PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bakalim ilk kim ölecek?

Sayfa : [1] 2

COQ
28 Haziran 2011, 22:01
Kocaeli Körfez’de bulunan ve uzun bir süredir kapalı olan Körfez Yarış Pisti nihayet kapılarını açıyor.

TOSFED, GSGM’den Körfez Pistine uluslararası standartlarda bir karting pisti inşa atmek için 2,5 Milyon TL ödenek aldı ve bu ödenek ile pist neredeyse yeniden inşa edildi. 100 kişilik ekip tarafından 90 günde tamamlanan çalışmalar sonucunda biri karting, diğeri de otomobil yarışları için olmak üzere birbirinden bağımsız iki ayrı pist oluşturuldu.

FIA cik kurallarına göre inşa edilen karting pisti 930 mt uzunluğa sahip. Bu yeni pist için ilaveten bir padok alanı inşa edildi ve su-elektrik tesisatı aşağıdan çekilerek garajların kullanımına sunuldu.

İMK bünyesindeyken çevre sakinlerinin aşırı ses gerekçesiyle şikayet şikayetçi olup pisti yarışlara kapatmasının üstünden yıllar geçti. TOSFED bu süreçte hem kapatma kararına itiraz etmiş hemde ses seviyesini azaltmanın yollarını aramıştı.Bu süreç sonunda Pistin villalara bakan tarafına ses duvarları yapıldı. Ayrıca deniz şiganındaki büyük reklam tabelaları da sökülüp ses duvarlarının üzerine monte edildi.

Yenileme çalışmaları kapsamında mevcut asfalt kazındı ve tüm pistin altına drenaj yapıldı. Pist genişliği 12 mt’ye çıktı. Start düzlüğü sonrasına yeni bir şigan eklendi, ayrıca Pirelli virajı olarak bilinen bölüm sertleşti.

Kara şiganı tarafında da pist dışarıya doğru uzatıldı. Bu değişiklikler sonrasında Körfez Yarış Pisti’nin otomobil yarışları için kullanılacak olan uzunluğu 1800 mt’yi buldu.

Aynı anda birbirinden bağımsız olarak 2 ayrı pistinde kullanılabileceği yenilenen Körfez Yarış Pisti kapılarını 2 Temmuz’dan itibaren tüm yarış severlere ve organizasyonlara açacak. Pistin işletmesini TOSFED (Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu) yapacak.

http://otomobilnews.com/wp-content/uploads/2011/06/korfez.jpg

erimozel
28 Haziran 2011, 22:05
Haber güzel de konu başlığı biraz acımasız olmuş.

BIYIKLI
28 Haziran 2011, 22:12
2,5 milyonu adam öldürmek için mi harcamışlar yani!

COQ
28 Haziran 2011, 22:22
Eh daha önce harcadiklari milyonlari,ölen adam sayisina bölünce aslinda oldukça ucuza geliyor.:pr:

Devrim KAÇAN
28 Haziran 2011, 22:39
Sen yarışları bakalım kim kazanacak diye değilde, kim ölecek diye mi izliyorsun:pr:
yada benim Türkçem de bir problem var konuyu mu algılayamadım.Pistte teknik olarak bi hata falan mı var? ne demek istediğini anlayamadım.:silent:

COQ
28 Haziran 2011, 22:51
Sen yarışları bakalım kim kazanacak diye değilde, kim ölecek diye mi izliyorsun:pr:
yada benim Türkçem de bir problem var konuyu mu algılayamadım.Pistte teknik olarak bi hata falan mı var? ne demek istediğini anlayamadım.:silent:

Problem Türkçende degil sen de.
Konuyu anlamadin ama bunun sebebi kesinlikle Türkçen degil.
Üstteki metinden belli.:wiinkk:

Gundogdu
28 Haziran 2011, 22:51
Malesef bu ülkede coq gibi insanlarda yaşıyor, pardon (ingiltere idi)

Yapılan her işe muhalefet, ve art niyet arama !

Bu federasyon daha ilk 6 ayında son 50 yılda yapılmayan kadar iş yaptı, uluslararası pistimiz yok diye acilen bu pisti yaptı, ama hala böyle kuru muhalefet ve ÖLÜM LE aklı sıra makara yaptığını sananlar var.

