PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İzmir' de olan kazanın videosu...

Sayfa : [1] 2

eren1903
28 Haziran 2011, 14:47
http://www.sondakika.com/haber-motosiklet-kurbani-topraga-verildi-motosiklet-2827131/

QM50
28 Haziran 2011, 14:52
Y şimdi benim anlamadığım bu motorda debriyaj yokmu gaz tkılı kaldı diyorlarda debriyaja bassa gaz takılı olsa bile motoru vitesten ayırır ve frenlemeye izin verir ilginç

bugay
28 Haziran 2011, 15:06
Baya mesafe varmış ama hiç hız kesmiyo motor intihar gibi bişey bu

eren1903
28 Haziran 2011, 15:07
En azında motordan atlayabilirmiş.

Volkan Serezli
28 Haziran 2011, 15:18
allah rahmet eylesin ama minibüs orada olmasada kurtulacağını sanmıyorum
tabikide o minibüsün orada olması başlıca bir hata ama sonuç belli

cbr1100 xx
28 Haziran 2011, 15:24
Allah rahmet eylesin.Teknik bir sıkıntı var gibi ama rahmetlinin acaba sağlıkla ilgili bir problemi mi olmuş???? Teknik olarak debriyajı kullanır vites küçültür kompresör yapar ki viraja girilirken böyledir pistlerde ve ön fren kullanılır....

Burada ne olursa olsun pist içerisinde en ufak bir sert cismin olmaması yada vari ise önünde lastik ve benzeri şeyler ile önlam alınması gerekirdi.:cat:

jazztime
28 Haziran 2011, 15:29
Allah rahmet eylesin anlık bir olay mekanı cennet olsun ailesinede sabırlar diliyorum...

babaçi
28 Haziran 2011, 17:02
minübüs olmasa bile duvara çarpacaktı.teknik bir problem yada sağlık ile ilgili bir sorun var gibi.

tekrarda allah rahmet eylesin

Khutuck
28 Haziran 2011, 17:16
Y şimdi benim anlamadığım bu motorda debriyaj yokmu gaz tkılı kaldı diyorlarda debriyaja bassa gaz takılı olsa bile motoru vitesten ayırır ve frenlemeye izin verir ilginç
Pist işletmecisi kedini temize çıkartmak için rahmetliye iftira atıyor.

Baya mesafe varmış ama hiç hız kesmiyo motor intihar gibi bişey bu

Hadi ordan! Pistlerde böyle kazalar hep olur, ama ancak Türkiye'de yarış pistinde minibüse çarparsın.

En azında motordan atlayabilirmiş.

200'le giderken? Kafan iyi galiba!

allah rahmet eylesin ama minibüs orada olmasada kurtulacağını sanmıyorum
tabikide o minibüsün orada olması başlıca bir hata ama sonuç belli

Adam gibi pist olsa kurtulurdu.

Allah rahmet eylesin.Teknik bir sıkıntı var gibi ama rahmetlinin acaba sağlıkla ilgili bir problemi mi olmuş???? Teknik olarak debriyajı kullanır vites küçültür kompresör yapar ki viraja girilirken böyledir pistlerde ve ön fren kullanılır....

Burada ne olursa olsun pist içerisinde en ufak bir sert cismin olmaması yada vari ise önünde lastik ve benzeri şeyler ile önlam alınması gerekirdi.:cat:

Katılıyorum.

adranelin
28 Haziran 2011, 17:22
5.6defa seyrettım dedıklerınızıde okudum ıntıhar,teknık sorun ,mınubus orda olsada olmasa da atlasaydı ,vıtes kucultseydı debrıyaj,duvar var v.s v.s goruntu enınde sonunda olecekmıs gıbı gosterıyo .aklında ne vardı o an neden bole oldu(allah arkada bıraktıklerına sabır guc metanet versın)bazen gordugunede duyduguna ınanma derler ya ole bısey.acaba ne oldu da olume gıderken hala motorun uztundeydı

bY_aLp
28 Haziran 2011, 17:23
Pist işletmecisi kedini temize çıkartmak için rahmetliye iftira atıyor.

Hadi ordan! Pistlerde böyle kazalar hep olur, ama ancak Türkiye'de yarış pistinde minibüse çarparsın.

200'le giderken? Kafan iyi galiba!

Adam gibi pist olsa kurtulurdu.

Katılıyorum.

neyin peşindesin 200 ile o viraj alınamyacağını bilmiyorsan bisiklet sürmeye devam et bal gibide belli sağlığında veya teknik olarka bir sorun vardır... Eceli orada geldiyse herşey bahane...

