PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Babaları İkna Etmek

Sayfa : [1] 2

Thisfalse
01 Temmuz 2011, 11:29
Motor almak konusunda babaları ikna etmenin bir yolu varmı :):queen:

sedici
01 Temmuz 2011, 11:31
kendisini de bulaştırmak!

bY_aLp
01 Temmuz 2011, 11:35

hele get başımdan beni garıştırma kendin ne halt yiyirsen ye... :farao:
tamam baba sağol :queen::queen: :cherry:

yürekçe
01 Temmuz 2011, 11:36
Babalar ikna olmaz...

Inanır!

Ramazan Can
01 Temmuz 2011, 11:36

:cat::cat::cat::cat::cat::cat::cat:

benim babamda motosiklet tutkunu ve kullanıcısı olduğundan böyle bir sorunum olmadı... evde kask takmak arabada kask takmak motor sesi çıkarmak babanızı çileden çıkara bilir... buda alda kurtuluyum demesine neden olabilir.....:queen::queen::queen:

sercan2667
01 Temmuz 2011, 11:39
Baba ŞU 1200GS ler nasıl ?
Güzel Olum
İlerde Bir tane alak baba ya hem bmw sürmüş oluruz
LOTODAN ÇIKARSA NİYE ALMIYIM OLUM :)))

safakk
01 Temmuz 2011, 11:44

o iş cidden çok zor bende o durumdaydım yeni 50cc lik motora ikna ettim şimdide diyo yok olmaz artık hayatın boyunca 50cc den daha yüksek hacimli motor almayacağına söz ver alayım diyor bi yandan söz diyesim geliyor bi yandan geleceği düşünerek 125 ve 150cc lik normal motor kullanma isteğim var ama bi açıdan da önceden bisiklet dışında 2 tekere hayatta izin vermezdi sonra eskaza elektrikli bisiklete ikna ettim 1 sene kullandım sonrasında sigarayı bırakma karşılığında 50 cc motor sözü verdim şimdi sigarayı bıraktım 50cc motor arıyorum ama ileride ne olacak bilmiyorum :silent:
umarım elektrikli bisikletden motora geçişim gibi olur 50 cc den yüksek cc li motorlara geçişim :pale:

kısaca kademe kademe, adım adım 2 tekere alıştırma ve güven duygusu sağladıkça bi üst kademeye geçiyorum yoksa biliyorum birden baba bana motosiklet el desem hayatta almaz ilerde de aldırmaz :cat:

bugay
01 Temmuz 2011, 11:55
Kendini koruyacağına inandır önce hız yapmayacak bu uslu uslu sürecek desin güvensin sana.

sercan2667
01 Temmuz 2011, 12:09

benim babamda motosiklet tutkunu ve kullanıcısı olduğundan böyle bir sorunum olmadı... evde kask takmak arabada kask takmak motor sesi çıkarmak babanızı çileden çıkara bilir... buda alda kurtuluyum demesine neden olabilir.....:queen::queen::queen:

Babam eskidende motor kullanıcısıydı ikna problemim yoktu ama..aynı motoru tkrar aldıracaktı..büyük fln dedi..tabi bahaneler bunlar..neyse 1 sene boyunca motorsuz kaldım her eve geldiğimde bıktım yav dolmuşa binmekten bune fln dedim artık onlarda bıktı..

Thisfalse
01 Temmuz 2011, 12:09
Babamın bana güveni sonsuz. Ama diğer trafikteki insanlara güvenemiyor. Çevresinde bir çok arkadaşı motor kazası yüzünden hayatını kaybetti. Ama kuzenlerimin hepside motorcu.(5-6 kişi) Yeni motor almak için motorumu satmıştım. Şimdide bana yüksek motor aldırmıyor. Onun için bir şekilde ikna etmeliyim onu. Diyorum motor almadan önce korumaları alsam ikna olur mu :)

skystar
01 Temmuz 2011, 12:10
Sadece babalar ikna edilse iyi bütün sülalede karşına çıkabiliyor bazen...
Bende olduğu gibi...
Geçenlerde annem teyzem babam annanem sohbet ediyoruz dedim motor satışları patlamış ötv düştüğü için falan dedim sonrada motor almak lazım 250 cc ye kadar motorlar ucuz falan...Hepsi bir ağızdan olmaz motor TEHLİKE li dedi...Halbuki Babam senelerce motor sürdü şimdi sürmüyor ama bu ssevgiyi bana o aşıladı desek yeridir Ama onda da aynı tepki Oğlum izmir de motor sürülmez burası tehlikeli İstanbul'da yaşasak durum ne olur onu hiç kestiremiyorum :queen:

