PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 20 + 20, sana 40 olur (2 lastik değişimi)

efe tolga
10 Haziran 2011, 21:57
bugün lastiklerimi değiştirdim tekerlekleri motordan kendim söktüm, tekerleği motorcuya götürdüm sadece yapacağı iş eski lastiği jant'dan çıkartıp yeni lastiği jant'a takacak. geri kalan montajı da kendim yapıcaktım evde. yanıma 20 tl aldım gittim motorcuya değişecek bunlar dedim tamam dedi yaptı bigüzel çıkarken borcum ne kadar dedim 20 + 20 sana 40 a yaptım dedi, e dedim ben yanıma 20 aldım.peki ozaman buseferlik 20 aliyim bundan sonra 40 alırım ama dedi ,bende iyi dedim oraya ilk ve son gidişim oldu. bu arada motosiklet Yamaha Cygnus rs scooter 125 cc lik 40 lira biraz pahalı değilmi sadece jant değişimine ?

VeNoM26
10 Haziran 2011, 22:02
10 lira vermiştim ben yaptığı bir iş yokki 3 dk ya sürüyor ya sürmüyor 40 TL ne için alıyorsa...

Slayerrr
10 Haziran 2011, 22:07
Jantlar motorun üstündeyken bile 40 TL verilmez.

Acil112
10 Haziran 2011, 22:08
ben de lastik fiyatından 5lira fazla verdim buna metal subaplar da dahil.

F54
10 Haziran 2011, 22:20
arkadaşım lastikçiye gitseydin keşke onlar daha prof ve insaflı oluyorlar bende aynen böyle bişey yaşadım bi patlak yapmaya adam 10 tl aldı halbuki iç lastik sadece 8 tl oha dedim bir daha gidermiyim o dükkana akıllandım daha da motorsikletçide teker yaptırmam ha kendim ustam hariç çünkü o para bile almıyor giderken bi kek 1lt de limonata hayırlı işler yani bu kadar:cherry:

utkan35
10 Haziran 2011, 22:45
bence pahalı ya

tr100a
10 Haziran 2011, 23:17
geçen sene iki lastik aldım tubalees siboplar da ondan işçilikte almadı hem lastik parası ödeyecem hem işçilik yapma yaa almam vallaha

serimotorcu
11 Haziran 2011, 14:29
Sana 40 olur...
Sanki babanın ogluyum :silent:

HaydarBıçak
11 Haziran 2011, 14:52
bugün buz motordan 2 tane michelin city grip taktırdım toplamda 20 lira aldılar

ysn17
11 Haziran 2011, 15:38
arkadaşım lastikçiye gitseydin keşke onlar daha prof ve insaflı oluyorlar bende aynen böyle bişey yaşadım bi patlak yapmaya adam 10 tl aldı halbuki iç lastik sadece 8 tl oha dedim bir daha gidermiyim o dükkana akıllandım daha da motorsikletçide teker yaptırmam ha kendim ustam hariç çünkü o para bile almıyor giderken bi kek 1lt de limonata hayırlı işler yani bu
kadar:cherry:
Ben on tekeri ic dis sifir 5 tl ye degisti 40 tl cok fazla bu arada kek ve limonata isi dusunulebilir fikir icin tesekkurler

Sergeant
11 Haziran 2011, 15:47
bugün lastiklerimi değiştirdim tekerlekleri motordan kendim söktüm, tekerleği motorcuya götürdüm sadece yapacağı iş eski lastiği jant'dan çıkartıp yeni lastiği jant'a takacak. geri kalan montajı da kendim yapıcaktım evde. yanıma 20 tl aldım gittim motorcuya değişecek bunlar dedim tamam dedi yaptı bigüzel çıkarken borcum ne kadar dedim 20 + 20 sana 40 a yaptım dedi, e dedim ben yanıma 20 aldım.peki ozaman buseferlik 20 aliyim bundan sonra 40 alırım ama dedi ,bende iyi dedim oraya ilk ve son gidişim oldu. bu arada motosiklet Yamaha Cygnus rs scooter 125 cc lik 40 lira biraz pahalı değilmi sadece jant değişimine ?

boyle ustaların ben ta... bi kere lastik başına işçilik parası olmaz. bi rakamın olur alırsın. 20-20 40mış aç herif. gitmeyin sakın boyle yerlere direk soymaya bakan adamlar bunlar.

_pLay_06
11 Haziran 2011, 15:49

ıc lastıklerınıde kendı dukkanından mı takdıda 40 lıra ıstedı acaba cok merak ettım :D ıc lastıklerınıde kendı taksa maxımum yapacagı fıyat en fazla tas catlasa 30tl yapardı. mıllet esnaflık yapmayıda bılmıyor ne dıyeyım. 10 - 15 dese belkı bır daha gıderdın ama sımdı artık gıdecegını hıc sanmıyorum.

motorcu48
11 Haziran 2011, 16:44
geçmiş olsun dostum 20 lira bile çok..

kim
11 Haziran 2011, 16:54
10 lira vermiştim ben yaptığı bir iş yokki 3 dk ya sürüyor ya sürmüyor 40 TL ne için alıyorsa...

Pahalı bulabilirsiniz diyecek sözüm yokda yaptığı bir iş yokki 3 dk ya sürüyor ya sürmüyor bu yanlış olmuş, ozaman otuup evinizde kendiniz yapacaksınız niye gidiyorsunuz lastikçiye ,mesleğe bari saygı göstermelisin.

babaçi
11 Haziran 2011, 17:29
Pahalı bulabilirsiniz diyecek sözüm yokda yaptığı bir iş yokki 3 dk ya sürüyor ya sürmüyor bu yanlış olmuş, ozaman otuup evinizde kendiniz yapacaksınız niye gidiyorsunuz lastikçiye ,mesleğe bari saygı göstermelisin.

tamam alet edavat ve makina kullanıyor,kaç yıllık ustalığıda var eyvallah ama piyasa 5 tl'ye yapılan bir işede 20 tl istenmesi resmen dolandırılıcıktır.

15 gün olmadı daha sök,tak ve patlak tamiri için 10 tl verdim ve üstelik micheln bayisi.

sadece lastik değişimi için,tamirat olmaz ise 5 tl alıyorlar.

huska
11 Haziran 2011, 17:41
10 liradan fazla etmez yazıktır günahtır arkadaşım.Otomobilin 4 lastiği bile 40 liraya değiştirilmez.Zaten herşeyi makinalar yapıyor yahu havalı tabancalar ayırıcı zerzavatlar eski lastikçiler çok çile çekmiş onu bilir onu söylerim:silent::pale:

jönysf
11 Haziran 2011, 19:01
20 tl elinede çok yüzünede. 40 tl fahiş fiyat