GP500-1st
28 Haziran 2011, 17:29
Videoda pist yetkilisi arkadaş daha önce motorun gaz telinin takıldığı için sahibinin takla attığını iddia ediyor.

Motorda teknik bi arıza olsa bile onların pistin en keskin dönemecinde o münübüsün orda niye durduğu bunun nasıl sonuçlar doğurcağı konusundaki çok büyük yanlışlarını cinayet teşebbüsü vari ihmallerini örtmez!

Çok üzücü bi olay.. Motorun virajı alamayıp toprak bölüme çıktığı anda hızlanmaya devam etmesinde panik ve yaşın verdiği etki ile bisüre elini gazdan çekememiş olabilirde:pale: Topraktan tekrar kaza yaptığı viraj öncesi asfalta çıkınca hızını yavaşlattığı ivmesini azalttığı görülüyor. Hızını belki 160 tan 110 a kadar çekebiliyor.

Allah rahmet eylesin tünm sevenlerinin başı sağolsun..

anaconda84
28 Haziran 2011, 17:30
neyin peşindesin 200 ile o viraj alınamyacağını bilmiyorsan bisiklet sürmeye devam et bal gibide belli sağlığında veya teknik olarka bir sorun vardır... Eceli orada geldiyse herşey bahane...

kesinlikle katılıyorum çok doğru 200le o viraj nasıl alınsın ecel bu ne zaman nerede ve nasıl geleceğini kimse bilemez Allah rahmet eylesin geride kalanlarada sabır versin.

ramizan83
28 Haziran 2011, 17:33

MOTOR pisten cıkınca bıle savrulmadan dumduz saga sola yalpalamadan gıdıyor zoru başarmış amcamız saglık sorunu olmuş olabılır.. yada buyuk bır şansızlık en ufak dıreksıyonu kırsa yada motora bır mudahalede bulunsa son surat o mınubuze carpmaz saga sola yalpalar motoru yatırırdı heralde Allah rahmet eylesın...

GP500-1st
28 Haziran 2011, 17:36

Arkadaşım sen neyin peşindesin. ne demek 200 ile viraj alnımayacağını biliyosan bisiklet sürmeye devam et:pr:

O münübüse 50 ile bile virajda kayıp altına girsen cantına vursan boynunu kırıp olürsün zaten! Pist sürüşünde her zaman virajın dışına kayıp düşebilirsin hızını ayarlayamaya bilirsin. Normal olmayan abartı olan şey ordaki demir yığını:farao:

bY_aLp
28 Haziran 2011, 17:48
Arkadaşım sen neyin peşindesin. ne demek 200 ile viraj alnımayacağını biliyosan bisiklet sürmeye devam et:pr:

O münübüse 50 ile bile virajda kayıp altına girsen cantına vursan boynunu kırıp olürsün zaten! Pist sürüşünde her zaman virajın dışına kayıp düşebilirsin hızını ayarlayamaya bilirsin. Normal olmayan abartı olan şey ordaki demir yığını:farao:

kullandığın cbr ı benzin dök yak bence :wiinkk: orda tek o sürmüyor viraja masıl girildiğini görmüyormusun hiç gaz kesmeden lastiklerede girse eceli geldiyse orda yine ölür evet o minibüsün orda olmaması lazım... amma ve lakin arka freni bile sıksa o kadar mesafede ölmez yaralnmış olurdu eceli orda geldi bahane diye düşünüyorum...

kefeeee
28 Haziran 2011, 17:56
kullandığın cbr ı benzin dök yak bence :wiinkk: orda tek o sürmüyor viraja masıl girildiğini görmüyormusun hiç gaz kesmeden lastiklerede girse eceli geldiyse orda yine ölür evet o minibüsün orda olmaması lazım... amma ve lakin arka freni bile sıksa o kadar mesafede ölmez yaralnmış olurdu eceli orda geldi bahane diye düşünüyorum...

Kaç kere çıktın o piste? sadece buna cevap ver çok merak ettim kaç kere çıktın?

Zıpkıncı
28 Haziran 2011, 18:00
Motoru yan yatırmak denen bişey var. Adamlar çarpışma kaçınılmazsa tırı, kamyonu, dorseyi ne varsa yan yatırıyor. Motorcuların en çok öğrenmesi gereken usturuplu şekilde yan yatırma. En fazla kolu bacağı kırılırdı. Çok yazık. İntihar gibi kaza, hız kesmeden gitmiş. Peki hala kimse o minübüs orada ne yapıyor açıklamadı. Hala pistimiz güvenli deniyor.

GP500-1st
28 Haziran 2011, 18:01

Orda bi hata veya teknik arıza olduğu kesin yoksa kimse o hızla bariyerlere doğru gitmez.

