PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Farkedin bizi farkedin, biz kardeşiz motorcuyuz.

semocan
27 Haziran 2011, 02:39
Biraz önce yine kaza haberi okudum yine içim parçalandı.

Bu ülkenin başına ne geldiyse hep eğitimsizlikten gelmedi mi?
Yüzlerce, binlerce motosiklet sürücüsü hayatını kaybetti,on binlerce arkada gözü yaşlı sevgi yumakları bırakıldı. Neden?

Maalesef ülkemizde motosiklet diğer sürücüler tarafından karayolunu kullanabilir motorlu bir taşıt olarak görülmüyor. Yetmezmiş gibi, umursanmıyoruz, sıkıştırılıyoruz hatta yolun kenarına çekilmemizi bile bekleyen tavır davranışlarla karşılaşıyoruz..

İlgililerden rica ediyorum;

Her ehliyet grubu sürücü adayları için motosiklet sürücüleri hakkında; bilgilendirme ve davranış biçimleri konusunda eğitim verilmesi biraz da olsa bu kötü durumu iyileştirecek, kazaları en aza indirgeyecektir.

İlgililerden rica ediyorum her sürücüye tam ve denetimli bir eğitim!!!

İnsanlarımız ölmesin, gözü yaşlı insanlar çoğalmasın artık ülkemizde lütfen.
...ve artık farkedilmek istiyoruz, farkedin bizi farkedin...

Moıtorcunun ŞARKISI;

"FARKEDİN BİZİ FARKEDİN (http://www.youtube.com/watch?v=sjs2pKhsutI)" daha önceden facebooktan bulduğum o parçayı youtube da paylaştım, aynı ifadelerle.

http://www.youtube.com/watch?v=sjs2pKhsutI

Free_AnGeL
27 Haziran 2011, 02:58
Değerli Arkadaşım Geçen gün bu konu ile ilgili uzun bir Yazı hazırlamıştım Lakin Okunurmu okunmazmı diye düşünürken Paylaşmaktan Vaz geçtim. Ama Senin aracılığın ile bu konu başlığından Paylaşıyorum . Okuyan okumayan Tüm dostlarıma Arkadaşlarıma şimdiden teşekkür ederim .

Her gün Siteyi ziyaret Ediyorum konuları okuyorum,daha sitede Yeniyim lakin Sitede bulunduğum süre içerisinde En çok dikkat ettiğim şey Hergün Ama Her gün Bir Kardeşimizin Bir Abimizin Bir Dostumuzun Kaza haberi oluyor...

Bu kazalar belki ufak sıyrıklarla atlatılıyor belkide ciddi yaralanmalara sebep oluyor.
Gazetelerde,Haberlerde,Burada yazılan yazılarda kazaların :

%70'i Karşı taraftaki Araç sürücüsü
%5'i Aşırı hız
%25'i '' Kask + mont + Eldiven + Dizlik + Bellik vs '' gibi donanımları almadan/ giymeden motosiklet sürmekten kaynaklanıyor.

Biraz araştırma yaptım ki Gün geçtikçe Ülkemizde Olan Motorsiklet Kazalarında '' Azalma '' olacağına Artış oluyor.

Bir kaç Kaynaktan alıntılar :

'' Bursa Emniyet Müdürlüğü, şehirde yılın ilk 8 aylık bölümünde meydana gelen 3′ü ölümlü 260′ı yaralamalı 79′u hasarlı 342 motosiklet kazasında, sadece 14 sürücünün kask taktığının belirlendiğini açıkladı. '' Kaynak : Motoaktuel

''İstatistiklerde kayda geçen kazaların toplamı ise şöyle; 2009 yılında 2 maddi hasarlı, 65 yaralamalı trafik kazası meydana geldi. 2010 yılında bu veriler 4 maddi hasarlı, 35 yaralamalı trafik kazası şeklinde oldu. 2011 yılında ise 24.04.2011 tarihi itibariyle Erzincan merkezinde 2 maddi hasarlı, 41 yaralamalı trafik kazası meydana geldi. '' Kaynak : haberciniz

