PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Lifan 150 discovery rodaj ?

semih39
13 Haziran 2011, 00:32
Arkadaşlar yeni motorum sonunda geldi gerçekten kalıplı güzel bi motor yapmışlar ama aklıma takılan bi kaç soru var öncelikli olarak rodajı nasıl yapıcaz bıraz araştırdım ama tam anlamıyla nasıl olduğunu cözemedım ustalardan bi cevap bekliyorum bununla ilgili 20 kmde şuan motor.bi diğer sorum motoru çalıştırıyorum 10 15 saniye sonra motora gaz vermezsem stop ediyor. bide ben sinyallerini led yapmak istiyorum motorlar için hazır led olarak satılan sınyaller varmı nette ?

gokmenkurt
13 Haziran 2011, 01:27
10 15 sn olayı normal. rodaj biticne supap ayarını yaptırırsan sorun olmaz.
ledler metreyle satılır hazırlar dışında 1 metre al kafana göre sinyal uzunluğunda kes sonra lehimle kabloları arkası zaten çift taraflı banttır. tavsiyede etmem.
rodaj basit. çok basmayacaksın. püf nokta sabit devirle gitmemek. 2 3 km boyunca 3000 dd gittiysen daha sonra bunu düşür yada yükselt. ama motoru zorlama. 2 kişi binme çok dik rapma çıkma ve en önemlisi 500 ve 1000 km bakımlarını aksatma. 500 oldumu git.700e bırakma.

( eğer devir göstergesi yoksa motorun sesine bakarak hareket et. uzun süre aynı derecede ses almamaya bak ses ya çoğalsın yada azalsın.

semih39
13 Haziran 2011, 19:46
10 15 sn olayı normal. rodaj biticne supap ayarını yaptırırsan sorun olmaz.
ledler metreyle satılır hazırlar dışında 1 metre al kafana göre sinyal uzunluğunda kes sonra lehimle kabloları arkası zaten çift taraflı banttır. tavsiyede etmem.
rodaj basit. çok basmayacaksın. püf nokta sabit devirle gitmemek. 2 3 km boyunca 3000 dd gittiysen daha sonra bunu düşür yada yükselt. ama motoru zorlama. 2 kişi binme çok dik rapma çıkma ve en önemlisi 500 ve 1000 km bakımlarını aksatma. 500 oldumu git.700e bırakma.

( eğer devir göstergesi yoksa motorun sesine bakarak hareket et. uzun süre aynı derecede ses almamaya bak ses ya çoğalsın yada azalsın.

supap ayarlarını simdi yaptırsam olmaz mı ? ledleri biliyorum oyle bağlamasını ama ben sınyal olarak hazır motorlar için satılan led sinyal soruyorum yani komple satılanlardan ?