Ama senin vurgu yaptığın yer ve kullandığın kelime yanlış. 200 le gidersen ölürsün eceli gelmiş zaten demen..ordaki hatayı yok sayar gibi.

Türkiş bi mantık o pistin o halde içeri motor doldurulup yarıştırılması..Gerçekten skandal

yürekçe
28 Haziran 2011, 18:06

sevgili kardeşim, yanlış anlama ama

- kaç kere piste çıktın
- kaç defa 200 km hıza ulaşıp ne kadar süre devam edebildin?
- en yüksek hızda yaptığın freni merak ediyorum...

bY_aLp
28 Haziran 2011, 18:09
Orda bi hata veya teknik arıza olduğu kesin yoksa kimse o hızla bariyerlere doğru gitmez.

Ama senin vurgu yaptığın yer ve kullandığın kelime yanlış. 200 le gidersen ölürsün eceli gelmiş zaten demen..ordaki hatayı yok sayar gibi.

Türkiş bi mantık o pistin o halde içeri motor doldurulup yarıştırılması..Gerçekten skandal

ben öyle birşey söylemedim sadece o viraja 200 ile girilemeyeceğini söyledim ve öylede oldu giremedi...

http://www.posta.com.tr/video?VideoID=5236

The Dude
28 Haziran 2011, 18:12
bilemiyorum,

yarış pistinde minibüse çarpıp ölen insan.

idrak kapasitörlerimin yanmasına sebebiyet vermiştir,
hele ki "vadesi gelmiş" yorumu,
beni benden almıştır.

"ölen" ölmüştür.
hesabı sorulmayacaktır.
gittiği ile kalmıştır,
ateş düştüğü yeri yakmıştır.

gerisine hava cıva.

rahmetli aye gittiğinde bir ton mavra okunmuştu,
bu sene bakıyorum "asfalt sulama şenlikleri" bütün hızı ile devam ediyor.

ne diyelim kaderi buymuş ...

oldu mu ?

bY_aLp
28 Haziran 2011, 18:20
sevgili kardeşim, yanlış anlama ama

- kaç kere piste çıktın
- kaç defa 200 km hıza ulaşıp ne kadar süre devam edebildin?
- en yüksek hızda yaptığın freni merak ediyorum...

bari sen yapma :pale: ne yani öyle bir durum olduğunda fren kullanmayalım mı? en azından o kadar mesafede yavaşlayıp motoru yatırabilirdi

gursus
28 Haziran 2011, 18:31
teknik bi arıza var diye bu abimiz ölmeyimi haketti şimdi bu mudur? kimse hızlıydı yok yavaşlamadı yok bilmemneydi cart curt demesin ortada bal gibi hata var starex in orda ne işi var açıklasanıza bunu arkadaşım bırakın gaz takılıymış adam hız kesmemiş olaylarını...

GP500-1st
28 Haziran 2011, 18:38
bY Alp kardeşim.

Belliki aklına ne geliyosa buraya hiç düşünmeden yazıyosun. Frene bassaymış yan yatırsaymış. Kazada vefat eden abimiz senden 10 kat ileri motor sürüş tekniğine sahipti büyük ihtimal(ama öyle olmadı dicen dimi:pr:)

Senin kardeşin abin dayın amcan bi motor kazası geçirse yanlış yapılan yol çalışmasından başkasının ihmalinden sende buraya konu açsan:

Biz yol çalışmasını görseydi 100 le gitmeseydi arka freni sıksaydı eceli gelmiş falan herşey bahane yassak?

Ne hissedersin?? dur biraz düşün yapabileceğini pek sanmıyorum ama

adranelin
28 Haziran 2011, 18:42
bY Alp kardeşim.

Belliki aklına ne geliyosa buraya hiç düşünmeden yazıyosun. Frene bassaymış yan yatırsaymış. Kazada vefat eden abimiz senden 10 kat ileri motor sürüş tekniğine sahipti büyük ihtimal(ama öyle olmadı dicen dimi:pr:)

Senin kardeşin abin dayın amcan bi motor kazası geçirse yanlış yapılan yol çalışmasından başkasının ihmalinden sende buraya konu açsan:

Biz yol çalışmasını görseydi 100 le gitmeseydi arka freni sıksaydı eceli gelmiş falan herşey bahane yassak?

