PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bu zatt artık bütün ümitlerimi tüketti :(

DJ_DISCO
03 Haziran 2011, 23:53
Ben 150 zat aldım bundan mayıs ayın başlarında izmirden... 650 lira saydım sadece silindiri bozuk dediler başka bi sorunu yok deyip bana resmen kazıkladılar moturu... inanın suan bunları yazmaya bile moralim yok o derece bıktım..
sonra istanbula getirdigimde motor çalışmadı ve yük taşıycıyla bi atölyeye götürdüm motoru,,, adam dedi bunun motoru gitmiş piston sekman krank silindir hepsi degişecek dedi ve bana 400 tl rakam çıkardı tamam diyip ödedim yeterki ayagımı yerden kessin işe gidip geleyim...
yaptırdım onları çalıştı getirdim evin oraya dayım gördü hayırlı olsun dedi bi tur ver dedi sonuçta kıramadım verdim
Adam ani kalkış yaparak düşürdü motoru bilmiyormuş megersem ordan sonrada ilkinde çalıştı ama yarın çalışmadı marşa basa basa aküyü bitirdim gene bi yük biniciye bindirip götürdüm hem aküyü bitirmişsin dedi hem şişmiş akü akü degişecek dedi benzinin orda bi ismi var garip bişey oda degişmeli dedi sonra tamam götürürsün motoru dedi bende tamam dedim

bana akü ve o benzin deposunun orada degişmesi gereken şeyi 200 tl ye patlattı, yaptırıp motoru aldıktan sonra işe gidip geldim 30 km.. o 30 kmnin sonunda çok pis kokulu hatta yanmış benzin kokusu gibi bişey geldi..
iş yerine vardıgımda daha 0 aküden dumanlar çıktıgını gördüm..

Megersem konjektörde arızalıymış beyin falan hepsi degişmesi gerekiyormuş neyseki beni tekrar geri götürüp tamirciye ulaştırdım ve bu dedikleri degişmesi gerek ve yeni aküye ihtiyaç var dedi hepsi birlikte 150 tl ye daha çıktı, onuda yaptırdım motoru bugün aldım tamircide ilk marşta almadı ama bi şekilde aydıktan sonra eve getirdim,, kontagı kapattım tekrar çalışmasını kontrol etmek için çalıştırmaya kalktıgımda ise çalışmıyor....
arkadaşlar ne ayaktan ne elden hiçbişekilde çalışmıyor bana bişeyleyinde ucurumdan atmayayım bu motoru illalah ettirdi bi işe gidip gelmek için aldık motoru yük üstüne yük oldu.. :@ :@

satoyama
03 Haziran 2011, 23:56
şimdi biri kalkar "yaa ben o zat la sorunsuz bilmem kaç bin km yaptım" der..

sonuçta çinli bu ne olacağı belli olmaz geçmiş olsun..

emre_tnl
03 Haziran 2011, 23:58
aynı durum bize de olmuştu. sıfır mondiali aldık 3 gün gider 2 gün yatar servise götürürüz güç bela sonra yine aynı....gerçekten çok moral bozucu, abi üçe beşe bakmadan elden çıkarmanı tavsiye ederim.

!Lk£®
03 Haziran 2011, 23:59
kardeşim ucuz malın yahnisi olmaz :( senin adına çok ama çok üzgünüm.umarım bir hal çaresini bulursun hayırlısıyla..

DJ_DISCO
04 Haziran 2011, 00:03
valla ne yapayım bilemedim çıkarsammı çıkarmasammı artık öylee baka kalıyorum o derece beni yordu... :S

151rsfa
04 Haziran 2011, 00:06
perte çıkarıp sat en eyisi

greyhorse
04 Haziran 2011, 00:09
arkadas motora pek kabahat bulma,okudugum kadarıyla usta konusunda dertlisin.
benzın deposunun oradakı degısenın ne oldugunu bılmıyorsan.ve ustanın ne yaptıgına daır en ufak bılgın yoksa ıyı nıyetlı bır ustaya denk gelmezsen malesef cok ...........
motor arka arkaya baska arızalar cıkarmamıs.arızanın kaynagı bulunup tamır etmek yerıne arızanın sonuclarını gıdermısler.

