PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mont Seçimi

Naci63
01 Temmuz 2011, 00:53
Arkadaşlar, temmuz ayında kısmetse iç anadolu, doğu karadeniz, doğu anadolu (Arvin, erzurum, erzincan, sivas, kayseri) üzerinden yapacağım gezi için file mont giysem üşürmüyüm diye merak ediyorum. özellikle bu bölgelerde motosiklet süren arkadaşların tavsiyesini merak ediyorum. Montu file mi yoksa kışlık mı giymeliyim? Pantolon olarak normal yazlık kot giyip üzerine koruma takacağım. Ayrıca yağmurluğum da alt ve üst olarak var (inşallah gerek olmaz). Mont için tavsiye bekliyorum. (not: yeni mont almayacağım, elimde ikisi de var). Selamlar.

Blackeagletr
01 Temmuz 2011, 01:00
Usta yer yer üşüyüp yer yer terleyeceksin. İkisini de yanına alma şansın varsa al derim yoksa kışlık olanı alman daha uygun olur bence.

kalidor
01 Temmuz 2011, 01:55
Yazlık montla halledebilirsin ama içine giymek için eşofman üstü almanı tavsiye ederim.Gecede yolculuk yapacaksan; Karadeniz geceleri serin olur.

piyanist_irf
01 Temmuz 2011, 02:04
1 saat önce yaklaşık 35 km yoldan geldim ve uzun yola çıkacaksan kesinlikle kışlık montunu her ne varsa yanına almanı şiddetle tavsiye ederim

hava sıcaklığı şu an kocaleli 22 dereceyi gösteriyor fakat gece yolculuğunda muhakkak olacaktır, üşüyebilirsin ki ben bu akşam kesinlikle üşüdüm diyebilirim ..

boş ver ustacımmm uzun yol bu, gideceğin mesafeler az buçuk git ateş al gel mesfeleri değil aman diyim ben , ne varsa al yanına gocuk çeket yorgan yatak:P

pardon biraz abartttım işin espirisi olsun akşam akşam , hayırlı yolculuklar şimdiden..:):rendeer:

OrjinAli
01 Temmuz 2011, 02:10
Bence sorunun yanıtını sizde biliyorsunuz :) Kışlık mont... gece ve gündüz sıcaklık farkı Fazla. ankarada oturuyorum. uzun yola gittiğimde geceleri soğuk oluyor. Hele hele ormanlık alanların olduğu bölgelerde... selamlar

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:10 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:07 ----------

Ek: file mont giyip, serin bölgelerde ve gece yolculuğunda yağmurluğunuzu giyerseniz. üşüyeceğinizi sanmıyorum. Ama ben olsam kışlık montumu tercih ederdim...

askon
01 Temmuz 2011, 02:46
BU KADAR UZUN YOLA HAZIRLIK yapacaksınız ve yanınıza almanız gereken diğer malzemelerınızde sorun yoksa ve sadece mont tercıhınız tek sorun olarak gözüküyorsa kışlık montunuzu gıyın yolunuz acık olsun keyıflı gezıler

gti_king
01 Temmuz 2011, 02:54
Kesinlikle kışlık mont tercih edilir, hatta yanına bir adet de içlik, polar, windstopper falan gerekebilir bile.

Naci63
01 Temmuz 2011, 11:01
Tavsiyeler için teşekkürler arkadaşlar. Gece yolculuk yapmayı düşünmüyorum. Geziyi uzun tutup sadece gündüz seyahat edeceğim. Mümkünse Artvin-Erzurum-Sivas illerinde oturan MT üyelerinden de yorum bekliyorum. Selamlar.

Not: Yapı itibariyle çabuk terleyen biriyim