:cat: HEPIMIZ GIBI ODA ONU HISSEDER DI BUUYK IHTIMAL BAŞA GELMEYİNCE ANCA BOLE KNEDIMIZE GORE YORUM YAPARIZ.YORUM YAPARKEN DOĞRULARI BILE SOLERKEN KIRMAYALIM UZMEYELİM CÜNKÜ GIDEN BIZDEN BIRI VE SURAD BU YAZILANLARA HYR DURUN DEIKLERINIZ ANLATTIKLARINIZ GIBI DEGIL OLE DGL .BOLE OLDU DIYEMEYECEK NE YAZIKKI COKDA UZATIP YIPRATMAYA NE GEREK.ABIMIZI DEGILDE KAZAYI TARTISLAIM HASTAYDI INTIHAR ETMEK ISTEDI FILAN AYIP OTESI YAPMAYALIM .BENIM ZORUMA GIDIYO ACIKCASI

greyhorse
28 Haziran 2011, 18:50
herkez motordaki (motorcudakı)kusurdan bahsediyorda pisten bahseden yok(-ki motor sporlarında surucu hataları kacınılmazdır.lakın olumun nedenı surucu hatası degıldır).bu pistler hangi standart'a gore belırlenıyor?denetimi varmı ?vırajın oldugu yerde hıc hız kesmek ıcın alan yok dogrudan barıyerler(duvar)var.(dikkatli baktınımızmı?)o yetmezmiş gibi birde minibus koymuslar.hızı kesmek içinmi?100 tane pist göstereyim hiçbirinde boyle bir rezalet yok.sankı orası go kart pisti
buradaki olay bariz cınayettir.bırde vıdeo'da herkımse acıklamalarda bulunarak aklanma cabasındalar.umarım bılen bırılerı cıkarda geregını yapılır

cekokk
arkadaşlar son durak filmini izleyeniniz var mı? valla orda ki olaylarla hemen hemen aynı:pr: sanki eceli gelmişte ona gider gibiydi video yu izliyorum da allah rahmet eylesin:pale:

bY_aLp
bY Alp kardeşim.

yakınımın kaza yapmasına gerek yok kendimde motor kullanıyorum evet yollarımız iyi değil orada hem fikiriz ben objektif bakaraktan söyledim pistin olduğu yerde minibüsün olması elbette ayrı bir olay kazadan bahsediyorum kim ister birisinin ölmesini ama anlatmak istediğim o kumda hiç yavaşlamazmı motor gazı bile bıraksa bırak fren yapmayı o kadar şiddetli vurmazdı herhalde

< iLk@yy >
28 Haziran 2011, 18:55
yeter yahu !

sanki hepiniz en üst diplomatik lisanslara sahip yarışçılarsınızda yorum yapıyorsunuz...
herşey olmuş olabilir. ama hiç biriniz kesin bir yorum yapamazsınız.

heleki pistin içerisinde bulunan minibüs ne demek ya?
çok güzel bir video vardı bunun ile ilgili.

Hayatında pist görmeyecek olmasına rağmen racing motosiklet alanlara gelsin!..

ObeFgvc8ysQ

izleyin bakalım ...

videodaki gibi pist içerisini döşememiz gerek aslında dimi yoksa tasarımla yanlış yani şu an yapılmış olan. yola viraj girişine doğru biraz mıcırda dökelim ayıp olmasın sonra...

başka yorum yapmak istemiyorum sizlere öyle olsaydı böyle olsaydı demeyin. bir olay olmuş ve olayın içerisinde hata var bu kadar basit. suç belli. olmasaydı başka olurdu ama oldu. hata var açık bir şekilde !

ben ecelimin beni bu kadar basit bir şekilde yakalamasını istemem. çok acı bir konu.

AHMADOW
28 Haziran 2011, 18:56
teknik sorunlardan ziyade insan aklının almayacağı hadiseler yaşanmış olabilir o saniyelerde yoksa göz göre göre gidiyor baksanıza

anaconda84
28 Haziran 2011, 19:01
orda vefat eden abimiz belkide bir anda paniklemişte olabilir motordaki herhangi bir aksaklıktan dolayı belki freni tutmadı ve panikledi panik anında insan ne yapacağını şaşırabiliyor aklına bişey gelmeyebiliyor o anda ki bu abimiz yüksek bir hızdayken böyle bi şey yaşamış bende 100lük bir motosiklet var bazen ben bile panik halinde kitlenebiliyorum ki yavaş süratlerde her zaman olmuyor tabi bu. ama bu abimizin büyük ihtimalle freninde bir sorun vardı diye düşünüyorum çünkü kendimi onun yerine koysam o durumda ben olsam (allah korusun) fren tutmasa heralde hala frenlemekle uğraşıyor olurdum ki o süratte motor yatırılsa bile büyük bir ihtimal takla atacak çok sayıda kafasını sert şekilde belkide birden fazla yere vuracak. Allah rahmet eylesin umarım ailesi o aracın orda kalmasıyla ilgili gerekenleri yapar

motorcu48
28 Haziran 2011, 19:01
videoyu defalarca izledim evet bu işte sıradışı bir olay var ancak videodaki görüntüleri anlatan pist görevlisi dikkat ederseniz sırf pistin sucunu örtbas etmek için sucu teknik olaya döküyor

