PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motorlarda İstek Plaka?

ToLGa_09
29 Haziran 2011, 15:56
Arabalarda oluyor istek plaka, motorlarda oluyor mu peki? Fiyatları hakkında bilgisi olan var mı? Mesela ben 09 TLG 94 YAPTIRMAK istesem kaça patlar bana? Bu konuda bilgisi olanlar yardım ederlerse sevinirim. 2. ellerde olmuyor diye biliyorum.

F54
29 Haziran 2011, 15:59
arkadaş ben geçen yıl yaptırdım fiyat farkı ödemedim sonu istediğim gibi olmadı ama harfler oldu bunun için bi tanıdık trafik şubede çalışması gerek

safakk
29 Haziran 2011, 16:02
arkadaş ben geçen yıl yaptırdım fiyat farkı ödemedim sonu istediğim gibi olmadı ama harfler oldu bunun için bi tanıdık trafik şubede çalışması gerek

hadi ya ordaki memura acındırsak kendimizi hiç mi şansımız yok abi valla ilk motorum yap bi güzellik falan desek :salut: :cherry:

cidden bende merak ediyordum bu konuyu peki plaka masrafları ortalama ne kadar tutuyor ve motordan motora değişiyor mu?

ToLGa_09
29 Haziran 2011, 16:04
İşte bende merak ediyorum, fiyat farkı ödicez mi,
ödersek ne kadar ödicez,
tam istediğimiz gibi olucak mı plaka
tanıdık buluruz sorun olmaz

FlexMan
29 Haziran 2011, 16:14
09 TLG 94

Aydında üç karakter plakaya geçildimi arkadaşlar :)

Slayerrr
29 Haziran 2011, 16:14
Öncelikle istediğin plaka boşta olacak, verilmesi mümkün olan bir plaka olacak. Son olarak da o plaka için gerekli bağışı yapacaksın. Senin istediğin gibi yani isimleri çağrıştıran plakalara 200-300 TL civarı istiyorlardı. Bu para rüşvet değil, gayet yasal. Normalde plakalar sırası geldikçe verilir ama bu tip isimleri çağrıştıran plakalar ayrılıyor ve sıradan verilmiyor. Dediğim gibi belirli bir bağış karşılığı veriliyor. En azından İstanbul'da böyle.

F54
29 Haziran 2011, 16:15
hadi ya ordaki memura acındırsak kendimizi hiç mi şansımız yok abi valla ilk motorum yap bi güzellik falan desek :salut: :cherry:

cidden bende merak ediyordum bu konuyu peki plaka masrafları ortalama ne kadar tutuyor ve motordan motora değişiyor mu?

kendini acındır demedim.. sadece tanıdık varsa fiyat farkı vermezsin dedim
motordan motora değişir plaka çıkartmak değişmez ama vergi sigorta farklı olduğu için fazla tutar 100 cc için yaklaşık 200 tl civarı sigorta içinde ama vergi yok 100 cc aşşağida olursa 200 civarı fazla olursa birde vergi ödersin

Carbon
29 Haziran 2011, 16:17
Resmi olarak isteğe bağlı harf serisi seçme gibi bir şey yok.Araçlar için isimli özel plaka var.Mesela 34 AYHAN IŞIK 99 gibi.

3 harfli seri istiyorsan o ilde 2 harfli seriyi tamamen bitirip 3 harfliye geçmeleri lazım.Yoksa mümkün değil.2 harfli alabilirsin.

Çok ısrar edersen belki istediğin harf serisini seçmeni sağlayabilirler.O da her istediğin olmuyor, o işi yapan polisin önünde excel dosyaları var onu açıyor istediğini seçiyorsun.Harf serisi ve rakam yan yana ikisini de ayrı ayrı seçme şansın yok.

