PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : mondial servisi mağdurları

smart87
19 Aralık 2005, 19:16
beyler sorun şu: ben motorumu ilk aldığımda( 150 ZAT) azda olsa zorlamıştım. bu nedenle motor kilitlendi, servisten bana KLAPEJ yapmış dediler. yani piston la sekman da çizikler ve yarıklar oluşmuş dediler. şimdi motoru yaptırim diyorum servisteki usta 200 YTL den aşağı olmaz diyo. başka motorculara sordum - ben 200 milyona arabamı yenilerim diyo. ama servise yaptırmazsam garanti dışına çıkacak. söleyin ya bu 150 zat ın pistonunu falan nerden bulacaz, hem bu piston altın mıda servis 200 milyon diyo. bide aşırı benzin yakıyo motor. 80 km/h da geçmiyor. benzin: 20 milyonla 100 km anca gidiyor. :salut: :salut:

ozaktasi
19 Aralık 2005, 19:52
Abi şurup gibi benzin yakıyor bu makine........ CBR 125 20 Milyonla 280 km yol yapıyor.140 km hızıda rahat yapıyor...Hondadan şaşmayın servisiyle herşeyiyle mükemmel:cat: :cat:

kahraman34
19 Aralık 2005, 19:54
smart87 gerçekten üzüldüm şansına arızalı motor çıkmış,sen servislere inanma onlar adam kandırmanın peşindeler adamın tipine bakarlar eğer benim gibi motordan fazla anlamayan birini bulurlarsa hemen fiyatı 3-5 katlıyorlar sana 200 ytl dedikleri masraf 100 ytl'yi geçmez.takıt olayınıda baya bi abartmış senin makina 20 ytl ile bu tip bir makina rahat 200 km yapmalı

efe150
19 Aralık 2005, 22:03
Arkadaşım daha dün bir piston + iki adet sekmanı parçacıdan 32 ytl ye aldım, (servisler toptan fiatına aldıkları için dahada ucuza aldıkları kesin) silindir gömleğinide rektefeciye omlattım, 5 ytl de ona verdim, toplam yol parasıyla birlikte bana 41 ytl gibi bi paraya geldi. Tabi servislerin aldıkları paraları hesaplarsan hemen hemen % 70-80 gibi bir işçilik kazanıyolar birde ondan sonra 2 sene garantili diyorlar ama hangi parçaların garantisi var oda cabası. Servise gidip değişmesi gereken bir parça olduğunda yok zorlamışsın yok yanlış kullanmışsın gibi cevaplar vererek senin garantinide yiyorlar. Tabii burada ben herhangi bir marka veya servisi kötülemiyorum ama çoğumuzun motor tecrübesizliğinden ve garanti dışı kalacak korkusundan faydalanan ard niyetli servisler var benim demek istediğim butür ard niyetli insanlara boyun bükmemek, gerekirse daha uzak ama insaniyetli ve gereksiz yere sizden fazla fazla ücret talep etmeyen servisleri araştırıp bulur ve diğer ard niyetlilere fırsat vermezsek bunların tamamı olmasada en aza inmesinide sağlamış oluruz keşke bursada olsanda sana yardımcı olabilsem ama sen biraz başka servisleride araştır derim. Birde yakıtın çok aşırı geldi bana benim zat150 ye benzin aldığımda devamlı km'yi sıfırlıyorum ortalama 19 ytl benzin alıyor 200 220 km arası yol gidiyor (kendi klometresi ile) bence senin sorunun iyi bir servis bulup motorunu oraya yaptırmandır diye düşünüyorum.

mondial50tt
19 Aralık 2005, 22:21
başka servislere sor bide ana satıcıyı aramanı tavsiye ederim

TrueWolf
19 Aralık 2005, 22:25
Fabrikayı ara hakkını ara ne demekmiş kullanıcı hatası. Kaza yapsan tamam anlarım.Garanti kapsamında yapmaları için zorla bence.İyice aptal yerine koymaya çalışıyolar insanları.