Thisfalse
01 Temmuz 2011, 12:17
Sadece babalar ikna edilse iyi bütün sülalede karşına çıkabiliyor bazen...
Bende olduğu gibi...
Geçenlerde annem teyzem babam annanem sohbet ediyoruz dedim motor satışları patlamış ötv düştüğü için falan dedim sonrada motor almak lazım 250 cc ye kadar motorlar ucuz falan...Hepsi bir ağızdan olmaz motor TEHLİKE li dedi...Halbuki Babam senelerce motor sürdü şimdi sürmüyor ama bu ssevgiyi bana o aşıladı desek yeridir Ama onda da aynı tepki Oğlum izmir de motor sürülmez burası tehlikeli İstanbul'da yaşasak durum ne olur onu hiç kestiremiyorum :queen:

Aslında bir yönden haklılar, bir yönden haksızlar :)

ysn17
01 Temmuz 2011, 12:23
care buyuk sehirleri terk etmek...:)

Thisfalse
01 Temmuz 2011, 12:30
care buyuk sehirleri terk etmek...:)

Yaşadığım ilçe o kadarda büyük değil aslında :)

-unnamed-
01 Temmuz 2011, 12:31
Allah tan böyle bir derdim yok...
ilk zamanlar sıkıntı yapabiliyordu, şimdi oda alıştı...
alırım satarız çıkarım giderim bir laf demez...
yeterki bana sarma diyor(:

Thisfalse
01 Temmuz 2011, 12:34
Allah tan böyle bir derdim yok...
ilk zamanlar sıkıntı yapabiliyordu, şimdi oda alıştı...
alırım satarız çıkarım giderim bir laf demez...
yeterki bana sarma diyor(:

Öyle babaya can kurban :)

djan
01 Temmuz 2011, 12:45
benim yaptığım gibi yapmanı tavsiye ederim.=)
-Baba ileride motor almayı düşünüyorum ama tam korumalı ve sağlam hız yapmayan başımı ağrıtmayacak bir şey olacak.
-Olur ama şimdi değil :)
1 hafta sonra.
- Baba benle aşağı gelir misin?
- Bu motoru aldım çok düşeş buldum zaten hız yapmıyor,benim yaşımdaki eşşeklerin hepsi öldü ve tecrübeliyim bilirsin:)
- Hayırlısı olsun oğlum almışsın bir kere:)

fatih545
01 Temmuz 2011, 12:52
Babalarda haklı, biz baba olunca bizde haklı olacaz ama eğer motor tehlikeli diye kullanılmıyorsa sokağa çıkmayalım her yer tehlike.. Motorda en azından biraz daha hızlıyız kaçma şansımız yüksek :)

Bunun haricinde babam 20 senelik kamyon şoförü ve hayatı boyunca o kadar fazla motor kazası görmüşki ne benim ne hiç bir tanıdığının motorla ilgilenmesini istemiyor.. Anlamadığım şu ki motorda bu kadar kaza varken arabalarda hiç mi kaza yoktur? Arabadaki adam içki içerek biner çünkü kurtulma şansı vardır.. Ama motorda yiyosa bin zihniyeti var.. Ulaşım aracı+mükemmel bir zevk+kötü alışkanlıklardan bir nebze uzak tutucu bu üçü bana yeter :cat:
Birde babam anlasa :farao:

Konu hakkında yardımcı olamadım biliyorum ama görmüşken bunları yazmak istedim, okuyanlara teşekkürler :rendeer:

Thisfalse
01 Temmuz 2011, 12:56
benim yaptığım gibi yapmanı tavsiye ederim.=)
-Baba ileride motor almayı düşünüyorum ama tam korumalı ve sağlam hız yapmayan başımı ağrıtmayacak bir şey olacak.
-Olur ama şimdi değil :)
1 hafta sonra.
- Baba benle aşağı gelir misin?
- Bu motoru aldım çok düşeş buldum zaten hız yapmıyor,benim yaşımdaki eşşeklerin hepsi öldü ve tecrübeliyim bilirsin:)
- Hayırlısı olsun oğlum almışsın bir kere:)

En sonunda öyle yapıcam gibi bakalım :)

fatih545 haklısın ama bunları bizle paylaştığın için saol :)

safakk
01 Temmuz 2011, 13:24
Kendini koruyacağına inandır önce hız yapmayacak bu uslu uslu sürecek desin güvensin sana.

