PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : kask cezası sivil polis yazıyor?

Sayfa : [1] 2

gökova35
27 Haziran 2011, 18:18
arkdaslar bugun bakkala gidiyorum 500 metre bi mesafe kask takmadım bi sivil ekip durdu evraklar tammı dedi evet dedim ehliyet ruhsatı verdim ondan sonra kask nerde dediler evde dedim bakkala cıktım takarım normalde takıl dedi peşimize beni peşlerinden karakola götürdüler.orda trafik ekibini bekledim 2 saat ardından bi kask cezası beni peşlerinden getirmeye hakları varmıydı?? eger ben hayır gelmiyorum desem trafik subenin benişm bulundugum yere gelme zorunlulugu yokmu????????????? :((((

!!!!!!kültürsüz polislere biri insanlarla nasıl iletişim kurulması gerektigini ögretmeli!!:farao:

KaPTaNHaSaN
27 Haziran 2011, 18:36
onu bunu bilmem de kültürü de anlamam da kaskın neredeydi? sen önce buna bakacaksın... gerisi boş..
neden dersen düşün bi... araba ile gidiyorum kaskın kafanda değil.. bende insanlık hali ile seninle bir kazaya karıştım.. Kafanda kask olsaydı ölmeyeceğin bir kaza yaşadık.. aileni düşün .. beni katil ettiğini düşün.. sonra düşünürüz polisin kabalığını...

kim
27 Haziran 2011, 18:42
onu bunu bilmem de kültürü de anlamam da kaskın neredeydi? sen önce buna bakacaksın... gerisi boş..
neden dersen düşün bi... araba ile gidiyorum kaskın kafanda değil.. bende insanlık hali ile seninle bir kazaya karıştım.. Kafanda kask olsaydı ölmeyeceğin bir kaza yaşadık.. aileni düşün .. beni katil ettiğini düşün.. sonra düşünürüz polisin kabalığını...

:cat::cat::cat:

bY_aLp
27 Haziran 2011, 18:43
kasksız şöför her zmn suçludr diye düşünüyorum... 125 lik motorumu sürerken kasksız korumalı montsuz yaz kış dışarı çıkmam

cekokk
27 Haziran 2011, 18:45
Kaptanhasan a katılıyorum zaten kazaların %70 i trafiğe çıkışın ilk 15 dk sında gerçekleşiyormuş önce sen kendine bak ondan sonra polise:farao:

cbr1100 xx
27 Haziran 2011, 18:46

Bakkal market yolculuk fark etmez kardeşim önce tedbir sonra tevekkül :cat:

gökova35
27 Haziran 2011, 18:54
beni peşlerinden getirmeye hakları varmıydı?? eger ben hayır gelmiyorum desem trafik subenin benişm bulundugum yere gelme zorunlulugu yokmu?????????????

esas soru bu arkadaslar?

KaPTaNHaSaN
27 Haziran 2011, 19:01
Genelde trafiği çağırıp beklerler.. anlaşılan o ki sivillerin işi varmış seni karakola bırakmışlar cezan yazılana kadar durman için..
toplumda hep bir yanlış anlama vardır.. asayiş ekibi trafik den de sorumludur. trafik polisi ile farkı ceza makbuzuna sahip olmamasıdır. . o da Peşin ödeme durumunda mutemet olayından ötürü..

F54
27 Haziran 2011, 19:03
trfik polisi kimseye acımıyor ben onu dün gördüm suç ne olursa olsun adamın biri yaya yolunda 50 metre civarı gitti yamaha r1 le tam yola çıkacak trafik polisi durdurdu ehliyet ruhsat sordu yaya yolunda motorlu araçların gitmesi yasak sen bunu bilmiyormusun dedi çaktı adama ceza yı herkez dikkat edecek arkadaş yok öyle ama motorlara sanki böyle antipati besliyor toplumun her bölümü o yüzden bizim çok daha dikkat etmemiz gerekli

tosbağa
27 Haziran 2011, 19:08
Bence polisin yaptığı yanlış bişey değil size ceza kesilmesi gerekiyomuş kesilmiş. Hep devlet işlerinin uzun sürdüğünden şikayet etmezmiyiz? Adamlar pratik yoldan halletmiş.

