PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Acil yarım 150cc scooter için

darklord1988
28 Haziran 2011, 00:24
ılgılenen herkese tesekkur ederım bende asya 150 cc scooter var yalnız kalkısta boguluyor bujıye baktım karburatöru soktum memelerını temızledım hava fılıtresını degıstırdm motor ustanları ne olur yardım

-unnamed-
28 Haziran 2011, 00:41
varyatör sağlammı?

sozyurt
28 Haziran 2011, 01:35
Gemiş olsun bazen karbüratörü temizlemek yetmiyor değiştirmekte gerekebiliyor.Ama tabi boşa masraf etmemek için aynı motoru olan birisiyle değiştirip net arıza tesbiti yapabilirsin tamircilerde bazı arızaları öyle tesbit ediyor.Jikle arızası olmasıda muhtemel kontrol edin.

engineers
28 Haziran 2011, 04:08
karbüratörden motora giden boğazı kontrol et , karbüratörün orasını burasını kontrol et bi yerden hava kaçıyordur , çatlak sızıntı yapan bi yer var yani

maxi97
28 Haziran 2011, 05:03
tam açıklama yok, görmeden de sadece yazdığı kadarıyla ne kadar yorumlayabiliriz bilmiyorum. yalnızca kalkışta boğuluyor yazmış, son hızlarda boğuluyor dese otomatik jikle sürekli açık diyeceğim. egzozdan çiğ benzin çıkıyorsa hava benzin ayarı bozuk. ateşleme yapmadığından desem buji değiştirdim diyor.

karbüratörden motora giden boğazı kontrol et , karbüratörün orasını burasını kontrol et bi yerden hava kaçıyordur , çatlak sızıntı yapan bi yer var yani

öyle olsa motor stop eder gibi olur. arkadaş boğuluyor yazmış.

son olarak depo kapağını kapatmadan 1 tur at, eğer motor normal şekilde kalkarsa depon hava alamadığı için ve motorunda benzin pompası olmadığı için karbüratörüne benzin gelmiyor olabilir. gecenin bu vaktinde benden bu kadar yatsam iyi oalcak.