PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Scooterim Hakkında Bir Kaç Sorum-Sorunum Var Beyler?

ToLGa_09
27 Haziran 2011, 18:01
Şimdi garip bir durum var. kontağı on konumuna getiriyorum, normalde ön freni sıkmadan ateşleme düğmesine bastığımızda çalışmaz diye biliyorum, fakat ön freni sıkmadan düğmeye bastığımda çalışıyor fakat her zaman olmuyor bu arada oluyor tesadüfen farkettim.

lastik basıncı ile ilgili,
ön teker 1.75/kg/cm2
arka teker 2.0/2.25 kg/cm2
yazıyor katologda

yazıyor, ben bu sitede yine bakarken basıncı 1-2 bar fazla yapın yazıyordu. ve bu basınçlar tekerleği şişirirken motor üstünde biri(leri) olucak mı?

katologda yine

El Freni Kolu
1. motosikleti orta sehpasının üzerine yerleştirin ve yan sehpayı kaldırdığınızdan emin olun
2. el freni kolunu çekerek arka tekerleği kilitleyin.

yazıyor bir türlü arka tekerleği park halinde kilitleyemedim.

Slayerrr
27 Haziran 2011, 19:02
Çalıştırmayla alakalı sorun ön fren müşürüyle alakalı. Müşür takılı kalıp fren yapıyorsun gibi algılıyordur. Hatta o sırada fren lambana bakarsan o da yanıyordur.

Lastik basınçları da ön lastik 1,75 bar yani 25 psi, arka lastik de 2 bar yani 29 psi olacak. Bu sırada motorun üzerinde kimse olmayacak ve lastikler soğuk olacak. Yani kilometrelerce yol yaptıktan sonra değil lastikler ısınmadan önce kontrol etmen gerekir. Eğer lastikler sıcakken kontrol edeceksen de 1-2 psi yüksek çıkması normaldir.

El freni olayı da muhtemelen fren kolu üzerindeki bir aparatla frenin basılı kalması sağlanıyordur ama nasıl yapılır motoru görmediğim için fikrim yok.

murat0642
27 Haziran 2011, 19:15
kardeşim makinenin fotolarını koyarsan . ayrıntılı olarak yardım ede bilecekler olacaktır . yada marka model bildirirsen..

ToLGa_09
27 Haziran 2011, 19:38
Kymco Like 125 cc