c3nk
27 Haziran 2011, 19:09

aynen katılıyorum bu yoruma :cat:

binbaki
27 Haziran 2011, 19:14
hani aman da kaskız olmaz, onu bunu bırak da kaskın neredeydi falan diyorsunuz da...
iyi de gel peşimizden dediyse, kasksız bir şekilde fazladan yol yaptırmış olmaz mı?
yoksa nasıl, polisin peşinde yaya mı gitti karakola kadar?

kadirr26
27 Haziran 2011, 19:17
hehehe aynen katılyom.

BBelt
27 Haziran 2011, 19:21
Polisin peşinden giderken düşüp kafayı patlatsa hesabını kim verecek?

gökova35
27 Haziran 2011, 19:25
hani aman da kaskız olmaz, onu bunu bırak da kaskın neredeydi falan diyorsunuz da...
iyi de gel peşimizden dediyse, kasksız bir şekilde fazladan yol yaptırmış olmaz mı?

kardesim aynısını söyledim sevgili sivil polis memuruna söyledigi sey : ''hıhıhı evet sen herrşeyi biliyorsun biz bilmiyoruz motoru bırakcaksın taksiyle gelceksin sen cok akıllısın '' böyle bir cevaba tamam haklısın deyip sustum uzatmadım !!:farao::farao::farao: türk polisine birinin insanlarla nasıl iletşim kurulacagını anlatması ve ciddi biçimde ders olarak göstermesi gerekiyor...:farao::farao:

kadirr26
27 Haziran 2011, 19:27
bizde eğitmeden bilgilendirmeden ya da uyarmadan para cezası.sürücü belgesi alcan ne pratikte ne de teorikte eğtm var.basit bir sınav olay tamam.sonra trafikte hata yaparsan bas cezayı gitsin.cezadan kaçmak için de bütün kuralları hiçe sayıp alişkanlık yapyoz sona.avrupada insanlar daha 3 tekerli bisiklette kask dizlik kültürü ile tanışıyo.
Bizim burda polis adamı kasksiz emniyete götürür ceza yazcam diye

energie06
27 Haziran 2011, 19:32
dostum asayiş ekibinin sana ceza kesmeye yetkisi yok bu bir.
ikincisi sana takıl peşimede diyemez. Ha der ama yersen tabi.
Eğer peşlerine takılmasaydın muhtemelen olacaklar şunlardı. Ya seni orda tutacak bi trafik ekibi bekleyeceklerdi. Gerekeni onlara yaptıracaklardı. Trafik ekibi geldiğinde sen ben motorla trafiğe çıkmamıştım motor park halindeydi falan derdin. Cezayı yerdin hertürlü ama bi ihtimal mahkemeden dönerdi.
Bir başka ihtimal sivil ekip seni bırakırdı işleri varsa.
Bir başka ihtimal sivil ekip seni nezarete misafir olarak alırdı gıcıklık olsun diye. Ama o zamanda sen savcılığa şikayette bulunursan başları ağrıyabilirdi diye dusunuyorum.
Her gel diyenle gitmemek lazım bence. Her soranada evrak göstermemek lazım.

Ben ne yapardım diye dusunursem
ben gitmezdim. Çok istiyorsa çağırsın trafik ekibini yazsın cezayı.
Ayrıca bariz bi şuç suphesi yooksa seni alıkoyamaz, üst araması vs yapamaz. Bu bi kere suçtur. Oralarda falan bir iki tanıdık bulsaydın veya çağırsaydın sahit olarak yada yoldan geçen bi hayırsever vatandaşa durumu anlatıp beni gerekçeleri yokken alıkoyuyorlar şahit olurmusunuz falan deseydin, en olmadı sivil ekibin plakasını saati falan biryere not etseydin gene yırtabilirdin.
Ha bu durumda gene cezayı yerdin ama savcılığa suç duyurusunda bulunduğunda en azından elinde tutar bi dalın olurdu.
Bence polislerde pabuçun pahalı olduğunu anlayıp giderlerdi.

jawa
27 Haziran 2011, 19:33
Bence polisin yaptığı yanlış bişey değil size ceza kesilmesi gerekiyomuş kesilmiş. Hep devlet işlerinin uzun sürdüğünden şikayet etmezmiyiz? Adamlar pratik yoldan halletmiş.