vlad1462
19 Aralık 2005, 23:53
şu an motor dağıtılıptamı klapej yapıldığı söylendi.yakıt tüketimin fazla olması normal.eğer motoru dağıtmadın ve böyle kullanıyorsan çok yakması normal.servis verdiği rakam hakkında yorum yapamıycam,ama dışarda daha makul fiyatla yaptırabileceğin kesin.bu saatten sonra garanti pek bi işine yaramaz.en lazım olan şu anda işine yaramıyosa başka nezaman yararki.bence bi tamircide motorunu söktür,gereken parçaların listesini çıkarıp dışardan temin et(istanbuldan yakının varsa sirkeciden temin edip sana ulaştırsın)tamirciye bırakma parça bulma işini,fark koyar kesin.100 kağıda hallolabilir bi iş bence

smart87
20 Aralık 2005, 13:51
iyi dilekleriniz için teşekkürler beyler. ben servise arıza için gittiğimde hız mı yaptın diye sordu? bende 5-10 saniyeliğine 110 km/h ı gördüm başka bi zorlama yapmadım dedim, adam orda way efendim niye gördün diye çok afedersiniz ağzıma sıçtı koydu. ben şimdi fabrikayıda arasam bana aynı şeyi diycek eminim. motoru dağıtmadık dediler bana, ama açmadan nasıl klapej diyorlarsa? sadece motor kilitlenmişti benim. bide mu motorun silindir hacmi 152 cc mi(internette yazan bu), yoksa 149,6 cc mi(garanti kitapçığında yazan bu). millet 150 cc lik kros motor pistonu tak diyolar. hem daha sağlammış, hem daha az yakar dediler, varmı bi fikri olan?

ya bide çok yakıyo demişiz ama geçen gün başka bir 150 ZAT kullanıcısıyla karşılaştım. adam düz yolda 130 u gördü dedi. benzini nasıl dedim? 15 milyonla 260 km gittim dedi. hadi buna içinde kalan 3-4 milyonluk benzinide ekleyelim(çünkü 150 zatların benzin göstergleri bozuk). yine bayağı iyi gitmiş. abi nasıl bişe anlamadım bu motor süpriz yumurtamıda herkese değişik çıkıyo? yoksa bizmi kullanamıyoruz? allah aşkına biri bişe sölesin.

ozaktasi abicim cbr 125 demişsin de biri 4.5 milyar, benim 150 ZAT sa 3 milyar. şimdi al malın iyisini çekme kaygısını diyceksin ama olmayıncada olmuyo 1,5 milyar. yinede sağol tavsiyen için.

mertmertmert
20 Aralık 2005, 14:07
1) zat 150 ile 130km gördüm diyenin alnını karış-karış karışlarım...
2) servislerin adi ,kalitesiz,niteliksiz,dolandırmaya eğimli,işbirlikçi,tokatçı olduğu apaçık ortada...
3) motorun güzelliği bu gibi "servis kırıntıları" yüzünden kayboluyor...
4) ara araştır en ucuzunu hocam ööle yaptır , bi dahada gitme o servis denen yere...

rutti
20 Aralık 2005, 14:43
Sevgili Mertmertmert,
Servislerin hepsi öyle değil ve sanırım söylemek istediğin sadece "servis kırıntıları" için. zat150 yi bilmem ama jonway150t ile (hemen hemen aynı motor) 120-125 rahat görülüyor. Daha fazla basmaya korktum. Yakıt konusuna gelince rodaj sürüşleri sırasında rahat kullanımla 20 ytl ile 160 km kadar yapıyor. Üç bin km'den sonra sanırım 200km'yi bulur. Daha ekonomik yakış sağlansa bile performans düşer. Üstelik bu kadar hıza gerek yok. Çünkü bu motorlar hız için dizayn edilmiyor.
smart87'nin motoruna gelince, motora özel bir sorun olmalı. Yoksa birkaç ayda piston gömlek dağıtması olacak şey değil. Servis ise gerçekten ayıp etmiş. Biz üç ay içinde dağılmış olan arka teker göbeğini ve egzostu bile garantiden değiştirdik. Kaldı ki motorda garanti işlemeyecekse nerede işleyecek? Bu gibi durumlarda sorunlarınız olursa servisle uğraşmayın, direk ithalatçıyı arayın ve"tüketici hakları kurulu"ndan bahsedin. İki yıl garanti veriyorsa gereğini yerine getirmeli.
Kazasız arızasız günler dileğiyle....