COQ
28 Haziran 2011, 22:57
Malesef bu ülkede coq gibi insanlarda yaşıyor, pardon (ingiltere idi)

Yapılan her işe muhalefet, ve art niyet arama !

Bu federasyon daha ilk 6 ayında son 50 yılda yapılmayan kadar iş yaptı, uluslararası pistimiz yok diye acilen bu pisti yaptı, ama hala böyle kuru muhalefet ve ÖLÜM LE aklı sıra makara yaptığını sananlar var.

Bak Deka'nin problemi Türkçe degil gündemi takip etmemek ama senin problem kesinlikle Türkçe.:)
Hangi federasyondan bahsediyorsun sen kardes?
Yukarida yazmisiz kimin yaptigini.
Ama laf sokacaz ya, öfke baldan tatli.:cherry:

Sinan Aksu
28 Haziran 2011, 23:00
Rahmetli Sinan SOFUOĞLU'nun kaza yapip rahmetli oldugu pist degilmi burasi?

KUVVETMİRA
28 Haziran 2011, 23:00
lamı cimi yok. kötü başlık.

efe tolga
28 Haziran 2011, 23:08
Bencede kötü olmuş.

COQ
28 Haziran 2011, 23:10
Rahmetli Sinan SOFUOĞLU'nun kaza yapip rahmetli oldugu pist degilmi burasi?

Ne farkederki?
Pist adam öldürmek için pist yapiyoruz.
Motosikletçiyi düsünen yok.
Gururumuz Istanbulpark pistine bile yaris esnasinda köpek girmedi mi?:pr:

Khutuck
28 Haziran 2011, 23:18
@coq

Yeni federasyon yönetimi eskisinden kat kat iyi. Pistin eski hali korkunçtu, yeni halini gidip görmek lazım ama federasyonun şu ana kadarki çalışmaları kötü değil. Yeni başkan gerçekten bir şeyler yapmaya uğraşıyor, bu kadar kötümser yaklaşmamak lazım.

COQ
28 Haziran 2011, 23:23
@coq

Yeni federasyon yönetimi eskisinden kat kat iyi. Pistin eski hali korkunçtu, yeni halini gidip görmek lazım ama federasyonun şu ana kadarki çalışmaları kötü değil. Yeni başkan gerçekten bir şeyler yapmaya uğraşıyor, bu kadar kötümser yaklaşmamak lazım.

Sende mi bürütüs?:)
Yahu hangi federasyondan bahsediyorsunuz siz?
Motosiklet federasyonu mu?
Bu pistle ne alakasi var?
Yukari yazmisim kimin yaptigini!
Yapmayin abicim böyle.:cherry:

BIYIKLI
28 Haziran 2011, 23:26
Kısaca pisti Otomobil sporları Federasyonu işletecek o yüzden biz motorcular yine ölecek! mi demek istiyorsun.. Ne demek istiyorsun Horozum, ibibiğim oralardan sesin az geliyor biraz bağır.. :)

c3nk
28 Haziran 2011, 23:26
bu seferde biri göle uçar boğulur.

Khutuck
28 Haziran 2011, 23:28
Sende mi bürütüs?:)
Yahu hangi federasyondan bahsediyorsunuz siz?
Motosiklet federasyonu mu?
Bu pistle ne alakasi var?
Yukari yazmisim kimin yaptigini!
Yapmayin abicim böyle.:cherry:

Haaa TOSFED'i okumamışım :pr: TMF iyi başladı, TOSFED'i bilemiyorum. Abi enseyi karartmamak lazım ama yine de :P

Sinan Aksu
28 Haziran 2011, 23:36
Ne farkederki?
Pist adam öldürmek için pist yapiyoruz.
Motosikletçiyi düsünen yok.
Gururumuz Istanbulpark pistine bile yaris esnasinda köpek girmedi mi?:pr:

Aslinda bu pist cografi konumu ve mimari yapisindan dolayi beni düşündürüyor.
Kocaeli motorsporları klubünün yarışçısı Aydın ERKAN bu pistte kaza yapip beyin kanamasi gecirmisti. Kaza sebebide pist'in dört tarafinin acik olmasi neticesinde vuran kuvvetli rüzgarin motosikleti savurmasiydi.