Tam tersine.Polisin burada yaptığı yanlış bir şey.Ceza yazılacaksa yazsın.Yazamıyorsa yazacak olanı çağırsın.Ceza yazmak için kimse karakola çağrılmaz.Artık ifadeler bile mümkün mertebe olay yerinde yada ifade verilecek kişinin adresinde alınmaya çalışılıyor, zaten normali de bu.

Medeni ülkelerde polis mümkün mertebe vatandaşı rahatsız etmemeye çalışır.Polis denilen kişi devlet otoritesini ve kanunu temsil eder.Medeni ülkelerde vatandaş devlet otoritesi karşısında savunmasız, yalnız ve küçük durumda değildir.Yoksa kim beli silahlı 2-3 kişi karşısında daha güçlü durumda olabilir ki? Biliyorsun ki yalnız o kadar da değil.Arkasında koca bir teşkilat da var.

Maalesef bizim polisimiz bunun farkında değil daha doğrusu içselleştirmiş değil.Zaten böyle bir şey mümkün de değil.O polis de
bu toplumun içinden çıkıyor.Değer yargıları dolmuş şoförüyle, kahvede okey oynayanla yada köyde inek otlatanla aynı.Bu gücü vatandaşa şefkat olarak yansıtması gerekirken gücü arkasına alıp, ona güvenip efelik yapıyor, dayılanıyor.Bir şey söylemeye kalkarsan da "sen kimsin lan!" fikriyle hareket ediyor.Savcı, hakim, vs değilsen sen kimsin hakikaten? İsveç mi sandın burayı, Norveç mi? Akıllı ol, esas duruşunu bozma, ne deniyorsa yap.İtiraz edip zorluk çıkarma, yersin cobu. Kasımpaşa delikanlısının, delikanlı polisi işte.Ya ne olacağıdı?

kwsk-boy
27 Haziran 2011, 19:42
peki buna ne diyeceksiniz. çok iyi bi yaklaşım :) nedense böyle bi tartışmada ilk yorum yazan ne yönde yorum yazarsa devamında yazan kişiler aynı fikirde devam ediyo. ilk yorum atan kişi polis haksız deseydi. devamında yazan herkes aynı şekilde devam edeceklerdi yorumlarına. ne kadar ilginç değilmi. bence polis ceza yazabilir ama. kask yok diye kasksız karakola kadar arkasında götürmesi bide orda bekletip ceza yazması. o polislerin sadece kasksızlara ceza yazmakla görevli olduğunu ve kaskın ne işe yaradığı hakkında en ufak bi bilgisi bile olmadığını gösterir....

gökova35
27 Haziran 2011, 19:44
Eğer peşlerine takılmasaydın muhtemelen olacaklar şunlardı. Ya seni orda tutacak bi trafik ekibi bekleyeceklerdi. Gerekeni onlara yaptıracaklardı. Trafik ekibi geldiğinde sen ben motorla trafiğe çıkmamıştım motor park halindeydi falan derdin. Cezayı yerdin hertürlü ama bi ihtimal mahkemeden dönerdi.
Bir başka ihtimal sivil ekip seni nezarete misafir olarak alırdı gıcıklık olsun diye. Ama o zamanda sen savcılığa şikayette bulunursan başları ağrıyabilirdi diye dusunuyorum.

