PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 02.07.2011 de ehliyet sınavına girecekler . Hazırmısınız ?

murat0642
30 Haziran 2011, 19:56
arladaşlar sınava hazırmısınız ? Heycan varmı Heycan :)

en cok korktugunuz bölüm hangısı ? motor,trafik, ilk yardım ?

selo001
30 Haziran 2011, 20:11
geçen sene a2 almıştım bu sınavda b ehliyet için gireceğim.ilk yardımdan muaf olduğum için sorunum kalmadı:)

kopan çocuk
30 Haziran 2011, 20:15
tüm sınava girecek arkadaşların allah yardımcısı olsun inş.

murat0642
30 Haziran 2011, 20:18
amin inş... tek seferde gecersek yırtdık :)

KBC
30 Haziran 2011, 21:06
Arkadaşlar Allah zihin açıklığı versin inş. Gözünüzde büyütmeyin hiç çok basit :)

küçük bi tavsiye sınava en iyi çalışma yöntemi ( kendi fikrim ) bi önceki sınavın testini çözmek , bu yeterli deneyin görüceksiniz. Ama kitabıda muhakkak okuyun ,trafik kuralları ve ilk yardım özellikle ;)

gokmenkurt
30 Haziran 2011, 21:22
ben sınavdan 2 saat önce çıkmış sorulara bakmıştım ve geçtim. kasacak bişey yok. çıkmış sorulara bakın yeter zaten öyle akılda kalmayacak şeyler sorulmuyor

POSEİDON71
30 Haziran 2011, 21:40
ben b sınıfım olduğu için birazdaha şanslıyım ama yinede adı sınav işte...allah herkesin yardımcısı olsun ..peki bunu geçersek diresiyon ne zaman olur bilgisi olan varmıı.....

djan
30 Haziran 2011, 22:09
Direksiyon sınavı 31 temmuzda ehliyette ağustosun ilk haftası gelir dediler bana. Bende sadece motordan gireceğim.5 dk yani en fazla.:)

KBC
30 Haziran 2011, 22:50
Direksiyon sınavı 31 temmuzda ehliyette ağustosun ilk haftası gelir dediler bana. Bende sadece motordan gireceğim.5 dk yani en fazla.:)
demekki 40 dk uyucaksın :wiinkk: yanlış hatırlamıyorsam 45 dk önce çıkışa izin verilmiyo.

PEKTAS
30 Haziran 2011, 22:55
bende giricem de daha hiç bakmadım cumartesi sabah erken kalkıp bakarım biraz diye düşünüyorum ama kısmet tabi :D

gokmenkurt
30 Haziran 2011, 23:49

kötü haber. ehliyetini ağustosun ikinci haftasının sonunda anca alırsın :/

murat0642
01 Temmuz 2011, 00:40
abi sınavları gecelim de sorun yok ehliyeti 1 ay sonrada verseler olur. polis abilere ehliyet sizde derik olur biter. yeterki gecelim . direksiyon sınavına cok basit diyolar. bilgisi olanlar ufak bi tanıtım yazarmı ? şuna şuna bakıyolar şunu şunu yapacaksın gibi ?

Free_AnGeL
01 Temmuz 2011, 00:43
abi sınavları gecelim de sorun yok ehliyeti 1 ay sonrada verseler olur. polis abilere ehliyet sizde derik olur biter. yeterki gecelim . direksiyon sınavına cok basit diyolar. bilgisi olanlar ufak bi tanıtım yazarmı ? şuna şuna bakıyolar şunu şunu yapacaksın gibi ?

Motor ? Araba ? hangisi :)

Motor için ehliyet alacaksan . Az bir vitesli bilgin varsa gözün kapalı geçersin.

Ama yok araba için alacaksan işin biraz zorlaştı . Yönetmelik falan değişti bundan sonra Daha '' CİDDİYE '' alıyorlar Yaptıkları İŞİ .

murat0642
01 Temmuz 2011, 00:58
ben a2 icin sordum hocam .
ya yönetmelik degişsin hocam . uygulamadıktan sonra degişse ne olur ? 3 kişiye 5 kişiye uygulayacaklar sıkılıp eskiye dönecekler . burası TÜRKİYE herşey beklenir abi

safakk
01 Temmuz 2011, 11:30

a2 için sordum ben bizim kursa bi tane honda aktiva var dediler yola 8 tane buba koyacağız arasından ayaklarınız yere değmeden 8 aralarından dolanıp en başa geleceksiniz dediler

b sınıfı içinde izmirde mavişehire götürüyorlar karşıyaka civarındaki kursa gidenleri orda direksiyon sınavına alacaklarmış ve 3 tur şekli varmış bunların en çok zorlayan kısmı park kısımları ve sağa sola yanaşma kısımlarıymış benim direksiyon hocamın söylediğine göre

ancak bence her 2 direksiyon sınavı da biraz pratik yaparak çok rahat geçilebilir bende yarın gireceğim inşallah tek seferde hallolur tüm sınava gireceklerede başarılar dilerim :cat:

