PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Nasıl oldu da düşmedim ?

Atahualpa
29 Haziran 2011, 04:54
Az önce geldim eve. Gelirken yol süpürme aracının önünden fırlayan bir köpeğe 50-60km hızla çarptım. Hayvanın ortasından çarptım ve büyük olasılıkla da üstünden geçtim (anımsamıyorum) dikiz aynama baktığımda toz olmuştu bile köpek. Ancak çarparken kesin düştüm dedim. Değil düşmek çizgim bile değişmedi. Dümdüz gidebildim. Ya aldığımız eğitimler bir işe yaradı. Ya da acaip şanslı idim. Motorda da bir sorun yok çok şükür

eren1903
29 Haziran 2011, 05:10
Önemli olan köpekte bi şey var mı ?

Atahualpa
29 Haziran 2011, 05:15
Dediğim gibi dikiz aynamdan baktığım an ortadan kaybolmuştu bile. Yoksa durup ilgilenecektim.

motorcu48
29 Haziran 2011, 05:16
hacı köpeğin üstünden bodoslama geçmişin sen :D tabiki bişi olmaz da hiç köpeği düşündüğün de yok he hayvan haklarını savunan birine sakın anlatma bunları vay haline anamm xDD

Atahualpa
29 Haziran 2011, 05:24
Yahu hayvan toz olup gitti diyorum ne yapacaktım gecenin 3 de ? Her deliğe bakacak mıydım semtteki kim bilir nereye gitti ? Bana hayvan sevgisi teranesine girmesin kimse. 2 Kedim var evde baktığım biri 17 biri 10 yaşında bu konuda ders almam veririm.

Kafamın basmadığı köpeğe çarpan araba görmüşlüğüm var ki bilen bilir dümdüz olur arabaların önü duvara çarpmış gibi. Aklıma bu geldi çarpma anında ve dağıldım dedim kesin

eren1903
29 Haziran 2011, 05:32
Köpekler dayanıklıdır. Üstünden araba geçtiğinde kalkıp oyun oynamaya devam ediyolar. Eğer gitmişse bi sorun olacağını zannetmiyorum. :wiinkk:

yasdal
29 Haziran 2011, 10:21
Yahu hayvan toz olup gitti diyorum ne yapacaktım gecenin 3 de ? Her deliğe bakacak mıydım semtteki kim bilir nereye gitti ? Bana hayvan sevgisi teranesine girmesin kimse. 2 Kedim var evde baktığım biri 17 biri 10 yaşında bu konuda ders almam veririm.

Kafamın basmadığı köpeğe çarpan araba görmüşlüğüm var ki bilen bilir dümdüz olur arabaların önü duvara çarpmış gibi. Aklıma bu geldi çarpma anında ve dağıldım dedim kesin

Arabada ilk temas eden yer genelde tampon oluyor ve zarar görüyor. Sizin ilk önce ön tekerleğinize değmiş olmalı. O da sizi üstünden sektirip devam ettirmiş gibi görünüyor. Geçmiş olsun her ikinize de.

cappadoc
29 Haziran 2011, 10:25
Köpeği hiç kuskusuz dengeleyip vurmuşunuz eğer yanlama falan vursanız ön tekeri tutmanız çok zor çok şanlısınız ben şans diyorum.

Onyx250
29 Haziran 2011, 10:33
ben de "nasıl oldu da düşünmedim... dönüp köpeği aramayı, bişeyi var mı diye bakmayı" falan diye bağlıcan sandım :)) hayvanların da adrenalin anında yaptıkları var, kendilerini yolun kenarına güvenli bi yere atarlar.. genelde o yüzden yolda gördüğün ölü kedi köpekler yüzde 90 kenar köşe bi yerde durur.. ortadan 50-60 la daldıysan hemen ölmemiştir ama kaburga falan da bırakmamışsındır muhtemelen :) yazık olmuş, sana da geçmiş olsun :)

Felon
29 Haziran 2011, 11:01
alkol varmıydı alkol?:cherry:
Bence o köpek çarpmamışta tam çarpacakken kıvrak bi hareketle kendini motordan kurtarmış... ufaktanda motora sürtünmüş.Yoksa köpeklerin kemikleri araba kaportasından sert oluyo 30la bile çarpsa arabaya 80 hızla yapacağı hasarı verebiliyor.öyleki burada söz konusu olan motosiklet olunca çarpsa motordan geriye pek birşey kalmazdı

yürekçe
29 Haziran 2011, 11:37
eskiden olsa kontra, eylemsizlik, denge vs konular konuşulurdu, şimdilerde ilk 2 satırı okuyan diğer yorumlara da bakmadan hep aynı teraneden atıp tutuyor.

