PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bir Babanın Oğluna Nasihatı

LeGoLaSt
28 Haziran 2011, 19:50
Merhaba sevgili mt ailesi
Bugün bi konu oldu motosikletle ilgili ahh ahh dedim bende alabilsem dedim demez olaydım OĞLUM SEN ANCAK BEN ÖLÜNCE MOTORSİKLETE BİNEBİLİRSİN dedi.
HEM NE YAPACAN MOTORU SEN EHLİYETİNİ AL SANA EN BABASINDAN Bİ ŞAHİN ALACAM (tipik kuş serisi takıntısı) dedi. neden diye:

BABAM: Hep ölümle burun burunasın
BEN : ArabadA değilmisin???
BABAM: Kemer takarsan bişey olmaz
BEN : EEE motordada kask taksan bişey olmaz
BABAM: S.....git herşeye cevap verip durma ALMAYACAKSIN!!!!
BEN : :S

sizin aileniz nasıl karşılamıştı

Blackeagletr
28 Haziran 2011, 19:54
Tipik motosiklet düşmanlığı. Şunu bi okut istersen.
http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/84053-bir-babanin-ogluna-tavsiyeleri.html

LeGoLaSt
28 Haziran 2011, 19:55
Tipik motosiklet düşmanlığı. Şunu bi okut istersen.
http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/84053-bir-babanin-ogluna-tavsiyeleri.html

deneyeceğim saolun

anaconda84
28 Haziran 2011, 20:03
valla aranızdaki diyaloğa koptum yalnız yaa hayırlısı inallah kardeşim sende alırsın bi tane en kısa zamanda

ozgurakman
28 Haziran 2011, 20:10
en babasından bi şahin mi :queen: şahin pahalı anadol alsın :queen:

Volkan Serezli
28 Haziran 2011, 20:15
kardeşim sanırsam daha 16 yaşındasın
azcık daha beklemen iyi olur
en deli çağındasın

hckc_55
28 Haziran 2011, 20:17
Her ebeveyn evladı için bu tür korkulara kapılıp motosikletten uzak durmasını ister.Bu ilk bakışta gayet sert bir tepki olarak görüksede ben bir Baba olarak anlayabiliyorum.Çocukluğumdan beri motosiklete biniyorum Allah'a şükür büyük kazam olmadı.Aile büyüklerimizide anlayışla karşılamak lazım.Onlar hiçbir zaman kendileri için endişe etmezler yalnız SİZİ düşünürler...Lütfen tepkiler sertde olsa aile büyüklerimizi kırmadan ikna yoluna gidelim.Önce motosikleti tanıtıp sonra da kullanım yeteneğimizi gösterelim.Tabii biraz da zaman ekledikmi her iki tarafda üzülmez.Herkese kazasız sürüşler dileğiyle...

LeGoLaSt
28 Haziran 2011, 20:18
en babasından bi şahin mi :queen: şahin pahalı anadol alsın :queen:

o anki psikolojisina kalmış bişey o :queen: :queen: :queen:

valla aranızdaki diyaloğa koptum yalnız yaa hayırlısı inallah kardeşim sende alırsın bi tane en kısa zamanda

alacam asya hero yu gözüme kestidim bile :)

Arjantinli69
28 Haziran 2011, 20:19
zamanında babam'da bana öyle demişti,kapıda arabalar dururken ne işin var motosikletle :cyclopsan
bende ona dedim işim olmaz arabalar'la,alıyorsan al almıyorsan ben alırım dedim bir arkadaşını (motosiklet kullanıcısı ) devreye soktum ,tamam ama adam gibi kullanacaksın hızlı gitmek yok dedi ve ilk motosikletime sahip oldum sonraki seneler arkası geldi.
ama gençlik yavaş kullanılırmı meret,tabi sonuç belli motorlar pert Allaha şükür bu günlere geldik :)
yaş 38 2 oglum var evim barkım ayrıdır babam'dan ama hayla bana derler motosiklete binme arabanı kullan diye :pale:
aslında motosikleti sevmemesinden degil karşı çıkması,trafikte çok öküz var der,sen dikkat etsen O seni görmez der ve haklıdır O konuda ama motosikler sevgisi bir başkadır,tarifi üzerine binmeden-rüzgarı hissetmeden anlaşılmaz :P