Ayrıca bariz bi şuç suphesi yooksa seni alıkoyamaz, üst araması vs yapamaz. Bu bi kere suçtur. Oralarda falan bir iki tanıdık bulsaydın veya çağırsaydın sahit olarak yada yoldan geçen bi hayırsever vatandaşa durumu anlatıp beni gerekçeleri yokken alıkoyuyorlar şahit olurmusunuz falan deseydin, en olmadı sivil ekibin plakasını saati falan biryere not etseydin gene yırtabilirdin.
Ha bu durumda gene cezayı yerdin ama savcılığa suç duyurusunda bulunduğunda en azından elinde tutar bi dalın olurdu.

cok haklısın kardesim ama bunu söylüyecek vaktim bile olmadı ehliyet ve ruhsatı alıp takıl dediler malesef böyle sözde insanları bide polis demek yanlıs ..

muratmantc
27 Haziran 2011, 19:46
arkdaslar bugun bakkala gidiyorum 500 metre bi mesafe kask takmadım bi sivil ekip durdu evraklar tammı dedi evet dedim ehliyet ruhsatı verdim ondan sonra kask nerde dediler evde dedim bakkala cıktım takarım normalde takıl dedi peşimize beni peşlerinden karakola götürdüler.orda trafik ekibini bekledim 2 saat ardından bi kask cezası beni peşlerinden getirmeye hakları varmıydı?? eger ben hayır gelmiyorum desem trafik subenin benişm bulundugum yere gelme zorunlulugu yokmu????????????? :((((

!!!!!!kültürsüz polislere biri insanlarla nasıl iletişim kurulması gerektigini ögretmeli!!:farao:

Trafik kurallarına uymayanları bir kültürlü uyarmalı!!!!!!!

tosbağa
27 Haziran 2011, 19:46
Tam tersine.Polisin burada yaptığı yanlış bir şey.Ceza yazılacaksa yazsın.Yazamıyorsa yazacak olanı çağırsın.Ceza yazmak için kimse karakola çağrılmaz.Artık ifadeler bile mümkün mertebe olay yerinde yada ifade verilecek kişinin adresinde alınmaya çalışılıyor, zaten normali de bu.

Medeni ülkelerde polis mümkün mertebe vatandaşı rahatsız etmemeye çalışır.Polis denilen kişi devlet otoritesini ve kanunu temsil eder.Medeni ülkelerde vatandaş devlet otoritesi karşısında savunmasız, yalnız ve küçük durumda değildir.Yoksa kim beli silahlı 2-3 kişi karşısında daha güçlü durumda olabilir ki? Biliyorsun ki yalnız o kadar da değil.Arkasında koca bir teşkilat da var.

Maalesef bizim polisimiz bunun farkında değil daha doğrusu içselleştirmiş değil.Zaten böyle bir şey mümkün de değil.O polis de
bu toplumun içinden çıkıyor.Değer yargıları dolmuş şoförüyle, kahvede okey oynayanla yada köyde inek otlatanla aynı.Bu gücü vatandaşa şefkat olarak yansıtması gerekirken gücü arkasına alıp, ona güvenip efelik yapıyor, dayılanıyor.Bir şey söylemeye kalkarsan da "sen kimsin lan!" fikriyle hareket ediyor.Savcı, hakim, vs değilsen sen kimsin hakikaten? İsveç mi sandın burayı, Norveç mi? Akıllı ol, esas duruşunu bozma, ne deniyorsa yap.İtiraz edip zorluk çıkarma, yersin cobu. Kasımpaşa delikanlısının, delikanlı polisi işte.Ya ne olacağıdı?

Ama o polisin ceza yetkisi yok trafiği çağırdığı zaman trafik polisinin gelmesini hepberaber bekliceklerdi ve trafikle beraber geri karakola dönceklerdi. He tabiki kasksız arkadaş karakola gidip dönmüş oldu. O konuda haklısınız

COQ
27 Haziran 2011, 19:52
Türkiye'de polis ne derse yapmak zorundasin.
Yoksa jopu yersin.
itiraz da edemezsin.
Basbakan çikar, polisimi kimseye ezdirmem der olay kapanir.
Egin kafanizi hiç bir seye sesinizi çikarmayin.
Yoksa gençliginiz zindanlarda çürüyerek geçer.
Akilli olun.

kwsk-boy
27 Haziran 2011, 19:55
Yoksa jopu yersin.
itiraz da edemezsin.
Akilli olun.
motosiklet ve esaret dünyada birbirine bu kadar ters olan başka iki kelime varmı acaba. ama ne yazıkki bu ülkede bu iki kelime birbiriyle çok bağdaşıyo. :salut::salut::salut::salut::salut::salut::salut:: salut::salut::salut:

muratmantc
27 Haziran 2011, 19:56
Yoksa jopu yersin.
itiraz da edemezsin.
Akilli olun.

