PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yakıt Sıkıntısı

sefik1903
07 Haziran 2011, 02:16
Arkadaşlar benzer konular açıldıysa affola ama konuyu açmaktan başka çare bulamadım

150 lilik asya sccoter kullanıyorum şehir içi binicisiyim pek fazla uzun yolum yok
o nedenle hep 10 tl lik benzin alıyorum ve gittiğim km ye kadar hesap yapıyorum(benzin göstergesi bozuk)
10 tl lik benizne ortalama 80 km giden motorum bu son seferde 10 km lik bir düşüş yaşadı fikri olan varsa sevinirim ???
Beniz aldığım akaryakıt firmasından kaynaklanabilirmi acaba ??

Not : 2 hafta önce genel bakımdan çıktı

mondi.playturk
07 Haziran 2011, 02:53
Arkadaşlar benzer konular açıldıysa affola ama konuyu açmaktan başka çare bulamadım

150 lilik asya sccoter kullanıyorum şehir içi binicisiyim pek fazla uzun yolum yok
o nedenle hep 10 tl lik benzin alıyorum ve gittiğim km ye kadar hesap yapıyorum(benzin göstergesi bozuk)
10 tl lik benizne ortalama 80 km giden motorum bu son seferde 10 km lik bir düşüş yaşadı fikri olan varsa sevinirim ???
Beniz aldığım akaryakıt firmasından kaynaklanabilirmi acaba ??

Not : 2 hafta önce genel bakımdan çıktı

arkadasım bendede 151rs var o durum bendede aynı dusmeler var fiyatlar ciktigi icin düsündüm bazilari kolanyagi atiyor tam bilemiyorum ama fiyatlar ciktigi icin o sorun :(

-eren-
07 Haziran 2011, 02:56
Motorun sağlam benzinin fiyatı arttı.
Aldığın litreye göre hesapla öylede bi sorunla karşılaşırsan biz buradayız.

Atahualpa
07 Haziran 2011, 13:32
Laz fıkrası gibi olmuş bu soru.

Benzine zam geldi..

Olsun ben hep 10 liralık alıyorum.

Matematik arkadaşlar temel matematik

caraskal
07 Haziran 2011, 13:59
En iyi hesaplama lt başına olan. Forumu aç eski yazılara gir. Benzin fiyatına göre hesaplama yapanlar ve km veya 100 km üzerinden hesaplama yapanlar var. Bir markanın ve modelin 5 yıl önce ne yakıyorsa yine aynı yakıtı yakar değil mi. Ama yardımcı olacam diye litre fiyatıyla bilgi verenlerin bilgileri şimdi geçersiz. Sen lt ve km hesabı yap, bu hesabı yapanlara da güven... :)

sefik1903
07 Haziran 2011, 14:02
haklısınız arkadaşlar ama 5 gün içinde benzine zam gelmedi bu nedenle tl ye göre hesaplama yaptım ????

atalay012
07 Haziran 2011, 19:03
gayet normal kardeş bence herhangi bir sorun yok