1.dikkat ediniz arkasındaki motor da pistin dışına taşıp o toprak yolda bir süre ilerliyo

2.orada minübüs olmasa bile arkada bir bina var buda demek oluyorki o pist pist değil

3.toprak yolda ilerleyip o hızda sert frenleme yapamaz bir yarışcı yoksa mutlak düşer ancak bir asfalt olsa frenlemesini yapabilir
ayrıca virajdaki taşmalar için o kavucuk yeri ben göremedim sanki normal karayolu gibi
allah rahmet eylesin :salut:

kanucan
28 Haziran 2011, 19:07
Şöyle yapsaydı böyle yapsaydı diyenler toplanmış hemen. Hayatlarında hiç piste girdiler mi?

Allah rahmet eylesin. :salut: Bu olaydan sonra bu ülkede hiç birşeyin güvenli olmadığını anladım. :pr:

BBelt
28 Haziran 2011, 19:18
Ah ah... Tam şaka gibi. Gazlamak isteyen piste gitsin deriz. Adam gider piste, orada da minibüse çarpar, iyi mi?

Bir de garabet garabet yorumlar var. Yok gaz takılmış, yok viraja o süratte girilmezmiş... Adam niye piste gidiyor birader? Gaz da takılır, yüksek süratte viraja da girilir, high side da yapılır, takla da atılır. Orası pist. Zaten bu tür durumlarda güvenli olmayacaksa kim niye gitsin oraya? Çık kara yolunda gazla o zaman...

Adam herşeyi yapılması gerektiği gibi yapmış ama göz göre göre ihmale kurban gitmiş. Neyi tartışıyorsunuz?

GP500-1st
28 Haziran 2011, 19:30
Arkadaşlar maksat polemik veya biribirini kırmak değil.. Ama çok açık bişey var!

Videoda yaptıkları hatanın büyüklügünü gizlemek için saçma sapan konuşan bi yetkili var. Bu durum bayğı bi sinir ve kızgınlık yaratıyor zaten

Şimdi bu video bi haber portalında yayınlanıyor( bazı tv lerde yayınlayabilir) ve bunu dinleyen vatandaşlar sürücü ne kadar da hatalıymış resmen ölümünü kendi hazırlamış diye düşünücek:farao:

Trafikte yollar bozuk tehlikeli, Millet sıkıştırıyor azrail gibi bunlar gerçekler, Pisste kullanmakta ölümüne sürmek olarak algılanırsa?

Motor kullanmak başlı başına bi suç haline geliyor zaten..Alkollü araba kullanan bile senden daha masum neredeyse:cyclopsan Adamlar Ölüyo öldürüyor biçiyor onlara bile bu kadar nefretle bakılmıyor!

Greyhorsenin dediği gibi pist pist değil! öyle bi dizayn olmaz zaten bu pistte antraman bile olmaz

Düzlük var düzlüğün sonu çok keskin viraj ve kaçış alanı 20 metre bile değil. Pistin dizaynıda yanlış ve hatalı. Avrupada böyle bir pist ya kapatılır yada uygun hale getirilir. Sonra açılır

Bunu denetliyeni olmadığı gibi yetkililer üzerine düşenide yapmıyor içerisi kamping alanı gibi.

Pisti işletenler sürücülerin tüm güvenlik önlemini almakla yükümlüdür

KaPTaNHaSaN
28 Haziran 2011, 20:13
burdaki yorum yazanların çoğu pisti bilmeden yazıyor.. asıl kaçırdığı yer kazadan önceki virajdır. video az daha geriden başlasa ne dediğimi anlayacaksınız. kazanın aynısı aynı yerde daha önce oldu minibüsün olduğu yerde lastik ler vardı ordan takılıp uçmuştu avni pala ardından motor ile.. izlesene den aratın bir önceki kazanın videosunu ben çekmiştim..

Volkan Serezli
28 Haziran 2011, 20:25
oldum olası sevemedim bu pisti...

alp_tunay
28 Haziran 2011, 20:27

Sen daha gördüğünü yorumlamaktan acizsin.... Zaten o viraja 200 le girmek amacında değil.... 300 metre önceki viraja 200 + süratle girdiği için pist dışına çıktı.... O viraja daha hiç girmedi..Giremedi.... Amacı belki motoru kontrol altına alıp durdurabilmek.....