ah işte bende onun çabasındayım aslında bu konuda çabadan çok yaptıklarımı pek ciddiye aldıklarını söyleyemem daha elektrikli bisiklet alınırken kask aldırdım ve her kullanmada bakkala dahi olsa taktım ve benzinli motora geçince işi biraz daha gelişttirip ceket eldiven falan almayı ve her defasında kullanmayı planlıyorum ayrıca bu ve bir çok sitede güvenli sürüş üzerine yazı bilgi okudum kendimi geliştirdim izmire gelen serhat klavuzun seminerine gittim şimdide motosiklet ehliyeti için sınavlara hazırlanıyorum
ikna için daha neler yapabilirim bilmiyorum:pale:

c3nk
01 Temmuz 2011, 13:36
Bence en önemli konu; babanızın size karşı olan güvenini sağlamanız. Benim babamda ilk başlarda motosiklete çok karşıydı ama daha sonra benim nekadar çok istediğimi görünce ve ona güven verince aldı, daha motosikletimi almadan kaskımı, montumu, eldivenlerimi, brandamı, kilitlerimi, dizliğimi hepsi aldım, bunlarla birlikte babamın karşısına geçtim ve güzelce konuştum. Almak istediğim motoru iyi bir şekilde anlattım ve gösterdim. Bi süre sonra imkanlar çerçevesinde ilk motoruma kavuştum ve halen kullanmaktayım :)

BBelt
01 Temmuz 2011, 13:39
- "Ben sana güveniyorum, etrafa güvenmiyorum oğlum/kızım" diyorsa sana güvenmiyordur ancak bu güvensizlik belli bir sebebe dayanmıyordur. İkna edilmesi zordur.

- Gençliğinde motor kullandı ve kaza yaptı ise ikna edilmesi zordur.

- Motor kazasında arkadaş kaybettiyse ya da arkadaşının sakat kaldığına şahit olduysa ikna edilmesi çok zordur.

- Otomobil kullanırken bir motor ile kazaya karışıp motosikletliye zarar verdiyse ikna edilmesi çok çok zordur.

- Kendisi kullanırken motor kazası yapıp artçısı sakatlandı ya da daha kötüsü hayatını kaybetti ise ikna edilmesi imkansızdır.

Eğer illa motor alacaksan, ailenle konuşursun. "Ben bir motosiklet alacağım, bilginiz olsun" dersin. Alır kapıya koyarsın. Sonuçlarına katlanırsın.

Bunun da tabii sorunlu yönleri var. Ben gençken bunu yapmaya kalktığımda babam "Bu kadar istiyorsan al elbette oğlum, yalnız bir de ev tutmayı ihmal etme çünkü o an itibarı ile artık bu evde yaşamıyor olacaksın" demişti. Boş atmıştı herhalde, bilemiyorum. Dolu tuttuğu kesindi ama çünkü anneciğimin o diyaloğun sonunda nasıl üzüldüğünü görünce vazgeçmiştim o sevdadan o zamanlar. Çok uzun sürdü motor almam, çok geç oldu. Çok zaman kaybettim.

Bir tek şeyi asla tavsiye etmem. Motosiklet alıp bunu ailenden gizleme. Her konuda geçerlidir bu tavır aslında. Bir şeyi yapıyorsan, göğsünü gererek yaptığını söyleyebilmelisin. Gizlemek zorunda hissedeceksen, hiç yapmamak evladır...

ysn17
01 Temmuz 2011, 14:01
- "Ben sana güveniyorum, etrafa güvenmiyorum oğlum/kızım" diyorsa sana güvenmiyordur ancak bu güvensizlik belli bir sebebe dayanmıyordur. İkna edilmesi zordur.

- Gençliğinde motor kullandı ve kaza yaptı ise ikna edilmesi zordur.

- Motor kazasında arkadaş kaybettiyse ya da arkadaşının sakat kaldığına şahit olduysa ikna edilmesi çok zordur.

- Otomobil kullanırken bir motor ile kazaya karışıp motosikletliye zarar verdiyse ikna edilmesi çok çok zordur.

- Kendisi kullanırken motor kazası yapıp artçısı sakatlandı ya da daha kötüsü hayatını kaybetti ise ikna edilmesi imkansızdır.

Eğer illa motor alacaksan, ailenle konuşursun. "Ben bir motosiklet alacağım, bilginiz olsun" dersin. Alır kapıya koyarsın. Sonuçlarına katlanırsın.

Bunun da tabii sorunlu yönleri var. Ben gençken bunu yapmaya kalktığımda babam "Bu kadar istiyorsan al elbette oğlum, yalnız bir de ev tutmayı ihmal etme çünkü o an itibarı ile artık bu evde yaşamıyor olacaksın" demişti. Boş atmıştı herhalde, bilemiyorum. Dolu tuttuğu kesindi ama çünkü anneciğimin o diyaloğun sonunda nasıl üzüldüğünü görünce vazgeçmiştim o sevdadan o zamanlar. Çok uzun sürdü motor almam, çok geç oldu. Çok zaman kaybettim.