mstf_gnc
04 Haziran 2011, 00:16
dostum bu motorların tümünün iç kısmı motor kısmı hatta elektrik tesisatları bile aynı menşei çin :D bi tek damgası mondial kanuni sensei zart zurt neyse etiket işte
tecrübelerime bakarak konuşuyorum scooter tipi motorlar 10 bine geldiği zaman arıza vermeye başlarlar 20 binde perte düşerler tüm aksamı elden geçer değişir
sana tavsiyem bi an önce satıp kendine artık banka kredisiylemi alırsın bilemem cbf 150 al 50 lira ile 500 km gidersin ilk bakımlarını yaptırırsın sana 100 bine kadar motordan sıkıntı vermez kal sağlıcakla..

Beycivan
04 Haziran 2011, 01:28
33 binde motor açmadım arora 150 t2 sahibiydim benden alan kişi hala aynı ilçede kullanıyor. ama konjektör benzin pompası akü far beyin ilk aldığımda ben kendim değiştirdim.sadece i.çine yağmurda su aldığı için alternatör yandı onuda kendim değiştirdim yani arızaya bilerek ben sebep oldum. o km yi zatla yapmadım ama onunda malzemesi aynı kasası farklı şimdi arkadaşım çok uzun zamandır motor kullanır ve tamir ederim buraya üye olduğumdan beri tek derdim servisler ve tamirciler.sizi dolandırdıkları apaçık belli.deponun yanındaki malzeme ancak benzin filtresi ve benzin pompası olabilir ikisi birden 15 tl.konjektör 40 tl beyin 10 tl akü 60 tl piston ve sekman set olarak 65 tl 100 tl işçilik alıırlar sen hesapla işte burdan. sizi, her gören ayrı kandırmış ama haram parayla çok yol alamazlar. zat çok kaliteli değil ama bakarsan yolda bırakmaz yakıtı da azdır.dilerseniz arayın size yardımcı olalım.

egelim 43
04 Haziran 2011, 01:48
Ustanı değiştir kardeşim anti parantez bi şey anlatayım adamın biri tezgahta zihin açıyo kafayı çalıştırıyo bunlar diye bağıra bağıra çiroz(kurutulup yenilen uskumru balığı) satıyomuş biri gelmiş müşteri olmuş demişki zihinmi açıyo dedin bu evet demiş satıcı demiş ver bi tane parasını alıp vermiş satıcı adam yemiş demişki bi fark görmedim satıcı demiş bi tane daha yemen lazım bi tane daha almış adam gene bi fark yok bi tane daha bi tane daha derken adam uyanmış demişki "hemşerim sen beni kazıklıyosun sanırım bi moka yaramıo bu zihin falan açtığı yok" satıcı ise estağfurullah hemşerim bak aklın başına gelmeye başlıyo" demiş:queen: o hesap seninde aklının başına gelmesi lazım hep aynı ustaya servise ne ise götürme motoru bikaç başka yere daha götür a-dan z ye fiyat al muhakkak düzelecektir:cat: genede hayırlı olsun alınmış alınmıştır:rendeer:

Volkan Serezli
04 Haziran 2011, 02:16
zaten o motoru ne bekliyerek aldın ki o paraya :cherry:

RunemagicK
04 Haziran 2011, 02:28
şimdi biri kalkar "yaa ben o zat la sorunsuz bilmem kaç bin km yaptım" der..

ben kalktım

maxi97
04 Haziran 2011, 02:51
eğer çinli motorunuz varsa iyi bir usta sahibi olmanız gerekiyor. ben de şu 3-4 gün bayağı sıkıntı çektim. suçlu yetkili servis ve inanmayacaksınız ama egzoz subabını yamultan hava filtresi.

neyse sonuçta hallettik Allah malatya Tunç motordan kadir usta ve mahmut ustadan razı olsun. motor eski haline gelmiştir. sen de iyi bir usta araştır. İstanbul'daki arkadaşlar sana yardımcı olacaktır.

