PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Acil yardım:( 150hs

artun17
19 Haziran 2011, 17:37
Arkadaşlar merhaba az evel dolapderede hızlı bir şekilde seyrederken aniden motordan bir ses geldi ve motor gitmemeye başladı hemen durup kontağı kapadım motoru evımın onune getirdim. Motoru sehpaya aldım hafif hafif gaz verdim arka teker dönmüyor. Acaba kayış mı koptu çunku biraz zorladım motoru rampa çıkıyordum 2 kişiydik biraz da hızlıydım benim hatam.

Lastik yanığı gibi bi koku da sanırım geliyordu ben kayıştan şüpheleniyorum ama kayış koparsa pistonlara da zarar verir mi ?
Lütfen yardım edin

-unnamed-
19 Haziran 2011, 17:45
büyük ihtimal kayıştır gibime geliyor....
pistonlarda filan problem olsa çalıştıramazsın çalışsada nasıl bir ses gelir sen tahmin et...

artun17
19 Haziran 2011, 17:48
evet normal çalışma sesi geliyor bana da kayışdan kaynaklı bi sorun gibime geliyor

-unnamed-
19 Haziran 2011, 17:52
öğrenmek çok basit 6-7 tane vida sökeceksn....
sök kapağı bak istersen....

artun17
19 Haziran 2011, 17:54
evet öyle yapıcam ama açmadan bilgi alayım dedim peki buna kayış uygun ölçüsü nedir ne marka?

maxi97
19 Haziran 2011, 18:10
evet öyle yapıcam ama açmadan bilgi alayım dedim peki buna kayış uygun ölçüsü nedir ne marka?

835-20-30 powerlink ve ya bando al. hatta kayışı alırken ön varyatörü söküp içindeki bilyaları da değiştir. titreşimin yarı yarıya azalır. kendi başına sökmen biraz zor, havalı tabanca lazım. servise uğra bence.

artun17
19 Haziran 2011, 19:10
hmm ben kapağı açtım kayış kopmuş ipler fln çıkmış ortaya temizledim geri kapadım o dediğiniz kayıştan alıp servise götürcem ama bilyaları nerden alıcam bir de şişli bölgesinde tanıdığınız usta var mı

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:10 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:59 ----------

powerlink veya bando yu alabileceğim link verebilirmisiniz