Bir tek şeyi asla tavsiye etmem. Motosiklet alıp bunu ailenden gizleme. Her konuda geçerlidir bu tavır aslında. Bir şeyi yapıyorsan, göğsünü gererek yaptığını söyleyebilmelisin. Gizlemek zorunda hissedeceksen, hiç yapmamak evladır...

Bu cok etkili bir yazi olmus

kuzen84
01 Temmuz 2011, 14:02
Ben ilk motosiklet istediğimi söylediğimde "ya biz ya motor" dediler :cherry:
Önce arkadaşlarla motorla geziyoruz diyerek evde ara sıra da olsa motosiklet kelimesinin anılmasını sağladım..
Sonra "baba bugün motor kullandım arkadaşın, o kadar da zor değilmiş" cümlelerine başladım..
Yavaş yavaş alınan ekipmanlar kask, mont vs..
Sohbetlerde "dünyaya bi kere geliyoruz tutkuları gerçekleştirmek lazım ve baba bugüne kadar senden hiçbişeyi bu kadar çok istemedim" duygu sömürüleri filan derken 8 ayda motosikletimi alabildim :mrgreen:
Onları üzmeden tatlı tatlı ikna etmek en güzeli :wiinkk:

sedici
01 Temmuz 2011, 14:03
senelerce motor almak için ben babamı ikna etmeye çalıştım ve aldım sonunda

şimdi motoru satmak için babam beni ikna etmeye çalışıyor :)

demem o ki ikna falan etmeyin alın, o sizi ikna etmeye çalışsın :queen:

mınçıka_35
01 Temmuz 2011, 14:40
Öncelikle şunu söylemeliyim ki,kendinize ait düzenli bir geliriniz yoksa(maddi açıdan) babaları ikna etmek çok zor iş.Özellikle 20'li yaşlarda,yani henüz evlenmemiş olup aileyle yaşarken,öğrenci vs. olup yemeyerek içmeyerek para biriktirip motor almak mı:silent:

- Baba ben scooter almak istiyorum...

- Ne yapacaksın scooter'ı.

- Binip gezeceğim baba,hem herkeste var sen de görüyorsun.Büyük motor olmadığı için tehlikesi de yok...

- Bir yürü git oğlum gebereceksin(Tabiki sinirle söylüyor) kapının önünde araba var,istediğin zaman bin git işte...

- Ama baba ben scooter...

- Tamam kes...Haberleri hiç izlemiyor musun?Hergün kaç insan evladı ölüyor bu motor belasından...

- Ama baba ben full koruma giyeceğim.Bir şey olmaz...

- Ulan üstünden tır geçse ne olacak dang...lak...Üzerine beton mu döktürüp gezeceksin...

Babamla motor konusundaki ilk muhabbettim tam tamına böyleydi...Ve bir çılgınlık edip ufak hippi scooterım olan 125 zn mi aldım(Aileden gizli saklı kimseye tavsiye etmiyorum).Babam hiçbir şey demedi.Abartmıyorum benimle konuşmaya başladığında motorun rodaj süresi dolmak üzereydi:mrgreen:

Sonra bir gün dedem için acil ilaç almamız gerekti.Ve arabamızda arızadan dolayı servisteydi.Fazla uzatmayayım,babam hayatında ilk kez artçı olarak ufak hippi motoruma bindi ve gecenin bir vakti nöbetçi eczanenin yolunu tuttuk.İlacı dedeme yetiştirdik.Ertesi gün uyandığımda motor yerinde yoktu,aha dedim motoru çalmışlar,o anı bir ben bilirim:mrgreen:Meğer babam kaskı takıp motora binmeye gitmiş:cherry:Sonrası hemen A2 ehliyetini aldı.Ha motora biniyor mu derseniz,arada sırada.Ama bütün ön yargıları kırıldı.Hatta beraber motor modeli bile seçiyoruz.Ben gt 250 r istiyorum,oğlum daha mütevazi bir şey seç benim yaşıma gitmez diyor:cherry::mrgreen: İnşallah herkesin başına benim başıma gelen şey gelir.Çünkü anne ve baba öylesine kutsal varlıklar ki,asla üzmemek gerek.Herkes memnun olsun.Hem babalar,hem de biz...:rendeer:

_pLay_06
01 Temmuz 2011, 14:44

bu konuda bıraz kullanıcının yası babayla olan ılıskı durumu ve maddıyat onemlı aslında :D bunları belırtırsen daha ıyı yardımcı oluruz :D

Thisfalse
01 Temmuz 2011, 14:45
Öncelikle şunu söylemeliyim ki,kendinize ait düzenli bir geliriniz yoksa(maddi açıdan) babaları ikna etmek çok zor iş.Özellikle 20'li yaşlarda,yani henüz evlenmemiş olup aileyle yaşarken,öğrenci vs. olup yemeyerek içmeyerek para biriktirip motor almak mı:silent:

- Baba ben scooter almak istiyorum...

