PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mct 'ye Blow Of Takmak ?

_pLay_06
12 Haziran 2011, 14:53
Evet Arkadaşlar Motorumla gayet Hoş Zamanlar Geçiriyorum Kafama Göre Takılıyorum Son Zamanlarda Blow Off takma İsteği Başladı İçimde =)
Sizce Mct ye Blow Of Takılırmı Takılırsa Nasıl Bir İşlem Uygulanır ve Zararı Olurmu Sizlerinde Yardımlarını Bekliyorum.

-eren-
12 Haziran 2011, 15:08
Blow off için turbo gereklidir.
Dump valve dediğimiz araç turboda sıkışan havayı dışarı atmakla görevlidir.
Bu sizin için en az 1500 tl ye mal olur işçilik hariç.
Elektronikler var 250 tl sahibindende görmüştüm onara bakabilirsiniz
http://www.youtube.com/watch?v=UFD-1aT-HTo
Öncedende böyle bir video görmüştüm
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-elektronik-blow-off-gercek-turbo-gorunumlu-cuff-cuff-50409214/detay/?#
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-blow-off-turbo-elektronik-100-gercek-ses-ucretsiz-kargo-50307420/detay/?#

_pLay_06
12 Haziran 2011, 16:21
bu elektronıklerı nereye takıyoruz adaşım _?

-eren-
12 Haziran 2011, 16:30
Araba için;
Aküden elektiriği alır ve gaz pedalının altına yerleştirlen düğme sayesinde gazı bırakınca sesi verir.
Motosiklet için ise gaz pedalı altına koyulan düğme küçültülüp debriyaj sıkıldığında temas edecek şekilde ayarlarsanız olur.
Yani motorla bi bağlantısı yok korna gibi.

joSe_55
12 Haziran 2011, 16:44
Elektronik olanlar fason yani,hoparlörden ses veriyor.Çakma blow off.ama ses orjinalse sorun olmaz bence.yapılabılır.

_pLay_06
12 Haziran 2011, 17:22
o zaman bunuda denemem lazım

sedici
12 Haziran 2011, 19:49
mct'ler ne zamandan beri turbolu, yada blow off ne onu biliyo musun :)

takendy
12 Haziran 2011, 19:59
bende istedim blow off sistemi motora ama önce bir turbo şarj takacak usta bulamadım

_pLay_06
13 Haziran 2011, 00:03
mct'ler ne zamandan beri turbolu, yada blow off ne onu biliyo musun :)

sagol yorumun ıcın harıka cok begendım oncelıkle ( ! ) blow ofuda cok ıyı bılıyorum ama turbosuz araclara takıldıgını sanırım sen bılmıyorsun.

motora blow of takanlar gordum ( yanımdan gecerlerken vs )
dırek takan tanıdıgım kımse yok
bılgı almak amaclı sordum

eger yamaha ybr 125 takdıysa mct yede takılır dıye dusunuyorum .

efe tolga
13 Haziran 2011, 00:11
Sizin başka yapacak işiniz gücünüz yokmu ?

Volkan Serezli
13 Haziran 2011, 00:16
motorun fazla dayanacağını sanmam
madem motorunla güzel vakit geçiriyorun
kaşınıp huzurunu bozma

Slayerrr
13 Haziran 2011, 00:18
sblow ofuda cok ıyı bılıyorum ama turbosuz araclara takıldıgını sanırım sen bılmıyorsun.

Yapılma amacı turbodaki fazla basıncı atmak olan bir parça turbo olmadan nasıl oluyormuş merak ettim. Senin bildiğin blow off vavle değil çakma bov sesi çıkartan bir şeydir.

sedici
13 Haziran 2011, 00:31
sagol yorumun ıcın harıka cok begendım oncelıkle ( ! ) blow ofuda cok ıyı bılıyorum ama turbosuz araclara takıldıgını sanırım sen bılmıyorsun.

hangi turbosuz araçta blow off var göstersene bana :) verdiğin cevap da ne kadar iyi bildiğini gösterdi :)

bak kardeşim bilmemek ayıp değil ama önünde internet gibi koskoca bi alem var, bu başlığı açana kadar blow off valve nedir, kullanım amacı nedir, blow off sesini nasıl alabilirim vs araştırıp öğrenebilirdin, hem bunu yapmıyosun hem bide dik dik cevap veriyosun ya bak işte bu ayıp

yucika
13 Haziran 2011, 16:05
Blow off turbolu motorlarda yüksek devirde turboda biriken basıncın ani devir düşüşlerinde turboya baskı yapmasını önlemek için takılan bir tahliye sistemidir. Turbolu olmayan araçlara da takılabilir ancak bir faydası olmaz. Sadece görüntü amacıyla kullanılabilir. Yinede açacak basıncı sağlamak için yayının yumuşatılması gerekir diye düşünüyorum.