Bu arada aklıma gelmişken sorayım?
Sevgili smart87, umarım avatarındaki bitki ile samimiyetin yoktur.
Bana geçmişte sıkıntılı günler yaşattı da....

mertmertmert
20 Aralık 2005, 14:55
saygıdeğer rutti ,
ben ZAT 150 ve dandik servislerden bahsediyordum.....
o yüzden sırf polemik olsun diye atışmalardan ziyade çözüm arayışında olalım bence...
saygılar

rutti
20 Aralık 2005, 15:02
Atışma değil sevgili dostum, tecrübelerimizi paylaşmaya çalışıyorum. Sana kızdığım falan yok.
Bu gibi durumlarda ne yazık ki ithalatçıları ve tüketici hakları kurulu"nu devreye sokmak gerekiyor. Buna gerek olmasa çok iyi olacak ama gerçek bu.
Üstelik bu durum sadece Mondial için değil, birçok marka için de geçerli.

Potenza
20 Aralık 2005, 15:53
Yanlışlık dolu bir sürü yazışma,mesajlaşma vs..
Bir kere 200 milyona arabasını yenileyen her kimse söylesinde yerini yurdunu bizde yeniletelim bu bir.
200 milyona anca yağ,yağ filtersi,buji ve hava filtresini belki üstüne de bir balans yaptırırsın bir arabada bu iki.
Kullanıcı hatası sadece kaza yapmak demek değildir.Kim bile bile kaza yapar ki?
Arkadaşım o motorun bir kullanma kılavuzu var,bir kere neden onu okumadan biniyorsun bu motora.Herkes sanıyor ki bisiklete biniyoruz.Yeni motorla nasıl 110 yaparsın?Değil Mondial de,Honda vs. olsa bile iyi bir durum değil. bu 3.
Ben servisi savunmuyorum,200 YTL tabi az bi rakam değil.Ama hata önce sende bunu kabul et..
Bir piston segman 200 YTL etmez tamam..Başka servis yok mu ki?

kahraman34
20 Aralık 2005, 16:08
smart87 bu çin malı motorlar dedigin gibi süpriz yumurta,bide demişsin 110 gördüm diye servis baya bi haşladı,ben as150t ile kendi göstergesine göre söylüyorum 125-130 km arsı gördüm.

smart87
20 Aralık 2005, 21:09
ya potenza kardeş şimdi başka servis yapmıyor bu bir. motorla bi kez 110 km görmekle hiç bişe olmaması lazım. motoru aldıktan sonra istediğin kadar kökle diyen honda servisleri var bunun çok örneğini gördüm. ve motorlarıda tıkır tıkır çalışıyor arkadaşların. yoksa bende biliyorum garanti kitapçığında 70 i geçme yazdığını. arkadaşlar servisle aramda geçen sohbet sadece bu değil. ustayla resmen akraba oldum ya.

rutti kardeş bizim otür şeylerle aramız istemediğin kadar kötüdür. bizimki sadece şekil olsun. hem adanada istesende bulamazsın öle şeyler. çok var ama çokda zor bulursun.

bide önceki sayfada piston hacminden bahsettim. bi fikri olan yokmu. bide bu pistonların falan bi markası yokmu yaaaw şöyle kaliteli bişe olduğunu nasıl anlıycaz. o 200 milyonada araba yenileme olayı lafın gelişi. adanalı ağzıyla seni resmen kazım kazım kazıklamak istemişler demek. hemşerim yokmu orda hiç?

scubaghost
22 Aralık 2005, 19:50
beyler mondial kavacık bayisini arayın bu tip konularda son derece iyi niyetli bi ustası var motor kiltlemelerine uygun bir çözümde bulmuş komple yenilemeyi bile garanti yapabiliyor tabi motorlarınız servis bakımlarını yaptırdıysanız telefonu 0216 3223931-3223947 uğur usta arayın bi fikir alın derim .