- Ne yapacaksın scooter'ı.

- Binip gezeceğim baba,hem herkeste var sen de görüyorsun.Büyük motor olmadığı için tehlikesi de yok...

- Bir yürü git oğlum gebereceksin(Tabiki sinirle söylüyor) kapının önünde araba var,istediğin zaman bin git işte...

- Ama baba ben scooter...

- Tamam kes...Haberleri hiç izlemiyor musun?Hergün kaç insan evladı ölüyor bu motor belasından...

- Ama baba ben full koruma giyeceğim.Bir şey olmaz...

- Ulan üstünden tır geçse ne olacak dang...lak...Üzerine beton mu döktürüp gezeceksin...

Babamla motor konusundaki ilk muhabbettim tam tamına böyleydi...Ve bir çılgınlık edip ufak hippi scooterım olan 125 zn mi aldım(Aileden gizli saklı kimseye tavsiye etmiyorum).Babam hiçbir şey demedi.Abartmıyorum benimle konuşmaya başladığında motorun rodaj süresi dolmak üzereydi:mrgreen:

Sonra bir gün dedem için acil ilaç almamız gerekti.Ve arabamızda arızadan dolayı servisteydi.Fazla uzatmayayım,babam hayatında ilk kez artçı olarak ufak hippi motoruma bindi ve gecenin bir vakti nöbetçi eczanenin yolunu tuttuk.İlacı dedeme yetiştirdik.Ertesi gün uyandığımda motor yerinde yoktu,aha dedim motoru çalmışlar,o anı bir ben bilirim:mrgreen:Meğer babam kaskı takıp motora binmeye gitmiş:cherry:Sonrası hemen A2 ehliyetini aldı.Ha motora biniyor mu derseniz,arada sırada.Ama bütün ön yargıları kırıldı.Hatta beraber motor modeli bile seçiyoruz.Ben gt 250 r istiyorum,oğlum daha mütevazi bir şey seç benim yaşıma gitmez diyor:cherry::mrgreen: İnşallah herkesin başına benim başıma gelen şey gelir.Çünkü anne ve baba öylesine kutsal varlıklar ki,asla üzmemek gerek.Herkes memnun olsun.Hem babalar,hem de biz...:rendeer:

Keşke herkesin başına böyle bir olay gelsede ailemiz motoru pozitif görse :)
Babamda eskiden motor kullanmış senelerce. Kazası olmamış ama dediğim gibi çok arkadaşı ölmüş bu motor uğruna. Ama düşünüyorum şimdilerde motordan önce ekipmanlarımı almaya başlasam nasıl olur diye.

OguzhanCBR
01 Temmuz 2011, 15:19
Ben ilk motorumu aldım kimseden ses seda çıkmadı kendi kararını kendin verirsin dediler 24 yaşındayım, ama biz kullanmamaktan yanayız diyorlar.... :) fazla sorun çıkmadı yani..

Birde babam bir ortamda motor muhabbeti açılınca benim oğlumdada var diyip soranlarda modeline ben modelden filan anlamam ama öne eğilip kullananlardan diyince onlar racing tehlikeli motor diyip babama gazı veriyorlar :mrgreen::P

baran.ankara
01 Temmuz 2011, 15:35
Bende almak istiyorum ama su sene üniversiteyi kazan bakarız durumunda (ama alacagını hic sanmıyorum) Kapıda araba var napacan motosikleti diyo klasik baba cevabı :)
Annemin yegenide eski motorsiklet kullanıcılarından gençliginde ufak tefek 1-2 kaza gecirdigi icin annemde çok soguk bakıyor bu işe :(
Üniversiteyi kazanınca muhtemelen kendi çabamla birşey alacam ama bi sitede apartmanda yaşıyoruz kapalı garajımız yok en fazla apartmanın içine koyabilirim motoru nasıl bi motor alırım bilmiyorum motor tecrübemde yok imkanım olsa gönlüm Hyosung GT250R den yana :)

Okan Sinan Ocan
01 Temmuz 2011, 15:40
Sene 1990 ,

- Baba ben motor aldım
- İyi halt ettin sen motora binmeyi bilmezsinki eve nasıl getirdin eşşoğlusu.
- Şeyy bende onu arzedecektim şu benim motoru bayiden alıp bi eve şeetsen diyodum.
- Yuhhhhhh

poyraz
01 Temmuz 2011, 15:45
işte ben o ikna edemediğiniz babalardanım!!
ben hayatta iken istanbulda oğullarıma motosiklet yasak.
Ben onları cami avlusunda bulmadım.Onları seviyorum..onun için yasak..