sercan2667
28 Haziran 2011, 20:21
arkadaşım ailende bir kere motor düşmanlığı varsa ömrü villah ..ailene aldıramazsın ama kendi paranla alırsan birşey diyemezler..bu sefer yavaş kullan aman oğlum demeye başlarlar..Okutmayla olsaydı ohoooooo
Dedemin bir sözü var Oğlum Birisine Düşmanlık yapmak istiyorsan Motor Ver Der..harbiden öle..
Şimdi Pencereye diğer bir taraftan baktım..şööle bir olay var..Sen istedğin kadar korumalı ol fulll fulll..istedğin kadar pro sür..
Düşünsene Durduğun yerde arabanın sana ççarptığını.hadi dersen bana bişi olmaz...Motoruna yazık değil mi..??

Volkan Serezli
28 Haziran 2011, 20:22
zamanında babam'da bana öyle demişti,kapıda arabalar dururken ne işin var motosikletle :cyclopsan
bende ona dedim işim olmaz arabalar'la,alıyorsan al almıyorsan ben alırım dedim bir arkadaşını (motosiklet kullanıcısı ) devreye soktum ,tamam ama adam gibi kullanacaksın hızlı gitmek yok dedi ve ilk motosikletime sahip oldum sonraki seneler arkası geldi.
ama gençlik yavaş kullanılırmı meret,tabi sonuç belli motorlar pert Allaha şükür bu günlere geldik :)
yaş 38 2 oglum var evim barkım ayrıdır babam'dan ama hayla bana derler motosiklete binme arabanı kullan diye :pale:
aslında motosikleti sevmemesinden degil karşı çıkması,trafikte çok öküz var der,sen dikkat etsen O seni görmez der ve haklıdır O konuda ama motosikler sevgisi bir başkadır,tarifi üzerine binmeden-rüzgarı hissetmeden anlaşılmaz :P

siz çocuklarınıza vericekmisiniz motoru :cherry:

LeGoLaSt
28 Haziran 2011, 20:24
Her ebeveyn evladı için bu tür korkulara kapılıp motosikletten uzak durmasını ister.Bu ilk bakışta gayet sert bir tepki olarak görüksede ben bir Baba olarak anlayabiliyorum.Çocukluğumdan beri motosiklete biniyorum Allah'a şükür büyük kazam olmadı.Aile büyüklerimizide anlayışla karşılamak lazım.Onlar hiçbir zaman kendileri için endişe etmezler yalnız SİZİ düşünürler...Lütfen tepkiler sertde olsa aile büyüklerimizi kırmadan ikna yoluna gidelim.Önce motosikleti tanıtıp sonra da kullanım yeteneğimizi gösterelim.Tabii biraz da zaman ekledikmi her iki tarafda üzülmez.Herkese kazasız sürüşler dileğiyle...

kendisi mobilet den çok düşmüş zamanında onadan korkuyor

sercan2667
28 Haziran 2011, 20:31
Ben ehliyetsiz yaptığım kaçamakları düşündüm özellikle akşam bakkala ekmek almaya gidiyorum diye..polis mi çevirmedi diyim..ben kendi içimden dedimki o zaman hayatta ehliyetini almadan asla vermem veya ben arkasında olunca belki..
bir kere kaza yaptım kolum yaralanmıştı..yaz ayında ince uzun kollu giyerek göstermedim aileme..

murat0642
28 Haziran 2011, 20:35
benimkilerde öle karsıladı . nasıl süreceksin nasıl yapcaksın ölmekmi istiyosun . ikna edene kadar canım cıktı . önce ehliyetini al dedi ve agustosun ortasına ehliyet elimde . eh ehliyeti aldırdıgına göre makınede gelir:D

semocan
28 Haziran 2011, 20:55
Niye sordun?
Eğer sorduysan ne diyecekleri maddi manevi önemli senin için.
Önları önemsediğini göstermen gerekiyor şu saaten sonra. Yani alma dedilerse sen o işi unut. Aylar yıllar geçti unutamadın, içindeki motosiklet sürme duygusunuda bir türlü bastıramadıysan, tekrar karşılarına çık. Ve motosikletin senin için önemini etkin bir şekilde kusursuzca ifade et.

