PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : marş sorunu ?

onuRRtas
27 Haziran 2011, 00:46
merhaba beyler. sanırım biraz ciddi bi sorunum var. sorunum şu. marşa basıyorum tık diye bi ses geliyor basılı tutmaya devam ediyorum 1 saniye sonra falan marş motoru dönmeye başlıyor. yani o ses ile dönmeye başlaması arasında 1 saniye falan var. acaba marş motorunun kömürü falan mı bitti. :silent:

yakamoz043
27 Haziran 2011, 00:49
merhaba kardes,muhtemelen yuzde 80 ıhtımalle mars motoru komurlerı bıtık ,ıkıncı ve zayıf bır ıhtımal ıle de aku zayıflıgı ,ama ılk oncelıkle dedıgım gıbı mars komuru

RunemagicK
27 Haziran 2011, 00:59
bazen benim motordada oluyor ve dönmesine rağmen motor geç çalışıyor, sebebi ne acaba

yakamoz043
27 Haziran 2011, 01:08
marş dugmesıne basıpta ara sıra marsın donmesı ve tık sesını vermesı ayrı bır sorun ve marsa basıpta gec calısması motorun ayrı bır sorun hocam o motor aksamınla alakalı bır sorun ama arkadasınkı mars komurlerı ıel alakalı

engineers
28 Haziran 2011, 04:11
marş dugmesıne basıpta ara sıra marsın donmesı ve tık sesını vermesı ayrı bır sorun ve marsa basıpta gec calısması motorun ayrı bır sorun hocam o motor aksamınla alakalı bır sorun ama arkadasınkı mars komurlerı ıel alakalı

bencede sence :)

gokmenkurt
28 Haziran 2011, 21:05
banada olmuştu çokta canım sıkılmıştı en sonunda çok basit olduğunu gördük sorunun. önce marş düğmesini sonrada fren müşürünü değiştirdim problemim çözüldü. genellikle tesisattan alakalı oluyor. eğer marş dönerken geç değilde yavaş dönmüyorsa büyük ihtimal tesisattandır. yeni tesisatlar alarak denemenize gerek yok. elinize bir tel alın mesala bi kere fren müşürünü düz kontak bağlayarak deneyin. daha sonradan marş düğmesine tel değdirerek deneyin vs. umarm yardımı olur