GorkeM
01 Temmuz 2011, 15:48
Sene 1990 ,

- Baba ben motor aldım
- Şeyy bende onu arzedecektim şu benim motoru bayiden alıp bi eve şeetsen diyodum.
- Yuhhhhhh

:cherry:

Onlar da sizi seviyordur :wiinkk:

ToLGa_09
01 Temmuz 2011, 15:56

:queen::queen::queen::queen::mrgreen::mrgreen:

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:56 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:52 ----------

vallahi benim motoru babam aldı, benden çok kullanıyor
peder eski jawacılardan ama

baris4444
01 Temmuz 2011, 17:10
-baba 2 dk konuşabilirmiyiz
-ne yaptın yine
-yok baba başka bişey
-dinliyorum
-baba ben motosiklet almak istiyorum
-ney?
-motosiklet
-lan oğlum benim dayım motosiklet kazasında öldü
-ama baba dayının kaskı yokmuş
-kaskı yokmuş tamam kalan yerleri nası kapayacan eşşoğlu.. :)
-ama senin babanda araba kazasında öldü snde araba kullanma
-bu konuşma bitmiştir

3 gün sonra

-baba şu işi bi daha konuşsak
-hangi işi?
-motor işini
-ben hayattayken alamazsn
-ama baba istiyorum işte sn istesende alacam istemesende
-al başına gelecekeri gör araba iste benden tatil iste istedigin yere göndereyim uçak alayım araba alayım ama motor isteme
-ben motor istiyorum araba değil araba kazası motordan daha çok feci
-almayacaksn.

işte bu durum :) hadi çare üretin bakalım sevgili mt üyeleri :)

SinanATASOY
01 Temmuz 2011, 17:27
Babayı ikna etmek mi? Onu üzmeye hiç gerek yok.. İkna olsa da aklı sizde kalır.. 2004 den bu yana bilmiyorlar.. Onlar da rahat ben de...

Thisfalse
01 Temmuz 2011, 17:31
Çok derin konuya girmişiz :) Bu sorunun sadece bende olmaması beni hem mutlu etti hemde üzdü. Bir yandan babalarımızda haklı bizi düşünüyorlar. Motorda kaporta sensin. Ama günümüzde araba kazalarıda meydana geliyor, orada da ölüm olabiliyor bunu zaten herkes biliyor. Ama tutun ki motor alma araba al diyorlar.

poyraz
01 Temmuz 2011, 17:34
Babayı ikna etmek mi? Onu üzmeye hiç gerek yok.. İkna olsa da aklı sizde kalır.. 2004 den bu yana bilmiyorlar.. Onlar da rahat ben de...

yok daha neler!beraber yaşamıyormusunuz...
Olm. yapmayın....ölümüne alışabilmek, evlada mahsustur babaya değil. yaradılış öyle....

SinanATASOY
01 Temmuz 2011, 17:48
Olm??

Son 4 yıldır birlikte yaşamıyoruz... Bilince ne olacak? Ölüme alışmak daha mı kolay olacak? Yoksa her gün ölecekmi diye ölüp ölüp dirilecek mi?

Thisfalse
01 Temmuz 2011, 19:15
Ölüm her an kapımızda onu motosiklete yüklemek anlamsız

yürekçe
01 Temmuz 2011, 19:45
Ölüm her an kapımızda onu motosiklete yüklemek anlamsız

yuhhh...:pr:

safakk
01 Temmuz 2011, 19:45
Olm??

Son 4 yıldır birlikte yaşamıyoruz... Bilince ne olacak? Ölüme alışmak daha mı kolay olacak? Yoksa her gün ölecekmi diye ölüp ölüp dirilecek mi?
Bana kalırsa söylemelisin yarın bi gün allah korusun kaza yapsan başına bişi gelse adam vicdan azabı duyar keşke karşı çıkmasaydım keşke bana söyleseydi belki herşey çok farklı olurdu diye düşünürdü..

DİVERadero
01 Temmuz 2011, 19:50

baba sen ne ettin yaa....