< iLk@yy >
13 Haziran 2011, 16:36
bende istedim blow off sistemi motora ama önce bir turbo şarj takacak usta bulamadım

motoru tekerden indiremeyeceksin sonra :cherry:
hem takacak yerde yok grenaj yapısını da değiştirmen gerekir

karayılan
13 Haziran 2011, 16:38
şaka gibi:queen::queen: NOS takmayı unutma mutlaka olmalı:queen:

_pLay_06
13 Haziran 2011, 16:54
Sizin başka yapacak işiniz gücünüz yokmu ?

ya kardesım sanane ısımız gucumuz var veya yok burda bır soru sordum bılıosan cvplarsın bılmıosan gecersın . ınsanı bır sey sorduguna resmen pısman edıyorsunuz.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:49 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:47 ----------

şaka gibi:queen::queen: NOS takmayı unutma mutlaka olmalı:queen:

hahahah cok komık tmm mutlaka unutmam ! bısey sordum verdıgınız alaycı cvplara bak . :pr::pr::pr:

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:54 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:49 ----------

hangi turbosuz araçta blow off var göstersene bana :) verdiğin cevap da ne kadar iyi bildiğini gösterdi :)

bak kardeşim bilmemek ayıp değil ama önünde internet gibi koskoca bi alem var, bu başlığı açana kadar blow off valve nedir, kullanım amacı nedir, blow off sesini nasıl alabilirim vs araştırıp öğrenebilirdin, hem bunu yapmıyosun hem bide dik dik cevap veriyosun ya bak işte bu ayıp

kardesım sız anlasmalımısınız ? bılmıyor olmam aksı cevap verıyor olman anlamına mı gelır ? blow of ların turbosuz araclar ıcınde sadece cuf sesını cıkaranı var bır soru sordum soracagıma pısman oldum .

onu bunu gecdım her seyı bır kenara bırakdım bılmıyorda olabılırım hatta ve hatta cahılde olabılır veya arastırma yapmadan ahmetın mehmetın lafıyla soru sormusda olabılırım ama bu sızın bu sekılde cvp vermenız anlamına gelmez.

bu forumda gunde 100lerce konu acılıyor belkı bundan daha berbat bır durumda ama ben kımseye bu sekılde cvp vermıyorum . soruyu soran arastırmamıs olabılır sorusu sacmada olabılır ama en azından UKALALIK yapmıyorum.

yürekçe
13 Haziran 2011, 17:40
YILDA EN AZ 1 KERE BU KONU AÇILIR, VİDEOLAR EKLENİR VE DAHA SONRA HAYALLER SUDA BİR SÜRE ISLATILIP YUMUŞATILIP BİR SONRAKİ SENEYE KADAR SAKLANIR :P

http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:fzCjRJVH6PEJ:www.motosiklet.net/forum/cruiser-chopper/85066-ramzey-qm-250-turbo-islemi-yardim.html+%22MCT+TURBO%22&cd=5&hl=tr&ct=clnk&gl=tr&source=www.google.com.tr

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:40 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:37 ----------

http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:VPBiDXmYhQ0J:www.motosiklet.net/forum/mt-atolye-teknik-servis/71561-dereceli-egzantirik.html+%22MCT250+TURBO%22&cd=1&hl=tr&ct=clnk&gl=tr&source=www.google.com.tr

sedici
13 Haziran 2011, 17:53
arkadaşım bu kadar insan yorum yapıyo açıklıyo hala BEN SADECE SES İSTİYORUM demiyorsun da turbosuz araçlara takılıp sadece çuf sesi çıkaranı var diyosun, o çuf sesi dediğin turbonun içindeki basınçlı havayı saldığında çıkıyo, hadi sen blow off u bul turbosuz araca tak çuf sesi çıkarttır da bize de öğret.

