lik :D

Kardeşim dedim bu 250 lik Çocuk abi dalgamı geçiyorsun benle dedi gazladı :) :) :)

drumstar
01 Temmuz 2011, 16:47
O tabir edilen durumda garipmiş:queen:

birkaç ustaya sormama rağmen neden böyle dendiğini keşfedemedim daha :queen::queen: mantıklı bi açıklaması da yok :P

Free_AnGeL
01 Temmuz 2011, 16:50
birkaç ustaya sormama rağmen neden böyle dendiğini keşfedemedim daha :queen::queen: mantıklı bi açıklaması da yok :P

KAtılıyorum :queen:

Arjantinli69
01 Temmuz 2011, 17:06
olur arada sırada öyle durumlar
marş rolesi sıkıntı yapabilir,akünün sağlam oldugunu eminsen,ilk önce kabloları kontrol et baktın sorun yok marş rolesine bakıver olmadı baktır.öyle büyük bir problem degil.

syn022
01 Temmuz 2011, 20:23

Olmaz olur mu? Marş motorunun üzerinde bulunduğu konum itibari ile verilmiş bir isim. Açıp bakarak sağlamasını yapabilirsiniz denemesi bedava.

Marş rölesi diye de tabir edilir. Doğru olanı bu sanırım. Şuanlık çok fazla sorun teşkil etmez fakat takılı kalırsa o zaman marş motorunu yakabilirsin. Tabi kontağı kapamak aklına gelmezse.