PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kayış değişti motor yavaşladı

thefireofhel
29 Haziran 2011, 17:34
Selam arkadaşlar geçen gün köprüde motorun kayışı koptu ve köprüde mahsur kalma hikayemi anlatmıştım. Erkan abi sağolsun motoru trasporterle alıp kayışı değiştirdi. Kayışı değiştirirkende orta göbekteki bilyelerin dağıldığını söyleyerek onlarıda değiştirdi. Benim elimde bulunan kayışı 835 20 30'u kullandı motordan çıkan kayış ise 842 20 30'du ben onu ayarlarım diyerek taktı. Şimdi ise motor 70-80'e zor çıkıyor daha da gitmiyor sebebi ne olabilir. Acaba Erkan abi takarkenmi hata yaptı yoksa başka bi ayarı varmıdır. motorun kalkışı güzel ama belli bir hızdan sonra zorlasanızda gitmiyor. ve çok basınca çık çık diye ses geliyo bunun sebebide ne olabilir. Bilgileriniz ve ilginiz için teşekkürler

maxi97
29 Haziran 2011, 17:40
ya bilyaların üzerinden çıkan bilyalardan hafif, ya da kayışa yağ değdi. tekrar baktır.

boyraz
29 Haziran 2011, 17:56
Kayış ebadını ayarlayabileceği bir yer yok, bol kayış hızı keser.

Eğer düşük hızda ivmelenmen hızlandıysa baga ağırlıklarında da olabilir.

Baga ve kayışını orjinaller ile değiştirmeni öneririm.

c3nk
29 Haziran 2011, 18:04
daha sıkı kayış takmış, kalkışların öncekinden daha ivmeli değil mi? hızın azalmasınıda farklı baga ağırlıklarından olduğunu düşünüyorum. bi servise götür

bY_aLp
29 Haziran 2011, 18:05
sorun kasnak olabilir

thefireofhel
29 Haziran 2011, 18:13
Yani motoru motorcuya götürüp şurasında sorun varmı diyeyim. Tam teşis koyarsam daha iyi olur çünkü öbürtürlü herşeyini değiştirip kitliyorlar :)

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:13 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:11 ----------

Paçayada 25 TL verdim bunun orijinalini nereden bulabilirim ki Motor Jinding 150 T5