PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Viraja girdim ama azdaha çıkamıyordum

efe tolga
28 Haziran 2011, 01:28
Az önce cennet mahallesinden dönerken bir viraj var tam köprü üstünde biraz hızlı girdim 50 ile bayağı sert bir viraj birde asfaltı bozuk,girmesine girdim de çıkış biraz kötü oldu.Kaldırıma 0 çıktım,aslında tam 0 sayılmaz sağ grenajda çizikler oldu birde galiba fren diski de sürttü cızırtılı sesler gelmeye başladı toz veya taş olabilirmi yoksa yamulmuş mu olabilir ?

namk
28 Haziran 2011, 01:30
Geçmiş olsun.

_pLay_06
28 Haziran 2011, 01:37
Az önce cennet mahallesinden dönerken bir viraj var tam köprü üstünde biraz hızlı girdim 50 ile bayağı sert bir viraj birde asfaltı bozuk,girmesine girdim de çıkış biraz kötü oldu.Kaldırıma 0 çıktım,aslında tam 0 sayılmaz sağ grenajda çizikler oldu birde galiba fren diski de sürttü cızırtılı sesler gelmeye başladı toz veya taş olabilirmi yoksa yamulmuş mu olabilir ?

geçmiş olsun bunada sukur .

StyLeOscaR
28 Haziran 2011, 01:40

geçmiş olsun..
felon nickli ali arkadaşımızda o köprüde kaza yapmıştı yanlış hatırlamıyorsam..dikkatli olmak gerekir.. ucuz atlatmışsın..

maxi97
28 Haziran 2011, 01:41
grenajları boyarsan geçebilir hatta oje bile deneyebilirsin ama fren diski konusu önemli, ön tekeri bir şekilde kaldırıp çevirip tekerin balansıyla beraber diskin sürtüp sürtmediğine de bakabilirsin. geçmiş olsun.

Slayerrr
28 Haziran 2011, 02:14
Geçmiş olsun.
Geçen gün Felon'un kaza yaptığı yer. Fren diskinde gözle görülebilen bir eğrilik yoksa balata spreyiyle temizlemeyi dene. Diskin kaldırıma sürtebileceğini pek sanmıyorum. Diskten önce lastik-jant ve ön maşa sürter. Sadece diskin de sürtmesi mümkün ama isteyerek yapmaya çalışsan zorlanacağın kadar zor, düşük bir ihtimal.

E.Gülbeyaz
28 Haziran 2011, 02:26
gecmıs olsun.

ekremz
28 Haziran 2011, 02:29
geçmiş olsun buna şükür

Slayerrr
28 Haziran 2011, 02:32
Başka bir konuda 5 gün önce yazdığın şu mesajına rağmen viraja o şekilde girmen ilginç.
Tekrar geçmiş olsun.

Ben floryada oturuyorum o virajı gayet iyi biliyorum biz katil diyoruz kısaca oraya,40 dan yukarsını kurtarmıyor orası.İlk düşen sen değilsin.Binlerce kez belediyeye telefon açtım yeni asfalt dökülmesi için ama nafile.O yolda çukur kalmış yer var v şeklinde yolda izler var,ben onların içinen gidiyorum.Geçmiş olsun

efe tolga
28 Haziran 2011, 02:56
Mesajımı bende biliyorum art niyet aramayın,siz hiç hata yapmazmısınız ?

Von_Pasther
28 Haziran 2011, 03:11
Ustam disk konusu çok önemli Allah mufaza dalma bile yapar yüksek hızda nolduğunu şaşırırsın.Tekeri bir çıkartıp balans makinesinde bakmak lazım.Çoook düşük bi ihtimal fren merkezi eğilmiş olabilir tabi çok düşük bi ihtimal

sysroot
28 Haziran 2011, 03:34
Geçmiş olsun hocam , iyi sende birşey yokmuş ama grenajın çizilmesi üzücü:( En kötü kaza böyle olsun boşver takma kafana.

ardaertugrul
28 Haziran 2011, 03:35
Geçmiş olsun hocam

Von_Pasther
28 Haziran 2011, 03:37
Tabi böyle verdiği fikrin takılmaması üzüyor insanı neyse :bounce:

ertanos
28 Haziran 2011, 03:39
Geçmiş olsun...

efe tolga
28 Haziran 2011, 14:12
Tabi böyle verdiği fikrin takılmaması üzüyor insanı neyse :bounce:

Takmamak değil dün uyuya kalmışım,herkesin yorumlarını okudum hatta bugün servise götürürken sizinki hep aklımdaydı ama birşey olmamış kaldırıma vurunca disk içinde küçük taş parçaları kalmış birgüzel temizledikten onra hiçbirşey kalmadı.Yorumlarınız için teşekkür ederim

jackonbir
28 Haziran 2011, 14:27
biraz süratlen ve sadece ön frene bas
ellerinde daha önce hissetmediğin bi titreme hissedersen ön disk yamulmuştur
süratini artırarak bunu bi kaç sefer dene
geçmiş olsun....