O polis bu ülkenin devletinin temsili o başbakanda o ülkenin yöneticisi sen onlara bu şekilde davranırsan o jopu hak ediyorsun bu ülke babanın çiftligi değil..

gökova35
27 Haziran 2011, 19:59
O polis bu ülkenin devletinin temsili o başbakanda o ülkenin yöneticisi sen onlara bu şekilde davranırsan o jopu hak ediyorsun burası babanın çiftligi değil..

neden bahsediyorsun??? bu ülke o basbakanın babasının ciftiligi gibi konusuyorsun KİMSE karsındakine siddet uygulayamaz gelişmiş ülkelerde bu böyledir ama bu ülkede bu arkadas gibi bi cok koyun bu algıyı değiştirmek için caba harcamıyor..:farao:

kwsk-boy
27 Haziran 2011, 20:01
[QUOTE=muratmantc;2391509]O polis bu ülkenin devletinin temsili o başbakanda o ülkenin yöneticisi sen onlara bu şekilde davranırsan o jopu hak ediyorsun burası babanın çiftligi değil..[/Q

Haklısın burası kimsenin çiftliği değil. Burası her kim olursa olsun bütün insanların eşit haklara sahip oldukları bi Cumhuriyet ülkesi. her ne kadar son zamanlarda bunun tersini yaşasakta gerçekte öyle.

muratmantc
27 Haziran 2011, 20:07
neden bahsediyorsun??? bu ülke o basbakanın babasının ciftiligi gibi konusuyorsun KİMSE karsındakine siddet uygulayamaz gelişmiş ülkelerde bu böyledir ama bu ülkede bu arkadas gibi bi cok koyun bu algıyı değiştirmek için caba harcamıyor..:farao:

ilk önce koyun sensin, ondan sonra gelişmiş ülkelere bir bak istersen şiddetin nasıl olduğunu görürsün ac bir interneti bak elini kaldırsan mermiyi yersin at gözlüğü takmış gibi sadece önünü görüyorsun, Hangi ülkede başbakanın konvoyuna barikat kuruluyor, taş atılıyor..

COQ
27 Haziran 2011, 20:07
O polis bu ülkenin devletinin temsili o başbakanda o ülkenin yöneticisi sen onlara bu şekilde davranırsan o jopu hak ediyorsun bu ülke babanın çiftligi değil..

Degilmi ama?:wiinkk:
Afferin çok güzel yetismissin.:cat:

BBelt
27 Haziran 2011, 20:11

Hakkınızı elbette koruyun ama polisle bu şekilde takışmayın arkadaşlar. Sonunun hayırlı olduğunu hiç görmedim. Ha illa da ben doğru bildiğimi yaparım derseniz, kasksız kaza yapmış olmayı tercih eder duruma düşebilirsiniz. Bunu göze alın, istediğinizi yapın...

http://forum.paticik.com/thumbnails/9aa/9a3/e01/b85/302/9d2/ac6/a39/7f6/b4d/b3_450xNULL.gif

kwsk-boy
27 Haziran 2011, 20:11
ilk önce koyun sensin, ondan sonra gelişmiş ülkelere bir bak istersen şiddetin nasıl olduğunu görürsün ac bir interneti bak elini kaldırsan mermiyi yersin at gözlüğü takmış gibi sadece önünü görüyorsun, Hangi ülkede başbakanın konvoyuna barikat kuruluyor, taş atılıyor..

linkini verirmisin merak ettim elini kaldırdı diye mermi yiyen insanları....

hell_rideRR
27 Haziran 2011, 20:23
ota boka ceza yazmaya başladılar seçim paralarını mı çıkarıyolar anlamadım yolda giderkende plakaya kesmeye başladılar tebliğ zarfı geldiğinde şaşırmayın

architect
27 Haziran 2011, 20:53

Büyük bir şehrin merkezindeki bir karakolda bir avukatın şahit olduğu tartaklama olayının video görüntülerinin bile değiştirilip, zamanlarla vs ile oynandığı ve tanığın aslında olaya şahit olamıyacağının ispatlanmaya çalışıldığı ki büyük ölçüde bu başarıldı, bu arada bu kişi bir avukat, bir ülkedeyiz, yoldan geçen vatandaştan şahitlik etmesini isteyeceğizde savcılığa şikayette bulunacağız güldürmeyin beni.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:53 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:48 ----------