Ramazan Can
01 Temmuz 2011, 11:34
vaybe ehliyeti alalı baya uzun bir zaman oldu... heyecan yapmaya gerek yok.... ben alalı 10 yıl olmuş.. hey gidi hey....

murat0642
01 Temmuz 2011, 12:34
keske bizde 10 yıl önce almıs olsaydık :D :)

Darkforman
01 Temmuz 2011, 15:24
Geçen sınavda a2den kalmıştım sadece motordan geçmiştim şimdi trafik ve ilkyardımdan giricem sadece Allah'ın izniyle inşallah geçerim :)

ümit_150_zc
01 Temmuz 2011, 15:58
bende yarın sınava girecem b için ilk yardımdan korkum yok kendim saglık memuruyum ama trafik biraz korkutuo..önceki testlerden beya soru çözecemm.şimdi sinava girecegım okula bakacam nerde die..agustostada bütün derslerden geçeçersem agustosta a2 için sınava girecem sadece motordan ..kurs agustostaki a2 sınavına yetşmek zor olabilir dediler ama belli olmaz ediler bakalım hayırlısı..herkese basarılar

E_N
01 Temmuz 2011, 16:31
bende yarın sınava girecem b için ilk yardımdan korkum yok kendim saglık memuruyum ama trafik biraz korkutuo..önceki testlerden beya soru çözecemm.şimdi sinava girecegım okula bakacam nerde die..agustostada bütün derslerden geçeçersem agustosta a2 için sınava girecem sadece motordan ..kurs agustostaki a2 sınavına yetşmek zor olabilir dediler ama belli olmaz ediler bakalım hayırlısı..herkese basarılar

ne dedin anlışılmadı

serhan48
01 Temmuz 2011, 17:31
keşke girseydim :/

murat0642
01 Temmuz 2011, 17:56
keşke girseydim :/

niye girmiyosun ?

ümit_150_zc
01 Temmuz 2011, 19:04
bende yarın sınava girecem b sınıfı için ilk yardımdan korkum yok kendim saglık memuruyum ama trafik biraz korkutuo..önceki testlerden beya soru çözecemm.şimdi sinava girecegım okula bakacam nerde die.. bütün derslerden geçeçersem agustosta a2 için sınava girecem sadece motordan ..kurs agustostaki a2 sınavına yetşmek zor olabilir dedi.ama belli olmaz belki yetişebilirsinde dediler. bakalım hayırlısı..herkese basarılar

murat0642
01 Temmuz 2011, 19:17
bende yarın sınava girecem b sınıfı için ilk yardımdan korkum yok kendim saglık memuruyum ama trafik biraz korkutuo..önceki testlerden beya soru çözecemm.şimdi sinava girecegım okula bakacam nerde die.. bütün derslerden geçeçersem agustosta a2 için sınava girecem sadece motordan ..kurs agustostaki a2 sınavına yetşmek zor olabilir dedi.ama belli olmaz belki yetişebilirsinde dediler. bakalım hayırlısı..herkese basarılar

yetişirsin hocam sorun olmaz. vitesli bi makine kullanmayı biliyorsan cok kolay gecersin . bilmiyosanda biraz vaktini ayırıp ögrenirsen tmmdır

ümit_150_zc
01 Temmuz 2011, 19:27
valla hocam ben scooter kullanıyorum vitesli makina hiç kullanmadım kullanmayı bilmiyorumda ne yapacam bilmiom valla..insallah sürücü kursunda scooter kullandırırlar

murat0642
01 Temmuz 2011, 20:08
valla hocam ben scooter kullanıyorum vitesli makina hiç kullanmadım kullanmayı bilmiyorumda ne yapacam bilmiom valla..insallah sürücü kursunda scooter kullandırırlar

cok zor bi ihtimal scooteri vereceklerini sanmıyorum. ama vitesliyide 2 -3 saat pratikle kaparsın hocam . rahat ol .

