PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mondial 150 Mash güvenebilirmiyim?

dkan
27 Haziran 2011, 22:23
arkdaşlar motor almyı düşnyorum kanuni ronny ile Mondial 150 Mash arasında kalmıştım snradan kanuninin yedk parçasının pahalı oldgnu duydum mash karar verdm fakat mondiale güvenebilirmiyim bu modeli euro 3 standartlarında sağlammıdır sizce nasıldır:silent:

-unnamed-
27 Haziran 2011, 22:31
kardeşim ikisindende uzak dur...
o paraya ikinci el bir japon al kafanda rahat olsun cebinde...

eby78
27 Haziran 2011, 22:40
yeni kasa mondial de kanuni de iyi motorlardır emin ol..sende motoruna iyi bakarsan bu paraya 0 km başka motor mümkün değil alamazsın..eski mondialler deseydin düşün yinede derdim ama 2011 modelleri hem kalite,hemde işçilik olarak tatminkar seviyede..
kısaca bir örnek vereyim;2009 yılında 150 zc almıştım 0 km..1 seneye yakın bindim,forumda zc forumunda da başlıklarım vardır girip okuyabilirsin,2 kere Ankara-İzmit,1 kere de Ankara-Antalya uzun yol yaptım yaklaşık 9bin km de sattım ve hala 0 km gibiydi teslim ettiğimde..yani emin ol sen ne kadar bakarsan o kadardır kullandığın motor..hele ki şimdi çıkan 2011 modelleri gerçekten eski modellerden her yönüyle iyi..umarım yardımcı olmuşumdur

dkan
27 Haziran 2011, 22:45
ya bazıları güzel motr diyor bazıları yerden yere vuruyor kafam karştı:S

eby78
28 Haziran 2011, 01:34
marka takıntısı olanlar kötüleyecektir tabiki..elbette japon gibi olmasını bekleyemezsin ama inan düzgün bakarsan yıllarca sorunsuz keyifle binersin..

eren1903
28 Haziran 2011, 01:36
Önemli olan düzgün bakmak.

maxi97
28 Haziran 2011, 02:01
Önemli olan düzgün bakmak.

daha dün zc için 5000de dağılır diyen sen değil miydin unuttum bak şimdi :mrgreen:

ümit_150_zc
28 Haziran 2011, 02:07
Klasik bi mondial. 5000 den sonra dökülmeye başlar.

Kaynak: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/16210-mondial-150zc-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-354.html#ixzz1QW61jt00

evet maxi aynen öle dedi arkadaş..ama fikir degiştirmiş olabilir :)

ardaertugrul
28 Haziran 2011, 03:46
Bence mondial 150zat modeli dışında asla alınmaması gereken bir modeldir :)

eby78
28 Haziran 2011, 11:01

yanlışın olmasın sakın :) alınmaması gereken tek modelidir mondial'in zat150..

orecan
29 Haziran 2011, 22:14
dostumm 2.el japon al dıyenlere sakın ınanma bendede var o motorun aynısı motor cekısı yol tutusu fıren sıstemı harıka ozellıkle arka frende kampana yerıne dısk fren tercıh etmısler dıger mondıallere gore cok cok saglam bır motor.. uztelık ben off road kullanıyorum motoru...:):mrgreen:

kamil usta38
29 Haziran 2011, 22:47
selam

ikisidecin ama bence mondial parca ucuz ve cok kanuni de parca pahalı ve yokkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk

dkan
29 Haziran 2011, 23:31
dostumm 2.el japon al dıyenlere sakın ınanma bendede var o motorun aynısı motor cekısı yol tutusu fıren sıstemı harıka ozellıkle arka frende kampana yerıne dısk fren tercıh etmısler dıger mondıallere gore cok cok saglam bır motor.. uztelık ben off road kullanıyorum motoru...:):mrgreen:

öyle diyosunda ama zaten sıfır motorda kolay kolay sorun çıkmaz asıl 30 binden snra felan incelemek lazım.

-unnamed-
29 Haziran 2011, 23:41
açık açık yazayım...
zc topiğinde arkadaşlar motora nasıl baktığımı biliyorlardı...
inanın bazen sıkıntı basıyordu verdiğii arızalardan...
karar senin sıfır alırsın ilk sahibi sen olursun...
dağılır dağılmaz tamamen şans işi...
ikinci el alırsın japon dersin korkmadan her yola vurursun....

orecan
30 Haziran 2011, 20:02
öyle diyosunda ama zaten sıfır motorda kolay kolay sorun çıkmaz asıl 30 binden snra felan incelemek lazım.