Bu ülke o vatandaşlardır. Temsil ettiğin birine jopu geçtim hakaret bile edemezsin. Mesela iş yerinde patronunu temsil ediyorsun istersen sesini yükselt tartış. Demokrasilerde vatandaş elini kaldırdı diye yada bağırıp çağırdı diye tutuklanmaz geçtim jopu gazı. Taş atanıda o kadar kameradan çıkartırsın gidersin evinden alırsın Bursada aldılar herkezi. Ha ileri emokrasi dediğmiz şey buysa o ayrı tabi :D

aslanefe09
27 Haziran 2011, 20:58

aynen katılıyorum önce cuvaldızı kendimize batıralım

F54
27 Haziran 2011, 21:00
Yoksa jopu yersin.
itiraz da edemezsin.
Akilli olun.

millet vekili polise tokat atıyor polis ona neden jop vuramıyor?

COQ
27 Haziran 2011, 21:17
millet vekili polise tokat atıyor polis ona neden jop vuramıyor?

Vuramaz,çünkü tokat atan vekiller iktidar partisinden.:)
Haritanin dogusundan yer begenmek zorunda kalirlar sonra.
Öyle olunca da pkk sözcülügü yapan vekillere de eyvallah etmek zorunda kalirlar.
Yani sen iktidar partisinin milletvekiline bir sey diyemiyorsun, hiç birisine diyemezsin.
Bu isler böyle maalesef.:pr:

architect
27 Haziran 2011, 21:24

Bu ülke o vatandaşlardır. Temsil ettiğin birine jopu geçtim hakaret bile edemezsin. Mesela iş yerinde patronunu temsil ediyorsun istersen sesini yükselt tartış. Demokrasilerde vatandaş elini kaldırdı diye yada bağırıp çağırdı diye tutuklanmaz geçtim jopu gazı. Taş atanıda o kadar kameradan çıkartırsın gidersin evinden alırsın Bursada aldılar herkezi. Ha ileri emokrasi dediğmiz şey buysa o ayrı tabi :D

AydoganX
27 Haziran 2011, 22:13
Vuramaz,çünkü tokat atan vekiller iktidar partisinden.:)

Alkış, alkış, ver gazı, ver gazı.... ::biggrinn

Nerede ucundan kıyısından 1 cm. siyaset kokusu olsa hemen coq efendi yetişir.
İktidar partisine olan kinini nefretini kusmaya başlar.

Hee, şimdide pkk=iktidar partisi, afferin, mantığını sevsinler senin :cat:

Bu tabloyu çok gördük. Yeter be, git ağız dolusu siyaset konuşma ihtiyacını dandirik sitelerde çıkar.

Sen anlamazsın ama bak yine forum kurallarından iki madde yazayım buraya

1.2.18. Politik, siyasi ve dini konuların konuşulması "Konu Dışı" forumu dahil yasaktır.

8.1. Motosiklet harici konuların ve sohbetlerin paylaşılması için oluşturulan konu dışı forumunda dahi siyasi içerikli yazı, siyasi propaganda ve kişisel başlıklar veya tartışmalar yapılamaz. Konusu ne olursa olsun tartışma yaratacak ve ortamı gerebilecek başlıklar açılamaz, açılan başlıklarda kişisel tartışmalar yapılamaz. Bu tür başlıklar uyarısız silinir.