Bazi arkadaslarimiz isin federasyonel kismina girmis ama, acikcasi ben federasyonun bu tür projelerde bulundugu pozisyon nedir pek bilmiyorum, ( hos gerci federasyon ne halta yarar onuda bilmiyorum ) savundugum bir gercek varki ; o pist'in cografi yapisi cok kötü.

-unnamed-
28 Haziran 2011, 23:40
illa ki yapılan güzel şeylere muhalefet olmaya gerek yok:farao::farao:

Shrieker
28 Haziran 2011, 23:54
Ortasındaki bakatlık ne alemde acaba... Gene sivrisinekten geçilmez orayı komple kurutmadılarsa, ki sanmıyorum kuruttuklarını.

Körfez pisti Sinan Sofuoğlu vefat ettikten sonra bile kaçış alanlarında KAFAM KADAR taşların olduğu bir pisti. Hatta bunu fotoğraflarla belgelemiştim. Pistin güzergahına yapılan değişiklikler olumlu görünüyor. Ancak kaçış alanlarına gereken düzenlemeleri yapmadılarsa hala tehlikeli demektir. O pistte güvenli motosiklet yarışı yapılması için bütün virajlara mutlaka ama mutlaka hava bariyeri konulması gerekiyor. Bu önlem alınmadan motosiklet yarışı düzenlenirse orada, yine birinin hayatına mal olur; veya en azından sakat kalmasına. O yüzden coq'a kızmayın boşuna.

Merak edenler için hava bariyeri şöyle birşey:

http://www.rideontwo.com/gallery/d/36839-2/pedders_sachs08_2.jpg

COQ
29 Haziran 2011, 00:02
Kısaca pisti Otomobil sporları Federasyonu işletecek o yüzden biz motorcular yine ölecek! mi demek istiyorsun.. Ne demek istiyorsun Horozum, ibibiğim oralardan sesin az geliyor biraz bağır.. :)

Aynen öyle.
Pist krokisine bakinca zaten olay anlasiliyor ama sanirim illa detaya girmek gerekiyor.
Neyse biraz daha içinizi dökün sonra biseyler yazarim.
Ama önce haberdeki detaylari okuyun, neler yapilmis?
Biz neler yapilmis meselesine degil, neler yapilmamis meselesine odaklanalim.
O zaman ne demek istedigim anlasilir zannediyorum.:bounce:

İbrahim Büyükcevher
29 Haziran 2011, 00:18
Aynen öyle.
Pist krokisine bakinca zaten olay anlasiliyor ama sanirim illa detaya girmek gerekiyor.
Neyse biraz daha içinizi dökün sonra biseyler yazarim.
Ama önce haberdeki detaylari okuyun, neler yapilmis?
Biz neler yapilmis meselesine degil, neler yapilmamis meselesine odaklanalim.
O zaman ne demek istedigim anlasilir zannediyorum.:bounce:

bu şekilde konuşmak kime ne fayda getirecek bilinmez...eğer ki pistle ilgili; yapılması gereken,eksik kalmış,düşünülmemiş hayati önem taşıyan sizin farkında olduğunuz ama bizim göremediğimiz şeyler varsa paylaşın biz de farkında olalım bilgilenelim...

cbr1100 xx
29 Haziran 2011, 00:58
Tamam arkadaşlar olaya el atıyoruz , gidelim bakalım pist ne alemde ki el alem konuşuyor.:queen::queen::queen:

Yalın gerçeği yansıtan bir başlık bence....:cat:

Arkadaşlar inceleyelim sonra fikir beyan ederiz derim.Bu arada beyan ile beyanname arasındaki farkı bilen varmı???????:queen::queen::queen:

Çok sayın yada saymayın arkadaşlar ülkemizde motosiklet kullanan imamlara bile tahammül yok ,bırakınız pist mist yapılsın,motosikletler-arabalar vs piste pistlesinler gazlasınlar vs. kültür birikimimizi nasıl tamamlanacak yoksa !