-unnamed-
04 Haziran 2011, 02:51
peki hırsızın hiçmi suçu yok demek geldi içimden...
tamam çin malıdır kalitesi ortadadır ama burda en az o çin malı kadar servisinde suçu var...
motoru neredeyse baştan imal etmiş....

greyhorse
04 Haziran 2011, 09:59
[QUOTE=maxi97;2370583]

dilimizde tüy bitti,anlatamıyoruz bir türlü
zat'ı poh poh'layacak değilim yanlız unutmamanız gereken
çinli,ingiliz,amerikan motorun menşei ne olursa olsun eğer iyi,dürüst bir ustan yoksa,sende motosiklet konusunda yeterli bilgi ve tecrübeye sahip değilsen ......mahkumsun.sonrada gider motora kabahat bulursun.hatırlarım 10 sene önce daha çin motorları yokken bile aynı şey konuşulurdu.ya bu zondanın sukıtır'ı ne dandık ya bunun su motoru ne dandık . aradan 10 sene gecmesıne ragmen degısen bırsey yok.neysekı bu forum ve benzerlerı var ınsanlar bu sayede daha bılınclı altındakı kullandıgı aracın ne oldugunun farkında motoruyla ılgılı sorunlarını rahatca dıle getırebılmekte

İbrahim Büyükcevher
04 Haziran 2011, 10:51
arkadaş; pert motoru sana az bozuk diye satanı bul, sonra motoru ters çevir orta sehpayı dik konuma getir adamı üstüne oturt..yüreğin serinlesin..

Acil112
04 Haziran 2011, 11:53
china scooterler olmasa tamirciler aç kalacaklar! Kanıbozuklar!.. Dostum bütün sorunları çözersin 2 y sonra üst kapaktan yağ atmaya başlar... Şimdiye kadar yaptığın masrafları unut, şimdiden sonra yapacaklarını düşün. Satabilirsen sat yoksa benzin döküp yak. Tüy gibi hafifler rahatlarsın.

F54
04 Haziran 2011, 13:34
bence de motosikleti sat hiç bakma ne kadar masraf yatığına daha fazla zarar etme sana da yazık evet çoğu usta da malesef bisiklet tamircisiymiş sonra mondial yetkili servisi olmuş bende yetkili servisin hal ve hareketlerinden hoşlanmadım ve motosikleti teslim aldım ve bi daha dükkanın önünden geçmedim çünkü servisleri de motorları gibi hiç birşeye yaramaz benden sana tavsiye bundan sonra çin malı motosiklet alma inşallah sana kolay gelsin

DJ_DISCO
04 Haziran 2011, 14:03
artık bunu satıp başka almaktan başka çarem kalmadıı teşekkür ederim tavsiyeleriniz için arkadaşlar...

gokmenkurt
04 Haziran 2011, 14:24
burdaki çoğu arkadaşa katılmıyorum. motorum 27000 de ve çok şükür hiçbir zaman beyin değişmedim =)

sana tavsiyem önce ustanı değiştir. benzin otomatiği ve filtresi 20 tldir aküde 35 tl toplam 55 tl parça için senden 200 tl para almış. anlayan varsa çevrende kendin kurcala öğren motorun neresinde ne var. bakımlarını düzgün yaptığında motor sorun çıkartmayacaktır. marşada 3 snden fazla basma. baktın çalışmıyor karbüratör boğuluyordur benzini yoktur vs. kickstar tı dene. motor hoşuna gidiyorsa, rahatsa bi güzel usta bul ve onun eline teslim et. verdiği fiyattan belli olur ustanın ne kadar dürüst olduğu. ustaya gittiğinde sorunu ne de usta söylesn sende kalsın yaptıracak olursam ararım yaparsın yoksa gelirim alırım de sonra gel bize danış verdiği fiyatıyla beraber. bu şekilde doğru sonucu alacaksın.

DJ_DISCO
04 Haziran 2011, 14:50
peki gökmenkurt dedigini uygulayacam ama önce eskisine gidip bi neler yapmış onun listesini alacamm kendisindenn bende şüpelenmeye başladımm..

Ramazan Can
04 Haziran 2011, 15:16
senin adam akıllı bir usta ve onu adam akıllı yapcak bir servise ihtiyacın var....