srhtsglm
27 Haziran 2011, 22:19
sivil resmi farketmez...motosiklet kullanıyorsan kurallara riya edecen sen kask takmadın diyelim biri sana çarptı, kafanı çarptın kaldırıma Allah göstermesin sakat yada daha ciddi boyutlarda bir sonuç çıktı ortaya...kask taksan belkide maddi bir hasarlı bir kaza olarak atlatılacak her iki taraf içinde...ama kask takmadığın için karşındaki insanında hayatı kayar seni ve aileni hiç katmıyorum bile...ne olursa olsun bakkala ekmek almaya bile giderken kask takılmalı diyorum...biraz empati kurmak lazım,polis görevini yapıyor...he abartımı,işgüzarlıkmı dersen bence değil yıldırma politikası uygulamış ki mantıklı birdaha binmezsin kasksız aklına gelir çektiğin rezillik...Türkiye artık eski Türkiye değil, o idare eden alttan alan polis memurları emekli oldu...alttan gelen yeni kuşak polisler daha donanımlı ve idealist ki bence olması gerektiği gibi...kanun ne derse onu uyguluyorlar kimsenin gözünün yaşına bakmıyorlar...bizlerede bunun bilinci ile araçlarımızı kullanmak kalıyor,buna mecburuz...

kalidor
27 Haziran 2011, 22:21
Dostum sana karşı nezaketsizce davrandılarsa sitem etmekte haklısın ama polisin yaptığı uygulama yanlış değil. İnan bana ben kafama kask takmadan motosikletimi çalıştırmıyorum bile...öyle sert bir prensip geliştirdim ki hem kendime hem artçım olacak kişiye, kasksız motosiklete ne binerim ne de bindiririm. Yaşım 35; iki tane arkadaşım kask takmadığı için vefat etti. Aman diyeyim işin bakkalı çakkalı yok. Takın şu mereti...

Onyx250
28 Haziran 2011, 09:54
kask cezasını yoldan geçen vatandaş da yazabilmli bence :)

kwsk-boy
28 Haziran 2011, 10:00
yanlış okumadıysam konuyu açan arkadaş neden ceza yazdılar diye sormuyo. Neden kasksız bi şekilde karakola kadar götürdüler diye soruyo...............

greyhorse
28 Haziran 2011, 10:18
polisin ne oldugunu vede vatandaslık haklarının ne oldugunu bılıyor olsaydın
ne karakola gıder nede saatlerce beklerdın.sivil polis oldugunu nasıl anladın kimlikmi sordun?başka şeyler yazıcamda ayıp olacak.işte tek sorun yukarıki yazdıgım.malesef ulkemızdede kolluk kuvvetlerı devletın oyuncagı oldugundan
kolluk kuvvetlerı ısmı duyuldugunda bıle ınsanlar ne olursa olsun korkar.(detaya gırmiyorum)bundan dolayı polıslere karsı on yargı ıle yaklasıyoruz.bakarsınız bır gun degısır

aytacaksel
28 Haziran 2011, 10:59
sonuc: kaskını taksaydın bunlar olmayacaktı.

Carbon
28 Haziran 2011, 11:26
Düne kadar polise saygım vardı ama geçen hafta yaşadığım olaydan sonra her ne kadar genelleme yapmak istemesem de pek kalmadı.

Sitenin karşısındaki inşaatta her gece havaya saydırıyorlardı.Doğuludur, başım belaya girmesin dedim 1 hafta sesimi çıkarmadım geçen hafta gecenin 12'si pencerenin yanındaki duvara geldi yatağımdan fırladım.Sabah yine ordaydılar aradım 155'i 30 dakikada anca geldiler adamlar da o arada gitti.Polisin yaptığına bak şimdi; 1 avuç kovan topladı resmen doldu avucu, inşaattaki elemanı çağırdı burda ateş ediyorlar mı, adam ne diyecek tabiki hayır yok öyle bir şey dedi.Ulan senin elinde 15 kovan var daha açıklamaya gerek var mı.Geldi bana evinde hasar var mı, küçük bir iz var duvarda , yani bişey yok, mermiler de kuru sıkı, şikayetçi misin? Şikayetçi olayım da kürtler de beni kessin apartmanda sadece 2 aile oturuyoruz.Şikayetçi olmam polis bunun önlemini alacak dedim.Sonra ne mi oldu, tutanak tutuldu, ihbar üzerine olay yerine gelindi, etrafa soruldu, kimsenin duymadığı öğrenildi.Burası Türkiye kolay kolay kimse bişey yapmaz dediler ve, gittiler.O kurusıkı ben pencereden bakarken gözümü çıkartırsa artık "kurusıkı ya bişey olmaz ondan" derler.Olayı yazdım yine sinirlendim.Bu ülke değişmeyecek anlaşılan, bu şekilde önlem almadığınız için kaç tane can feda oldu, olayları ciddiye almanız için kaç tane daha olması gerek?

