PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kask Kameralarından Motosiklet Kazaları

byocuz11
26 Haziran 2011, 16:53
Daha dikkatli olmamız ve belkide ders çıkarıp bazı noktaları aklımıza yazıp yolda dikkat etmemiz açısından yardımı olur umarım.Şahsen bende öyle oldu ::sm_smile

Çok Şanslı Bir Motosiklet Sürücüsü! :cyclopsan
0vaB8wNp39I
-----

O Korkunç şey,Ölümle Dans onun ismi : TANKSLAPPER!
f10ZsAaxBlc
Kazaya ait resimler: http://picasaweb.google.com/TheKyleRC/Ride02212009Daytona675Accident95mphKyle#

----

Sanki Bilinçli Bi Kaza Gibi :mrgreen: Araba Düz Yolda Giderken Aniden Sağa Kırıyor :silent:
G0eootaHR0Q

----

Motosiklete Erkek Geyik Çarpıyor :cyclopsan Sonuna Kadar İzlerseniz Geri Dönüyor Ve Geyiğede Bakıyorlar
cZAjJ-g0UDw

----

Sanırım Yanlış Zamanda Gaz Açma Sonucu Tekerin Kayıp,Hakimiyeti Kaybetmesi Sonucu Olan Bir Kaza
kqAGro8L_ac

----

İzleyince Çok Kötü Olduğum Bir Kaza.Yavru Köpeğe Çarpıyor.(Çok Duygusal İseniz Sesi Kapatıp İzleyin)
qzSf0LZYaJo

----

Hız..
oj1a2dQpyAQ

----

Cross Yapan Arkadaşlar Aman Dikkat!
UrYFhyqc-ZE
4XQAsMgBrL8
vBkxI-uGdtk
dYQXy7W8RV4

Daha önce verildiyse affola.

Zippo's
26 Haziran 2011, 17:21
5. videoda biride gidip köpeğe bakmıyor ! En son motordan inende kaza yapanın yanına gidiyor.4 Kişi var orda sana mı kaldı gitsene köpeğin yanına:pr:

QM50
26 Haziran 2011, 17:27
Gzl paylaşım teşekkürler

overcloud
26 Haziran 2011, 17:40
Güzel paylaşım :rendeer:

5. videoda biride gidip köpeğe bakmıyor ! En son motordan inende kaza yapanın yanına gidiyor.4 Kişi var orda sana mı kaldı gitsene köpeğin yanına:pr:

Videoda yazdığı gibi, öncelik insanları kontrol etmek sonrada köpeği. Köpek kısa bir süre sonra can veriyor, daha sonrada bölge sakinleri gelip hayvanı yolun ortasından alıyorlar.

Hayvanın sahibine köpeği tasmasız bıraktığı için sitem ediyorlar videoda.

mınçıka_35
26 Haziran 2011, 17:45
Arkadaşlar neden kaza yapınca hemen motorun yanına koşturuyorlar:silent:Bir keresinde lodoslu havada yolun kenarındaki büfenin şezlong şemsiyesi üstüme kapaklandı,düştüğümde motora bakma aklıma bile gelmedi.Yani o kazanın şoku ayrı bir şey.Ama izlediğim videolarda genellikle düşenle ilgilenmeyip hemen motorun sağına soluna bakıyorlar:)Bu arada paylaşım için teşekkürler...

İbrahim Büyükcevher
26 Haziran 2011, 17:46
hepsini izleyemedim ama genel olarak doğru düzgün kullanmamaktan dolayı yapılmış kazalar.....200 metrede bir trafik ışığının olduğu işlek bir caddede gereksiz yere hız yapmak,ego tatmini ve sağa sola caka satmaktan başka bir anlam taşımıyor bence...

apaçiyim ama makine bende demek gibi...

hckc_55
26 Haziran 2011, 17:57
Tatlı Tatlı Gaz Basmanın ACI ACI ...sonuclarını görüyoruz arkadaşlar...