Benim göremediğimi gören arkadaşım varsa ben mutlu olurum çünkü bana anlatır yada açıklar değil mi??????

serimotorcu
29 Haziran 2011, 01:01
Evet başlık yanlış.
Bakalım ilk kim ölecek değil.
Bakalım daha kaç kişi ölecek?
Yakın zamanda yaşadığımız Erkin korkmaz olayı var. Kaza yaptıgı pistte kum havuzları yok.
Haberini okuyun bakın ne diyor : " pist kenarında bulunmaması gereken minibüse arkadan çarparak can verdi."

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/18114160.asp?gid=381

metci
29 Haziran 2011, 01:08
Bence başlık gayet başarılı...

Bakın herkes başlığa tepki göstermek için bile olsa pist ile ilgili bir şeyler öğrendi...

Kimse kimsenin ölmesini istemiyor, bu güne kadar pistlerde saçma şeylerden, basit önlemsizliklerden dolayı ölenlere bakınca ilgiyi buraya çekmek çok doğru...

GorkeM
29 Haziran 2011, 01:12
Isterseler 10 milyon dolar ödenek alsınlar.
Eğer pist güvenlik önlemleri arttırılmadıysa yine 5 para etmez.

EnDuRoCu_
29 Haziran 2011, 01:18
Bazen merak ediyorum türkçe öğretmenimi kaynıyor burası diye :) Pardon kaynıyor yanlış cümle ''dolu'' desek daha doğru olur :P

COQ
29 Haziran 2011, 01:22
Artik umudumu kaybetmeye baslamistim.:)

cbr125cbr
29 Haziran 2011, 01:37
Boşverin yahu pisste de ölürüz ne olacak ilahi takdir. Adamlar o kadar ödenek almışlar çalışıyorlar hala bişeyler mi diyosunuz. (!)
Zaten yollarda ölmüyormuyuz. Trafikte. Canımızın kıymeti var mı ki , bırakın millet para kazansın biraz, hem reklam olur birimiz daha eksilirsek.

Başlık yerli yerinde bence de. Bir assen gibi ne bileyim bilimum örnek alınacak pist var, açısı virajı kılı-tüyü var. Mühendislik işleri bunlar. Pistte ilk asvaltla tanıtşığımızda öleceksek kader der geçerler. Ağlayan da yine arkadanızda kalan sevenler olur.

Bırakın muhalefet yapsınlar. Siz farklı bişey söylemedikçe herşeyi kabullenmiş oluyorsunuz farkında değilsiniz.
Bağırın yahu ölüyoruz diye yüzlerce sebepten. Yaşamak hakkımız, bunu en doğal şekilde istemek eleştirmek, ya da muhalefet etmek kadar normal bir şey varmıdır ?

VeNoM26
29 Haziran 2011, 01:58
Pist istediği kadar değişsin istediği kadar düzeltilsin kafalar düzeltilmedikten sonra coq unda dediği gibi bakalım kim ölecek demek yerinde olur.Yarış pistinde park halindeki minübüse çarpıp ölünen bir ülkede yaşıyoruz arkadaşlar.Sorun Türkçemizde değil ülkemizdeki yöneticilerde,görevlilerde.

alp_tunay
29 Haziran 2011, 01:58
Bu yeni pistte doğru düzgün viraj yok... Virajlar otomobillere göre dizayn edilmiş.... Motorlarla yüksek süratlerde dönecekler..Dolayısı ile kazalar daha can yakıcı olacak.....:pr::pr:

Aklı olan motosiklet yarışçıları bu piste girmez.... :cat:

GorkeM
29 Haziran 2011, 02:01
Yalnız dikkat edilmesi gereken bir konu var.
"FIA cik kurallarına göre inşa edilen" cümlesi geçiyor.
cik neyse...
FIA da federasiyoğn internasyonağl lll'atomobiiiğ :P
Bu kurallarda motosiklet güvenliği de var mı acaba?

Hadi onu geçtim pist güvenlik açısından dört dörtlük.
Viraj çıkışına minibüs sokunca pek de önemi kalmıyor değil mi?

Şeyh Şamil
29 Haziran 2011, 02:08
- Başlığın yanlış olduğu görüşlerine katılıyor ve talihsizlik olarak

değerlendiriyorum..