smart87
22 Aralık 2005, 21:00
abi iyi güzel önerilerde bulunmuşsunuz ama bide yaşadığım şehre dikkat etseniz. şu piston ölçüleri hakkında bi FİKRİ OLAN YOK MU ARANIZDA?

ghost_racer
23 Ocak 2006, 13:34
arkadaşlar mondıal marka motosikletiniz varsa ve sorun yasıyorsanız erecegim numaradan yardım ve sikayetlerinizi bildirebilirsiniz:0256,331,73,33 nolu telefondan Suat VARDAR beyle görüşüp servis ve motorunuzun sikayetlerinizi bildirebilirsiniz aydın nazilli ugur motorlu tasıtlar benim ssize tavsiyem arkadaslar motor alırken markaya önem veriniz ne kadar önem veririseniz o kadar az sorun yasarsınız samsunda yasayan ve burdan teckno center bayisinden motor alan arkadslar servisle lgili sikayetlerinizi bu numaradan yaparsanız memnun kalacaksınız saygılarla

ylmzzz
24 Ocak 2006, 04:06
bence servis konusu illere göre tartışılmalı. benim servisim çok iyi. fakat diğer illerdeki bazı arkadaşlar çok kötü demiş. bence bunun mondialle pek ilgisi yok. tamamen o ildeki yetkili servisle ilgili.

gcc_ondr
24 Ocak 2006, 04:37
arkadaşlar ben mondial almayı düşünüyodum, şimdi burda bu düşünceme bir eksi mi atmam gerekiyor, servis konusunda problemmi yaşanıyor yani?ben pek fikir sahibi değilim bu konuda aydınlatırsanız sevinirim...

ylmzzz
24 Ocak 2006, 04:42
ben konyadayım servis konusunda en ufak bi sorun yaşamadım. kontak anahtarım garantiden değişti. servisim çok iyiydi. motoruma geçici kontak taktı. 5-6 gün içinde parça geldi. motorumda serviste kalmadı. bulunduğun yerdeki mondial servisine bak bence. servis ilgilenmezse firma sana parça yollamaz. ben çok memnunum servisimden

yamahaman
27 Ocak 2006, 21:02
abi öncelikle yedek parça olmadıgından serwisleri fabrikadan memnun degil ki bunun yan etkisi olarakta serwisler kötü ...:farao:

nx4_falcon
30 Ocak 2006, 20:29
Aynen garantiye girer Sen dinleme kimseyi Tüketici Hakem heyetlerine başvur. Sonuç alırsın sanırım.... Bidahada gidip çin malı toplu iyne bile alma.

2move
30 Ocak 2006, 21:13
baska bı mondial servisini dene.daha once gittiğini solemeden.fıyatı çaktırma yani

raven
31 Ocak 2006, 01:09
arkadaşım kesinlikle fabrikayı ara ve şikayetini bildir. fakat tamam notunuzu aldık derlerse de inanma bir şekilde genel müürlerine ulaş çünkü genel müdürleri elinden gelen yardımı yapan bir arkadaş. ama hakkını da mutlaka ar. servis olarak başka servisede gideceksen kesinlikle ümraniyedekine gitme çünkü motorun daha kötü hale gelir. sabır ve selametle kal...

Güner
31 Ocak 2006, 01:19
:pr: offf mondial offf. servisi aramakatan, parça bulamamaktan, motoru doğru dürüst kullanamamaktan, hergün yollarda sorun çekmekten, harbiden bıktım usandım. bütün servis madurlarına şimdiden geçmiş olsun

ozerozturk
31 Ocak 2006, 23:16
arkadaşlar ben mondial almayı düşünüyodum, şimdi burda bu düşünceme bir eksi mi atmam gerekiyor, servis konusunda problemmi yaşanıyor yani?ben pek fikir sahibi değilim bu konuda aydınlatırsanız sevinirim...

ARKADAŞIM BAK BU NOKTAYA SON NOKTAYI KOYAYIM, ŞİMDİ ŞU YORUMLA MORALİN BOZULUYOR

yamahaman
abi öncelikle yedek parça olmadıgından serwisleri fabrikadan memnun degil ki bunun yan etkisi olarakta serwisler kötü ...

