PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Rüzgarlı havada Motor sürüşü+ Kaza

Free_AnGeL
29 Haziran 2011, 01:40
Akşam üzeri bir sıkıntı çöktü üstüme Biraz dolaşayım dedim, Şansa Öyle bir rüzgar varki durduğu yerde adamı sarsıyor..

Neyse atladım motora tam hava kararıken sahil tarafına doğru ana yoldan gitmeye başladım 60 -65 le giderken yanımdan bir otobüs geçti ki :salut:

rahat 90+ veya üzeri 60 + 70 le ağır ağır gidiyorum ama otobüs sayesinde 1 veya 2 saniye ufak bir yalpaladım .. Hızımı biraz azalttım,otobüs koptu gitti :=)

Bu rüzgarda sürme işi güzel ama aşırı rüzgarlı oldumu hava dışarı motorla çıkarken 2 . kez düşünücem bundan sonra ...

VE eve dönerken az kalsın ufak bir kaza yapıyordum, x5 kullanan bir bayan ara sokakta üzerime doğru geliyordu sağda solda park etmiş araçlar vardı lakin yol biraz genişti bende iyice sağ Tarafa yanaştım ama kadın :pr::pr::pr: tam bir dengesiz hem uzunları yaktı hemde bana iyice yanaştı benim ayna onun arabaya sürtmek üzereydi taş çatlasın 2,3 santim kalmıştı toparladım hemen durdurdum motoru açtım kaskı ağzıma ne gelirse söyledim ..

benim korktuğum olay sağ tarafta inşaat var adamlar iskele kurmuş iskeleye giricem koca 5 katlı binanın iskelesi inecek tepeme ..

şahsi tavsiyem : Gece sürüşlerde dikkatli olalım Ayriyetten ara sokaklarda mümkün olduğunca İlk geçiş hakkını Karşı taraftaki araçlara verelim..

mınçıka_35
29 Haziran 2011, 01:49
Çok büyük geçmiş olsun kardeşim...Rüzgarla ilgili kötü bir anım var...Lodoslu havada cadde üstündeki bir dönercinin şezlong şemsiyesi 40 -50 ile giderken üstüme kapaklandı:pr:Hatırladığım tek şey kendimi bir anda kıpkırmızı bir şezlong şemsiyesinin altında bulduğum:)Ayağa kalktığımda;Ulan hava parçalı bulutlu neyine koca şezlong şemsiyeyi açıyorsun,üstelik lodosta.Hadi açtın,ulan içine su koysana ök..zzz...Dediğimde,adamın lafı;Tamam güzel kardeşim gel bir yarımımızı ye,ayranımızı iç:pr:Sanırım canınız çekmesin yarım tavuk döner değil de,2 tane et dürüm yemiştim.Ayrıca şezlong şemsiyenin markasındaki koladan da içmiştim:cherry:Tekrar geçmiş olsun...

Soykan67
29 Haziran 2011, 01:57
Genelleme yapmak değil amacım ama çoğu kadın şöförü böyle.Ben kaçıyorum direk çünkü ne yapacakları belli olmuyor.Motosikletliye saygısı olanda az değil.Rüzgarlı havalarda azıcık daha dikkatli etmelisin benim motorum yüksek olduğu için hele ben hiç çıkamıyorum.Kaskın asfalt görmesin:cat:

GP500-1st
29 Haziran 2011, 02:01
Rüzgarın en tehlikelisi otobusun yarattığı türbülans yada sağdan soldan dengesiz bişekilde eseni. Sabit bi yönden esse 5-10 derece açıyla olayı dengeliyosun ama vurup vurup duran sağdan soldan karışık rüzgarda işin şansa kalıyor..

Çok sakat. Zaten okadar huzursuz ediyoki yola çıktığına pişman ediyor dikkatin ve kendine güvenin allak bullak olabiliyor bi anda.

Bi delilik varsa o an motorun üstünde olmak diyosun:cyclopsan

Blackeagletr
29 Haziran 2011, 02:13
Otobüs kamyon rüzgarları çok fenadır aman dikkatli olalım.
Bayan sürücü gördünmü kaçacaksın başka yolu yok.

maxi97
29 Haziran 2011, 02:14
büyük araçların arkasında seyrederkenki sağdan soldan tokatlanma hissi ise paha biçilemezdir. çok seviyorum.