Motoru yan yatırmak denen bişey var. Adamlar çarpışma kaçınılmazsa tırı, kamyonu, dorseyi ne varsa yan yatırıyor. Motorcuların en çok öğrenmesi gereken usturuplu şekilde yan yatırma. En fazla kolu bacağı kırılırdı. Çok yazık. İntihar gibi kaza, hız kesmeden gitmiş. Peki hala kimse o minübüs orada ne yapıyor açıklamadı. Hala pistimiz güvenli deniyor.
Yan yatırmak..... Sen 80 le giden motoru yan yatır helal olsun diyecem... Kaldı ki yüksek hızdasın...2-3 saniyen var.... Düşünmek bile imkansız... Hala hız kesmeden gitmiş demen komik... Ve vahim.... :cat::cat::cat:

ben öyle birşey söylemedim sadece o viraja 200 ile girilemeyeceğini söyledim ve öylede oldu giremedi...
Arkadaş adam virajı düşünemedi bile..Ne viraja girmesi..Saçma sapan yorumlar yapıp durma....:farao::farao:

http://www.posta.com.tr/video?VideoID=5236

bari sen yapma :pale: ne yani öyle bir durum olduğunda fren kullanmayalım mı? en azından o kadar mesafede yavaşlayıp motoru yatırabilirdi
Toprak zemin ve sertleşmiş.... Kum falan yok.... Bildiğin mahalle arasındaki sertleşmiş toprak... Orda nasıl duracaksın?...

yakınımın kaza yapmasına gerek yok kendimde motor kullanıyorum evet yollarımız iyi değil orada hem fikiriz ben objektif bakaraktan söyledim pistin olduğu yerde minibüsün olması elbette ayrı bir olay kazadan bahsediyorum kim ister birisinin ölmesini ama anlatmak istediğim o kumda hiç yavaşlamazmı motor gazı bile bıraksa bırak fren yapmayı o kadar şiddetli vurmazdı herhalde

Tekrar söylüyorum... Kum falan yok..Betonlaşmış toprak zemin.... Ayrıca arkadaş yeterli derecede tecrübe sahibi birisi.... Öyle senin anlattığın sudan sebepler, ve şunu yapsaydı lara falan kalacak birisi değil.... Birdahaki yorumlarını önce düşün sonra yaz... :cat::cat::cat::cat:

Herkes birşeyler söylüyor.... Kendince... Ama gerçek şu ...arkadaşı kaybettik... Yapacağımız ya da yapabileceğimiz tek şey bu kazanın gerçek nedenlerini bulup, ders çıkarmak....

Allah rahmet eylesin.. Çok zor bir durum ailesi adına.... :pale::pale: Allah sabırlar versin.... :pale::pale:

zeda3000
28 Haziran 2011, 20:56
Savastan sonra General kesilen arkadaslar bilip bilmeden ve bu isin egitimini almadan lutfen konusmayalim. Sizin bu konusmalariniz daha saniyesinde google giriyor ve bu isten anlamayan ve yorum yapmak icin can atan bir ton bos insanin beynine malzeme olarak ulasiyor.

O videoda yorum yapan pist yetkilsinin bence beyni takili kalmis. Minibus var pistin icinde, a be okuz herif. Sanane motorcunun gazindan , yok 200 km/h hizindan . O alan steril olmak zorunda. Utanmadan birde yorum yapiyor , basinda da tik yok.

Turkiye burasi iste. Aleney gozumuzun onunde rezaletler olur, biri cikar ben yetkiliyim gordugunuz oyle degil aslinda boyle der. Aklini ve iradesini kullanmayan halkimizda direk tatmin olur kapar cenesini.

O pist 200 ile gitmek icin,
Kaza yapmak icin
Dusmek icin
Hiz yapmak icin
Ve bu olanlarin sonunda hayatta kalmak icin tasarlandi sevgili arkadaslar

Elin hiyarinin minibusunu park etmesi icin degil. Bunu dahi idrak edemeden yorum yapmayin lutfen.

< iLk@yy >
28 Haziran 2011, 21:02
O pist 200 ile gitmek icin,
Kaza yapmak icin
Dusmek icin
Hiz yapmak icin
Ve bu olanlarin sonunda hayatta kalmak icin tasarlandi sevgili arkadaslar

Elin hiyarinin minibusunu park etmesi icin degil. Bunu dahi idrak edemeden yorum yapmayin lutfen.

zaten bunun üstüne söylenebilecek başka birşey yok....

Slayerrr
28 Haziran 2011, 22:07
Yarış pisti içindeki bir minibüse çarpıp hayatını kaybeden birisinden neredeyse çarptığı minibüsün hasar masraflarını isteyecekler. Ve ben bunlarla aynı ülkede yaşıyorum.

bY_aLp
28 Haziran 2011, 22:26
halen şu mesajlarımı alıntı yaparak garip garip yorum yapan arkadaşlar....

