PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arkadaşlar lütfen yardım ne olur bıktım artık

serdarfen
22 Haziran 2011, 21:15
Arkadaşlar motorum suzuki gsxr 750 sorun motor 100 dereceyi görünce kaynama yapıyo su atıyo durdugu yerde fokurdama sesi geliyor sorun nedir acaba kayseri de ustalar bilmiyor kardeşim bu işi önemli değil diyip cıkıyor (motorum on numaraydı krank kesti ve yaptırdım fakat şimdi başladı bu problem tamir görmeden önce hiç bir sıkıntı yoktu ) herkese teşekkürler allaha emanet olun

151rsfa
22 Haziran 2011, 21:17
kasapların eline vermiyeceksin kardeş motoru. ne zama motoru tamirciye götürsem, sorunu az çok hallediyorlar bu seferde başka yerinde problem çıkıyor hemen.Allah kolaylık versin.

architect
22 Haziran 2011, 21:27
krank kesmeside tek başına olacak problem değil yada bu sırada pistonlara vs zarar vermişte olabilir. muhtemelen bloktada sorun olabilir. Suya hava karışıyor olabilir, (kompresyon der ustalar) senin makinadaki yerini bilmiyorum ama motoru çalıştır. müşüller açsın yani radyatöre su gelsin o zaman bak bakalım hava atıyor mu dışarı sudan önce. Öyleyse soğutma sistemine hava karışıyordur olabilir. ama sadece bir kapakla yada devir daim motoruyla bile çözülebilir. Sadece Krank kesti diyorsun ama bu baya bir problem yani.

mzcı
22 Haziran 2011, 21:51
100 dereceyi görünce kaynama yapıyor normal çünkü su 100 derece de kaynar şaka bir yana termostat açmıyor galiba yada fan çalışmıyor bunları bir kontrol et bir de radyatörü söküp temizlet yüksek hararetten motor blogun zarar görebilir conta yakabilir piston sarabilir krank kesebilir

yakamoz043
22 Haziran 2011, 22:40
büyük cc motorlar hakkında sitemız üyelerinden saygıdeğer zontar abime yönelmenizi tavsiye ederım ,o bu konularda bırazda olsa daha tecrübeli olduguna ınanıyorum

Deryali
22 Haziran 2011, 22:52
Motorun hareret yapıyorsa

1-İlk önce Termostata baktır radyotore su gidiyor mu ( Radyatörü kontrol et sıcaklık var mı yok mu ? Motorun hareret yaparken radyotör buz gibiyse %99 termostat)

2-Radyotör peteklerini temizlet

3-Devir daim pompasının çalışıp çalışmadığına bak

Sorunun bu 3 maddeden birisinde. Bunları kontrol ettir sorununu çöz.