NİCKE BAKARMISIN YAMAHA BAYİ YADA SERVİSİ OLMALI ARKADAŞ, TUTUPTA MONDİAL İYİ Mİ DİYECEK ??

BENDE AYNI SENİN GİBİ OLDUM, ÖNCE ALMAYA KARAR VERDİM AMA SONRA AYNI SENİN GİBİ SOĞUDUM, sonra çıktım sokaklarda mondial kullananlardan araştırdım, bir tane şikayetçi yok, iki kişi dimdik rampayı tırmanıyor,servislerden problemimiz hiç olmadı diyorlar, geçen sene girmiş piyasaya geçen sene biraz parça problemi olmuş fakat bu sene halledilmiş fabrikası ilede irtibata geçeceğim,

YAMAHAMEN gibi arkadaşlar ya YAMAHA satıcısı, ya YAMAHA servisi yada YAMAHA fanatiği arkadaşlara lafım

hayatızda kullanmadığınız bi malı ne diye kötülüyorsunuz, 4 tane büyük firma var onlara mı yönlendiriyorsunuz bizi, bi kere sizin o kaliteli motorunuz3000-4000 ytl bu motorlar 1500ytl, hade farzet parçalar dandik, arıza yapan parçaları boşverin servisi garantiyi, 500 ytl de masraf yaptığınızı düşünün gene sizin o kalite isimli motorun yarı parasına motor bineceğiz,
zaten parası çok olanlar gidip runner falan alıyorlar

ozerozturk
01 Şubat 2006, 00:15
Yanlışlık dolu bir sürü yazışma,mesajlaşma vs..
Bir kere 200 milyona arabasını yenileyen her kimse söylesinde yerini yurdunu bizde yeniletelim bu bir.
200 milyona anca yağ,yağ filtersi,buji ve hava filtresini belki üstüne de bir balans yaptırırsın bir arabada bu iki.
Kullanıcı hatası sadece kaza yapmak demek değildir.Kim bile bile kaza yapar ki?
Arkadaşım o motorun bir kullanma kılavuzu var,bir kere neden onu okumadan biniyorsun bu motora.Herkes sanıyor ki bisiklete biniyoruz.Yeni motorla nasıl 110 yaparsın?Değil Mondial de,Honda vs. olsa bile iyi bir durum değil. bu 3.
Ben servisi savunmuyorum,200 YTL tabi az bi rakam değil.Ama hata önce sende bunu kabul et..
Bir piston segman 200 YTL etmez tamam..Başka servis yok mu ki?

kardeş ne sanıyon sen bisiklet mi ?
daha bugün uğradım o çok methettiğiniz ünlü marka servisine piston segmann motor yapımı 270 ytl dedi, siz o ünlü markayla rodajda 120 yapacanız sona da yap diyecenizde yapacak ha, çocuk mu kandırıyonuz siz, + adam dediki ücretsiz olan iklk bakımda sadece imalat hatası varmı bakın başka hiç bi masraf yapmayın ben ödemem demiş o ünlü markanın biri,
arkadaşlar elinizi vicdanınıza koyun, 3000-4000 ytl lik japon motoyu alacağınıza 1500 ytl yr moto alıyonuz 500 de masraf yapın olsun size 2 ytl ye o capon gibi kalite 1000-2000 ytl nizde cebinizde kalsın

:cat:

ozerozturk
01 Şubat 2006, 02:59
motor parçaları pahalı gerçekten. mondialin debriyaj balatası yerli arabalarla aynı hemen hemen:)

ya arkadaş bilen bilmeyen, önüne gelen buralara yorum yapıyor, arkadaşlar inanmayın, mondiale diğer firmaların parçaları uyuyor ve pahalı değil

:bounce:

ylmzzz
02 Şubat 2006, 01:03
yav çin malında nasıl parça sorunu olur zaten anlamadım hepsinin parçaları aynı. mondialden sadece şikayetçiler yazıyor buraya bence memnunlarda iki satır bişey yazsın.
bi de mondial kullanmayanlar gerçekten bu kadar yorum yazmasın. bizim yaşamadığımız yedek parça sorununu yamaha kullanıcısı nasıl biliyor ben de anlamadım walla:farao:

Gültekin
02 Şubat 2006, 01:25
ya arkadaş bilen bilmeyen, önüne gelen buralara yorum yapıyor, arkadaşlar inanmayın, mondiale diğer firmaların parçaları uyuyor ve pahalı değil

ozerozturk dostum;
bir ön jant'a kaç ytl verirsin?
araştır, ve sana göre ucuz olup olmadığını yaz lütfen.
motor; mondial KT 125

leonine
02 Şubat 2006, 01:51
ne olursa olsun bizde hep bizim olmayanı kötülemek karalamka gibi bir alışkanlığımız var milletçe.

arkadaşlar markalaşmak tabiki güzel bir olgu ve kalite farkını yaşatan durumda burdan çıkıyor ama,sonuçta bmw veya honda baktığınızda hepsi uzakdoğu patentli fab. üretiliyor yada montajlanıyor.

bu çinli vastandaşlar olmasa hangimiz bir coohper sahibi olabiliriz.

para problemi olmayan zaten bu cümlenin dışında .

1200 ila 5000 arası motor bukadar oluyor. tabii arz ve talep oldukça kalite kendiliğinden yükselecektir.

motorcu için mobiletle harley aynıdır ikisede iki teker. :)

ylmzzz
08 Şubat 2006, 01:20
topiği canlandıralım ya. bazıları mondialin şikayetleri sorunları bitmiyor diye düşünüyor da:) tabi mondial sahibi çok olunca şikayet sayısıda çok olabilir. ama benim şikayetim yok. zaten mondial sayısı arttıkça servislerde de yedek parçada da sorunlar kalkacaktır.

mustafa
14 Şubat 2006, 22:01
Çiğli Kadir Çamdemir motoru çiğli Önder Tic. anlıdığım için motorun toplama işlemini bu servis yapmış.. Nasıl topladıysa ... Ön jant biner binmez anladım sorunlu.. Evim Bornovada durup baktım Başka nerde servis var diye Bornova Europe Motor olduğunu gördüm yerini buldum yanaştım motoru yeni aldığımı ön taraftan ses geldiiğini söyledim..Şöyle bir baktı (binmedi bile ) sorun disk te dedi ..Günlerden cuma pazartesi gel tutanak tutalım dedi. Nedense cuma günleri tutulmuyo herhal.. Neyse tutanaklar tutuldu disk geldi değişti gene sorun var disk balatalara bariz sekilde sürtüyor...O kadar sürtmesi normalmiş...Bu arada jantın yamuk olduğunuda konuşuyolar aralarında. Üsteleyince git o zaman bu motoru toplayan servise o yapsın dediler Çünki onun sorumluluğundaymış.. Çiğliye gittim anlattım sorunu onlarda bitirdiği işi tamamlasın deyip işin içinden cıktılar.. Bu arada da ikiside bir sorun olursa Tüketici Derneklerine şikayet etmemi söylüyolar... Hayda kaldık ortada.... Neyse aradım fabrikayı anlattım durumu sağolsunlar yardımcı oldular sorunu işe başlayan ( Europe Motor ) un yapması gerektiğini söylediler gerekirse biz servisi ararız dediler ...Durumu servise anlattım zorla tutanak tuttular.Bu sırada motorun cok yakıt sarfiyatı olduğunu da anlattım baktılarki otomatik jikle arızalı onuda eklediler tutanağa.. 2 2,5 haftalık beklemeden sonra sıfır jant ve kullanılmış bir jikle geldi... 1300 km lerdeyim tabi jant ve jikle değiştiğinde...Ben tabi km başına 100 120 bin yaktım 1300 km boyunca... Gitgel derken ilk serviside Europe Motor da yaptırdım amcam birtek yağ değiştirdi birde göstemelik birkac vida sıktı o kadar.. Artı motorada 20/50 yağ koymuşlar cırağı sıkıştırıp sordum nedeni ise havalar cok sıcakmış ondan .. 20/50 litresi 6 milyon 10/40 13 milyon benden yağ değişimi için tek 10 milyon aldılar.. Eve gelip kullanma klavuzunu incelerken iki yaprak koparılmış olduğunu farkettim ..Biri ilk bakım fişiydi diğeride montaj kuponuydu.. Europe Motor hakkı olmayan montaj kuponunuda almışdı ertesi gün uğrayıp söylediğimde ık mık edip yanlışlık la koparılmış olduğunu söylediler ....