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:50 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:47 ----------

Sene 1990 ,

- Baba ben motor aldım
- Yuhhhhhh

okudum koptum...:queen::queen: sonra kafamda canlandırdım yine koptum. helal:rendeer:

kingcüneyt
01 Temmuz 2011, 19:53
daha bunun birde anne kısmı var :mrgreen:

DİVERadero
01 Temmuz 2011, 20:04
babacım bu mektubu siz okurken ben çok uzaklarda olacağım ama beni merak etmeyin. sevdiğim kadının ormanda çok güzel bir karavanı var orda yaşayacağız, onun yanında olmam gerekiyor, yanlız bırakamam onu çünkü çocuğumuzu doğurmasına az kaldı. çevresi çok geniş nikahımızı yıldırım hızıyla kıyacaz. geçimimizi ise az öncade belirttim gibi çevresi çok geniş, kendi yetiştirdiği otları ben pazarlıyacam ama korkmana lüzüm yok onun çevresine satacağım, yani problem olmaz.böylelikle para biriktirip aşkımın kumar borcunu ödemeyi en kısa zamanda istiyoruz. çocuğumuz biraz büyüsün 5,6 sene sonra elini öptürmeye geleceğiz gelinini de o zaman tanırsın sende eminim onu çok seveceksin.
:queen::queen::queen:
eğer kalbi sağlam ise bunları yazın ama değilse sakın haaa.
en altına da küçük bir not. babacım bunların hepsi şaka sadece sana hayatta ne kadar kötü şeylerin olduğunu hatırlatmak idi. sadece çok sevdiğim motosikletimi almış bulunuyorum anlayışlarınız için şimdiden teşekkürler dünyanın en iyi babası benim babam.
(belki bir fikir verir bu, umarım)

poyraz
01 Temmuz 2011, 20:16
BABAYIM BEN, BABA!!!
Küçücüktün… ufacıktın…El kadardın ilk tanıştığımızda…
Öyle sevinmiştim ki… Boğazım düğümlenmişti…Gözlerim dolmuştu ama yine de ağlayamadım…
Erkek adamdık ya, babadan öyle görmüştük biz…
Ama artık bende babaydım, baba…
Sonra o kelimeyi senden duyuşum…”papa” derdin ilk, “papa”… Olsun bu da yeterdi bana…
Allahım nasıl bir mutluluktu… Şükrettim defalarca…
Emeklerken, ilk adımda, yürürken, koşuştururken…Ben hep kendimle gurur duydum…İşte benim oğlum dedim…
İlk bisiklet… Üç tekerli…Sonra iki…
Ya mavi önlük… Okumayı da ilk sen söktün… Hepsi beş karne…Takdirler…
Ben hep gurur duydum seninle…
Sonra bir gün dedin ki “baba ben motor alacağım.....
aldın da!! …Seni nasıl kırardım evlat…
Gurur kaynağımdın…O gün seni öpemedim ya…Sarılamadım ya doyasıya…
Biz öyle gördük çünkü…Baba içinden severdi…Ben hep içimden sevdim seni…
Kahvede, pazarda tüm dostlara seni anlatırdım ben… çocukluk resimlerini gösterirdim…
doktor olacak benim oğlum, cerrah olacak profesör olacak derdim…
Mahallenin gençleri seni sorarlardı hep,”nasıl doktor olunur” derlerdi…Benim koltuklarım kabarırdı.
Sonra bir gün dediler ki, senin oğlun ....…
Bir motosiklet kazası........!!!!!!
İnanmadım…
Benim oğlum ölür de babasına bu acıyı yaşatır mı…
Haklıymışım zaten… Yapmamışsın…

Sen değilmişsin kırmızı ışıkta geçen kamyonun altındaki..
sadece motorun aynıymış..

Peki ya onun babası!!!!!

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:16 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:13 ----------

motor almak konusunda babaları ikna etmenin bir yolu varmı :):queen:

[sıze="6"][/sıze]

yoook!!!!!!!!!
Asla yooook!!!

safakk
01 Temmuz 2011, 21:05
elbet belki baba olunca en iyi anlayacağız ama korkununda ecele faydası yok aynı oranda bir otomobilinde kaza riski var ki insanlar hep bu riski göz ardı ediyorlar bana kalırsa kaza sırasında bir motosikletin bir arabaya göre daha çok kurtulma seçeneği var ama bana göre arabada daha az

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:05 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:40 ----------

elbet belki baba olunca en iyi anlayacağız ama korkununda ecele faydası yok aynı oranda bir otomobilinde kaza riski var ki insanlar hep bu riski göz ardı ediyorlar bana kalırsa kaza sırasında bir motosikletin bir arabaya göre daha çok kurtulma seçeneği var ama bana göre arabada daha az

