PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : rolanti düşmesi

tezcan23
13 Haziran 2011, 22:37
motor normal şekilde rolantide çalışıyor biraz yol gidiyorum 1 km kadar durduğum zaman rolanti normal şekilde durmuyor ve normal seviyesinden düşüyor stop ediyor tekrar çalıştırıyorum gaz vermeden almıyor ve biraz zorlanıyor aragaz yaparak 5 10 sn çalıştırıyorum tekrar normale dönüyor ve rolantidede bu olay biraz var biraz düşüyor ve tekrar yükseliyor bu şekilde stop etmeden çalışıyor ama kimi zaman aşırı derecede düşüyor bunun sebebi nedir???

Slayerrr
13 Haziran 2011, 22:40
Jikle bozulmuş olabilir.

tezcan23
13 Haziran 2011, 22:41
Jikle bozulmuş olabilir.

kışın böğle bi sorunum yoktu havalar ısınmaya başlayınca böğle yapmaya başladı

Slayerrr
13 Haziran 2011, 22:52
Tabi bunu ısndıktan sonra yapmadığını varsayarak söyledim. Sürekli oluyorsa manifoldda çatlak/delik olabilir.

tezcan23
13 Haziran 2011, 22:56
Tabi bunu ısndıktan sonra yapmadığını varsayarak söyledim. Sürekli oluyorsa manifoldda çatlak/delik olabilir.

ısınınçada yapıyor hiç farketmiyor her an yapabiliyor ama monifold sağlam hepsini kontrol ettim

THE İMAM
17 Haziran 2011, 00:09
S.ALEYKÜM.rolenti sorunu subaplardan kaynaklanıyor muhtemel.sıkı subap kışın fazla esnemediğinden yuvasına tam ouruyordur am yazın ışınıan subap genişler ve tam yerine oturmaz bu rolenti ,hız,çekiş vs etkiler.subap'ı biraz gevşetirsen ısınan havalarda motor rahatlar.