'' Türkiye´de her yıl trafikte binlerce kazanın olması ve bir o kadar kişinin yaşamını yitirmesinin temel sebepleri arasında, alkollü araç kullanma, hatalı sollama, aşırı hız, yakın takip ve emniyet kemeri takmama yer almaktadır. İlçemizdeki kaza istatistikleri incelendiğinde motosiklet kazaları başta gelmektedir. Halen yaklaşık 25 bin araç sayımızın, 10 binden fazlasını motosikletler oluşturmaktadır. 2010 yılı içerisinde 97 yaralamalı, 56 maddi hasarlı motosiklet kazası, 2011 yılı ilk dört ayda ise 41 yaralamalı, 30 maddi hasarlı motosiklet kazası meydana gelmiştir. '' Kaynak : Hatay haber.

Bir çok kaynaktan bir çok bilgi buldum daha Sayfalarca Ama bunun okunacağından bile Şüpheliyim

Sitemizin büyükleri Abilerim Dostlarım Okulların tatil olması ve havalarında gün geçtikçe Isınması sonucunda İstemeyerek Söylüyorumki '' kazalar olacak ''

Biz Bir topluluk yapamazmıyız Burada binlerce MT üyesi bulunmakta .Bizler buna Dikkat çekemezmiyiz.

Örnek Vermem Gerekirse:

'' TİCARİ TAKSİ '' kullanan Abilerimizin Hayatları tehlikede olduğu için Bir çok ilde bir çok yerde Toplanıp Dikkatleri üzerine çektiler Televizyonlar gazeteler aracılığı ile Seslerini Halkımıza Duyurdular ...

Sitemizde Ülkemizin Her il'inden katılan arkadaşlarımız hatta yurt dışından katılan arkadaşlarımız bulunmakta.

Bizler Ülkemiz Çapında bir etkinlik Düzenleyemezmiyiz. ?
Yurt dışında Yapılan 200-300 kişilik Etkinlikler gibi Bizlerde toplaşamazmıyız ?

Burada Bir çok Alanda Çalışan Arkadaşlarımız var birbirimize Destek olsak ve her ilde koordineli olarak toplansak olmaz mı ?

Bugun Tv de '' Pendik belediyesinin '' düzenlediği Etkinliği izledim yaklaşık 3 dk lık bir haberdi ve bir çok tv kanalında yayınlandı 3 dk da olsa eminim ki bir çok kişinin aklında'da Yer etti.

Bizler Bu konu hakkında bir birlik olmadığımız sürece Bizler Diğer motorsürücüsü ve diğer araç sürücüsü kardeşlerimizi bilgilendirmediğimiz Sürece Üzülerek söylüyorum ki Kazalar devam edecektir.

semocan
27 Haziran 2011, 03:07
Bizler Ülkemiz Çapında bir etkinlik Düzenleyemezmiyiz. ?
Yurt dışında Yapılan 200-300 kişilik Etkinlikler gibi Bizlerde toplaşamazmıyız ?

Burada Bir çok Alanda Çalışan Arkadaşlarımız var birbirimize Destek olsak ve her ilde koordineli olarak toplansak olmaz mı ?

Bugun Tv de '' Pendik belediyesinin '' düzenlediği Etkinliği izledim yaklaşık 3 dk lık bir haberdi ve bir çok tv kanalında yayınlandı 3 dk da olsa eminim ki bir çok kişinin aklında'da Yer etti.

Bizler Bu konu hakkında bir birlik olmadığımız sürece Bizler Diğer motorsürücüsü ve diğer araç sürücüsü kardeşlerimizi bilgilendirmediğimiz Sürece Üzülerek söylüyorum ki Kazalar devam edecektir.

Kaynak: http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/90904-farkedin-bizi-farkedin-biz-kardesiz-motorcuyuz.html#ixzz1QQTsDj6B.

Eline sağlık arkadaşım, sonuna kadar destekliyorum. Bu tür organizasyonlara da elimden geldiğince katılırım.