Walla aklıma gelen bunlar sıfır motor alalım başımız servisle derde girmesin derken yaşadığımız olaylara bakın..

Aman aman Europe Motor dan uzak durun..

1957chevrolet
14 Şubat 2006, 22:28
ya ben de 125 mt alacam mondial ne dersiniz ben burda hep okuyorum hiç memnun olan yok ya ben ne yapacam o kadar parada yok ancak 125 mt ye yetiyor benim derdime bi care bulalaım beraberce arkadaşlar

ylmzzz
14 Şubat 2006, 22:49
ya ben de 125 mt alacam mondial ne dersiniz ben burda hep okuyorum hiç memnun olan yok ya ben ne yapacam o kadar parada yok ancak 125 mt ye yetiyor benim derdime bi care bulalaım beraberce arkadaşlar

arkadaşım öncelikle ardarda mesaj yazmak yasaktır forumda. yani flood yapmak.

mondiale gelince ben memnunum birçok kişi de var memnun olan. arama yapmadan mondialden memnun olan yok deme bence. ben memnun yazsan benim mesajlarımdan yine bulursun :queen:

Sadobey
14 Şubat 2006, 23:15
Sevgili mondialci arkadaşlar iyi bir düşünce ile topic açmışsınız. Ama mümkün olduğu kadar mondial kullanmayankişilerin yorum yapmasına izin vermeyin. Bir de sadece kötü olabnlar mı yazılacak. Kötü tarafı yerip iyi olan şeylere ödül olmayacak mı teşekkür olmayacak mı? Unutmayın satıcı ve kullanıcı arasındaki dialog iyi olursa hizmet te iyi olur.

Ben Mondial kullanmıyorum o yüzden anketi işaretlemiyorum. Hepinize güvenli ve zevkli sürüşler dilerim.

dostdark
15 Şubat 2006, 12:33
Arkadaşlar ben Mondial kullanıyorum
Servisimden de çok memnunum
ya sobasının üzerinde keyneyen suyla kahvelerimizi yapıyoruz
gırgır şamata derken motorumun sorunu yapılıyor
haa bu arada laf aramızda sorunum yokende geçiyordum diye uğruyorum
motorcu delikanlı insanlar

seco@ybr
15 Şubat 2006, 16:04
walla ben monial kullanmıyorum kullananlar sık gittiği için bilirler ama genele kimse menun değil

ermac
20 Şubat 2006, 20:05
Parça sorunu söğlendiği kadar abartamayın servisine göre değişiyo ve aldığın çin malını hor kullanmazsan kolay sorun yaşamassın örenek olarak aldığınız 151 RS daha sevisten çıkıpta E-5'te 120 görürsen sonra elimde kaldı diye konuşmayacaksın..

ylmzzz
20 Şubat 2006, 20:18
benim arkadaşlarımda da var mondial genelde alan memnun. bazı arkadaşlar genelde memnun değil demişler. ne bekliyolar 1500 ytl lik motorun 150km/h yapmasını ya da kmlerce sorunsuz olmasını mı? bende de mondial var ufak tefek sorunlar oldu ama onun dışında bir sorun olmadı. durduk yere motorlara birşey olmaz. çin mallarının diğerlerine göre biraz daha dayanıksız olduğunu hepimiz biliyoruz. biraz daha dikkatli kullanırsak birşey olmaz. mondialden o fiyata honda yamaha kawasaki gibi markaların kalitesini beklemeyin lütfen. o fiyata bu kadar kalite bence fazla bile.
ben kendimi tanıtıyım mondial avukatı ylmzzz :queen:

ozerozturk
21 Şubat 2006, 19:11
arkadaşım bilen bilmeyen diyorsun ama sen de birşey bilmiyorsun. mondiali ben senden çok kullanmışımdır. mart ayında çıktı ben aldım zaten. 110ft nin debriyaj balatası 40 ytl, arkadaşım şahinin balatayı değiştirdi o da 40 ytl. yalan söylemiyoz yani. bence sen ilk başta beni tanı öyle yorum yap. :farao: :farao: :farao: :farao:

konyada pahalı sanırım o balata, izmirde sordum, çünkü en sık o arıza yapıyor muş ve fiyatı 25 YTL İMİŞ ARKADAŞIM, zaten bu tür motorların parçaları birbirine uyuyor, mondial olması şart değil, sen git bi markalı motorun balatasını sor da GÖR, şahin balatası mı Mercedes balatası mı :queen:

ozerozturk
21 Şubat 2006, 19:28

şehir içi, küçük şehirler için TVS scooty pep ideal hint malı 75 cc 4 zamanlı, 45-50 ykrş yakıyor, eğer biraz daha güç dersen 151 RS 1538 çok güzel fiyat ön arka disk fren

:queen:

ylmzzz
21 Şubat 2006, 19:33
mondialin özel servisleri yokki. mesela konyada benim servisim honda servisi aynı zamanda. usta farkı var yani. mondialin servisinden memnun musunuz diye başlık olsa daha iyi bence. şikayet kutusu olunca sadece şikayet edenler geliyor heralde.:)

ayrıca ozerturk arkadaşın 40-45 ykr 400-450 bin tl yapar. ne bu ford mustang mi :queen:

EgeKnn
21 Şubat 2006, 20:02
arkadaşlar bu konu ile alakalı iki ayrı başlık var Mondial Şikayet Kutusu ve Mondial Servis Mağdurları aynı konu iki başlıkta bölünüyo konuları tek başlık altında birleştiriyorum buradan devam edelim

ayrıca konuyu moto sohbete taşıyorum....

ylmzzz
23 Şubat 2006, 14:13
mondialin ilk kullanıcılarından biri olarak parça fiyatlarının yarı yarıya düştüğünü belirtirim. geçen sene 37 ytl sorduğum debriyaj balatası bu sene 18 ytl ye düşmüş. servisim bunun nedeninin mondialin çok yaygınlaştığından kaynaklandığını söyledi. bu arada mondialden yedek parça sıkıntısı çeken var mı? fiyat olarak çok ucuz zaten.

ozerturk benim balata fiyatımı sorduğumda yaz sonuydu fiyatlar yeni düşmüş. :rendeer:

yaşasın mondial :queen:

cabbar39
31 Temmuz 2010, 20:13
kırklareli mondial servisine gittim sorun motor takozları nı sıktıracaktım serviste çalışan usta denilen salak sıkarken havalı anattarla motorun arkasında oturan şahısın ayağını koyduğu yeri çatlatmış motoru almaya gittiğimde gördüm ben yapmadım deyip işin içinden çıkmaya çalışıyo ne yazıkki gidilecek başka serviste yok adam tek:pr:

UgurCanSoylu
06 Ekim 2013, 19:26
kırklareli mondial servisine gittim sorun motor takozları nı sıktıracaktım serviste çalışan usta denilen salak sıkarken havalı anattarla motorun arkasında oturan şahısın ayağını koyduğu yeri çatlatmış motoru almaya gittiğimde gördüm ben yapmadım deyip işin içinden çıkmaya çalışıyo ne yazıkki gidilecek başka serviste yok adam tek:pr:

dostum bu kişisel bir durum o admı şirkete şikayet et derim

ahmetylmz
08 Ekim 2013, 03:54
Merhaba arkadaşlar ilk kez motor sahibi olucam 25 yaşındayım ve 100 kiloyum Mondial 125 ZNU almayı düşünüyorum nasıl bir motordur aşırı hıza bi merakım yok beni getirsin götürsün yeter uzun yolda değil görüntüsü ve fiyatı hoşuma gitti yalnız bilen insanlardan fikir almak beni mutlu edicek cevaplarınızı bekliyorm şimdiden herkeze teşekkürler