- Tadil edilen pist; karting ve otomobil sporları için dizayn edilip

son şeklini almış..

Hal böyle iken, motosikletlerin bu pistte yarışması ve doğal olarak hız

yapması sakınca yaratabilir.. Bu durum muhtemelen ileriki günlerde

aydınlığa kavuşacaktır..

Kimbilir belki de motosiklet sporlarına pisti açmayabilirler..

Çünkü, çevre sakinlerinin gürültü kirliliği yarattığı sebebiyle '' motosikletlerin

piste girmesini engelleyen mahkeme kararı '' olduğunu hatırlıyorum..

GP500-1st
29 Haziran 2011, 02:14
Valla coq türkiyede her motor sever track day neyin apex kaçış alanı pist dizaynı nasıl olur buna vakıf değil

Başlık çok iddialı ve biraz da itici. Yazılanlarla detaylarla ilişkisini çoğu kişi çözemedi bende dahil

Yani açık açık eleştiri yapmak mı istemiyorsun yoksa detay girmeyi gereksiz mi buluyorsun?

Biraz daha anlatsaydın fena olmazdı veya geçmişten beri konu hakkında bilgisi olmayanlar konu hakkında bi fikir sahibi olurdu

COQ
29 Haziran 2011, 02:38
Anlasildi açalim biraz.:)
öncelikle baslik özellikle seçilip atilmistir.
Pesimist bir gazeteci basligidir ve ilgi çekmek için atilmistir.
Pesimist olmasinin bir çok nedeni vardir.
Ilk neden pistin yapisidir ki bu teknik bir konudur, sonra uzun uzun anlatirim.
Fakat en taze neden daha iki gün önce pistte minibüse çarpip ölen bir arkadasimiz olmasidir.
Tabi bunun evveli de var.
Yeniden yapilan pistte önceki yil dünya sampiyonu pilotumuz Kenan Sofuoglu'nun agabeyi Sinan'i kaybettik.
Neden?
Pistin kenarinda kafasini bir tasa çarpti!!!!
Bu nedenle baslik pesimist olmustur ve insallah önümüzdeki gûnler beni yaniltir.

Tabi bunun tersi de olabilirdi.
Yani optimist bir gazeteci basligi ile konu açilabilirdi.
Mesela söyle:
Müjde! Körfez pisti yenilendi.
Veya,
Yasasin!!! Körfez Pisti Yenilendi.
:)
Iyi de bu basliklar daha önce atildi.
Sonuç, iki ölü onlarca yarali, tekerlekli sandalyeye bagimli 3 insan!!!!
Olmuyor iste ben yapamiyorum.
Beni bu kadar karamsar hale getirenler utansin.:pr:
Yoksa ben istemezmiyim bir çogunuz gibi hayal dunyasinda mutlu olmayi.
Olmuyor.:pale:

sysroot
29 Haziran 2011, 02:48
Ağzına sağlık üstad bütün doğruları yazmışsın.

Alper41
29 Haziran 2011, 02:55
Fakat en taze neden daha iki gün önce pistte minibüse çarpip ölen bir arkadasimiz olmasidir.
Yeniden yapilan pistte önceki yil dünya sampiyonu pilotumuz Kenan Sofuoglu'nun agabeyi Sinan'i kaybettik.
Neden?
Bu nedenle baslik pesimist olmustur ve insallah önümüzdeki gûnler beni yaniltir.

Mesela söyle:
Veya,

:rendeer::rendeer::rendeer::rendeer:

Daha yerinde bir başlık olamazdı sanırım :cat:

kanucan
29 Haziran 2011, 03:17
Neden?

Mesela söyle:
Veya,

İşte açıklama budur. :cat:

Kenan'ın yaptırdığı pistin inşaatı nasıl gidiyor acaba çok merak ettim. :silent:
Bilgisi olan cevap yazabilir mi?

delphius
29 Haziran 2011, 03:37
Neden?