ümit_150_zc
01 Temmuz 2011, 20:31
cok zor bi ihtimal scooteri vereceklerini sanmıyorum. ama vitesliyide 2 -3 saat pratikle kaparsın hocam . rahat ol .

şimdi aradım sürücü kursunu viteslimi kullandırıosunuz die sordum.yok scooter kullandırıyoruz dedilerr.çok rahatladımmm :)

serhan48
01 Temmuz 2011, 20:34
niye girmiyosun ?

paralarımı yedim :D

IzuaL
01 Temmuz 2011, 20:48
bende sınava gireceğim yarın. önceden b ehliyeti aldığımdan sadece motor'dan gireceğim. geçmiş yıllar sorularını çözerseniz -ki internette bolca var- rahatça geçersiniz. benim tek derdim beklemek. vakit geçmiyor bir türlü ehliyeti alacağım günün gelmesine kadar. bir ömür gibi geçiyor vakit. motor parası hazır alıcam ama sırf ehliyet yüzünden alamıyorum. almak istemiyorum dayanamam sürerim, ceza yerim diye.

ümit_150_zc
01 Temmuz 2011, 21:12
sınava saat bile getirilmeyecekmişş.telefon dahi giderken yanınıza almayın sonra orda zorluk çekmeyiniz:

murat0642
01 Temmuz 2011, 21:20
şimdi aradım sürücü kursunu viteslimi kullandırıosunuz die sordum.yok scooter kullandırıyoruz dedilerr.çok rahatladımmm :)

cok iyimiş hocam . bize honda cgl 125 verecekler :S

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:20 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:18 ----------

bende sınava gireceğim yarın. önceden b ehliyeti aldığımdan sadece motor'dan gireceğim. geçmiş yıllar sorularını çözerseniz -ki internette bolca var- rahatça geçersiniz. benim tek derdim beklemek. vakit geçmiyor bir türlü ehliyeti alacağım günün gelmesine kadar. bir ömür gibi geçiyor vakit. motor parası hazır alıcam ama sırf ehliyet yüzünden alamıyorum. almak istemiyorum dayanamam sürerim, ceza yerim diye.

hocam sıfır alacaksan al :) o sana gelene kadar sen zaten ehliyetini almış olursun .

IzuaL
01 Temmuz 2011, 21:46
hocam sıfır alacaksan al :) o sana gelene kadar sen zaten ehliyetini almış olursun .

ikinci el alacağım usta o yüzden şimdi almayayım diyorum. sıfır alacak olsam bende dediğin gibi yapardım. :)

murat0642
01 Temmuz 2011, 21:55
hqyırlısı olsun .

PEKTAS
01 Temmuz 2011, 22:29
şimdi abes olucak ama yarın ben sınava motorumla gitmeyi planlıyorum :mrgreen: eğer anahtar falan almıyolarsa sınava neriye bırakıcam anahtarları acaba sınavlarda nasıl oluyor? ben 4 5 yıldır girmedim böyle milli eğitimin sınavına ? hani bi emanet gibi birşey varmı ?

murat0642
02 Temmuz 2011, 09:17
şimdi abes olucak ama yarın ben sınava motorumla gitmeyi planlıyorum :mrgreen: eğer anahtar falan almıyolarsa sınava neriye bırakıcam anahtarları acaba sınavlarda nasıl oluyor? ben 4 5 yıldır girmedim böyle milli eğitimin sınavına ? hani bi emanet gibi birşey varmı ?

hocam bende bilmiyom bu ne arkadas telefon yok anahtar yok . sanki savaşa gidiyoz altı üstü bı sanav olup cıkacaz . okulu başlarınıa yıkacak degiliz ya

---------- Mesaj ekleme zamanı: 08:17 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 08:15 ----------

beyler benim sınav yeri uzak oldugu icin şimdiden cıkıyorum anca yetişirim . hadi herkese rabbim kolaylık versin allaha emanet olun .

sarıdev
02 Temmuz 2011, 10:13
bende b var a2 de var bugünde e ehliyet için sadece motordan sınava giricem :) a2 direksiyon sınavını iyi hatırlıyorum 300 metre gidip geri gelmiş motordan hiç aşağı inmeden imza atıp evimize gitmiştik :) çok basitti yani

ümit_150_zc
03 Temmuz 2011, 12:39
02 Temmuz 2011 Motorlu Taşıt Sınavı Sorularını www.sinavsorucevap.com adresinden buldum arkadaşlar.
Sonuçlar ne zaman açıklanacak bilgisi olan var mı?

sınav sonuçları 19 temmuzda açıklanacak.yanlız verdiginiz link açılmıyor