OguzhanCBR
01 Temmuz 2011, 21:15
Birde arkadaşlarım dalga geçiyor küçük cc motosiklete binip kaza yapınca sakat kalacağına almışken 1000lik filan al direk öl diye:pale::mrgreen::queen:

srknbdm
01 Temmuz 2011, 21:33
ben ilk motorumu aldıktan 3 ay sonra ilk önce anneme söyledim alıştırarak. oda babama söyledi doğal olarak. ben ailemden ayrı yaşadığım için işim daha kolay oldu. babamla ilk telefon görüşmemizde niye motor aldın? üstüne şu kadar daha koysan şu arabayı alırdın dedi ilerleyen zamanlarda babam yanıma ziyaretime geldiğinde birkaç gezi yaptık. motorla birlikte birkaç doğa gezisinden sonra temiz havanın verdiği rahatlama hissiyle babamda birtakım değişiklikler gerçekleşti.bende sürmek istiyorum dedi boyu yetmediği için bu isteğini yerine getiremedim

annemde ilk başlarda sürekli motoru satmamı istiyodu. annemin beni ziyaretinde zar zor ikna ederek onuda motorla gezmeye ikna ettim. mersin - gözne - tarsus- adana arası sakin bir gezi yaptık. (otobanda hızı arttırdığım zamanlarda çimdiği bastı) gezimiz bittiğinde ben ağız aramak için satacam bu motoru dediğimde annemin cevabı: ''yok yok satma senin motorun güzel''
(annem 55 yaşında ilk defa motora bindi)

sonuç olarak geldiğimiz en son nokta ''ben izin aldım memlekete geliyorum'' dediğimde ''motorlamı gelecen?'' sorusuyla karşılaşıyorum.

gayet aklı başında motor kullandığımı gösterdiğim için onlara güven verebildim.
zaten bütün mesele GÜVEN VERMEKTE!!!!

Thisfalse
01 Temmuz 2011, 22:11
yuhhh...:pr:

Yanlış anlamış olabilirsiniz. Demek istediğim motosiklet üstünde ölmezsek o an başka bir sebepten ölecektik. Daha doğrusu bir din öğretmenim bana öyle söylemişti. Ne kadar doğru bilmiyorum. O konu yüzünden öyle birşey yazdım. :bounce:

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:11 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:57 ----------

BABAYIM BEN, BABA!!!
Küçücüktün… ufacıktın…El kadardın ilk tanıştığımızda…
Öyle sevinmiştim ki… Boğazım düğümlenmişti…Gözlerim dolmuştu ama yine de ağlayamadım…
Erkek adamdık ya, babadan öyle görmüştük biz…
Ama artık bende babaydım, baba…
Sonra o kelimeyi senden duyuşum…”papa” derdin ilk, “papa”… Olsun bu da yeterdi bana…
Allahım nasıl bir mutluluktu… Şükrettim defalarca…
Emeklerken, ilk adımda, yürürken, koşuştururken…Ben hep kendimle gurur duydum…İşte benim oğlum dedim…
İlk bisiklet… Üç tekerli…Sonra iki…
Ya mavi önlük… Okumayı da ilk sen söktün… Hepsi beş karne…Takdirler…
Ben hep gurur duydum seninle…
Sonra bir gün dedin ki “baba ben motor alacağım.....
aldın da!! …Seni nasıl kırardım evlat…
Gurur kaynağımdın…O gün seni öpemedim ya…Sarılamadım ya doyasıya…
Biz öyle gördük çünkü…Baba içinden severdi…Ben hep içimden sevdim seni…
Kahvede, pazarda tüm dostlara seni anlatırdım ben… çocukluk resimlerini gösterirdim…
doktor olacak benim oğlum, cerrah olacak profesör olacak derdim…
Mahallenin gençleri seni sorarlardı hep,”nasıl doktor olunur” derlerdi…Benim koltuklarım kabarırdı.
Sonra bir gün dediler ki, senin oğlun ....…
Bir motosiklet kazası........!!!!!!
İnanmadım…
Benim oğlum ölür de babasına bu acıyı yaşatır mı…
Haklıymışım zaten… Yapmamışsın…

Sen değilmişsin kırmızı ışıkta geçen kamyonun altındaki..
sadece motorun aynıymış..

Peki ya onun babası!!!!!

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:16 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:13 ----------

[sıze="6"][/sıze]

yoook!!!!!!!!!
Asla yooook!!!

Peki siz motor kullanıyormusunuz ? :)