hayatında bir engelin üstünden geçen, bir hayvana vuran kaç kişi var bu yorumlarda bulunan?

sevgili Atahualpa, bir video vardı, bir ss motosiklet bir ceylana ciddi bir hızla çarpıyor ama devrilmiyordu. sanırım seninki de ya ona benzer bir şey ya da köpeğin refleksi ile senin manevran aynı ana denk gelmiş ve çok sert bir temaz olmadan üstünden geçmişsindir.
aksi halde ön takımlarına yaptığı hasara sen bile inanamazsın.

büyük geçmiş olsun :)

overcloud
29 Haziran 2011, 11:38
hadi hayvan yolun ortasında yatıyor ve arkadaş yardım etmeye karar verdi.

yaralı bir hayvan ne kadar saldırgan olabiliyor biliyor musunuz?

yani önce geçmiş olsun diyeceğinize "köpekte bir şey var mı?" diyenlere lafım... :farao:

geçmiş olsun. inşallah köpekte senin gibi ucuz atlatmıştır kazayı. hayvan büyük ihtimalle yol süpürme aracının sesinden ürküp yola atlamıştır.

maalesef etrafta trafik kazasına karışıp sakat kalan bir sürü hayvan var :pale:

bizim burdaki sahil yolunda da yola atlayan hayvanlar çok oluyor. özellikle kediler :(

yürekçe
29 Haziran 2011, 11:46
http://www.youtube.com/watch?v=Sh6XeO3KugE&feature=fvst

anırım seninki şöyle bir şey :

http://www.youtube.com/watch?v=705IIjXXxI4&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=WNO88yqCr5I&NR=1

murat0642
29 Haziran 2011, 12:40
kardeş sen köpege vurmussundurda o üstünden biraz zor gecersin . vurdugun an önünden gitmiştir o köpek. dikiz aynandan görmemen normal . cünkü arabayla carpıstıgında araba pert hale gele biliyosa senin motoru cöpe atman gerekirdi . kısacası köpege teşekkür borcun var sanırım . :)

Uğur Bilgili
29 Haziran 2011, 13:48
Biz otomobil ile önümüze çıkan bir köpeğe çarpmamak için ani fren yaptık ve 6 araçlık zincirleme kaza oldu :) , birisi niye çarpmadın dedi, basıp geçseydin diye bize fırça atarken , kazaya karışan başka bir abide iyi ki çarpmadınız ben Sivas'a memlekete giderken kangal köpeğine çarptım takla attım dedi. Köpeğe çarpmak hakikaten çok ciddi bir olay siz gerçekten iyi kurtamışsınız. Allah bu tip kazalardan hepimizi korusun.

Atahualpa
29 Haziran 2011, 14:40
Ön tekerleğim direkt hayvanın üzerinden geçti arkadaşlar. Bodos göbekten girdim hayvancağıza gayet net anımsıyorum şimdi. Benim şaşırdığım konu dengemi nasıl sabit tutabildiğim.

muhendisane
29 Haziran 2011, 15:06
Ön tekerleğim direkt hayvanın üzerinden geçti arkadaşlar. Bodos göbekten girdim hayvancağıza gayet net anımsıyorum şimdi. Benim şaşırdığım konu dengemi nasıl sabit tutabildiğim.

Sanırım bu durum, sizde orta hızla bir tümseğe girme etkisi yaratmış. Aldığınız eğitimlerden dolayı da bu tür durumlara karşı tedbirli ve bilinçli olduğunuz için bu kazayı atlatmışsınız.

Bu arada bu hayvancıklara karşı hep dikkatli olalım. Sokak aralarında ve diğer yollarda, kedi ve köpek gibi hayvanların muhtemel olarak çıkabilecekleri yerlerde mutlaka yavaşlayalım ve tedbirli olalım. Onları en az insanlar kadar önemseyelim. Hepsi masumlar ve bilinçli değiller. Nerde hangi trafik kurallarına uyulacağını bilemezler. Onların yerine biz düşünelim, hayatlarını kurtaralım.