-sürat motorum olmadı
-piste gitmek hiç nasip olmadı
-araba dışında motor ile hız limitlerini zorlamayamadım

Gördüğümü ve fikirlerimi söylüyorum;
birisi yazmış 200 ile girmek için gitmiş oraya diye be mübarek 200 ile girersen intihar olmazmı gaz kesmesi gerekmezmi orada? ben bütün suçlu sürücüde demiyorum ANLAMAK İSTEMEYEN ARKADAŞIM tüm sorun dikkatsizliğinde ve minibüsü oraya koyanda... Sen tedbirini al taktiri Allaha bırak... Kazaya yapan merhum profesyonel sürücü hız yapmak, kaymak, düşmek istediği için gittiğini söylüyorsunuz... Peki nasıl profesyonel sürücü hiç uyarmadılar mı o minibüsü ordan kaldırtmak için veyada hiç mi tur atmadı ilk defamı giriyor o viraja orda bir dünya motorlu o virajı alıyor onun gaz kesmeden transit gitmesi aklınızı karıştırmıyor mu? Bu profesyonel sürücü bilmiyormu o virajın tehlikeli ve güvensiz olduğunu ona göre giremezmiydi o viraja suçu tek tarafta aramayın objektif düşünerek yargılayın milletin günahını almayın herkez kendine göre haklıdır...

jawa
28 Haziran 2011, 22:38
Yav öyle diyorsunuz da; bu pistin kapasitesi yüksek sürate elverişli değil gibi.

Tepeden bakıldığında pistin bir uçtan diğer uca, sarı çizgiyle çizdiğim, uzunluğu sadece 650 metre.Start-finish düzlüğü 400 metre.

http://oi54.tinypic.com/pxcvb.jpg

Ve en yüksek hıza çıkılan düzlükten sonra pist ile pist sınırı arasındaki mesafe çok kısa.Kazanın olduğu yerde bina yok ama galiba duvar var.
http://oi53.tinypic.com/23qgw3.jpg

Minibüs orada olmamalıydı, onu zaten hiç tartışmaya gerek yok.Ama o hızla duvara girse, dimdik gidiyor zaten hiç yatmadan düşmeden, oradaki 3-5 lastik sonucu değiştirmezdi gibime geliyor. :pale:

Görüntüleri tekrar tekrar izledim.Doğrusu budur, böyle olmuştur diye bir iddiam yok.Kendi fikrimi yazıyorum.

Rahmetli gaza gelmiş bence. Hemen arkasından gelen adamla işi inada bindirmişler.Adı üstünde, yarış pisti burası, yarış yapıyorlar.Yani tuhaf bir durum da yok.En hızlı geçilen düzlükten sonra birlikte pist dışına çıkıp toprağa dalıyorlar.Diğer kişi daha genç veya refleksleri daha hızlı olabilir.Lisanslı ve daha tecrübeli bir yarışçı olabilir.Pisti daha iyi tanıyan birisi olabilir.Ben bilmiyorum.O kişi yavaşlıyor ve kazayı da görünce duruyor.Rahmetli bodoslama minibüse giriyor.Son anda biraz sola yatmaya çalışmış ama minibüse çarpmasa zaten duvar var!

Düzlük sonundaki viraja hızlı girip önündekini geçmeyi hedeflemiş olsa gerek.Bir sağlık sorunu yaşadığını şu görüntülere bakıp söylemek zor bence.Bir önceki virajı dönüyor.Toprağa dalmasa diğerine de yatacak ama kayarım diyor. Hesap hatası, pistteki olumsuzluklar, kum havuzu olmayışı vs. derken minibüs de son nokta olmuş. :salut:

Pistte sorunlar var ama bence sürücü de hatalı.

motorcu48
28 Haziran 2011, 22:38
beyler bakın bu resme çarpışma anı bu minubüse çarpmasa bile bu binaya çarpmıcakmıydı bu kabul edilebilir birşeymi ?
bu pist pist değil sorumlular nerede? sinan sofaoğlu bile öldü ölen tek kişi tek suçlu kişi bu kişimi ? hey allahım:pr:

http://i52.tinypic.com/demtlc.jpg

bY_aLp
28 Haziran 2011, 22:42
Yav öyle diyorsunuz da; bu pistin kapasitesi yüksek sürate elverişli değil gibi.

