PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kompresör Motorun Zararları Nedir ?

sblondes
13 Haziran 2011, 01:30
arkadaşlar asya as 125 motorum var motoru 200lük ettirme gibi bir niyetim varda kullanan arkadaşlar hiç motorcudan çıkmaz diyorlar yardımcı olursanız sevinirim !

Volkan Serezli
13 Haziran 2011, 01:37
bu motorlarla oynamaya gelmez,sölemedi deme

sblondes
13 Haziran 2011, 01:39
benim 200lüge binme tecrübem felan çok arkadaşlarda hep var ama arızasına hiç denk gelmedim çok paran gider her dakka arıza verir diyorlar arıza verir mi verirse ne arıza verir ?

maxi97
13 Haziran 2011, 01:50
yağ pompanı, krankını ve yağ hazneni değişmeden ve arka varyatörün dişlisini tornada küçültmeden sadece silindirle uğraşırsan dedikleri doğrudur. yazımda eksik var mutlaka, diğer arkadaşlar da başka değişmesi gereken parçaları da eklerler.

sblondes
13 Haziran 2011, 01:51
ben krankla silindir değiştiricem ona görede içi ayarlanır pistonudur neyse işte üst kapak almicam orjinal kalacak

gokmenkurt
13 Haziran 2011, 02:08
o motorun bütün aksanı 125 cc için ayarlanmış. söz gelimi marş motorun bile 200 cc yi her defasında çevirecek güce sahip değil. sık sık problem çıkaracaktır doğru şase hariç komple değiştirmessen. komple değiştirecek olursunda çok pahalı tutar. oynamaya gelmez. performans için istiyorsan karböratör ve bujini değiştir dahada elleme derim.

maxi97
13 Haziran 2011, 02:16
ben krankla silindir değiştiricem ona görede içi ayarlanır pistonudur neyse işte üst kapak almicam orjinal kalacak

200 cc için gerekli olan besini nereden alacaksın?

2 tane karbüratör bağlaman gerekir. üst kapağını değişmezsen ve çift karbüratör takmazsan "bence" gücün artmaz hatta azalır. arka varyatörü daha söküp bakamadım tamamen sallıyorum ama arka varyatörün tekere bağlanan dişlisini küçültmeli ve ya arka teker çapını büyütmelisin. ön varyatör bilyalarının da ağırlığını arttırmalısın. teorik olarak düşüncelerim bunlar.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:16 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:14 ----------

hiç uğraşma, sahibinden.com'dan gilera runner 180 kovala.