Mesela söyle:
Veya,

Arkadaşımızın açtığı konuya daha ağzını açmadan hemen önyargılarıyla hareket edip açıklamasını bile dinlemeyen kişilere kapak olsun :)

Şeyh Şamil
29 Haziran 2011, 04:48
Arkadaşımızın açtığı konuya daha ağzını açmadan hemen önyargılarıyla hareket edip açıklamasını bile dinlemeyen kişilere kapak olsun :)

Konu başlığını açan ve katılımcı olanlar kişiler , kendi gözlem ve

değerlendirmelerini, forum kuralları içinde yapmışlardır..

Fakat ''pesimist '' kelimesinin Türkçe karşılığını bilmediği, her halinden

anlaşılan ve konu hakkında kendi fikrini dahi hiç ifade etmemiş/edemeyen

'' delphius '' un konuyu basite indirgeyerek, konusunda kapak uzmanı !

hüviyetine bürünmesi; bu ve benzeri konularda, bir çok üyenin MT forum içinde

neden katılımcı olmak istemediklerinin en somut göstergesini oluşturmaktadır..:bounce:

Onyx250
29 Haziran 2011, 10:28
3ün 5in hesabını yapmaya ne gerek var.. AAA değil de BBB diye yazmılmış, çok da fifi... arkadaş motorlar için tehlike potansiyeli içeren bir pistin burda ilk sinyallerini vermiş... niye bi allahın kulu da kalkıp "acaba bu konuda yapabileceğimiz bişey var mıdır?" diye sormuyo... pist bana da motorlar için baya sakıncalı geldi... bölgesel faktörleri fazla bilmiyorum orasıyla alakalı ama yapısal olarak sakat.. bence sağlam test pilotlarıyla denenmesi, gerekiyosa yarışlardan önce gerekenin yapılması gerek.. yanlış tepkilerimizi yanlış kişilere veriyoruz!

yürekçe
29 Haziran 2011, 11:12
PİSTİ GÖRMEDİM
yarışlara katılmadım, izlemedim ama katılımcılardan dinledim, ölüm haberlerini okudum vs vs vs.
hatta kaza yapıp da arka taraf sahile uçanlar bile olduğunu duydum.

yani orası resmen motosiklet yarış pisti değil de,
motosikletliler için rus ruleti ya da kamikeze gönüllüsü seçmeleri gibi bir organizasyon.

başlık da bence oldukça yerinde...
çünkü her katılım için ücret ödeyen kişi bu işin gönüllüsü olmaya aday gibi....
galileo geldi aklıma, " BENİ ASSANIZ DA DÜNYA DÖNMEYE DEVAM EDECEK" demiş.
Coq linç edilse de o pist cinayet aleti olmaya devam edecek...

Jubaa
29 Haziran 2011, 11:31
Kara mizah... :)

Ulkemizde yapmak cok zor degil.

O kadar koyun olmus ki millet gordukce kan beynime sIcrIyor yazilari.

Yav pist kenarinda minubus park edili, birisi bu minubuse carpiyor pistte.

Carpan adam cok hizliydi diyolar, ondan olmus.

Ulan pistte hiz yapmiyacaksan ne diye o kadar para veriyosun, geri kafali cahil zihniyet.
Oldu olucak pistte hiz siniri koy.:pr:

Piste girerken yeterlilik testi yapiliyor mu?
Hayir.

Ileri surus dersi veriliyor mu?
Hayir.

Pistte guvenlik onlemi namina neler var?
Girene muska verip, kursun dokuyolar.

Simdi bu yeni yapilan pistte adam olucek diyincede, e niye bu kadar agir konusuyosun.

Gidip guvenli oldugu icin o kadar para basan ve piste cikan sonrada minubuse carpip?! olen vatandasin ailesine anlatin derdinizi.

Niye bu kadar guvensiz bu millet acaba diye onlara bi sorun...

overcloud
29 Haziran 2011, 11:48
@Jubaa: ::plus1::::plus1::::plus1::::plus1::::plus1::

Olcan138
29 Haziran 2011, 17:03
Şimdiye kadar yapılan eleştirilerden birkaçını okuyup görüşlerden bir kaçına baktım da; hakikaten ya araştırmadan soruşturmadan, işin aslını astarını bilmeden konuşup ahkam kesmeye çok meraklıyız; ya hafızamız balık hafızasından biraz daha zayıf...