Ben peder beyin arabasına yaptım trafikte çok yakın bir tanıdığım var.26 XX 926 oldu XX ismimin ilk 2 harfi :)

F54
29 Haziran 2011, 16:17
İşte bende merak ediyorum, fiyat farkı ödicez mi,
ödersek ne kadar ödicez,
tam istediğimiz gibi olucak mı plaka
tanıdık buluruz sorun olmaz

tanıdık bul sonu istediğin olmaya bilir ama ortada ki harfler olsa yeter veya işini iyi yapan takipçi o trafik şubeye para vermez ama senden parasını alır cebine indirir:cherry:

Slayerrr
29 Haziran 2011, 16:19
Şimdi kontrol ettim de hiç boşuna hayal kurma :mrgreen:
Aydın'da en çok 2 harfli plaka veriliyor. İstanbul'da 3 harfli plakalar var ancak Senin istediğin T ile başlıyor ve İstanbul'da taksi plakaları 3 harfli ve tabii ki T ile başlıyor.

ToLGa_09
29 Haziran 2011, 16:20
09 TLG 94

Aydında üç karakter plakaya geçildimi arkadaşlar :)

vallahi hiç dikkat etmedim ya :cherry: ama istek plaka olursa işte 200-300 tl bağışta yapsak olmaz mı? imkansız mı?
olmazsa izmirden bakarız 35 TLG 94 - 94 bulamayız ama farkyapmaz.

FlexMan
29 Haziran 2011, 16:21
vallahi hiç dikkat etmedim ya :cherry: ama istek plaka olursa işte 200-300 tl bağışta yapsak olmaz mı? imkansız mı?
olmazsa izmirden bakarız 35 TLG 94 - 94 bulamayız ama farkyapmaz.

para versende 3 karaktere geçilmemişse alamassın:cherry:

ToLGa_09
29 Haziran 2011, 16:27
o zaman 09 TY 1994 bakarız :D

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:25 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:22 ----------

izmirde 3 harfe geçilmiş mi peki :)

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:27 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:25 ----------

Şimdi kontrol ettim de hiç boşuna hayal kurma :mrgreen:
Aydın'da en çok 2 harfli plaka veriliyor. İstanbul'da 3 harfli plakalar var ancak Senin istediğin T ile başlıyor ve İstanbul'da taksi plakaları 3 harfli ve tabii ki T ile başlıyor.

bizim burada taksilere sadece T , ben TY istesem sorun olur mu

Carbon
29 Haziran 2011, 16:29
Önce 2 karakter 3 rakam, sonra 3 karakter 2 rakam, onlar da biterse 2 karakter 4 rakama geçerler.

Eğer aydından alacaksan sadece 2 karakter 3 rakam olanı alabilirsin.

İzmir'de yukarıda yazdıklarımın hepsi mevcut..:)

Slayerrr
29 Haziran 2011, 16:31
o zaman 09 TY 1994 bakarız :D

bizim burada taksilere sadece T , ben TY istesem sorun olur mu

TY alabilirsin. Hatta muhtemelen hiç para vermeden alabilirsin. Ama rakam 3 haneli olur. Yani TY 994 gibi.

ToLGa_09
29 Haziran 2011, 16:34
TY alabilirsin. Hatta muhtemelen hiç para vermeden alabilirsin. Ama rakam 3 haneli olur. Yani TY 994 gibi.

09 TY 194 olsun http://img.donanimhaber.com/upfiles/smiley/afro.gif
neyse teşekkür ederim herkese
keşke skutur da da böyle yapsaydım :pr:

bugay
29 Haziran 2011, 17:00
Konya'da internet üzerinden plaka ayırtabiliyosun EGM'nin sitesindendi galiba. 2 gün içinde müracaat edip almazsan başkası da alabiliyor ama 2 gün seni bekliyor o plaka. Belki böyle bi şey vardır orda da.

ToLGa_09
29 Haziran 2011, 20:04
Konya'da internet üzerinden plaka ayırtabiliyosun EGM'nin sitesindendi galiba. 2 gün içinde müracaat edip almazsan başkası da alabiliyor ama 2 gün seni bekliyor o plaka. Belki böyle bi şey vardır orda da.

güzelmiş link falan verirmisin merak ettim