git bi oto elektrikçisine ben çuf sesi istiyorum de elektronik olarak versinler o sesi sana, ama bana gelipte hala turbosuz araca blow off takılıyo çuf sesi çıkıyo deme

ergün1968
13 Haziran 2011, 18:25
YILDA EN AZ 1 KERE BU KONU AÇILIR, VİDEOLAR EKLENİR VE DAHA SONRA HAYALLER SUDA BİR SÜRE ISLATILIP YUMUŞATILIP BİR SONRAKİ SENEYE KADAR SAKLANIR :P

http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:fzCjRJVH6PEJ:www.motosiklet.net/forum/cruiser-chopper/85066-ramzey-qm-250-turbo-islemi-yardim.html+%22MCT+TURBO%22&cd=5&hl=tr&ct=clnk&gl=tr&source=www.google.com.tr

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:40 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:37 ----------

http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:VPBiDXmYhQ0J:www.motosiklet.net/forum/mt-atolye-teknik-servis/71561-dereceli-egzantirik.html+%22MCT250+TURBO%22&cd=1&hl=tr&ct=clnk&gl=tr&source=www.google.com.tr

:mrgreen::mrgreen::rendeer:

Zippo's
13 Haziran 2011, 18:39
Varya hepiniz birinin açığını görüp dalgaya almak için fırsat kolluyorsunuz.Adam soru sormuş merak etmiş tam bilmiyorda olabilir.Biriniz sarmasın dalgaya aman yani hepiniz başlıyosunuz sonra.Neyse böyle gelmiş böyle gider..

Arkadaşım öncelikle aracında böyle birşey mümkün değil diye biliyorum.Diğer ses verenler ise hiç uğraşmaya bile değmez.Gel vazgeç bu sevdadan

Slayerrr
13 Haziran 2011, 18:43
Varya hepiniz birinin açığını görüp dalgaya almak için fırsat kolluyorsunuz.Adam soru sormuş merak etmiş tam bilmiyorda olabilir.Biriniz sarmasın dalgaya aman yani hepiniz başlıyosunuz sonra.Neyse böyle gelmiş böyle gider..

İlk mesajlarda blow off un ne olduğu, ne işe yaradığı, turbo olmayan araçlarıdakilerin ne olduğu bile gayet güzel yazılmış ama arkadaş ısrarla turbosuz araca da blow off takılır deyince bence normal bir durum.
Benim dalga geçen bir mesajım yok, tarafsız olarak yazıyorum :mrgreen:

yürekçe
13 Haziran 2011, 19:23
İlk mesajlarda blow off un ne olduğu, ne işe yaradığı, turbo olmayan araçlarıdakilerin ne olduğu bile gayet güzel yazılmış ama arkadaş ısrarla turbosuz araca da blow off takılır deyince bence normal bir durum.

tarafsızın tarafındanım :cherry: ( damat tarafı gibi oldu ama neysse ::mrgreen: )

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:23 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:21 ----------

:mrgreen::mrgreen::rendeer:

:wiinkk::rendeer::rendeer::rendeer:

cbrl-ozkn
13 Haziran 2011, 19:53

aynenn katılıyorum :cat:
buram buram ''inci'' kokusu alıyorum bu aralar beyler:farao:

-eren-
13 Haziran 2011, 20:03

Arkadaşım öncelikle aracında böyle birşey mümkün değil diye biliyorum.Diğer ses verenler ise hiç uğraşmaya bile değmez.Gel vazgeç bu sevdadan

aynenn katılıyorum :cat:
buram buram ''inci'' kokusu alıyorum bu aralar beyler:farao:
Bütün mesajları okudunuzmu da genelleme yapıyorsunuz?
Ben 8. mesaja kadar kötü birşey görmedim .
Ama 9. mesajdaki olay sizin imzanıza çok benziyor.
Bilgisiz insana bilgi verirsen...... SENİ aptal yerine koyar.....?:bounce:

cbrl-ozkn
13 Haziran 2011, 20:06

:rendeer::rendeer:

_pLay_06
13 Haziran 2011, 21:51
arkadaşım bu kadar insan yorum yapıyo açıklıyo hala BEN SADECE SES İSTİYORUM demiyorsun da turbosuz araçlara takılıp sadece çuf sesi çıkaranı var diyosun, o çuf sesi dediğin turbonun içindeki basınçlı havayı saldığında çıkıyo, hadi sen blow off u bul turbosuz araca tak çuf sesi çıkarttır da bize de öğret.

git bi oto elektrikçisine ben çuf sesi istiyorum de elektronik olarak versinler o sesi sana, ama bana gelipte hala turbosuz araca blow off takılıyo çuf sesi çıkıyo deme

ya zaten bılıyor olsam demem . sadece turbosuz araclarda bu sesı sordugumdan dolayı sordum .

