PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yamaha R1 Elektirik Sorunu (çıldırcam)

aggressivo
24 Haziran 2011, 14:05
Tüm forum üyesi arkadaşlara selam..Malum Ankara daha geçen haftaya kadar hergün yağışlıydı, sanırım şükür yağışlar bitti motorları çıkarmaya başladık.

Bende 2006 R1 var bugüne kadar bana hiç bir arıza çıkarmadı, ama geçen farkettim makinayı kapatıp anahtarı kontaktan çekiyorum, fakat göstergeler kapanmıyor (anahtarı tamamen çıkartmama rağmen). Sonra devir göstergesi kendi kendine hareket ediyor boş ışığı yanıp sönüyor aradan 15-20 dakika geçince duruyor. Kısacası sapıttı yani, böle bir tecrübe yaşayan var mı arkadaşlar. Şimdi gidecem bi ustaya tonla para dökecez belkide sadece bir sigorta arızasıdır..

exile
24 Haziran 2011, 14:08
beyin gitmiş geçmiş olsun.

aggressivo
24 Haziran 2011, 14:13
Ama makinanın gidişinde veya herhangi birşeyinde başka bir arıza yok...

Carbondioxid
24 Haziran 2011, 14:51
En azından 3. boyut varlıklarından dolayı olmadığını söyleyeyim:P yarım yamalak elektronik merakım dolayısı ile, arızanın elektronik devreden kaynaklı, muhtemelen bünyesinde elektrik yükü tutabilen kondansatör/ benzeri elemandan kaynaklandığını söyleyebiliriz. Uzun lafın kısası sürüşe devam etmeyerek mutlaka tamire gidin(tüm bunlar elktrnk ustası olmasamda, az çok yangına davet edebilecek arızayı işaret etmekte, gecikmeden kullanmadan tamire.)

mstf_gnc
24 Haziran 2011, 22:32
akü voltajını kontrol ettir yerindeyse , beyin oksitlenmiştir bozulmuştur

blt_59
24 Haziran 2011, 22:42
çok kücücük bi teccübe yaşadım kendi çabamla onu paylaşayım istedim :) beyinde yerine oturmayan bi kablo ucu nedeniyle motoru bir türlü stop ettiremiyodum yani anahtarıda çıkrsam çalışıyodu:) gittik ustaya bi dürtü veri kabloyu düzeldi meret:mrgreen:seninkide inş böle basit bişeydir geçmiş olsun arkadaşım..

engineers
24 Haziran 2011, 22:45
tam olarak devir saatin hangi sayıları gösterip geri iniyor buda bir diagnostik yoludur yamahalarda hatayı araç takometrede bu şekilde gösterir yani eğer her seferinde aynı yerleri işaret ediyorsa hatayı işaret ediyor demektir

raif34
26 Haziran 2011, 14:56
yagmurdan dolayı kısa devre var kuruyunca geçer

sozyurt
28 Haziran 2011, 01:44
Elektrikle ilgili bi düzenleme yapıldımı role gibi şeyler takıldımı.

blackhawk
28 Haziran 2011, 09:25
Kardeşim akünü kontro lettir ya tam temas sağlamıyor kutup başları yada o civarda bir yerde ufak bir şaseleme sıkıntısı var.
EĞER KONTAĞI KAPATINCA DEVİR GÖSTERGESİ SAYMAYA BAŞLIYOR İSE HATAN AKÜNÜN KUTUP BAŞLARINDA BİR SROUN VAR.OKSİTTE YAPABİLİR.

aggressivo
12 Temmuz 2011, 13:29
Arkadaşlar herkese cvp lar için teşekkür ederim. Geçenlerde götürdüm ustaya. Yağmur yüzünden elektirik aksamı çamur içinde kalmış dedi oksitleri temizlemiş, beyini kontrol etmiş, gösterge panelini resetlemiş vs..şimdi bir sorunu yok. Yani çok şükür beyin meyin yanmamış ucuz atlattık :)