jackonbir
26 Haziran 2011, 18:15

:cat::cat::cat:

bu güzel bi slogan oldu tebrikler :queen:

tr100a
26 Haziran 2011, 18:24

tam yerinde bir laf

kanucan
26 Haziran 2011, 19:02
Köpeğe çok üzüldüm. :pale:

Gözü nereye bakıyo o gerizekalının yazık oldu köpeciğe. :pr:

RunemagicK
26 Haziran 2011, 19:22
3. videoda kaçma şansı varmıydı acaba

Slayerrr
26 Haziran 2011, 19:34
3. videodaki tam bir bahtsız bedeviymiş. :mrgreen:
Düz yolda giden araba geri dönüp bir motosiklete çarpar mı?

maxi97
26 Haziran 2011, 20:11
3. videodaki adam nfs oynadığını zannedip el freni ile durmak istemiş. dikkat ederseniz sadece arka tekerler kızaklıyor.

jawa
26 Haziran 2011, 21:38
Geyiğe çarpan ucuz kurtulmuş, şanslıymış gerçekten.Demek ki o hızda giden motora yandan bir yaya çarpsa motorun hakimiyetini kaybetmemek mümkün.Hızı 83 yazıyor, mph herhalde.Öyleyse 140-145 yapar.Az da değil.Hem geyik olanca gücüyle zıpladı motor üzerine.Geyik 50 kilo falan desek. Motor yinede düz gidiyor.Bu videoyu yayalara izletmek lazım. :)

Sanırım Yanlış Zamanda Gaz Açma Sonucu Tekerin Kayıp,Hakimiyeti Kaybetmesi Sonucu Olan Bir Kaza

Bu videonun sonunda yerde yatan bir kişi ve devrilmiş bir motor daha var.Büyük ihtimalle arkadan çarptı.

Zippo's
26 Haziran 2011, 21:51
Güzel paylaşım :rendeer:

Videoda yazdığı gibi, öncelik insanları kontrol etmek sonrada köpeği. Köpek kısa bir süre sonra can veriyor, daha sonrada bölge sakinleri gelip hayvanı yolun ortasından alıyorlar.

Hayvanın sahibine köpeği tasmasız bıraktığı için sitem ediyorlar videoda.

Orda motordan düşen insanı 3 arkadaşı kontrol ediyor zaten.4. arkadaşta köpeği kontrol etse daha doğru olurdu.

timoti
26 Haziran 2011, 22:30
Yavru köpeğe çarpan adamlara kızdım doğrusu gidip köpekle ilgileneceklerine motora bakıyorlar. Motor sonuçta bir meta, köpeğin canı var yav.

yedinci video'da korumaların önemini görüyoruz. Kotla binerseniz motora diziniz de uf olur çatalınız da sonra.

Free_AnGeL
26 Haziran 2011, 23:48
3. Video Tam bir trajedi...

Ne amaçla Nasıl bir kafa ile Öyle bir dönüş yapmaya çalışmış Araba sürücüsü anlam veremedim.:silent:

byocuz11
27 Haziran 2011, 13:25

Ne amaçla Nasıl bir kafa ile Öyle bir dönüş yapmaya çalışmış Araba sürücüsü anlam veremedim.:silent:

Arka tekeride kitleyip dönmüş :cyclopsan nfs oynuyor hocam bunlar :queen:

özcan1980
27 Haziran 2011, 18:41
Arkadaşlar neden kaza yapınca hemen motorun yanına koşturuyorlar:silent:Bir keresinde lodoslu havada yolun kenarındaki büfenin şezlong şemsiyesi üstüme kapaklandı,düştüğümde motora bakma aklıma bile gelmedi.Yani o kazanın şoku ayrı bir şey.Ama izlediğim videolarda genellikle düşenle ilgilenmeyip hemen motorun sağına soluna bakıyorlar:)Bu arada paylaşım için teşekkürler...

