PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2.el motosklet alımlarında???

dkan
27 Haziran 2011, 14:19
arkadaşlar size birkaç sorum olacak 2ci el motosklt alınca yetili servs yerine normal tamirciye göstersek sağlıklı olurmu yetkili servisler nekadar ücret alıyor bird 2 el motosklt satarken alıcı doğal olarak denemek istiyo o arada ya motru çalarsa ona nasıl bi çağre bulabiliriz:silent::silent::silent:

c3nk
27 Haziran 2011, 14:44
eğer yakınında yetkili servis varsa kesinlikle oraya götür, ordaki ustalar motorun sesinden bile nesi var nesi yok anlayabiliyorlar. Servis nekadar para alır bi fikrim yok belkide hiç almaz. Alıcı motoru test etmek isterse sende açık açık kafandaki düşünceyi söle, adamdan güvence olarak nüfus cüzdanını yada ehliyetini al sende dursun.

Raphae1
27 Haziran 2011, 14:58
yada sende arkasına bin :) normal tamirciler para alıyor ama yetkili servisler almıyor. yani en azından arabalar için öyle olduğunu biliyorum. belki motor içinde aynıdır?

dkan
27 Haziran 2011, 15:31
eğer yakınında yetkili servis varsa kesinlikle oraya götür, ordaki ustalar motorun sesinden bile nesi var nesi yok anlayabiliyorlar. Servis nekadar para alır bi fikrim yok belkide hiç almaz. Alıcı motoru test etmek isterse sende açık açık kafandaki düşünceyi söle, adamdan güvence olarak nüfus cüzdanını yada ehliyetini al sende dursun.

nufs cuzdnı yada ehlıyet alma gzl fikir:D bnce para alıyodur sonuçda adam boşuna nye uğraşsınki:S

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:31 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:28 ----------

yada sende arkasına bin :) normal tamirciler para alıyor ama yetkili servisler almıyor. yani en azından arabalar için öyle olduğunu biliyorum. belki motor içinde aynıdır?

arabalar için alıyorlar die duydum arkadaş yeni araba almıştı o syledi 150tl alıyomuş yetkili servis:S motordada alıyodurlar bence baklım o konuda yardım eden çıkıcakmı

Slayerrr
27 Haziran 2011, 15:33
Çoğu yer yetkili servis ya da başka bir yer, motora bakmak için para almaz.
Ehliyet ya da kimlik alma olayı da, kameralara bakarak motor çalanları düşünürsek, eğer adam oraya motor çalmaya gelmişse bir şey değiştirceğini pek sanmam. Sadece çalanın kim olduğunu bilmiş olursun.

MotoGT
27 Haziran 2011, 15:51

Arabalar için yetkili servisler ekspertiz raporu için ücret alıyorlar. Örneğin Nissan Yetkili Servis 2. el bir araç için 75tl ekspertiz ücreti alıyor. Bedavaya yapanı görmedim. Ekspertizin içerisinde motor, kaporta kontrolü dahil..

dkan
27 Haziran 2011, 15:58
Çoğu yer yetkili servis ya da başka bir yer, motora bakmak için para almaz.
Ehliyet ya da kimlik alma olayı da, kameralara bakarak motor çalanları düşünürsek, eğer adam oraya motor çalmaya gelmişse bir şey değiştirceğini pek sanmam. Sadece çalanın kim olduğunu bilmiş olursun.

yani baştan aşağı ücretsiz kontrol ettrebiliyoruz ii gzlmiş:mrgreen:

Devrim KAÇAN
27 Haziran 2011, 16:42

Vay bee, neymiş bu sevis ustaları :silent::silent:
Bende bir çok servis biliyorum motorun M sinden anlamıyorlar, beceremedikleri işleri gizli saklı sanayideki motor ustalarına yaptırtıyorlar. bu olaya da birden çok şahit olmuşluğum da var.:bounce: