PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : plakasız motosiklete binmek

kerkenez
28 Haziran 2011, 16:42
arkadaşlar merhaba;

az sonra istoç anes motordan honda cbf 150 motosikletimi teslim alacağım fakat ruhsatım ve plakam haftaya çarşamba gelecek.
sormak istediğim polis çevirirse yaptırımı nedir ve motor çalınırsa bulunabilir mi?

çok teşekkür ederim.

TAYFUNBORA
28 Haziran 2011, 16:43
arkadaşlar merhaba;

az sonra istoç anes motordan honda cbf 150 motosikletimi teslim alacağım fakat ruhsatım ve plakam haftaya çarşamba gelecek.
sormak istediğim polis çevirirse yaptırımı nedir ve motor çalınırsa bulunabilir mi?

çok teşekkür ederim.

Bu kadar risk aldığına değer mi?

kingcüneyt
28 Haziran 2011, 16:44
direk bağlar

cekokk
28 Haziran 2011, 16:47
Riske değmez koy depoya dursun.İçinde heyecan var biliyorum ama buna değmez emin ol. Çalınmanın cevabını vermek bile istemiyorum.PLakalı motorla bile zor bulunuyor gerisini sen hesap et :)

jackonbir
28 Haziran 2011, 16:54
ben de istoç anesten aldım
istersen evinin önüne kadar bırakıyorlar kapalı minibüsün kasasında
rica et bıraksınlar hem daha güvenli hem havan olur mahallede :queen:

ozan_bursa
28 Haziran 2011, 17:14
madde 23 der ki
Tescil belgesi, trafik belgesi ve tescil plakalarını araç üzerinde ve uygun durumda bulundurmadan trafiğe çıkmak
Uymayanlara 130 TL (peşin 97,5) ceza

anaconda84
28 Haziran 2011, 17:24
sıfır motor alımında 1 hafta sana verilen evaklarlar binebilirsin diye biliyorum ama tabiki cins birine denk gelirsen bakmaz gözünün yaşına

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:24 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:22 ----------

bu arada hayırlı uğurlu olsun kardeşim güle güle bin allah kaza bela vermesin

Zıpkıncı
28 Haziran 2011, 18:07
Büyük bir hata yaparsın. Polis bağlarsa dünya para ödersin, motoru bağlar, çıkarmak için çok uğraşırsın motoru.

Yada bir şekilde talihsizlik olur ve bir kazaya karışırsın. Sigorta yok, plaka yok, ruhsat yok. Düşünmek bile istemiyorum :(

kerkenez
28 Haziran 2011, 19:06
sıfır motor alımında 1 hafta sana verilen evaklarlar binebilirsin diye biliyorum ama tabiki cins birine denk gelirsen bakmaz gözünün yaşına

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:24 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:22 ----------

bu arada hayırlı uğurlu olsun kardeşim güle güle bin allah kaza bela vermesin

çok teşekkür ederim dostum

Chronix
28 Haziran 2011, 19:09
Satış belgeleri ile bir süre kullanabiliyorsun tabi sen yine de bu süreci uzatma..

jesse
28 Haziran 2011, 19:14
geçici plaka cıkartıp binebilirsin...