PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kırık far camı

songiden
26 Haziran 2011, 17:34
Arkadaşlar selam...

Dün akşam Kadıoköy Evlendirme dairesi civarında bir minibüsün aniden durması nedeniyle yeri öpmüş bulunuyorum. Kaza sırasında enteresan bir şekilde ön çamurluğuma birşey olmamasına rağmen kafa grenajı, cam ve farım hasar gördü. Sabah baktığım kadarıyla grenaj ve cam tamir olur durumda. Ama farda büyük çatlaklar ve bir bölümünde eksik parçalar var. Ancak kalanında problem yok. Farın sadece şeffaf plastik kısımları kırılmış.

Böyle birşey daha önce başına gelen var mı? Tamir olup olmayacağı konusunda derin şüpheler içindeyim..

İyi pazarlar..

McWarnaly
26 Haziran 2011, 17:50
gecmis olsun kardes.sanirim fari degistirmekten baska cozum yok gibi.plastiklere kaynak yapiyorlar ama ne kadar orjinal olur bilemem.

songiden
26 Haziran 2011, 22:38
öyle gözüküyor..:( alternatif çözüm yolları arayışı içindeyim.

RunemagicK
26 Haziran 2011, 22:51
geçmiş olsun öncelikle
v-stromun far camı hakkaten cammı yoksa plastikmi bilmiyorum ama plastik olduğunu varsayarak yazıyorum.
kırık yerler pattexin tüp şeklindeki bayağı akışkan olan yapıştırıcısıyla yapıştırabilir, iz kalacaktır muhakkak ama çok belli olacağını sanmıyorum
eksik parçalar içinde ucuz bir çıkma far camı bulup ince bir işçilikle kesip ekleme yapılabilir ama bu bayağı belli olur.
aklıma başkada birşey gelmiyor.
geçmiş olsun tekrardan