Atahualpa
29 Haziran 2011, 15:30
Kesinlikle. Zaten bu durumda ben hatalıyım. Sağ tarafta o kadar yüksek ve büyük bir araç varken saat kaç olursa olsun hızımı düşürmem gerekiyordu. Aldığım eğitim de bunu böyle söyler zaten. Bir anlık dikkatsizliğime geldi diyebilirim. Orada fırlayan köpek değil insan da olabilirdi

gokmenkurt
29 Haziran 2011, 15:31
bi durup sağa sola bakmanız gerekirdi diye düşünüyorum. eğer üzerinden geçtiyseniz ek iyi ihtimalle kaburgalarında kırık vardır hayvancığın korku ve can haliyle sıçrayabilir ama o şekilde yürüyemez....

Atahualpa
29 Haziran 2011, 15:33
İlk mesaja bakıp geri kalanları okumuyorsunuz sanırım. Yoktu hayvan ortalıkta diyorum. Gayet net gördüm. Bana hayvanseverliği öğretmeye kalkmayın. Burada tartıştığımız bu değil.

WOLF 81
29 Haziran 2011, 15:35
çok geçmiş olsun, ikinizde çok şanslıymışınızki kötü bir manzara olmamış allaha şükür.

GorkeM
29 Haziran 2011, 15:50
http://www.motosiklet.net/forum/taziye-tebrik-ve-kutlamalar/56852-olseydim-yazamayacaktim-kurtuldum-paylasiyorum.html

Şansınız varmış.

gokmenkurt
29 Haziran 2011, 15:55
yazmayı unutmuşum geçmiş olsun öncelikle ama;
gecenin 3ünde arka park lambanızın aydınlattığı kadarıyla dikiz aynasından baktınız ve hayvaın orda olmadığınamı karar verdiniz ? gündüz olsa ve görünürde olmasa bile aynaların kısıtlı açısı yüzünden her halukarda durmanız gerektiğini düşünüyorum kusura bakmayın.

Atahualpa
29 Haziran 2011, 16:08
Geçtiğim yolun aydınlatmasını, genişliğini durumunu bilmeden bu lafların topu ahkam kesmektir Gökmenkurt. İnsanları düşüncesizlikle itham etmek bu kadar kolay olmamalı

_pLay_06
29 Haziran 2011, 16:09
Az önce geldim eve. Gelirken yol süpürme aracının önünden fırlayan bir köpeğe 50-60km hızla çarptım. Hayvanın ortasından çarptım ve büyük olasılıkla da üstünden geçtim (anımsamıyorum) dikiz aynama baktığımda toz olmuştu bile köpek. Ancak çarparken kesin düştüm dedim. Değil düşmek çizgim bile değişmedi. Dümdüz gidebildim. Ya aldığımız eğitimler bir işe yaradı. Ya da acaip şanslı idim. Motorda da bir sorun yok çok şükür

oncelıkle gecmıs olsun sende kopekde ve motorda bır sey yoksa sıkıntıyada gerek yok hadı yolun acık olsun.

boyraz
29 Haziran 2011, 16:30
Geçmiş olsun, muhtemelen tekerleğin merkezinden aşağıda kaldığı için üstünden geçip geçmişsiniz. RR ön tekerlek çapı nedir? Scooter kullanıyor olsaydınız muhtemelen motorda baya hasar olurdu.

Bu arada RR'e bir alkış, benzer bir durumda ön tekeri 8 olmuş bir 1200 GS ile alakalı konu vardı bir ara.

motorcu48
29 Haziran 2011, 17:15
ewt burada tartışılan hayvanı çiğneyip nasıl olurda düşmemek xD

Khutuck
29 Haziran 2011, 17:18
Büyük geçmiş olsun Atahualpa. Bu olaya benzer bir olay, 2 yıl önce Denizli'de 20-25cm derinliğinde çukura 80'le düşmüştüm, seleden 30cm yükselip tekrar geri düşmüştüm. Nasıl düşmediğimi hala tam anlayamadım, bel çantam depo üstü çantaya takıldığı için düşmediğimi sanıyorum. Köpeğe çarpmak bundan çok daha kötü bir deneyim olmalı.

Atahualpa
29 Haziran 2011, 18:22
Geçmiş olsun, muhtemelen tekerleğin merkezinden aşağıda kaldığı için üstünden geçip geçmişsiniz. RR ön tekerlek çapı nedir? Scooter kullanıyor olsaydınız muhtemelen motorda baya hasar olurdu.

Bu arada RR'e bir alkış, benzer bir durumda ön tekeri 8 olmuş bir 1200 GS ile alakalı konu vardı bir ara.

RR in ön tekerlek çapı 18 dostum dediğin gibi olma ihtimali yüksek. Hepinize teşekkürler arkadaşlar.