GÜNTEKİN
28 Haziran 2011, 21:27
Çok ilginç. Bizim ailede de motor kulanamayan adamdan sayılmaz, motor sürmeyene yarım adam gözüyle, motoru olmayan aileye de gariban diye bakılır. :P

Arjantinli69
29 Haziran 2011, 20:29
siz çocuklarınıza vericekmisiniz motoru :cherry:

neden olmasın,ömrümün yarısından fazlası motosiklet üzerinde geçti :)
güzel egitimini verdikten sonra kullanmamaları için bir etken yok.
ufak oğluma 7 yaşına girmek üzere pocket bike almayı düşünüyorum uzun zamandır,ama bir türlü uygun bulamadım :pale:

cefunada
29 Haziran 2011, 20:35
merhaba arkadaslar
araniza yeni katildim( hem forma hem de motor kullanmaya).Ve bir konuda yardiminiza ihtiyacim var.100 cc altinda bir motor almak istiyorum ama hangi markayi alacagimi bilmiyorum hondalarin fiyatlari dokunulmayacak gibi mondialler ise korkutuyor lutfen yardim edin

Sinan Aksu
29 Haziran 2011, 20:57
Madem motosiklet almana izin vermiyorlar, sende kaliteli bi kask al.
Sonra o kaski odanin en görünür yerine koy.
Soranlara ise ; Para verip almadigini, dekor olmasi icin arkadasinin hediye ettigini soylersin.

İlk 6 ay ailenin gözü kaska alisacaktir.
İkinci 6 ayda arkadasinin motoruna artci olarak binmene izin verecekler.

Ama bu sefer ''lütfen kaskinida tak!'' diyecekler :)

Gerisi zaten kolay..

G-han
29 Haziran 2011, 21:24
aynı problem bendede olmustu babam amcam halalarım dedem 1940 doğumlu ızh planete binmesine karşın ilk motor eve geldiğinde hiç dışarı cıkarmazlar örn; baba ben dışarı cıkıyorum bi isteğin varmı babam; motorla cıkmıyosun ilk 1-2 ay gectikren sonra ben; baba ben dışarı cıkıyorum bi isteğin varmı babam;nereye ? motorlamı cıkıyosun. ben; evet baba tmm dıkkatlı ol fazla gecikme gibi diyaloglar geçer artık sartlar olgulassa bile tmm dikkat et bizi merakta bırakma demeyi ihmal etmezler acıkcası ben babamın bana motosıklet almayışını hırs haline getirmiştim harçlıklarımı bırıktirip kendi motosiklermi aldım arada bi teklese de pişman değilim inş ailende olumlu bakar sende motosıkletine kavuşursun :)

enginer6
29 Haziran 2011, 22:32
Ben babamı; :)

"Mahallede gençler, altlarında Yamahalar, Hondalar, Suzukiler... Birbirleriyle yarışıyorlar, gazlıyorlar, şakalaşıyoarlar... Keşke benim de bir motorum olsa, benim de bir Suzukim olsa, baba bana niye almıyorsun, bende niye yok"

diyerek ikna ettim :)

Sen de dene ama baya bi yırtınarak söylemen lazım :)

Mustafa001
29 Haziran 2011, 22:42
Ben 6 ay dil döktüm yok dediler.En sonunda gittim aldım eve getirdim öyle gördüler yavaş yavaşta alıştılar :)