Tepeden bakıldığında pistin bir uçtan diğer uca, sarı çizgiyle çizdiğim, uzunluğu sadece 650 metre.Start-finish düzlüğü 400 metre.

http://oi54.tinypic.com/pxcvb.jpg

Ve en yüksek hıza çıkılan düzlükten sonra pist ile pist sınırı arasındaki mesafe çok kısa.Kazanın olduğu yerde bina yok ama galiba duvar var.
http://oi53.tinypic.com/23qgw3.jpg

Minibüs orada olmamalıydı, onu zaten hiç tartışmaya gerek yok.Ama o hızla duvara girse, dimdik gidiyor zaten hiç yatmadan düşmeden, oradaki 3-5 lastik sonucu değiştirmezdi gibime geliyor. :pale:

Görüntüleri tekrar tekrar izledim.Doğrusu budur, böyle olmuştur diye bir iddiam yok.Kendi fikrimi yazıyorum.

Rahmetli gaza gelmiş bence. Hemen arkasından gelen adamla işi inada bindirmişler.Adı üstünde, yarış pisti burası, yarış yapıyorlar.Yani tuhaf bir durum da yok.En hızlı geçilen düzlükten sonra birlikte pist dışına çıkıp toprağa dalıyorlar.Diğer kişi daha genç veya refleksleri daha hızlı olabilir.Lisanslı ve daha tecrübeli bir yarışçı olabilir.Pisti daha iyi tanıyan birisi olabilir.Ben bilmiyorum.O kişi yavaşlıyor ve kazayı da görünce duruyor.Rahmetli bodoslama minibüse giriyor.Son anda biraz sola yatmaya çalışmış ama minibüse çarpmasa zaten duvar var!

Düzlük sonundaki viraja hızlı girip önündekini geçmeyi hedeflemiş olsa gerek.Bir sağlık sorunu yaşadığını şu görüntülere bakıp söylemek zor bence.Bir önceki virajı dönüyor.Toprağa dalmasa diğerine de yatacak ama kayarım diyor. Hesap hatası, pistteki olumsuzluklar, kum havuzu olmayışı vs. derken minibüs de son nokta olmuş. :salut:

Pistte sorunlar var ama bence sürücü de hatalı.

heh bunu anlatmaya çalışıyorum sabahtan beri herkez bir taraftan eleştiriyor objektif düşünelim dedikçe millet üstüme geliyor

COQ
28 Haziran 2011, 22:43
Bu pistin krokisi varmi arkadaslar?
Eger elinde olan varsa ve kroki uzerinde kazanin oldugu yeri gösterebilecek bir arkadas varsa çok makbule geçer.
Böyle bos bos atip tutmanin faydasi yok.

alp_tunay
28 Haziran 2011, 22:45
Bu pistin krokisi varmi arkadaslar?
Eger elinde olan varsa ve kroki uzerinde kazanin oldugu yeri gösterebilecek bir arkadas varsa çok makbule geçer.
Böyle bos bos atip tutmanin faydasi yok.

Hazırlıyorum bekle biraz.... :bounce::bounce::bounce::cat:

COQ
28 Haziran 2011, 22:46
Yuh artik ben mesaji yazana kadar resim asilmis bile.
Düsüncelerimi mi okuyorsunuz lem?:cherry:

Zıpkıncı
28 Haziran 2011, 22:55
Yan yatırmak..... Sen 80 le giden motoru yan yatır helal olsun diyecem... Kaldı ki yüksek hızdasın...2-3 saniyen var.... Düşünmek bile imkansız... Hala hız kesmeden gitmiş demen komik... Ve vahim.... :cat::cat::cat: Haklısın dostum. Motor yarışlarında kimse yan yatmıyor zaten 2-3 saniyeleri var. Benim yazımı "sürücü suçlu" olarak algıladın sanırım. Ama yanılmışsın. Suçlu o minübüsü oraya sokan, süren ve pistin güvenliğinden sorumlu yetkililerdir. Ben sadece ah keşke böyle olsaydıda bir değer yitip gitmeseydi demek için yazdım.

Komik değil dostum, videoda öyle görünüyor. Tabiiki bir nedeni vardır, durduk yere dümdüz duvara doğru gitmiyor. Düzlüğe çıkarken dışarı çıkıp 200-300 metre kadar kum havuzundan (ne kadar kum havuzuysa) gidip hızı çok azalmıyor. Tabiki o piste her benim diyen çıkıp o hızları yapamaz. Bilgi, tecrübe, güç ve azim ister. Kimse rahmetliye sürmeyi bilmiyor diyemez. Sadece yan yatırsaydı belki şimdi hayatta olurdu demekle senin neden bana sardığını anlamadım. Bu vahim olayında sorumlusunun minübüs olduğunuda söyledim zaten. Şimdi kal sağlıcakla...