_pLay_06
29 Haziran 2011, 02:21
dostum buyuk gecmıs olsun ne hıkmettır son 1 haftadır gt 250r cıların kaza pesını bırakmaz hale geldı :(

sysroot
29 Haziran 2011, 02:29
Gerçekten rüzgarlı havada çıkmayın büyük tehlike.Bende kırmızı ışıkta artist artist elim depoda beklerken soldan bir rüzgar vurdu , bacağımın çektiği mücadeleyi bi ben bilirim zar zor düşmemeyi başardım çok tehlikeli gerçekten.

kanucan
29 Haziran 2011, 03:49
Aman diyim kadın şoförlerden uzak durun. Ne geldiyse başıma onlardan geldi. :pr:

Bu arada çok büyük geçmiş olsun. Rüzgarlı havada sürmek ayrı bir marifet gerektiriyor. :)

draggy
29 Haziran 2011, 08:30
Sen Silivri - Çorlu arası rüzgarı daha yememişsin :) Buna da şükür derdin :wiinkk:

cappadoc
29 Haziran 2011, 09:53
Geçmiş olsun, arabayla olsun motor olsun bayan gördümmü sokağı değiştiriyorum. Benzin yanacaksa yansın uzun yolu tercih ediyorum veya önüne geçip uzaklaşıyorum bu zamana kadar 3 defa bayan yüzüne kaza atlattım. Ayrıca birgün kask falan yok 110 km hızla giderken kuma kaptırdım sonra tarlaya girdim. Motoru durdurdum fakat içim eridi nasıl durduğumu bir ben bilirim. Yine birgün 135 km giderken virajı alamayıp asvaltta arka tekerin zikzak etmesi beni bitirdi o gün bugundür. 90 km'yi geçmiyorum. Aman dikkat azraille uğraşıyoz.

BiZO
29 Haziran 2011, 10:33
Sen Silivri - Çorlu arası rüzgarı daha yememişsin :) Buna da şükür derdin :wiinkk:

Tekirdağ - Marmara ereğli ve kınalı - silivri arasındaki rüzgarı hakikaten bende başka hiç bir yerde yemedim.:cyclopsan

_w_
29 Haziran 2011, 10:58
Rüzgarın en tehlikelisi otobusun yarattığı türbülans yada sağdan soldan dengesiz bişekilde eseni. Sabit bi yönden esse 5-10 derece açıyla olayı dengeliyosun ama vurup vurup duran sağdan soldan karışık rüzgarda işin şansa kalıyor..

Çok sakat. Zaten okadar huzursuz ediyoki yola çıktığına pişman ediyor dikkatin ve kendine güvenin allak bullak olabiliyor bi anda.

:cyclopsan

Benim de Başıma gelmişti sağ şeritte 90 km hızla giderken bir kamyon solladı walla kamyonun altına giriyoduk. türbülans etkisine girdikten sonra motoru kontrol etmek çok güç oluyor.

çok geçmiş olsun

ysn17
29 Haziran 2011, 11:13
Gecmis olsun bizim burada da ayni problemler var yollar dar kamyonlar birbirleriyle yaris yapiyorlar olan bize oluyor..

Felon
29 Haziran 2011, 11:26
Geçmiş olsun rüzgarda büyük araçların yanından geçerken dikkatli olmak gerekiyor.En azından savrulmaya hazır olunca bi sorun olmuyo ama hiç beklemediğin bi anda savrulursan panik yapıp düşebilirsin.Benim eski scooterımda kışın sert rüzgar vurduğu zaman şerit değiştiriyodum :mrgreen:

Jubaa
29 Haziran 2011, 11:37

Demek ki bende bi sIkIntI yokmus.

Arkadas arabayla gecen biri tekme falan atti zannettiydim ilk yedigimde ruzgari.:P

yürekçe
29 Haziran 2011, 12:05
yağmurda, bozuk satıhta kullanmak gibi rüzgarlı havada da motosiklet sürmeyi öğrenmek lazım.

ben maraş rüzgarı görene kadar rüzgarda sürebiliyorum sanmıştım. ( edirnede 5 yıl yaşadım, tarkya rüzgaruını da bilirim ama bu başka)

kömürler tünelinde değil motosiklet kullanmak, motorun üstünde ayakta durmak bile imkansızdı bir zamanlar...

her şey zamanla ve sabırla öğreniliyor. ama biliyorum diye ortada gezmek boş, ters bir rüzgar alıp götürebilir her an :)

rüzgar koınusu ile ilgili bir yazı vardı, durun bulayım...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:05 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:02 ----------

http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/80475-yeni-suruculere-ruzgar-uyarilari.html

bY_aLp
29 Haziran 2011, 12:10
dün akşam üzeri bende gittim çorludan tekirdağ sahiline rüzgar vardı ama dengemi bozacak kadar rüzgar rast gelmedi bana şükür büyük geçmiş olsun :)

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:10 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:07 ----------

Otobüs kamyon rüzgarları çok fenadır aman dikkatli olalım.
Bayan sürücü gördünmü kaçacaksın başka yolu yok.

ben bayan sürücü görünce motoru yan yatırıp koşarak uzaklaşıyorum ondan :P

byocuz11
29 Haziran 2011, 15:00
Arkadaş bu motorlara tek kini türk insanları besliyor.Başka hiç bi ülkede böyle birşey yok ya.