Kazadan hemen sonra bir kişinin hemen motorun yanına gidip, kaldırması ve kontağı kapatması gerekli.Aksi takdirde benzin akıp,patlamaya yol açabilir...

cbr1100 xx
27 Haziran 2011, 18:50
Son video ilginç neden o kadar yakından takip ediyor üstelik toz ve duman içerisinde:cat:

jawa
27 Haziran 2011, 19:43

O videodaki araba sürücüsü muhtemelen öncesinde bir sebepten ötürü motora gıcık oldu ve motoru solladıktan sonra öfkesine yenik düştü.O hareket tamamen motorun önünü kesmeye yönelik bilinçli olarak yapılıyor.Acemi işi değil.

BBelt
27 Haziran 2011, 19:58
3. videoyu daha önce de seyretmiştim. Çok düşündüm motorun bu kazadan kurtulma şansı hiç var mıdır diye.

E.Gülbeyaz
27 Haziran 2011, 20:31
En çok 1. videoda düşünmüştüm :)

baran.ankara
28 Haziran 2011, 00:48
o köpek nasıl cıyaklıyor bakan yok yaaaa :@

-unnamed-
28 Haziran 2011, 00:58
vallaha içim kalktı gece gece kaza görmekten....

AguilaNegra
28 Haziran 2011, 01:31
Geyiğe çarpan harbiden videoda da söyledikleri gibi çok şanslıymış iyi tutmuş motoru ayakta

byocuz11
02 Temmuz 2011, 14:30
Geyiğe çarpan harbiden videoda da söyledikleri gibi çok şanslıymış iyi tutmuş motoru ayakta

İnanılmaz bir şans..hızlıymışda hayret valla

ozaktasi
02 Temmuz 2011, 15:21
3, videodaki otomobil sürücüsü resmen adama dönüp çarptı.Bunu kasıtlı yaptıysa tam bir ALÇAK..adam öldürmeye tam teşebbüs..

yürekçe
02 Temmuz 2011, 16:47
Kazaların çoğu panik frende veya kıvıttıramamada gerçekleşmiş...

enesergul
02 Temmuz 2011, 22:29
3. videoyu daha önce de seyretmiştim. Çok düşündüm motorun bu kazadan kurtulma şansı hiç var mıdır diye.

bence motor sağa değilde sola yönelse kurtulabilirdi..
çoğu kazada bu hatayı yapıyoruz..ben en azından arabamla çok yaptım..o anki psikoloji nasıl birşeyse tersine kırmak hiç aklına gelmiyor..

ero__
02 Temmuz 2011, 23:09
5. videoda sanırım viraj içinde vites küçültünce arkadan çekme yapmış ve önü altına almış. Yanılıyor muyum? Arkasından gelen de öpmek zorunda kalmış...

byocuz11
02 Temmuz 2011, 23:41
5. videoda sanırım viraj içinde vites küçültünce arkadan çekme yapmış ve önü altına almış. Yanılıyor muyum? Arkasından gelen de öpmek zorunda kalmış...

Doğrudur :cat:

byocuz11
29 Ağustos 2011, 23:48
Bunlar sadece bir kaçı aman dikkat edelim arkadaşlar!

gökrider
31 Ağustos 2011, 16:19
3. video da ki araba sürücüsünün bir *muşla* yardımıyla sağ elmacık kemiğine yukarıdan asağıya doğru 23 derece ivmelenme ile bi yumruk atmak geldi içimden.... 1. videoda ise düşüceğini anladığın zaman motoru düşünmeyip kendini düzenli bir şekilde atmak kötünün iyisi diye düşünüyorum

mustafa_325
31 Ağustos 2011, 16:44
yav bende videolar biyerden tanıdık diyordum meğer eski konuymuş:)

byocuz11
23 Mart 2012, 20:52
3. video da ki araba sürücüsünün bir *muşla* yardımıyla sağ elmacık kemiğine yukarıdan asağıya doğru 23 derece ivmelenme ile bi yumruk atmak geldi içimden.... 1. videoda ise düşüceğini anladığın zaman motoru düşünmeyip kendini düzenli bir şekilde atmak kötünün iyisi diye düşünüyorum

insan motosiklet üzerindeyken çok önemli kararları saniyeler içinde ve soğuk kanlılıkla vermesi gerekli