PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Debriyaj balatası ve Rölanti Hakkında?

_w_
29 Haziran 2011, 14:20
Merhaba Mt forum dostlarım

Size iki sorum olcaktı. Geçenlerde arkadaşlarla dağa gittik motosikletle yolların hep bayır yukarı dağ olunca tabiki motor zorlandı yaklaşık olarak 26 km yol gittik. sonra motosiklet bayır yukarı bir yolda 1. viteste iken devir 2000 e indi ve motosiklet stopladı. sesi de değişmişti. tekrar çalıştırdım 1 aldım vitesi debirajı bırakıyorum gıyk gıyk (sanki mobiletlerde kayış atma sesi gibi ) die ses geliyor. sonra stopluyor. biras bekledik 1 dk felan sonra düzeldi. o ses debriyaj balatasından mı geldi_? yoksa motor mu boğuldu_?
:silent:
birde debiraj kavrama noktası en uçta bunun zararı var mı ?

2. sorum daha çıktıkça motosikletin rölanti si düştü rölenti ayarı ile yer çekimi kuvvetinin bir ilgisi var mı ???? :)

THE İMAM
29 Haziran 2011, 14:46
motorun hava ile yeteri kadar soğuyamadığından motor şişmiş olabilir ve debriyaj yağın içinde olduğundan yağın sıcaklığı ve yokuş debriyajıda bitirmiş olabilir.
debriyaj 10 -15 tl bişey.
deniz seviyesinden yükseğe çıktıkça genel olarak motorlu araçların performansında kayıplar olur.(oksijen yükseltiyle orantılı olarak azalır)bundan dolayı olmuştur . yükseklük arttıkça performans kayıpları kaçınılmaz.
işallah motor zarar görmemiştir

_w_
29 Haziran 2011, 14:49
Şükür motosiklette bişey yok kardeş. sadece dağda öyle bir sorun yapdı ve ilk defa başıma geldi 15-40W yağ kullanıyorum İnce mi geldi acaba ?

THE İMAM
29 Haziran 2011, 14:53
daha kalın koyma motor soğukken yağ deliklerinden rahat geçmez

_w_
29 Haziran 2011, 15:31
15-40 la yola devam :)

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:31 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:24 ----------

başka bi öneride bulunacak arkadaş yok mu ya da aynı durum başına g3elen ???

Blackeagletr
29 Haziran 2011, 16:06
Büyütülecek bişey yok motor şişmiş sadece. Dinlendirince düzelir.