Pistte gerçekleşen kazaları, karşılaşılan terslikleri (en olmayacak yerde yamalar, çukurlar, pistten daha çok beton, asvalt olmuş kum havuzları, olur olmadık yerde taşlar
kayalar, pist içinde şişeler...vs), bugüne kadar sakat kalan ve yaşamını yitirenleri ya umursamamışız hiç, ya da unutmuşuz gitmiş.

Go kart pisti yapılmış iyi güzel, araba yarışlarına açık olması da kabul edilir, ama bu saatten sonra, umarım buradaki Polyanna hislerini yansıtanların öngördüğü gibi o pistte motosiklet yarışı yapılmaya kalışılmaz; öyle bir durumda federasyonun samimiyetinden de o yarışa katılacak kişilerin aklından da şimdikinden çok daha fazla şüphe ederim...

Daha yazacak çok şeyim var ama, umarım hiçbirine gerek kalmaz; ne düşünmeye, ne yazmaya, ne ileride üzülmeye.

remzi_39
30 Haziran 2011, 05:34
Horoz bey, Horoz bey yine ortaligi karistirmissin... :farao:

Yahu abicim sana ne Pist in emin olmadigindan?
Sana ne insanlar ölecekmis orada.. :pr:

Yurdum insani memnunsa sana ne yahu????

Gecende gördük iste nekadar emin pistlerimiz..
Minübüs pist kenarinda.. :pr:

Bugün tas olur, yarin minübüs olur, ertesi gün baska birsey...
Olurda olur anasini satayim.. :pale:

Ne olucak yaaaa mantigi herzamanki gibi :pr::pr:

İbrahim Büyükcevher
30 Haziran 2011, 10:20
gerek ülkemdeki pistlerin durumunu, gerekse motor sporlarını güncel olarak takip etmeyen biri olarak paragrafı okuyunca çok olumlu şeylerin yapıldığı kanısına vardım ve #coq'un bu yapılanlara çamur attığını düşünerek tepkimi gösterdim...daha sonraki açıklayıcı cevabını okuduktan sonra haklı olduğunu düşünüyorum....

ikinci açıklamasını da parafla birlikte yazmış olsaydı topic bu kadar rağbet görmezdi kanısındayım :)

The Dude
30 Haziran 2011, 10:43
türkiye motosiklet federasyonu hödösü iyi çalışmış ...

geçtiğimiz 6 ay boyunca 350 senedir yapılmamış şeyler yapılmış ..

mesela hiç ..

la hawle ...

konu hakkındaki görüşümü belirteyim zerre kadar umrumda değil oranın motosiklete uygun yapılıp yapılmadığı,
biraderim orada yarışan, yarış tertip eden bir sürücüdür ...

kendi söylemi "orada motosiklet ile gazlayanın aklından şüphe ederim ?"

asfaltın yenilenmesi bu söylemi değiştirebilir mi ?

deep not: yazıda coq'a kilitleyemedim ama neyse ...

halis
30 Haziran 2011, 10:55
horozum ben motor üstünde ölceksem yinede pistde olmeyi tercih ederim.
en kötü pist bizim caddelerden saglıklıdır.
tabi bu benim görüşüm.:P

safakk
30 Haziran 2011, 11:06
başlık konusunda yazara bir sözüm yok içerik insan odaklı olduğu ve fayda içerdiği sürece başlığın böyle durumlarda bir önemi yok ancak bu kadar şikayet ve sorun varken ve hepsi net kesin tespit edilmişken neden bu sorunlar pist sahibine şikayet edilmiyor?
şimdi diyeceksiniz ki adam kendi pistinde olan biteni bilmiyor mu sanki??
doğru eşşek gibi de biliyor bu durumda da kimi kime şikayet edeceksiniz suçluyu suçluya mı?
bana kalırsa tez zamanda devletin buralara el atması ve sık sık kontrollerde bulunması gerekiyor bizim yapmamız gerekende motosiklet kullansın kullanmasın çevremizdeki genç yaşlı toplumun her kesimini bu konuda bilgilendirmemiz gerekiyor..

ne yazık ki bu ülkede insan hayatından daha ucuz bir şey yok.. herkese iyi forumlar