adamım zaten motorun kullanım omru 10 yıl yazıyo :))) 30.000 km yol yap yeter sana.. motor zevk ıcın yada kucuk ıosler ıcın (banka ptt vs gıtmek ıcın kullanılır) haaa ben gezecegım hayatım motor ustunde gecek dıyorsan 10 bın tl yı gozden cıkar gıt bı honda al :)):cat:

bY_aLp
30 Haziran 2011, 20:07

20.000' de zat aldım gayet temizdi yürürüde emsallerinden çok çok iyiydi aldığım hafta yeni motor yaptırdım ön panel yan yatmadan dolayı bağlantı yerleri kırıktı ( eski sahibi yatırmış) 160 lira ön panel 30 lira yan basamak yakıt şuan kullandığım kymco ck125' den 2 kat daha fazla yakıyor her hafta ufak tefek şeyler yüzünden servisteydim... Aldığıma alacağıma pişman oldum desem yeridir... Ama hiç artısı yokmu var çok seri çok rahat sıfır titreşim gemi gibiydi çok zevkli sürümü vardı kalite itibariyle 5 para etmez saygılar...

dkan
30 Haziran 2011, 21:32
adamım zaten motorun kullanım omru 10 yıl yazıyo :))) 30.000 km yol yap yeter sana.. motor zevk ıcın yada kucuk ıosler ıcın (banka ptt vs gıtmek ıcın kullanılır) haaa ben gezecegım hayatım motor ustunde gecek dıyorsan 10 bın tl yı gozden cıkar gıt bı honda al :)):cat:

hem gezicem hem küçük işlerimi hallederim gezicem dediysem türkiye tutda yapmıcam maksimum çanakkale felan yaparım:) param olsa zaten rr felan alırım:)

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:32 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:27 ----------

20.000' de zat aldım gayet temizdi yürürüde emsallerinden çok çok iyiydi aldığım hafta yeni motor yaptırdım ön panel yan yatmadan dolayı bağlantı yerleri kırıktı ( eski sahibi yatırmış) 160 lira ön panel 30 lira yan basamak yakıt şuan kullandığım kymco ck125' den 2 kat daha fazla yakıyor her hafta ufak tefek şeyler yüzünden servisteydim... Aldığıma alacağıma pişman oldum desem yeridir... Ama hiç artısı yokmu var çok seri çok rahat sıfır titreşim gemi gibiydi çok zevkli sürümü vardı kalite itibariyle 5 para etmez saygılar...

kymco iyi diyorlar ama sana kötüsü denk gelmş galiba:S kymconun çok güzel modelleri var ama türkiyeye gelmiyor müşteri hizmetlerine sormuştum onlarda bilmiyorlar herhalde fiyatından dolayı satılmıyıcağını düşünüyrlar

eby78
01 Temmuz 2011, 01:04
hem gezicem hem küçük işlerimi hallederim gezicem dediysem türkiye tutda yapmıcam maksimum çanakkale felan yaparım:) param olsa zaten rr felan alırım:)

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:32 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:27 ----------

kymco iyi diyorlar ama sana kötüsü denk gelmş galiba:S kymconun çok güzel modelleri var ama türkiyeye gelmiyor müşteri hizmetlerine sormuştum onlarda bilmiyorlar herhalde fiyatından dolayı satılmıyıcağını düşünüyrlar

yok arkadaşımıza kötüsü denk gelmemiş..ZAT lar mondial in alınmayacak tek motorudur..evet en gösterişlisidir ama sorunlardan kullanamazsın bile dogru düzgün..

kadirr26
01 Temmuz 2011, 01:18
mondial znx 150 sağlam görünüyo

orecan
02 Temmuz 2011, 01:46
[QUOTE=dkan;2394421]hem gezicem hem küçük işlerimi hallederim gezicem dediysem türkiye tutda yapmıcam maksimum çanakkale felan yaparım:) param olsa zaten rr felan alırım:)

dostum butcenı zormalayacak yedek parcası bol bı motor arıyorsan gıt mondıal al 150 mash cıkanlar arasında bana gore en ıyısı zaten honda yamaha scooterler mondıal asya prestogıbı urunlerın ıkı katı fıyatına satılıyor.. motor sorun cıkarmaz sen motora bakrsan motorunu düzgün kullan temiz kullan kurallara uy o motor senın omrunu savar.. ınsan bıle yaslanıp eskıyo motormu saglam kalcakj boyle seylerı kafaya takma zaten 2 yıl garantı verıyor mıllet hurda dıyo mondıale bınlerce kısı kullanıo,yınede sen bılırsın..:queen:[COLOR="Silver"]

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:46 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:42 ----------

dkan bu arada rr la seyahat etmeyımı dusunuyorsun :)) adam geberiri onun ustunde motordan anlamıyosun pek onlar uzun yol motoru degıldır,seyahat etmek uzun yola cıkmak ıcın bmw f650 tarzı bır motor almalısın :))