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:47 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:45 ----------

adaşım ben kesınlıkle sana kızmadım sakın yanlıs algılama yardımlarından dolayuıda ayrıca tsk ederım.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:51 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:47 ----------

sagolasın dostum sen ve senın gıbı duzgun yorum yapan arkadaslara ayrıca tsk edıyorum .

Volkan Serezli
13 Haziran 2011, 22:10
tsk ediyorum ne ya :queen:
takılmadan geçemiyeceğim:queen: ya adam akıllı kullanın şu Türkçeyi yada tsk mı ediyorsunuz teşekkür mü ediyorsunuz doğru düzgün yazın lütfen :cherry:

_pLay_06
13 Haziran 2011, 22:13
tsk ediyorum ne ya :queen:
takılmadan geçemiyeceğim:queen: ya adam akıllı kullanın şu Türkçeyi yada tsk mı ediyorsunuz teşekkür mü ediyorsunuz doğru düzgün yazın lütfen :cherry:

yok abı ya harbı bı soru sordum pısman oldum fazlasıyla. ha tsk yazmısım ha tesekkur yazmısım sonucta anlıyosun demı ? el alıskanlıgı dıye bır sey var normal hayatta tsk ederım ıllakı demıyoruz merak etme. sordugum soruyada actıgım konuyada sayenızde cıdden bın pısman oldum .

Volkan Serezli
13 Haziran 2011, 22:20
bende ortamı yumuşatmak için yazdım yani alınma :cherry:

_pLay_06
13 Haziran 2011, 22:26
bende ortamı yumuşatmak için yazdım yani alınma :cherry:

pekı kusura bakma . ya ınan bır soru sorduguma pısman oldum o kadar absurd seyler yazmıslarkı sankı bılmemek ayıp gıbı. zaten bılıyor olsam burda sormazdım ıster ıstemez ınsanda gerılıyor. hatam olduysa affola.

sedici
13 Haziran 2011, 23:43

tarafsız bakan nasıl görüyo olayın nerde koptuğunu :rendeer:

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:43 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:37 ----------

ya zaten bılıyor olsam demem . sadece turbosuz araclarda bu sesı sordugumdan dolayı sordum .[COLOR="Silver"]

yorumsuz :silent:

ne bilgisizliğim kaldı ne cahilliğim ben artık geri vites yapmam :)

_play_06 olay kisisellikten çıktı aynı şehirde olsak gel yardım bile edeyim amacına ulaşmana ama "anlaşılamamak" beni deli ediyo, insanların at gözlüğüyle bakmasına tahammülüm yok

bu arada bana mı söylendi dikkat etmedim de inciden falan değilim

profilime iletilerime bakın bakalım kime kaç kere ukalalık yapmışım, az çok fikir sahibi olursunuz

_pLay_06
14 Haziran 2011, 13:28
bi mod bulup konuyu kapattırıcam bız ne dedık adam ne dıo daha .

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:28 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:25 ----------

tarafsız bakan nasıl görüyo olayın nerde koptuğunu :rendeer:

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:43 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:37 ----------

yorumsuz :silent:

ne bilgisizliğim kaldı ne cahilliğim ben artık geri vites yapmam :)

_play_06 olay kisisellikten çıktı aynı şehirde olsak gel yardım bile edeyim amacına ulaşmana ama "anlaşılamamak" beni deli ediyo, insanların at gözlüğüyle bakmasına tahammülüm yok

bu arada bana mı söylendi dikkat etmedim de inciden falan değilim

profilime iletilerime bakın bakalım kime kaç kere ukalalık yapmışım, az çok fikir sahibi olursunuz

orda blow ofu bılıyorum dememdekı kasıt adam sen blow ofun ne oldugunu bılıyormusun demıs ve bende evet cok ıyı bılıyorum dedım . blow ofu cok ıyı bılmekdekı kasıtda nasıl bır ses verdıgı nasıl bır parca oldugu anlamında ama hangı araclara takıldıgı anlamında degıldı + o kadar sey yazdık ve konu kapandı sen daha neyın pesındesın ? kapat konuyu gıtsın uzatmanın mantıgı yok. sonunda bana uyelıgı kapattırıcaksınız o olacak .