Bu şekilde olayları kim gözardı ediyorsa, Allah da onun ailesine çocuğuna aynı belayı versin.Onun çocuğunun oturduğu yerde saydırsınlar her gece, polis gelsin bir şey yapamıyoruz desin...

kwsk-boy
28 Haziran 2011, 11:31
bütün suç senin kennedy suikastinden soğuk savaşa, terör olaylarından iç ayaklanmalara kadar vbg bütün olaylar senin suçun. aslında seni bi yere bağlayıp taşlayarak katletmek lazım insanlığa ibret olsun diye. çünkü KASK takmadın :)))) arkadaşlar geçin bu aşırı bilinçliyim ayaklarını ya. şimdi eğri oturup doğru konuşalım hepimiz 100 metrelik yolda bile motosiklette kaskmı takıyoruz. yemeyin beni ya herkese yalan söyleyebilirsiniz ama kendinizi kandıramazasınız.aynı olayın sizindemi başınıza gelmesi lazım anlamanız için...............

_pLay_06
28 Haziran 2011, 11:35

kardesım bu forumda sevmedıgım en kotu sey bole sacma sapan yorumlardır. aslında bu kasksız ne dıye bınıyosun kardesım dıyenlerın bır cogu zaman zaman kasksız motora bınıp sonrada kasksız motora bınenlere tepkı verenlerdır. buna emın olabılırsın.

oncelıkle gecmıs olsun dıleklerımı belırtmek ısterım.
sıvıl bır polısın sana kask sorma yetkısı yok ve senıde arkasından trafık subeye goturme yetsıkıde yok
hanı supelı bır durum olur en fazla ehlıyet ruhsat sorar ama ceza yazamaz subeyede aksı bır durum yoksa goturemez.
madem boyle bır sey var neden askerıye ve polıs ayrımı var neden polısın ayrı ayrı bırımlerı var ? herkez kafasına gore takılcak olsa cınayet - trafık - merkez karakol - kacacakcılık dıye ayrlmanın mantıgıda olmazdı herkez kafasına gore bıldıgını yapardı . keske ıtıraz etseydın ama su saatten sonra yapacak bırsey olmadıgını dusunuyorum erken yatır barı parayı ındırımden yararlan derım.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:35 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:31 ----------

ahahaha yoruma bak ya jobu hak etmıs . adam devletımı soyduda job hakedıyor kardesım ? altı ustu kask takmamıs gorende adam oldurmus sanar . bune bıcım yorum ya yorum yaparken 2defa dusununde o sekılde yorum yapın ıyıce ucmussunuz. eger bu job hakettıyse devletın basındakıler ne hak edıyor cok merak edıyorum :queen: :queen: :queen: :queen: :queen:

Attalos
28 Haziran 2011, 11:35
arkadaşlar;
bulunduğumuz konunun tamamen dışına çıktık. konumuz motorsiklet. burası bu tartışmaların yeri değil.
devletin polisi sizler ve tüm vatandaşlar için var. provokasyonlara gelmeyelim..

BBelt
28 Haziran 2011, 12:16
Şikayetçi olayım da kürtler de beni kessin

Bu ne biçim iş yahu? Bu nasıl ırkçı bir zihniyet? Be birader, ateş edenler Türk olsaydı sorun yok muydu? Ateş edenlerin soy ağaçlarını mı inceledin de Kürt olduklarını biliyorsun? Ateş edenler gerçekten Kürt olsa dahi onları yasalara aykırı davranmakla değil de kökenleri ile itham etmek nasıl bir ruh halidir?

Zıpkıncı
28 Haziran 2011, 12:20
Kasksız çıkmasaydın bu kadar insan bu konuyu konuşmayacaktı :)