PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : motor hakkında bişey bildiğim yok. gidip mondial alıcam sanırım!

m.dombayci
07 Haziran 2011, 15:05
motor alıcam ama hiçbir bilgim yok. dedim bu iş böle olmıcak benim ne istediğimi bilmem için bi motora ihtiyacım var. ikinci el güvenemiyorum bende ucuz yollu bişey alıcam yani düşünüyorum.

http://www.mondialmotor.com.tr/MONDIAL-150-MR/TOURING/Mondial-150-MR/index.html

bunu alayım diyorum. ne dersiniz?

ferrari_gani
07 Haziran 2011, 15:51
ikinci elde iyi bi ustaya gösterirsen tabiki güvenebilirsin. her ne kadar biraz şans işi olsada. birazda ne kadar limit olduğuna bağlı

-unnamed-
07 Haziran 2011, 15:54
bu motoru kullananlar genel olarak memnun...
ilk motorunsa bu tavsiye ederim...
acemiliği böyle parçası çok ucuz olan bir motorda atlatmak en güzelidir...
ki motorda güzel bir motor...

kolcay
07 Haziran 2011, 15:55
bende 3 gün önce mr'nin kardeşi hatta ikizi 150 mc aldım gayet güzel motor

Camuka
07 Haziran 2011, 16:04
motor alıcam ama hiçbir bilgim yok. dedim bu iş böle olmıcak benim ne istediğimi bilmem için bi motora ihtiyacım var. ikinci el güvenemiyorum bende ucuz yollu bişey alıcam yani düşünüyorum.

http://www.mondialmotor.com.tr/MONDIAL-150-MR/TOURING/Mondial-150-MR/index.html

Öncelikle hayırlısı olsun ama bence madem motor hakkında bilgin yok acele karar verme bilgi toplamaya çalış derim çünki motorda ne isdedğini bilmen gerek sonrasında pişman olmaman için ne amaçla kullanacağın fiyat aralıkları vb bilgileri edinmen gerek diye düşünyorum. Motoru inceledim hakkında bir şey söyleyemem fakat mutlaka forumda bu motor hakkıdna düşünceler paylaşılmışdır üşenme bi bak derim ve son olrakda daha önce vitesli motor kullanmadıysanda zorlanırsın bir müddet.

utkan35
07 Haziran 2011, 16:28
arkadaşım bu motor tayvan malı saglam diyorlar titreşim yok balansör war bunlarin kardeşleri war Silver war drift roadracer vulture destro bunlar kardeş bende driftten alıcam inş

kolcay
07 Haziran 2011, 16:31
arkadaşım bu motor tayvan malı saglam diyorlar titreşim yok balansör war bunlarin kardeşleri war Silver war drift roadracer vulture destro bunlar kardeş bende driftten alıcam inş

ben alalı 3 gün oldum.henüz 130 km deyim.5000 devirde 75 görüyor gaza dokundumu anında tepki verip hızlanıyor.titreşim hiç hisetmedim.birde çok yakışıklı gören hasta oluyor :) benimki bunun kardeşi mondial 150 mc

eray_uluyazı
07 Haziran 2011, 16:39
ben 125 MH Drift kullanıcısıyım ve gayet memnunum motorumdan mondial son zamanlarda gayet başarılı işler çıkartmaya başladı :D
titreşim nerdeyse sıfır bakımları yapılan hiç bi motor sahibini üzmez diye düşünüyorum.
MR da kaliteli bi motor ben şimdi 250 MR destiro almayı düşünüyorum hem su soğutmalı hemde daha büyük hacimli ayrıca daha iri ;)
yani mondialin yeni modelleri tavsiye edilir...

m.dombayci
08 Haziran 2011, 00:53
arkadaşlar çok teşekkür ederim düşüncelerinizi paylaştığınız için. konuyu yazdıktan sonra gittim motorlara baktım. 150 mc ve 150 mr arasında gidip geliyorum ama 10 mr üstünde kendimi daha iyi hissettim. mc de daha spor aslında o da hoşuma gidiyor. bu konuda tavsiyesi olan varsa memnun olurum:)

erimozel
08 Haziran 2011, 00:58
Konu ismi uymuş. Uzun vade kullanılmayacak bir motorsa tabiki tercih edilebilir. Ama dersen ki ben aldım mı 2-3 sene kafam rahat kullanayım, kesinlikle tavsiye etmem.

inzell
08 Haziran 2011, 01:23
Başlangıç için harika bir tercih. Ben de 8 ay önce bunu aldım. Aynı senin gibi ikinci el için tereddütlerim vardı. Çevremde motorcu tanıdığım da yoktu.

Aldım, kafam rahat bir şekilde 8200 km sorunsuz ve masrafsız bir şekilde kullandım. Sayesinde bir sürü motorcu dostum oldu, akabinde benim de motosiklet bilgilerim ilerledi.

Bugün de motorumu satıp yerine Hyosung GT 650 Comet aldım.

Kısacası mantıklı bir tercih. Fiyat/performans oranı gayet iyi bir motosiklet.

MotorKafa
08 Haziran 2011, 01:58
Başlangıç için harika bir tercih. Ben de 8 ay önce bunu aldım. Aynı senin gibi ikinci el için tereddütlerim vardı. Çevremde motorcu tanıdığım da yoktu.

Aldım, kafam rahat bir şekilde 8200 km sorunsuz ve masrafsız bir şekilde kullandım. Sayesinde bir sürü motorcu dostum oldu, akabinde benim de motosiklet bilgilerim ilerledi.

Kısacası mantıklı bir tercih. Fiyat/performans oranı gayet iyi bir motosiklet.

Cruiser tayfası olarak kendisini biraz ezsekte bizimle her yere gelmeyi başardı :cherry:

inzell
08 Haziran 2011, 02:07
Cruiserlarınızı yesinler, hepsi gürültü yığını! :mrgreen:

MotorKafa
08 Haziran 2011, 02:10
Gezilere gelirken motorun hararet yapar inşallah :queen:

audioslave
08 Haziran 2011, 02:12

8000km sonrada 650 cruiser alacak arkadaş:)

Ne demişler; Mondial,mondial,mondial,al! :mrgreen:

MotorKafa
08 Haziran 2011, 02:14

Bırak yaa gürültü yığını diyor nankör. Gitsin tek tekere kassın o :cherry:

inzell
08 Haziran 2011, 02:19

Evet, DragStar var kafamda. :)

Bırak yaa gürültü yığını diyor nankör. Gitsin tek tekere kassın o :cherry:

O tek teker olayını Bbelt bile yapar ben yapmam! :bounce:

MotorKafa
08 Haziran 2011, 02:21
Oğlum bak çok büyük sözler söylüyorsun hepsi garaj grubunda birer delil olacak haberin var mı ? :pl: